Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Annyira félek, 2 napja a vérnyomásom 80/40. Szokott másnak is ennyi lenni? fórum

Annyira félek, 2 napja a vérnyomásom 80/40. Szokott másnak is ennyi lenni? (beszélgetős fórum)


1 2
48. anig82 (válaszként erre: 36. - Bnedora)
2012. jan. 15. 22:32

Ha kívánod, és hosszú kávé sok tejszínnel, tejjel, akkor nem árt, tuti:)

Csak amit kívánsz, azt egyél!

47. anig82
2012. jan. 15. 22:29

Persze, az enyém 100/60 alapból, de volt már 80/40 is.

Az orvosok szerint alacsony vérnyomásba nem halt még meg senki:), ráadásul 1 kávé segít!

Nyugalom!

2012. jan. 14. 22:33
Ha rendszeresen kávézik az ember, akkor a kávé nem segít az alacsony vérnyomáson. Hozzá van szokva a szervezet és csak a pulzust növeli meg. Nekem is 100/70, ha feszült vagyok, akkor leesik 90/55-re is. Egyenlőre én sem találok megoldást rá. Lehet, h nem kapok agyvérzést, de az állandó szédelgés és bágyadtság nagyon rossz.
2012. jan. 2. 10:04

Nekem is elég gyakran ilyen szinteken mozog a véenyomásom....

Na ekkor nem érzem már jól magam,muszáj lábra állni,valamit mozogni,erőltetni.

44. Sleek
2012. jan. 1. 22:14

Bocsi hogy eltűntem a vitaminokat nem felejtettem el csak bolondok háza a családban .

Dec 26. án volt rohanás az sbora.

Össze vissza kalapált a motor meg kihagyott .

Jött is egyből a para.

Másnap vissza háziorvos az meg fáraszt hogy vérnyomás csökkentőt szedjek mert 140-145 a vérnyomásom.

Mondom nem szedem mert nem használ. Most rendelek majd E vitamint meg Q-10 et hozzá fokhagyma kapszulát . Nem melóztam 2 hétig azt nem tudtam rendesen lekötni magam.

De amúgy ok minden.Nálad ?:)

2012. jan. 1. 22:13
Ja és terhességnél még alacsonyabb lehet!!! Én volt hogy majd elájultam és nem mertem felkelni az ágyból annyira alacsony volt. Idővel javul....
42. Erabera80 (válaszként erre: 38. - Katoca5)
2012. jan. 1. 22:12

Próbálok egy kicsit megnyugodni.

Lehet, hogy hülyeség, de már most nem parázom annyi, hogy írtatok nekem.

2012. jan. 1. 22:11

Nekem sokszor van ilyen alacsony vérnyomás, ne aggódj:-)

Kávé segít rajta.

40. Erabera80 (válaszként erre: 39. - Sleek)
2012. jan. 1. 22:10
Már cseszhetem Sleek... :) (Régen nem hallottam felőled, jól vagy? )
39. Sleek
2012. jan. 1. 22:08
Era pánikra ne igyál kávét csak jó tanács.)))
2012. jan. 1. 22:08

Szia!

Alapjáraton nekem is 100/70, de amikor terhes lettem a védőnő majdnem elájult, hogy csak 80/50-et mért, azt is jóindulattal. Ugyhogy nooooo para, lehet hogy babót vársz és neki nem tesz jót az idegesség és a sok kávé. Nekem sosem volt vèrnyomásmérőm, és az sem érdelelt hogy a védőnő nagyon alacsonynak tartotta. Jól éreztem magam, csak nagyon fáradékony és aluszékony voltam az 1-3 hónapban. De csak ennyi. Szóval nyugodj meg és ne aggódj. :o)

Egy 7 hónapos kislàny anyukája :o)

37. Erabera80 (válaszként erre: 36. - Bnedora)
2012. jan. 1. 22:04

Még nem vagyok biztos benne, hogy kisbabát várok.

Másfél éve próbálkozunk a párommal. Voltunk mindenféle kivizsgáláson, minden oké volt. Most az orvosom végigkísérte ultrahanggal a peteérésem, tüszőrepedésem és megmondta, hogy mikor kellene.:)

Ma kellett volna megjönnie. Szóval csak reménykedek...

2012. jan. 1. 21:58
Anyósom is panaszkodott tegnap, hogy nagyon alacsony volt a pulzusa és fájt a feje. Persze ő egy idős ember. Szerintem a most jött hidegfrontot érezted meg. Nem tudom másnak mi a véleménye, de 4 kávé nem árt a babának?
2012. jan. 1. 21:38

A vérnyomás merőt azért vettem, mert már volt, hogy elájultam. Igaz, régebben. Szoktam szédülni, és akkor szoktam lemérni. Tegnap is azért vettem csak elő, mert furcsán éreztem magam. Az meg, hogy most méregetem az azért van, mert megijedtem, mert ilyen alacsony még soha nem volt.

Tudom, akinek mindig alacsony nem esik kétségbe, ha alacsonyt mér. De én aki megszokta, hogy 100/70 alá nem nagyon megy, megijedtem.

Köszönöm szépen, hogy írtatok és foglalkoztok a problémámmal. Erika

2012. jan. 1. 21:32

Bocsi, csak megpróbáltam mindenre válaszolni amit hirtelen kérdeztetek. :)

Máskor is szokott alacsony lenni, DE nem ennyire.

Nincsen más bajom azon kívül, hogy egy kicsit émelygek, fájdogál a fejem.

A sys: 90

Dia: 55

Pulzus: 86

33. simple (válaszként erre: 10. - Erabera80)
2012. jan. 1. 21:32
Nincs mitől félni! Nekem állandóan ilyen alacsony. Soha semmi bajom nem volt, orvosok mind azt mondták igyak kávét, és szevasz. Tök jól érzem magam.
32. c1e9612cd3 (válaszként erre: 29. - Erabera80)
2012. jan. 1. 21:31

mint írtam, nekem is, ha alacsony a vérnyomásom, aluszékony vagyok. Uhogy azt hiszem az rendben is van, h fáradt voltál. Viszont az már kevésbé van rendben, h folyamatosan méred..... Ez már gáz, és pszichotikus..... Jobban járnál, ha a párod beváltaná az ígéretét.

Volt vmi konkrét oka annak, h megvetted a vérnyomás mérőt (betegség, stb), v csak úgy?

31. Ageeca
2012. jan. 1. 21:30
szia. Nekem folyamatosan 86/60 körüli a vérnyomásom, de nekem ez az alap. én tök jól érzem magam így. Nem vmi front jön? Vagy nem ettél mostanában sok hagymás ételt? A sok hagyma leviszi a vérnyomást. én ebédre házi gyrost ettem, naggggyon sok hagymával. Lila és vörös, és egész délutánra kiütött.
30. arrival (válaszként erre: 29. - Erabera80)
2012. jan. 1. 21:30

32 évesen (amennyiben egészséges vagy) nem kell félóránként mérni ;)

Stresszelni magad, mert már csak azért is, pszichésen is alacsony lesz.

Üzenem a párodnak, hogy dugja el a mérőt.

29. Erabera80 (válaszként erre: 25. - Arrival)
2012. jan. 1. 21:27

Köszönöm, hogy írtatok. A vérnyomásmerőmet 1 hónapja vettem, elég komoly. Méri, hogy szabályos e a szívverésem. Az általában jó szokott lenni.

Általában minden nap lemérem, de tegnap délben elég fáradtnak éreztem magam és gondoltam lemérem. A azóta meg szinte negyed, félóránként. A párom már azzal fenyeget, hogy kidobja ezt a sz..t. :)

Ma már ittam négy kávét, és a vizet is erőltetem.

Már lehet, hogy egy kicsit be is pánikoltam, mert már fekve is félek lemérni.

28. c1e9612cd3 (válaszként erre: 25. - Arrival)
2012. jan. 1. 21:26
na végre vki nem csak annyit ír, h húha! azonnal orvos, stb......
27. c1e9612cd3 (válaszként erre: 23. - Erabera80)
2012. jan. 1. 21:24

1. higgadj le!

2. semmi bajod nem lesz, max. attól, h pánikolsz!

3. ha valóban babát vársz, akkor annak pláne nem tesz jót, h ráparázol a dologra.

4. lehet benyaltál vmit és attól alacsony, de ez még mindig nem halálos

4. nem vagy frontérzékeny? amiatt is lehet.......

26. Várhegyi Márton (válaszként erre: 17. - Erabera80)
2012. jan. 1. 21:21

Kicsit csapongva írsz, nehéz kihámozni:-) Légy szíves, úgy add meg az egyes mérések eredményét, hogy X/Y/Z (systolés/diastolés/pulzus), különben nem lehet mit mondani.


Tehát, először is:

Régebben is mérted a vérnyomást, pulzust? Mennyi volt (konkrét mérések eredménye érdekelne)?


A legfontosabb kérdésre nem válaszoltál még: Van bármiféle panaszod?

2012. jan. 1. 21:21

A vérnyomást nem egy mérésből kell megállapítani.

Írtad, hogy fekve mérted. Az nyugalmi állapot, akkor eleve alacsonyabb.


A nap melyik szakában? Milyen vérnyomásmérővel? A vérnyomásmérő mikor volt legutóbb kalibrálva?

Ittál aznap kávét? Fizikai aktivitás? Mennyi folyadékot ittál?

Valami gyógyszert szedsz?

Ezek mind mind befolyásolhatják a vérnyomást.


A 80/40 Hgmm önmagában, egyszer mérve, otthoni kis automata ki tudja mikor kalibrált mérővel, fekve (ahogy írtad) egyáltalán nem jelent gondot.


(és nem kell rohanni a sürgősségire ahogy írtad)


Szóval ne aggódj, hanem mérd napi 3-4 szer, írd fel, és végezz összesítést.


(diplomás ápoló vagyok)

24. cstbrigi (válaszként erre: 20. - Erabera80)
2012. jan. 1. 21:20
Nekem ez a normális vérnyomásom. :-)
2012. jan. 1. 21:19
Felültem és már tök ideges vagyok, mert nem tudom, hogy mit csináljak. Lehet, hogy most egy kicsit összeveszek a párommal, hátha feljebb megy. :)
22. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 20. - Erabera80)
2012. jan. 1. 21:18
Ez már egész jó! :))
2012. jan. 1. 21:17
A 40-es értéket én is nagyon alacsonynak találom.
2012. jan. 1. 21:17
Most mértem le. 90/55 a pulzus 86. Kicsit fájdogál a fejem.
2012. jan. 1. 21:17
Itt Marci adhat pontos választ,holnap pedig menj el orvoshoz,nézze meg ő is :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook