Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Víztakarékos csaptelepre szerelhető perlátorokkal kapcsolatban van tapasztalatotok? Tényleg lehet vele spórolni a vízszámlán? fórum

Víztakarékos csaptelepre szerelhető perlátorokkal kapcsolatban van tapasztalatotok? Tényleg lehet vele spórolni a vízszámlán? (tudásbázis kérdés)


7. SzánI. (válaszként erre: 6. - 1560f47887)
2012. jan. 2. 17:06
Na, akkor az igazán víztakarékos. :D
6. 1560f47887 (válaszként erre: 1. - Falcsy)
2012. jan. 2. 16:52

Olyannyira, hogy én nemrégiben kaptam egy ilyet, és egyáltalán nem ment át rajta a víz.


Amúgy van a dolognak alapja, mert a perlátor levegővel dúsítja a vízsugarat, így csökkenti a vízmennyiséget. Legtöbb korszerű csaptelep már gyárilag fel van szerelve megfelelő perlátorral.

5. danina (válaszként erre: 4. - SzánI.)
2012. jan. 2. 14:58
Így igaz.
2012. jan. 2. 14:54

Ez a perlátor a mosdóhoz jó, meg maximum a mosogatáshoz. Ha már tele akarod tölteni a fazekat, vagy a felmosóvödröt, akkor tovább tart feltölteni.


Olyan helyre biztos hogy jó, mint a cégeknél a mosdó, ahol sokat mosnak kezet. Stb...

2012. jan. 2. 14:47

Szia!


Sajnos nekem rossz szokásom, hogy folyóvízben mosogatok valamint a lakásunkban csak zuhanyzó van, így lehet, hogy megérné, de nem tudom....

2. danina (válaszként erre: 1. - Falcsy)
2012. jan. 2. 14:44

Szia!

Az előző lakásunkban volt,nem vettünk észre csökkenést,így ide már nem is szereltünk fel.Párom nem is értette,hogyan várhatok ettől megtakarítást,hisz a mosogatót-fürdőkádat-fazekat-bögrét stb. így is,úgy is tele eresztem,akár van perlátor,akár nincs,a vízmennyiség ugyanannyi.

2012. jan. 2. 14:34
Víztakarékos csaptelepre szerelhető perlátorokkal kapcsolatban van tapasztalatototk, tényleg lehet vele spórolni a vízszámlán?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook