Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismer valaki jó munkajogászt (jelenleg ikergyesen vagyok)? fórum

Ismer valaki jó munkajogászt (jelenleg ikergyesen vagyok)? (tudásbázis kérdés)

5. 07c4794583 (válaszként erre: 4. - Katianyu21)
2012. jan. 2. 10:30

Nem tudom, milyen a viszony, csak arra nagyon ügyelj, hogy a felmondás ne fegyelmi indokból történjen (tehát kvázi a te "hibádból"), mert akkor nem jár a pénz.


Ha az indok a létszámleépítés, vagy hogy felesleges a pozíciód, az jó. De ha elkezdenek szívózni, hogy nem adtál be papírt, vagy nem dolgoztál rendesen, vagy elkéstél, szóval valami ilyen okból akarnak felmondani, az baj. Az egyértelműen jogtalan, hiszen ennyi idő után miért most jut eszükbe?

Ügyelj rá, hogy az összes hivatalos papírmunkát időben elvégezd, írásban jelentsd az igényed, hogy mikor kezdenéd a munkát újra, stb.


Persze ha nincs köztetek probléma, és normális a cég, akkor nem árt egy egyszerű beszélgetéssel kezdeni: ők hogy képzelték, milyen indokkal mondanának fel? Kérdezz rá nyugodtan, és ne ígérj semmit, ne írj alá semmit, ha nagyon faggatnak, mondd, hogy megbeszéled az ügyvédeddel.

2012. jan. 2. 10:26
Köszönöm! Akkor megvárom, amíg ők mondanak fel!
2012. jan. 2. 10:20
Ha te mondasz fel, akkor biztosan nem jár semmi.
2. 07c4794583 (válaszként erre: 1. - Katianyu21)
2012. jan. 2. 10:19
Ha ők mondanak fel, az esetek többségében jár végkielégítés (1-2-3 hónap attól függően, mi van a munkaszerződésedben, milyen régóta voltál ott, stb), de sok céggel alá lehet írni úgy közös megegyezést, hogy 1 vagy 2 havi bér kifizetésében kiegyeznek veled.
2012. jan. 2. 10:16
Sziasztok. jelenleg ikergyest kapok 2 és fél éves ikrek után, a munkahelyemen kijelentették, hogy nem fognak visszavenni(nem is zavar annyira, mert valószinüleg visszamegyek tanulni,ikergyest a gyerekeim álti suliba menéséig fogom kapni), ezért szeretném tudni hogy járok a legjobban. Ha felmondok vagy ha felmondanak nekem.Előre is köszi az infókat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook