Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha lejár a gyesem a munkáltatómat nekem kell megkeresni, hogy hogyan legyen tovább? fórum

Ha lejár a gyesem a munkáltatómat nekem kell megkeresni, hogy hogyan legyen tovább? (tudásbázis kérdés)


7. MelisUK (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2012. jan. 3. 10:41
Egyébként a szerződésedben minden ilyen információnak szerepelni kell, kapd elő és olvasd el. Én sem úgy tudom ezeket az infókat, hogy rákerestem a neten, hanem elolvastam a szerződésem. Még az is benne van, hogy amíg szoptat egy anya, addig biztosítani kell számára időt, amíg lefeji a tejét és hűtőt, amiben tárolhatja a tejét. Több oldal szól erről. Az is benne van pl, hogy mikor kell értesíteni a munkáltatót a terhességről. Erre pontosan nem emlékszem, most csak ezért nem kapom elő a szerződésem, de 10 vagy 15 hetes terhesen már szólni kell. A szerződésben minden fontos dolog benne van. Ha pedig egyéb infókra vagy kíváncsi, akkor a munkáltatódat kell ez ügyben felkeresned.
2012. jan. 3. 10:35

Igen, neked kell felkeresned a munkáltatód. Nem is a főnököd fog felkeresni téged, neked kell tisztába lenni azzal, hogy mikor kell visszamenned. A gyes ideje alatt is nem árt, ha párszor megmutatod magad a munkahelyeden, hogy számítsanak rád. Nálunk pl Skóciában havonta illik bemenni, amíg otthon van az anyuka 9 hónapig a gyerekkel. Időben meg kell érdeklődni azt is, hogy mi lesz a beosztás, mivel legtöbb helyen az egy hónappal előre meg van írva. Ha túl későn szól az anyuka, akkor plusz egy hónapig nem tud menni dogozni és pénzt sem kap a munáltatótól. Szerencsére ettől még nem veszíti el a munkáját, mert összesen 12 hónapot lehet otthon maradni, de ebből csak 9 fizetett. Viszont nem nézik jó szemmel, ha nem szól időben az ember.

Gondolom Mo-on is hasonló módon megy ez a történet.

2012. jan. 1. 17:14
szeretnék visszamenni dolgozni,de nem éri meg vidékre eljárnom a kicsi mellet segitség nélkül.egyéni vállalkozonál vagyok még bejelentve ,ő köteles kiadni a szabadságot?
4. gne2
2012. jan. 1. 17:08
Legalább 3 hónappal előtte jelezned kell, hogy vissza szeretnél menni.
3. 5d58fc17fc (válaszként erre: 1. - 582d8ff316)
2012. jan. 1. 17:07
Köteles viszavenni 6 hónapig jelen pillanatban, de persze neked kell megkeresni, hogy akkor mikor kezdhetsz és azt is közöld vele, hogy fizesse ki az adig felgyülemlett szabidat, vagy ha akarod, akkor persze ki is veheted.
2012. jan. 1. 17:06
hát nem ártana még a gyes lejárta előtt neked bemenni és beszélni a munkáltatóddal, mert ha korrekt és elmondja, hogy nem vesz vissza esetleg, akkor van időd keresni másik munkát még a gyes alatt.
2012. jan. 1. 17:01
Ha lejár a gyesem a munkáltatómat nekem kell megkeresni, hogy hogyan legyen tovább?vissza vesz-e vagy elküld!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook