Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szobalányok! Segítség! fórum

Szobalányok! Segítség! (beszélgetős fórum)


21. cfa18099e5 (válaszként erre: 20. - 563b626108)
2016. dec. 15. 21:44

SZia, nem szeretnem indokolni, azert irtam igy a kerdest.

Csak szeretnem tudni. Koszonom a valaszodat! :)

20. 563b626108 (válaszként erre: 19. - Cfa18099e5)
2016. dec. 15. 17:16
Szia, bocs, hogy ezt kérdezem, de miért érdekel az otthoni szobatakarítás? minimálbér..
2016. dec. 15. 15:50

Sziasztok, engem az otthoni hotel szoba takaritas erdekelne. Akinek van ebben tapasztalata, kerem irjon nekem.

Konkretan a fizu erdekelne elsosorban.

Majdnem 5 evig csinaltam eme dolgot itt angliaban,

(2 varosban, 3 hotelban ez ido alatt) tehat kepben vagyok az itteni dolgokban, de az otthoni erdekelne.

Koszonom!

Szivesen valaszolok, ha van kerdesetek:)

18. Ilona9
2016. dec. 7. 15:23
[link] itt azt írják, van napközben egy-két óra pihenőidő, nektek mi ezzel a tapasztalatotok? Hány szobát kell kitakarítani egy nap?
2012. jan. 8. 20:32

Köszönöm szépen a hsz-eket, és a tanácsokat!!!

Remélem, hogy sikerül valamilyen elfogadható lehetőséget találni!


Zagar: Neked külön köszönet a gyors válaszokért!!További sok sikert kívánok Neked/Nektek!!!:)

Üdv: Nenci

16. zagar (válaszként erre: 15. - Nenciii)
2012. jan. 3. 22:18

Szívesen:)


Dehogy kell, hiszen ez teljes idős állás, bár kisebb hotelekbe nem tudom. Nem közvetítő cégen keresztül jöttem ki /rokon által/, tulajdonképpen van 1 nő, aki tartja a kapcsolatot a szálloda és a cég között, aki intézi a felvételt, a szerződésünket, Nekem nem kellett sehova mászkálnom még plusszba, éppen csak a közvetítő cég nevét ismerem.

Nálunk úgy működik, hogy reggel megkapja mindenki a névre szóló listáját, amin fel van tüntetve a kedves vendég érkezése, és mikor távozik. Akik aznap távoznak, időpont is van, hogy mikor. Azokat a szobákat /többnyire elhagyják hamarabb/ az időpont szerint takarítjuk. Vannak olyan vendégek, akik több napra, hétre, hónapra benn laknak, azokat is mindennap takarítjuk, hacsak nem kér takarítást. Ágyhúzás minden távozó vendég után természetesen, és a szoba komplett kitakarítása, beleértve porszívózás! Mivel minden szobát utánunk a supervisor ellenőriz, így , meg amúgy sincs értelme sutyiskodni. Kb. 20 perc alatt ki lehet takarítani egy szobát fürdőszobával együtt, de függ, hogy mennyire volt kupis, retkes, és miket használt a vendég.

Többnyire 6 napokat dolgozunk, bár most jön egy kis holt szezon. De hangsúlyozom, ez szállodánként változó, mint minden más is.

Ausztriában nem tudom, hogy működnek a dolgok, de takarítani tuti ott is úgy kell:)

Sok szerencsét mindenesetre és kitartást, ha erre adod a fejed, vagy a kényszer visz rá, nem leányálom ez sem;)

15. nenciii (válaszként erre: 13. - Zagar)
2012. jan. 3. 21:28

Köszönöm szépen a választ:) én a család miatt valamilyen közelebbi országot szeretnék (mondjuk Ausztriát:)

Azt megkérdezhetem, hogy Te melyik közvetítő cégtől vagy kint?

És a szobák takarítását hogyan szervezik?milyen időközönként kell porszívózni, ágyat húzni...stb??

És heti 5 vagy 6 napot dolgozol?

hirtelen csak ennyi kérdésem lenne még:DD

Igen, sejtettem, hogy az egész napos fizikai munka izmosabbá teszi majd az ember lányát:))

2012. jan. 3. 21:19

Sziasztok!


Köszönöm szépen a hszeket!Bocsánat, tényleg nem írtam,hogy külföldön hová is gondolom:)


Ausztria lenne a fő cél!és azt meg tudnátok mondani, hogy kb mennyi idő jut 1 szobára?és a szobalányoknak minden esetben kell segédmunkát végezni a konyhában?

13. zagar (válaszként erre: 1. - Nenciii)
2012. jan. 3. 20:26

Szia!


Szolgálhatok némi információval, mivel pár hónapja űzöm egy angliai szállodában ezt a tevékenységet.

Nálunk 8 órában megy a foglalkoztatás, munkaközvetítő cégen keresztül alkalmaznak minden takarítót. A napi limit 18 szoba, de bizi időszakban megkapjuk a 25-27 szobát is, amit mindenki saját tempójának megfelelően fejez be a nap folyamán. A túlóra röhejes, azért, mert az órabér felét sem kapjuk meg. Fizikailag megterhelő ugyan, de ha a jó oldalát nézzük, szép, formás izmokat növeszt az, aki kitartó és monotonitást jól tűrő :)

Lehet éppen nem ezekre voltál kíváncsi, de akkor kérdezz bátran rá arra, ami konkrétan érdekel ezzel kapcsolatban;)

12. Venezuela (válaszként erre: 9. - Dolly001)
2012. jan. 2. 19:24
Anyám barátnője szárazföldön van Angliában,neki is nagyjából ez,neki még össze is kell szedni a varrandó ruhákat,a szálloda tisztítójából levinni/felvinni a szobákba!
11. dolly001 (válaszként erre: 10. - Venezuela)
2012. jan. 2. 19:22
Hát sajnos valóban.
10. Venezuela (válaszként erre: 4. - Dolly001)
2012. jan. 2. 19:21
Hát legjobb ha ismerős után mész,de szerintem elég nehéz az ilyesmit kiszűrni!
9. dolly001 (válaszként erre: 8. - Venezuela)
2012. jan. 2. 19:20
na jó akkor úgy írom szárazföld:) Pl Ausztria, Németo.....síparadicsomok...stb:)
8. Venezuela (válaszként erre: 6. - Dolly001)
2012. jan. 2. 19:20
Hát ez a hajó is külföldön van :)
7. dolly001 (válaszként erre: 5. - Venezuela)
2012. jan. 2. 19:19
Én is több helyen olvastam és ismerősök is számoltak be , akik hajón dolgoztak, hogy iszonyat hajtás és szigor van:(
2012. jan. 2. 19:18
Persze hajón egyértelmű a helyzet, én külföldre értettem:)
2012. jan. 2. 19:18
Jó idegrendszer kell hozzá,mert egy por szem miatt is iszonyat nagy fesztivált tudnak csinálni!Ja és egy jó cipő!
2012. jan. 2. 19:18

Hogyan lehet kiszűrni manapság, hogy valóban szobalányt keresnek és nem csőbehúzás?

Pl. telefonos beszélgetés alapján lebeszéli vki a találkozót és mi van, ha kint melepetésként abszolút nem szobalányt, legalábbis nem szószerint keresnek?

2012. jan. 2. 19:15
Unokatesóm hajón dolgozik,ő is szobalányként kezdte,ágynemű húzás 2 naponta,napi szinten porszívózás,tükör pucolás tusfürdő,törülköző csere,wc/zuhanyzó takarítás erre van 2 perce!Szigorúan!!ha végzett a neki kiszabott szobákkal,akkor megy konyhára zöldség előkészítés,díszítés,jelenleg felszolgálóvá nőtte ki magát :)
2. arrival (válaszként erre: 1. - Nenciii)
2012. jan. 2. 19:15
Ez abszolút szubjektív, helytől függ!
2012. jan. 2. 19:09

Sziasztok!


Szeretnék segítséget kérni azoktól, akik szobalányként külföldön dolgoznak. Nekem még nincs ilyen jellegű tapasztalatom, és szeretném tudni, hogy miből áll egy szobalány napja? (ok, gondolom takarításból)de pl.: hogyan osztják be a munkát?hány órát kell dolgozni naponta?mire kell ügyelni munka közben....stb??Bármilyen infó érdekelne!!


Előre is köszönöm a segítséget!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook