Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 15 hónapos kisfiam még nem jár! fórum

15 hónapos kisfiam még nem jár! (beszélgetős fórum)


1 2
2017. febr. 11. 12:51

Sziasztok!

Ma 14 hónapos a kislányom és egyedül még ne jár, pár lépést tesz, inkább le ül és mászik. Valamit segítség kell neki vagy majd elindul magától lassan? De kézen fogva megy, meg nagyon szeret sétálni babakocsijával. Ne aggódjak akkor még? Majd elindulhat?

2013. júl. 11. 16:11

Sziasztok!

Még "fórumszűz" vagyok, elnézést, ha bénáznék!

trena-nak írnám: én is gyógypedagógus vagyok (logo-szurdos):-) A kisfiam most 15 hónapos, és még ő sem jár önállóan, csak kapaszkodva. Én nem erőltetem, de azért engem is aggaszt. Apukám és az egyik kedves nagynéni mindig kérdezik, hogy jár-e már, és engem is rohadtul dühít a dolog, a nagynéni még azt is megjegyezte kedvesen, amikor a kicsi 1 éves lett, hogy ilyenkor már tudni kell járni...

Mi is voltunk ortopédián, ahol supináló lábbelit javasoltak, azt hordtuk is, míg meleg nem lett az idő.

trena! Azt szeretném kérdezni, milyen esztétikai problémára utaltál a legutóbbi hozzászólásodban, ami a problémát okozta?

A Dévény módszerről én is tudok. Nem tudom, pontosan mi is a gondotok, de ugye van még a HRG is, amit szintén nagyon eredményesnek mondanak adott esetekben. Persze kérdés még az is, hogy nálatok elérhető-e ez.

Remélem, hamarosan megint erre jársz, és tudsz nekem válaszolni. Addig is minden jót kívánok Nektek, és legfőképpen észveszejtően szép járást!!!

56. trena
2013. máj. 30. 13:54

Jó régen jártam erre!

A kisfiam 2,5 éves, a járása még mindig hagy kívánnivalót maga után, és igazán szaladni nem tud, biciklizni, páros lábbal ugrálni és biztos lehetne még sorolni mit nem tud!Időközben túlvagyunk ezer féle gyógyászati segédeszközön, ortopéd orvoson, neurológuson, vérvételen, röntgenen,koponya MRI vizsgálaton....stb!Kiderült mi okoz gondot, és hálat adunk a jó Istennek, hogy csak ilyen esztétikai jellegű a problémánk!Utólag, és a fórum indítójának akkor is azt mondom, ha Te szülő érzed, hogy valami nem stimmel, nem baj, ha orvos védőnő, család, barát mindenki mást mond, te bízz, és higgy a megérzésednek!

2012. aug. 2. 21:26
De ugyik vagytok!!!!:) Akos sem megy meg szepen,de majd alakul!!!:)
54. trena
2012. aug. 2. 07:56

Pepe júl.17.-e óta (apa szülinapi ajándéka) szalad!! :)

Nagyon nem szép a járása, biztosan sokat fog rajta a torna változtatni még, sajnos most nyári szabadság miatt pár hét kimaradt.Ijesztő látni néha, amit csinál, de elindult, megy, és tudom, hogy lesz ez még nagyon szép!Sok mindent kell még behoznia!

2012. júl. 10. 19:42
Na,de joooo latod!!!:) Mi is most otthon voltunk es egy parszor elvittem Devenyre,mert egy kicsit merev a terde meg a talpa es meg eleg szeles alapon jar!!! Remelem nem lesz semmi baja kesobb!
52. trena
2012. júl. 2. 14:16

Megtettük az első 3 önálló lépést!19 hónaposan.

Ez a Dévény terápia egy csoda!Akár hogy ordít is a drágám közben!

Neurológián szerencsére kizártak mindent, vagyis hát a vérvétel során nem találtak olyat, ami dystrophiára utalna.Ha beleegyezünk, fél év múlva egy gerincvelői MRI a következő vizsgálat!

Nah addig csak szaladunk már?!

51. trena
2012. jún. 8. 11:45

Hétfőn kezdjük a Dévény tornát!Nagyon nagyon várom már.Azóta túlvagyunk mindenféle vizsgálaton, röntgenen.Csípő eltérés nincs!!Ortopédián tegnap további neurológiai vizsgálatra küldtek (legalább 3 hónap), és ajánlották ezt a tornát!

Annyi változás van, hogy újabban 1 kézzel kapaszkodva sétálunk, de nekem ez nem elég......!!!

Könyörgöm, lassan töltjük a 19. hónapot, és a gyerekorvosunk még mindig baromi nyugodt!

50. fejeragi (válaszként erre: 49. - Trena)
2012. máj. 26. 00:10
Teljesen meg tudlak erteni...Remeljuk,hogy nincs semmi baj...Akos mar setalgat,de meg nem olyan stabil,es neha meg maszik,meg kicsit befele lep! Nemsokara megyunk haza Magyarorszagra es elvisszuk mi is Devenyre ahova jartunk! Majd irom a fejlemenyeket!
49. trena
2012. máj. 24. 12:12

Én már voltam mindenhol Pepével, csipő röntgenen, fül-orr-gégén,még egy korai fejlesztőben is kértem egy komplex vizsgálatot (jún.4.), engem már nem lehet semmivel visszatartani, megnyugtatni!

Gyakorlatilag nincs baj, csak annyi, hogy jobb oldalon előlábbal fog talajt(pipiskedik),3 hét várakozási idő, és utána megyünk egy neurológiai vizsgálatra.

Szorgalmazom a gyógytornát, mert nem birok ölbe tett kézzel várni!Betöltöttük a 18 hót és SEMMI változás.De ez szörnyű, hogy ez csak engem idegesít!!!!!Se gyerekorvost, se védőnőt, senkit!

2012. máj. 9. 15:27

Szio! Az orvos,a vedono mindenki azt mondta,hogy valoszinuleg a terben nincs biztonsagerzete,de a 18 honapos fordulo elott egy nappal elindult...:) Kinnt is...Neha lemegy meg maszasba,de mar setalgat...:)

Majd ird meg,hogy mit mondott a doktorno,kivancsi vagyok!

47. trena
2012. máj. 9. 13:53

2 napi könyörgés és telefonálgatás után, úgy tűnik eljutunk (jövö hétfőn) egy másik városba egy ortopéd főorvosnőhöz.Annyira örülök!!

Látja végre egy szakember, és végre valaki, aki nem tart elmebajosnak, hogy aggódom a gyerekemért!

Nagyot csalódtam (ismét) a magyar egészségügyben, gyerekorvosunkban, és az egész családsegítő rendszerben!

Fejeragi!Sajnálom, hogy ti is hasonló cipőben tipegtek, nem tudom mit lehetne ott is tenni?Fent a lakásban is cipőben van?Védőnő mit mond erre?(bár gondolom, nyugtatgatnak, hogy normális és majd alakul...)

2012. ápr. 26. 20:30
Hat,nalunk se nagyon valtozott a helyzet...:( A lakasba mar nagyon ugyesen setal,felall,megfordul,rugja a labdat,de kinnt le sem akarja tenni a talpat.Ahogy rakom ki a babakocsibol felhuzza a terdet...:( Nemtudok vele mit csinalni...
45. trena
2012. ápr. 26. 09:45

Sajnos még mindig nem tudok a nagy újsággal szolgálni!Sőt, szerintem visszafejlődtünk.. :(...már nem is próbálkozik megtartani magát, vagy elengedni a kapaszkodó pontot.

Én már teljesen föladtam és kikészültem emiatt, nem tudom mi lesz ebből így!

Az a baj, hogy ez a részemről nem hétköznapi hiszti, sajnos ezek a késöbbi tanulásra vetnek majd rossz fényt, egyáltalán nem jó jel, hogy későn kezd járni! :(


Hintát utálja!

Egyedül a járássegítőjével száguldozik örömmel!Kézenfogva is csak úgy sétál, ha mindkét kezét fogjuk, eggyel nem hajlandó, meg csavarodik, tekeredik, billeg...áh, téboly!

2012. ápr. 4. 12:39
Szio! Hat,nalunk sem valtozott a helyzet...:( A szobaba egyre tobbet lepked,de az utcan meg a jatszoteren megy le negykezlabra!!! Apukaja szerint olyan,mint"Rongylab sheriff"...:) :) :)
43. trena
2012. ápr. 3. 13:17

Itt a helyzet változatlan.Annyi, hogy látta még egy gyógytornász...........aki szerint sincs semmi baja.......hihetetlen!!!Szóval várni kell, de még mindig nem áll meg egyedül, mitha pár napja próbálna egyensúlyt tartani, de nagyon gyorsan megkapaszkodik újra, szörnyen fél, én azt látom rajta!

Ma az egyik üzletben, ahova vásárolni mentünk volna, talált egy műanyag kisszéket, persze körbetolta a polcok között, totyogott utána.

Gyerekorvosunk szerint még 1-2 hónap!

Szóval mi leszünk azok, akik tutira kivárják a 1,5 évet!

42. fejeragi (válaszként erre: 41. - Trena)
2012. márc. 16. 18:04
Hat Akos egyre tobbet probalkozik a totyogassal,de meg csak bennt a szobaba,a jatszoteren negykezlab kozlekedik.Gondolhatod...:)Varunk...,de remelem,hogy nincs vele baj.
41. trena
2012. márc. 16. 12:26

Nálunk még mindig semmi, jövőhéten betöltjük a 16., egyre nehezebben tudom ezt az egészet elviselni, kezelni!

A környezetemet szívem szerint megütném, mikor előjönnek a járásos témával!

40. fejeragi (válaszként erre: 39. - Trena)
2012. márc. 6. 12:52
Szia! Igen mar az en kisfiam is 16 honapos volt 4.-en!!! O par lepest lepked egyedul,de utanna negykezlab gyorsabb haladnia! Remelem hamarosan elindulnak! :)Majd beszeljunk...:)
39. trena
2012. márc. 6. 12:10

Dettó ugyan ez az én fiam is!!!

A járássegítőt térdelve tolja, de mint a villám... :), az elmúlt pár napban viszont egyre többet áll fel hozzá és úgy megy vele, persze elég egyedi a stílus.

1 hete kb. elkezdte tolni a babakocsiját, persze nem nagy távokat kell elképzelni.

Szóval van remény, bár nekünk még az utolsó lépcső hiányzik (kapaszkodás nélkül állni)...addig nem lesz önálló járás.....és ugye már beleléptünk a 16. hónapba!!

38. fejeragi (válaszként erre: 37. - 97f33311ff)
2012. márc. 4. 22:48
Koszi!! Aranyos vagy!! Probalkozunk!!:) Majd irom a fejlemenyeket!!! :)
37. 97f33311ff (válaszként erre: 36. - Fejeragi)
2012. márc. 4. 15:03
próbáld neki megmutatni, hogy kell használni, vagy vegyél neki nagyobb tologatós valamit, amihez nem tud letérdelni. Jó példa az is, ha van rá módod, és ismerős között egy hasonló korú, vagy ovis gyerek megmutatja neki. Minden kicsi utánozza a nagyobbat.
36. fejeragi (válaszként erre: 35. - 97f33311ff)
2012. márc. 4. 14:58
Vannak neki ilyenek,de nem nagyon tologatja,csak terdelve...:(
2012. márc. 3. 16:15
Vettél már neki járássegítőt, bébikompot? Van olyan, amibe nem beletenni kell, hanem mint egy kis kosár, tolja maga előtt, próbáld ki talán segít.
2012. márc. 3. 15:55
Nekem a kisfiam 16 honapos! 10 honapos volt amikor a kisagyaba felallt! Kapaszkodva mar eleg regota lepeget,de egyedul meg csak par lepest tett meg! Meg olyan bizonytalan a jarasa! Elmeletileg nincs vele problema! Hat remelem...
33. 4561 (válaszként erre: 32. - Trena)
2012. febr. 16. 15:11

Mi is jártunk dévény tornára, azt mondta a gyógytornász, hogy 18 hónapos koráig "kell" megtanulni elindulni.....

Szóval nincs semmi gond, másokkal pedig tudod nem kell tőrödni.

Mi nehezen kezdtünk el "mozdulni", hasra fordulás, vissza,mászás...stb, de utána behozta magát!

32. trena
2012. febr. 16. 12:30

Mondd, hogy elindult!!!

Én is itt zavarodom lassan meg, 15 hónapos a kisfiam, mi sem járunk még.Rengeteget mászik, és ha van kedve oldalazva közlekedik!

Abszolút megértelek, én már nem egyszer kaptam sírógörcsöt a kedves emberektől, akik lépten nyomon beszólnak, kérdezősködnek, faggatóznak..."jár már?.."hány lépést tud ez a nagyfiú?.."nah és szalad?"..nem??..."pedig már kellene"....és stb...

UTÁLOM!

Mi voltunk 11 hónaposan egy dévény módszeres gyógytornásznál, mert már a felállást is későinek találtam (jah én gyógypedagógus vagyok, azt kihagytam)...de akkor azt mondta, megfelelő az izomtónusa...el fog indulni magától......hmm...mai napig nem következett be.

És én is aggódom, igenis, nagyon!

És az, hogy valaki gyereke 10-12-14 hónaposan jár nem a szülő érdeme...nem kell b..szogatni azt, akijé még nem megy!

31. banita32 (válaszként erre: 30. - Cippora)
2012. jan. 1. 11:23
Főleg bár ki tudja mert az én fiam 4 hónaposan majd 6 kiló volt és vígan dzsalt ezerrel négykézláb már 3,5 hónapos korától. Szóval ha menni akar menni fog.
2011. dec. 31. 22:43

Én 16 hónaposan kezdtem járni,ha ez megnyugtat (pont ma volt erről szó)

Rokonom 10 hónapos lánya is ügyesen jár,de nem mindegy szerintem az sem,hogy mekkora a baba.Az én lányom 7 hónapos,10 kiló,rá mondták is,hogy felejtsem el,hogy 10-12 hónaposan járni fog (bár ki tudja...)

2011. dec. 31. 15:08
A mi státuszkönyvünkben (Németország ) az áll, hogy 15 hónapos korig " kell " megtanulni járni, utána orvos, vizsgálok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook