Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek az öregségi nyugdíjkorhatár felemeléséről? fórum

Mi a véleményetek az öregségi nyugdíjkorhatár felemeléséről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
121. pista55 (válaszként erre: 120. - Mezei Virág)
2015. jún. 29. 17:17
Ezért nem is lehet összehasonlítani egyik országot a másikkal.
120. Mezei Virág (válaszként erre: 119. - Pista55)
2015. jún. 29. 17:10

:D

Álmodozás az élet megrontója!


Itt ilyesmire ne is számíts!

119. pista55 (válaszként erre: 118. - Mezei Virág)
2015. jún. 29. 17:04
Ha nekem 40 évig német fizetésem lett volna. azt sem bánnám ha 80 év lenne a nyugdíjkorhatár, de azzal is kibékülnék ha 60 éves korom után kapnék német fizetést.:)))
118. Mezei Virág (válaszként erre: 116. - Pista55)
2015. jún. 29. 13:22

Németországban a hivatalos nyugdíjkorhatár 67 év.


Nálunk még "csak" 65.

117. Mezei Virág (válaszként erre: 115. - F8db0709b8)
2015. jún. 29. 12:26

Igen, már 3/4 1 van, és 1-re c@rabb lesz! :(

Az adófizetők meg elköltöztek.

Minimálbérre bejelentett embereknek miféle nyögdíja lesz majd?!

Lesz itt még jó nagy baj! :((

116. pista55
2015. jún. 27. 22:49

Nem értek egyet a nyugdíjkorhatár emelésével.

Ha már annyira nagy a baj, inkább maximálni kellene a nyugdíjakat, akár 100 ezer forintban. Aki a nyugdíjas koráig jól keresett annak meg van úgyis alapozva a nyugdíjas évei és valószínűbb, hogy ő lesz nyugdíjas mint az aki keveset keresett mert jobban telt neki orvosi, mármint magán orvosi ellátásra is és tudott eleget félre tenni.

Úgy tudom amúgy sem biztosítás alapú már a nyugdíj. Adó lett a nyugdíjjárulék.

115. f8db0709b8 (válaszként erre: 114. - Tavasz007)
2015. jún. 26. 10:11

Gazdaságilag kivitelezhetetlen a bérek emelése is,sok pénz be van fagyazstva évek óta...a nyugdíjakat meg emelik minden évben...Egy hétköznapi ember ezeket a döntéseket nézze el...de a nyugdíjasoknak is felkéne fogni,hogy nincs annyi adófizető állampolgár mint amennyi kéne,ne várják az emelést....arról nem beszélve mindenből vonják a nyugdíjjárulékot,és az én korosztályomnak,már nem lesz nyugdíja...de ebből a fizetésből viszont képtelenség takarékoskodni a nyugdíjas éveinkre...

Tehát lehet itt verködni,car a rendszer,és ennél már csak rosszabb lesz...

2015. jún. 26. 08:42

Azt látom, h a hétköznap embere nem érti egyáltalán, hogy működik a rendszer. A hülye pártok ígérnek minden hazugságot, a hozzánemértő meg rá szavaz, mert elhiszi.


Közben gazdaságilag kivitelezhetetlen.

113. tavasz007 (válaszként erre: 110. - 31bc25d879)
2015. jún. 26. 08:39

Szerintem elkerülhetetlen. Nyiláan nyávogunk, h ki akar annyit dolgozni, de nem lesz 30 év múlva nyugdíj, mert nem lesz mit adni.

Ezért kénytelenek lesznek megemelni a nyugdijkorhatárt, ahogy azt teszi a legtöbb nyugati ország, mert nincs más választásuk.


Mivel ha teszem azt nyugdíjba mész 62 évesen, de nem lesz nyugdíjad, vagy lesz mondjuk 25 ezer Ft, akkor is tovább kell dolgoznod, mert nem fogsz tudni megélni belőle. Az, h lesz-e a munka egy 62 évesnek az egy másik téma.


Ebből következik, h tök mindegy, h megemelik-e a nyugdíjkorhatárt vagy sem, mert igy is, úgy is dolgozni kell.

112. f8db0709b8 (válaszként erre: 110. - 31bc25d879)
2015. jún. 26. 06:57
Ha egy nőnek elég 40 év,úgy ahogy leírod..akkor ne menjenek már vissza melózni nyugdíj mellett,mert ez így eléggé nem korrekt...
111. kristo_f (válaszként erre: 110. - 31bc25d879)
2015. jún. 25. 18:39

nem hiszem, hogy bármelyik párt, kormány megmerné tenné ezt a lépést."


Tuttad hogy most "vett" Mo. egy Golgota nevezetű Munkácsy festményt, ingyé?

2015. jún. 25. 14:27

Hát ha felemelik sírva fakadok. De nem hiszem, hogy bármelyik párt, kormány megmerné tenné ezt a lépést.

Egy nőnek untig elég a 40 év, munka, család, háztartás és még sorolhatnám mi mellett.


Hovatovább vannak olyan munkaterületek, szakmák, munkakörök, ahol nem minden esetben tudja biztonsággal ellátni a feladatát a 65 éves.


Túlezen a fiatalok jelentős része munkanélküli. Nem a 60 felettieket kell dolgoztatni. Jöjjenek a fiatalok.


Én nem azt mondom, tőlem dolgozhat mindenki ameddig akar, de nekem bőven elég lesz a 40 év.

109. fincsi5 (válaszként erre: 108. - 31bc25d879)
2015. jún. 25. 14:15
Ez most így van, de még nem hallottuk a 15 órás híreket. DD
2015. jún. 25. 14:09
Tudtommal, nőknél él a 40 év munkaviszony utáni nyugdíj.
2015. jún. 25. 09:06
Ez aztan a gazsag..Kitolas az emberekkel. A mai modern, szetszennyezett vilagban egyenlo az idos emberek ellehetetlenitesevel.
106. kanada (válaszként erre: 105. - Ec7efbffe4)
2015. jún. 24. 21:47
Köszönöm a válaszod!:)
2015. jún. 23. 03:17
A te korosztályod az aki először mehet 65 éves korában nyugdíjba.
104. kanada
2015. jún. 23. 02:04

Tudja valaki, hogy 1962. született nők mikor mehetnek nyugdijba?


Köszönöm!

2010. márc. 5. 09:46
Felháborítónak tartom,de ez várható volt,Dolgozni van jogunk,majd onnan visznek a temetőbe,vagy ha nincs meló éhen halunk.
2009. febr. 19. 13:39

Annyi idősen engem majd betol valamelyik unokám a munkahelyemre és este értem jön.

Ezeknek az idiótáknak fogalmuk sincs arról, hogy mit jelent igazából dolgozni. A rendőr meg a katona persze elmehet már 40 évesen hurrá:(((((( Sajnos nagyon siralmas a helyzet

101. Júlia*
2008. nov. 27. 05:33

Nem azok hozták ezt az intézkedést,

és nem is azok szavazták meg,

akik a két kezükkel kaparták össze pl, a lakásukat 40 év alatt.


Könnyű máséval verni a csalánt.


:-(((

100. julianna54 (válaszként erre: 19. - Rózsa45)
2008. nov. 27. 05:15

1970-ben kezdtem dolgozni, mellette felneveltem két gyereket tisztességgel. Most 54 éves vagyok!

Számoljatok! Mennyi munkaviszonyom lesz mire elmehetek nyugdijba?(ha elmehetek egyáltalán) Mennyi lesz azoknak a fiataloknak akik nem tudnak elhelyezkedni azért mert mi, öregek elfoglaljuk a helyüket?

Ez a világ teljesen megkeveredett.

Az idősek dolgoznak, a fiatalok pedig?????????

99. supin
2008. nov. 10. 16:59
de pénzben megfizethető orvosok nélkül nincs semnmi!!
98. supin
2008. nov. 10. 16:56
őrület
97. 2d539db31c (válaszként erre: 96. - 2d539db31c)
2008. nov. 10. 16:44

Kedves Cuczy! Priviben írtál, de én úgy gondolom, hogy tisztességesebb, ha a nyílt fórumon indított vitát, a nyilvánosság előtt folytatjuk. A fórum a nyílt véleménycseréért van, azért, hogy bárki, -idős és fiatal- elmondhassa a saját véleményét, tapasztalatait. Én a tiszta, egyértelmű beszédet szeretem. Ebben a témában külön véleményem nincs.

Nem vettem magamra, amit korábbi hozzászólásodban mondtál, mert általánosságban mondtad. (A priviben már nem) Nem magyarázkodtam, -még ha neked úgy is jött le-. Az már régen rossz lenne, ha bárkinek is magyarázattal tartoznék. Egyszerüen a rokkant nyugdíjasok nevében kikérem a rosszindulatú példálózásokat. Rendkívül bosszant, hogy egyesek minimális élettapasztalattal a hátuk mögött -sértő hangnemben- kioktatnak. Egyedüli igaznak, csak a maguk igazát fogadják el, és vehemenciával akarják ráerőltetni másokra. (Vagy a fiatal korod csak kamu az adatlapodon) Ha szerinted naívság a valós adatot megadni a NET-en, akkor vállalom a naivságomat.

Egyetértek veled, mint mindenhol, itt is vannak kivételek, akik nem egyenes úton jutottak a rokkant nyugdijukhoz, maximálisan el is itélem őket. De többségben vannak a becsületes emberek, akiknek nem volt szüksége trükközésre. Annyira méltatlan dolog az általánosítás.

Fogadjuk el az embereket alapból becsületesnek, higgyük, hogy az emberek többsége normálisan, a törvényeket betartva él.

Korábbi búcsúzáskor egészséget, hosszú aktív életet kívántam neked. És azt, ahogy most látod a dolgokat, úgy lásd az életutad végén is. Ha ez sért, visszavonom.


Azt mondtad, hogy "a privit ellentétben velem, -nem véletlenül- nem a nyílt fórumon írod. Hogy reméled a korom adta bölcsességem is meg van ahhoz, hogy az okára rájöjjek."


Sajnálom, nem jöttem rá. Egy nagymama vagyok, aki szereti maga körül az őszinte, világos beszédet és visszautasítja a sumákolást.


Minden jót, békességet, nyugalmat, és higgadtságot kívánok.

96. 2d539db31c (válaszként erre: 95. - Cuczy)
2008. nov. 3. 22:06

Kedves Cuczy!

Te is elmondtad a véleményed a kérdésről és én is.

Ahhoz a korosztályhoz tartozok, akik 57 évesen mehettek nyugdíjba. Sajnos jóval előtte kidőltem a sorból, leszázalékoltak. Nem fizettem senkinek, azért hogy rokkant lehessek. Sem csökkentett munkaidőben, sem sutyiban nem tudok dolgozni. Beteg vagyok! Ilyen egyszerűen. Sajnos, van ilyen. De mint otthon levő rogyina, még hasznomat tudják venni. Tudok vigyázni az unokáimra, ha szükséges. Egyik fiaméknak négy gyerekük van. A szülők nem maradhatnak otthon velük, mert örülnek, hogy dolgozhatnak. A másiknak tavasszal lesz óvodás. A mai fizetések mellett bébicsőszre nem futja. De jó ilyenkor egy otthon levő nagyi.

Még nagyon fiatal vagy, nem találkozhattál ezekkel a gondokkal. Adja a Jóisten, hogy

egészséges legyél és tudj dolgozni 67 éves korodik, vagy még tovább. Kívánom, hogy 62-67 éves korod felé is hasonlóképpen gondolkozz.

95. Cuczy (válaszként erre: 93. - 2d539db31c)
2008. nov. 2. 20:04

Kedves Madra!

Az átkosban, már jó pár évtized óta tovább dolgoznak mint mifelénk.

És ráadásul az a fajta "munkamánia", amivel nálunk is találkozhatunk az elmúlt 10 évben (hála a multiknak és egyéb nyugati tulajdonú cégeknek), szóval nyugatabbra ebben a szellemben dolgoznak az elmúlt 30-40 évben.

Éltem kint a családommal gyerekként, és dolgoztam kint felnőttként is.

Az én generációmnak és a nálamnál fiatalabbaknak is el kell(!) tudjuk képzelnünk, hogy akár 75 évesen is dolgozzunk, ha tetszik, ha nem.

De persze ki is szúrhatok majd a melóstársaimmal, és leszázalékoltathatom magam :) aztán dolgozhatok sutyiba saját zsebre...

94. Cuczy (válaszként erre: 91. - Ec63a7fc29)
2008. nov. 2. 19:55

Köszi, hogy hozzászóltál, valami ilyesmi adatokra vártam.

Kb.

El lehet gondolkozni rajtuk!

Azon is, hogy a szörnyülködés, szitkozódás, vádaskodás és egyéb "magyaros" megoldás vajon a probléma megoldásához mennyiben járul hozzá?

Ahelyett, hogy lelket öntenénk egymásba, még jobban tetézzük a bajt azzal, hogy kesergünk és jajveszékelünk.

2008. nov. 2. 19:50
Nyugdijas vagyok, már nem érint. De el sem tudnám képzelni, hogy 67 éves koromig dolgozzak, ugyanolyan feltételekkel, mint egy fiatal, erejeteljében levő ember. Sajnálom a fiatalokat. A gyerekeiknek ki fog segíteni? Ők milyen nagymamák lesznek?
92. Cuczy
2008. nov. 2. 19:43

Szerintem sincs más választásunk... (hacsak nem vezetnek be megint valami Ratkó-korszak félét, amikor kötelező volt szülni)...

Engem csak az zavar az egészben, hogy azok hőbörögnek a legjobban, akiket majd az igazán kemény nyugdíjkorhatár emelés még nem is fog érinteni.

Az elmúlt 5-20 évben születettek lesznek legtovább melóban, mert kevesen lesznek és viszont addigra nagyon sok öreg lesz.

Nagyon nagy "nyavalyának" kellene jönnie ahhoz, hogy ugyanannyian legyenek 2030-ban a 68-90 évesek, mint a 25-50-esek...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook