Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A sterilizált cumisüvegekben lévő párával-vízzel mit csináltok? fórum

A sterilizált cumisüvegekben lévő párával-vízzel mit csináltok? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 13. 09:24
Papírtörlőre állítottam őket egy rácsra és letakartam konyharuhával. Megszáradtak.
2007. dec. 19. 21:13

Szia!


Én a fiamnál 2 éve hidegen sterileztem a cuclikat és üvegjeiket, a Chicconak van streilizáló folydékja, azt vettem meg. Nem olcsó de 3-4 hónapig elég volt, pedig naponta streilztem vele, és kb. 8-ö hónapos koráig. Volt egy új tiszta konyharuhám arra raktam lecsepegtetni, megszáradni. Nem volt semmi gondom se vele, se a baba inmurendszerével, a mai napig egy évben kb. 2-szer megfázik és kész. Annyi meg kell. Most is így szándékozom tenni a kistesónál, ha szükség lesz rá.

11. Ezti
2007. dec. 5. 10:10

Köszi a válaszokat mindnekinek:)

Lehet hogy akkor már nekem sem kéne folyton sterilizálni? Sanya 3 hónapos múlt...

10. LoLiNa
2007. dec. 5. 06:37
az a fehér a vízkő, nem? ahogí forraljuk. legalábbis gondolom :) én csak simán elmosogattam utána. havonta tán 1x csinálom, pont azért, mert nem akarom, hogy később baj legyen..
2007. dec. 4. 22:43

Szia! Én is sterilizálok (néha). Eleinten minden alkalommal, mostmár csak hetente 1-2-szer. Hagyom amíg kiszárad a párától, vagy egyszerűen benne hagyom és úgy öntöm bele a tápszert. Már én is csak elmosom jó forró vízzel és öblítem.

Ne aggódj, nem lesz semmi gond ha benne marad :)

8. Roni24 (válaszként erre: 3. - Ezti)
2007. dec. 4. 22:38

Szia!


Bevallom, én még a kifőzéssel sem vacakoltam soha! Forró vízben elmosogattam, majd forró vízben elöblítettem a cumikat, és levegőn szárítottam.

Nem vagyok híve ennek a sok sterilizálásnak, kifőzésnek és egyebeknek... minden apró kis szmötyire érzékeny lesz a baba, hogy alakuljon ki az immunrendszere?


Kérdésedre kérdéssel válaszolva: Miért kéne bármit is csinálni vele? Majd elpárolog az is, de ha annyira zavar, szerintem itasd fel papírtörlővel!

7. botilia (válaszként erre: 6. - Tengericsillag)
2007. dec. 4. 21:59
Én citromsavport tettem a vízhez, és akkor nem lett fehér.
2007. dec. 4. 21:14
én is ki szoktam főzni,engem az bosszantott hogy kifehéredett utánna az üveg.
5. Ezti (válaszként erre: 4. - LoLiNa)
2007. dec. 4. 20:21
Ok, köszi.
2007. dec. 4. 20:10
jaaa... én kifőzöm.. elég az, felesleges "marhaságokra" minek dobjak ki pénzt?:)
3. Ezti
2007. dec. 4. 20:08
Amikor kikapcsol a sterilizáló, (elektromos) akkor a cumisüvegekben meg a cumikban is van lecsapódott pára vagy víz.
2007. dec. 4. 19:58
ez meg mi? hogy , hoyg párával, vízzel?
1. Ezti
2007. dec. 4. 19:49
A sterilizált cumisüvegekben lévő párával-vízzel mit csináltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook