Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt akinek fél évente romlik sorra el a foga? fórum

Volt akinek fél évente romlik sorra el a foga? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. jan. 5. 09:10

Tegnap du. és ma is kerestem az a kis videót, amit javasoltam, de az elmentett linkre a világért se az jött fel, hanem az aktuális life.hu!

Még kísérletet teszek vele, hogy valahonnét előbányászom. Talán sikerül.

50. mamcili (válaszként erre: 47. - 39694c0c70)
2012. jan. 4. 23:20

Minden egyes fogam két fogászt járt meg...

kívéve az első alkalmat úgy huszonévesen, amikor még ingyenes volt a fogászat...

És egy csodás fogdoki cirka egy hónap alatt helyretette az összes fogamat...

utána évekig nem kellett hozzáérni, de a babócám születésével sorra mentek tönkre a fogaim...

4 fog 4 év alatt menthetetlenül, most még kettő, amihez a szájseb nem akar hozzányúlni, mondván menthető...

49. 39694c0c70 (válaszként erre: 48. - Abarta)
2012. jan. 4. 18:02
Előkerestem a linket, de nem működött. Ha megtalálom a cikket, amihez videó is van, el fogom küldeni.
48. abarta (válaszként erre: 45. - 5e1b581a2e)
2012. jan. 4. 14:30
Igen, igen, linket nekem is lszi :-)
47. 39694c0c70 (válaszként erre: 46. - Mamcili)
2012. jan. 4. 09:12

Nyugi!

Nekem meg egy darabig egészségesen hullottak ki a fogaim. Amíg a 3. fogorvosom rá nem jött az okára! :))

46. mamcili (válaszként erre: 35. - 39694c0c70)
2012. jan. 3. 22:58

Sajnos mondhatni családi örökség!

Igyekszem vigyázni rá, de ehhez sajnos fogászcsapat kéne!

Hiába a fogápolás, ha egyszerűen széttörnek a fogaim...

45. 5e1b581a2e (válaszként erre: 43. - 39694c0c70)
2012. jan. 3. 19:14

Nem semmi vagy...:)

Dobd fel inkább ide!Hiszen csak egy fogmosó technika...

44. 39694c0c70 (válaszként erre: 37. - Abarta)
2012. jan. 3. 13:55

Mi konyhasóval, cigarettahamuval is mostunk fogat. :)

(A szódabikarbóna ma is használatos fogfehérítésre)

2012. jan. 3. 13:53

A foggyökér mellé tuszkolt és ott fogkővé vált lepedéket pedig kizárólag fogorvos tudta eltávolítani, méghozzá fogfúróval.

Ezt az élményt - tekintettel a gyengébb idegzetűekre - nem részletezném.

Legyen elég annyi, hogy a teljes fogsor ilyetén való "követlenítése" a teljes fogsoron 4 alkalmat és 2 heti szüneteket számítva 2 hónapot vett igénybe, heti 2-2 ecseteléses kezeléssel.

(Mindezt azért nem lehetett volna egyszerre megcsinálni, mert akkor 2 hétig enni se tudtam volna.)

Így talán hihető, hogy amit én nem tudok a fogkőről, azt már nem is érdemes tudni! :))


Aztán rátaláltam egy kis, videóval szemléltetett cikkre a neten.

Lassan, de azért elsajátítottam a helyes fogmosás technikáját.

És láss csodát!

Azóta a fogkőnek híre-hamva!

Akit érdekel, annak elküldöm az elérhetőséget. :))

(Ha még megvan)

42. 39694c0c70 (válaszként erre: 41. - 39694c0c70)
2012. jan. 3. 13:44

Kellően öreg vagyok már ahhoz, hogy módom volt kipróbálni a fogorvos-tudomány összes vívmányát, találmányát és az éppen aktuális módszerét a helyes fogmosásról.

Az én gyerekkoromban még a hosszú fejű (1/4 fogsornyi) fogkefék voltak a divatban, meg 3 féle fogkrém (Oven.ll, Amod.nt, Fluor.ta)

A menőbbeket vagy pult alól, vagy nyugati kapcsolat révén szereztük be. (Col.nos, Colg.te, stb.) ugyanúgy, mint a betonkemény sörtéjű Jord.n fogkefét.

Akkor azt tartották a szakemberek, hogy ez a jó!

Az első héten fogínyvérzés nélküli fogmosás leképzelhetetlen volt vele. :)) Mintha drótkefével mostunk volna fogat! :)

De térjünk vissza a gyerekkori fogkefemozgatásra.

Az öregebbek emlékezhetnek rá, hogy a TV-maci példáján "ki-be, alul-felül, kívül-belül)

Na, ennek a helytelen technikának lett az eredménye a fognyakba (ahol már nincsen fogzománc) "beleköszörült" barázda, lépcső!


Persze az orvostudomány, a fogorvosok álláspontja változó.

Rájöttek, hogy nem vízszintesen, hanem függőlegesen kell mozgatni a fogkefét, mosás közben. (A fogban lévő barázdákra hivatkozva)

Azt ugyan már senki nem említette, hogy ezt nem a külső felület tisztítása során nem zárt fogsorral, és "ütközéstől-ütközésig" kellene csinálni!

Ebből az következett, hogy a plakkot - ami főleg a fogak tövén rakódott le - ezzel a ténykedéssel, ahelyett hogy eltávolítanánk, a fognyak, ill. foggyökér mellé passzírozzuk be!

De erre csak később jöttem rá!

Ugyanúgy, mint az elektromos fogkefe buktatóira is!

Folyt. köv.

41. 39694c0c70 (válaszként erre: 40. - 39694c0c70)
2012. jan. 3. 13:27

Folyt.

Csak azért írtam le ilyen részletesen, hogy lássad szinte minden létező dolgot megtettem a fogaink védelme és szakszerű tisztítása érdekében. :)


Ami az érdekes, hogy valóban alaposan letisztítja az elektromos fogkefe a fogak látható felszínét, viszont a fogkő képződését képtelen megakadályozni, és a lerakódást se csökkentette.

Ugyanúgy félévente kellett volna mennem leszedetni. (Persze ezt én csak évente végeztettem, mert annyira nem élveztem a dolgot)

40. 39694c0c70 (válaszként erre: 36. - Abarta)
2012. jan. 3. 13:23

Ahogy olvashattad, próbáltam az elektromos fogkefét.

Több félét is!

Kezdtem az elemessel.

Aztán vettem a családnak egy 4 személyes, szájzuhannyal kombinált OR.L-B típusút.

Ez nagyon komoly berendezés volt, gyógyászati segédeszköz - orvosi műszer boltban vettem kb. 10-12 évvel ezelőtt több, mint 30 ezerért.

A forgófeje azon túl, hogy változó irányú forgást végzett, még pulzált is! (azaz masszírozta a fogínyt)

Azonkívül 2 percnyi működést követően automatikusan leállt. (Persze ha tovább akarta valaki használni akkor újraindítható volt)

A fogzuhanyfejek is állíthatók voltak koncentrált sugárban, vagy szintén pulzáló-forgó nyalábban spriccelte ki a vizet.

Amikor a fogkeféje tönkrement (valami elkopott benne) akkor vettem külön elektromos fogkefét. (Ez persze már nem tudta ugyanazt, mint az elődje, de azért működött)

Közben a régi gép szájzuhany-csöve is elfáradt, így az is használhatatlanná vált.

Folyt. köv.

39. jennyke 1 (válaszként erre: 37. - Abarta)
2012. jan. 3. 12:42
Én anno sokszor használtam heti rendszeresség:)Állítólag jó fogfehérítő de csak mértékkel szabad használni
38. jennyke 1 (válaszként erre: 33. - 39694c0c70)
2012. jan. 3. 12:40
Ja nem a házi dokim egy olyan maszek doki aki már máshol nem rendel csak maszekban már
37. abarta
2012. jan. 3. 12:30
Tényleg a gézről jut eszembe, csak érdekességképpen, tudtátok hogy nagyapáink/apáink korában nem volt fogkrém sem hanem pl sima szódabikarbonáttal mostak fogat? :-D Apám mesélte...
36. abarta (válaszként erre: 28. - 39694c0c70)
2012. jan. 3. 12:27

Szerintem is, a helyes mosási technika tényleg roppant fontos. Ezt tudod ellenőrizni is, kaphatók lepedékfestő tabletták amivel fogmosás után megnézheted a technikádat. Érdemes kipróbálni.


Nekem bejött az elektromos fogkefe (sima Braun, nem a szájzuhanyos, olcsó kb 6 kézi fogkefe árából kijön, sima ceruzaelemes). Nekem egyszer a fogorvosom mosott fogat innen a tapasztalat :-), a székhez van nekik kis kerek fejjel rendelkező eszköz, na ez az elektromos is hasonló, tehát nem a hagyományos fogkefe formátum hanem kicsi kerek feje van ami oscillál/forog amivel a hátsó fogak hátuljai is teljesen elérhetőek. Sima DMben is kapható.


Mondhatom utána ég és föld volt a különbség amit éreztem, nagyon alapos, sokkal alaposabb mint bármikor amit kézzel műveltem! Ha nem használtál még ilyet gondold meg érdemes-e belefektetni vagy ajándéknak kérni. Annyira nem nagy befektetés mint egy komplett szájzuhany készlet.


A fogközökre pedig sima fogselyem, de mondjuk nekem a fogszabályozás miatt lazán állnak a fogaim.


Még valami eszembe jutott: nincs szájszárazságod véletlenül? Úgy tudom, hogy a megfelelően sok nyál és a benne lévő oxigéndús közeg szintén jobban védi a fogakat, kimossa a maradékokat, mintha kiszáradva vagy.


Én is privátba mentem a terhességkor de szó sem volt havi fogvizsgálatról... Megnézett a terhesség elején, csinált a szakasszisztens (nekem is 5eért, tehát nem ingyen) fogkőleszedést, és legközelebb csak most a terhesség végénél kell visszamennem szintén kontrollra csupán. Persze ha gyulladás, probléma az ember anélkül is megy, de aki már látott kiskönyvet abban is csak 1x látogatási hely van megjelölve, így nem értem a havi dolgot... hacsaknem hogy minden alkalommal ugye a díj neki bejön. :-D

35. 39694c0c70 (válaszként erre: 34. - Mamcili)
2012. jan. 3. 08:32

Elég, ha vigyázol rá és megfelelően ápolod! :))

Vagy már annyira elhanyagoltad, hogy helyre kell hozni?

Ennyi idősen?!?

2012. jan. 3. 00:01
SAJNOS IGEN... JÓ FOGDOKI MEGG DRÁGA KINCS...CSAK NEKEM, NINCS RÁ KINCSEM...VICC HOGY DOLGOZOM, DE A FOGAIM NEM TUDOM RENDBEHOZATNI...
33. 39694c0c70 (válaszként erre: 31. - Jennyke 1)
2012. jan. 2. 22:36

A maszek rendelőjébe járok én is, nem az SZTK-ba.

A házi fogorvos a maszek rendelőjében is elláthat ingyen, ha nála a kártyád! :))

2012. jan. 2. 22:34
Köszi a válaszokat
31. jennyke 1 (válaszként erre: 29. - 39694c0c70)
2012. jan. 2. 22:33
Persze ingyenes csak én maszekhoz járok és gondolom a pénz miatt is mondta a terhességkor havi járást
30. 39694c0c70 (válaszként erre: 29. - 39694c0c70)
2012. jan. 2. 22:18

Pontosítok!

A fogtisztítással a még meg nem kövesedett plakkot (lepedéket) távolítod el. Ezt szinte egy darab gézzel is megtehetnéd, még fogkefe se kellene hozzá.

A megkövesedett plakk a fogkő, aminek egy része vagy lepattogzik, vagy csak fogorvosi eszközökkel szedhető le maradéktalanul.

Helytelen fogmosás során ezt a lepedéket passzírozzuk a fogtő és a fogíny közé. Ez okozza az ínysorvadást és a fognyak szabaddá válását, vagy éppen a fogíny, esetleg fogágy begyulladását. (Később az idő előtti fogvesztést)

29. 39694c0c70 (válaszként erre: 22. - Jennyke 1)
2012. jan. 2. 22:00

Ja, és a fogkő eltávolítás INGYENES kellene, hogy legyen!!

Feltétele, hogy rendszeresen (azaz évente) megjelenjél a házi-fogorvosodnál szűrésen.

28. 39694c0c70 (válaszként erre: 22. - Jennyke 1)
2012. jan. 2. 21:49

Nekem is sok volt a fogkövem, amíg nem jól mostam fogat.

Pedig minden létező dolgot kipróbáltam.

Elektromos fogkefét, spéci fogkrémeket, szájvizeket is.

Aztán amikor - vénségemre - megtanultam a helyes fogmosást, többé egy fia fogkövem nincs.

Azért amik jók voltak a fogközkefe (inter-dentális)vagy fogselyem, a fogtőkefe, a nyelvtisztító. A legjobb a szájzuhany, és természetesen a helyes fogmosás.

Igazából a fogkrém se lényeges, hogy milyen. Talán nélkülözni is lehetne, fontosabb a lepedék rendszeres és alapos eltávolítása, mielőtt megkövesedik.

Az se lényeges, hogy valakinek több, vagy kevesebb képződik.

Ha naponta legalább kétszer megteszed, az pontosan elegendő. Akinek több képződik, az többet, akinek kevesebb, az kevesebbet távolít el.

27. bumburka (válaszként erre: 19. - Abarta)
2012. jan. 2. 20:46

Ne legyél már ennyire okoskodó.

Ez a fórom nem erről szól.

Szép estét Neked!

26. M0ncsa (válaszként erre: 19. - Abarta)
2012. jan. 2. 20:16

Nahat, nahat, egy igazi Homo Sapiens :))) Isten hozott a Fold nevu bolygon :p

Jennike: nem hiszem, hogy hude beteg lennel, a teny, hogy elkezdtek szuvasodni a fogaid, lenyegeben attol fugg, amit abarta leirt.

Az ok lehet egyszeruen a korod (ahogy oregszik a szervezet, nem tudja olyan jol felhasznalni a tapanyagot, ill. kimeriti a tartalekait, igy elkezdi kivonni a kalciumot - es egyeb asvanyi anyagokat - azokrol a helyekrol, ahonnan pedig nem lenne szabad...

Ezenkivul a terhesseg - kihordott vagy nem hordott - is brutalis rombolast vegez a noi szervezetben. Ugyanigy a hosszan tarto helytelen taplalkozas.

Nagyon egyszeru a "recept": nem az agyonreklamozottat kell megvenni, hanem az ostermeloit ;)

25. 902929e538 (válaszként erre: 24. - 902929e538)
2012. jan. 2. 17:01
szerintem
24. 902929e538 (válaszként erre: 3. - Jennyke 1)
2012. jan. 2. 16:49
elmex gél...
23. 5e1b581a2e (válaszként erre: 19. - Abarta)
2012. jan. 2. 16:48

15.hsz:első mondat


A krémről nem írtam semmit.

22. jennyke 1 (válaszként erre: 17. - 39694c0c70)
2012. jan. 2. 16:38

Hát sajnos volt, hogy a rágó felületen volt a lyuk de volt, hogy a 2 fog között:(

Napi 2 szer mosom próbálom a helyes technikát alkalmazni igaz ajánlott a fogorvosom ilyen fog közötti tisztitót is

Mindig sok a fogkövem évi 2 szer szedi le azt mondta ha terhes lesz az ember havonta kell leszedetni vagy a pénz miatt mondta(5 ezer.- / alkalom) vagy tényleg igy van állítólag ha azt leszedik havonta nem lesz lyukas fog.

lehet tényleg nem jól mosom távolítom el a lepedéket és az okoz gondot.Nyilván a hátsó bölcsesség fogat nehezebb takaritani.Volt, hogy azt hitem a fogam fájt elmentem a dokihoz és kiderült nincs baja a fogamnak hanem az inyem van bedurranva azt mondta mert nem mosom jól a fogam lehet most is ilyenről van szó.Jövőhéten kiderül

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook