Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet ez bárányhimlő? fórum

Lehet ez bárányhimlő? (tudásbázis kérdés)


17. HnéViktória (válaszként erre: 16. - Sajert)
2012. jan. 1. 22:25
Köszönöm szépen,én sem bántam meg hogy elmentem,mert mesélte nagy élménnyel a gyerek is és a mamák,hogy milyet jó bulit csináltak,Bence mennyit táncolt.Nálunk is a háton vannak a mélyebbek.És ma kicsit már viszkedett is neki,mert azok a 3naposak kezdenek gyógyulni.Többször lezuhanyoztam,meg aloe fisttel kenem,mert a mentolos hintőport nem ajánlották,jó szívvel,de annyira nem is viszked neki szerencsére.
16. sajert (válaszként erre: 15. - HnéViktória)
2012. jan. 1. 21:39

Örülök, hogy jól viseli. Annak is örülök, hogy elmentél a buliba. Nem lesz a gyereknek semmi baja, és Neked is jár a szórakozás.


Érdekes, hogy a fiamnál pont azok a pötty-nyomok maradtak meg, amiket ki se kaparhatott (pl. hátán van négy-öt!). Amik nagyok, mélyek voltak, azoknak még megvan a nyomuk. Az apró, rengeteg pötty meg eltűnt.

2012. jan. 1. 12:22

Köszönöm.Ez a harmadik napunk.Pötty van sok,de szerencsére még az arcán nem sok.Semmivel nem kenem,sok zuhany szellőztetés,antihisztamin,és aloe first-tel kenegetem a pöttyöket.Bence úgy viseli az egészet mintha mi sem történne vele.

És elmentem a buliba.Nagyon nagyon jó volt.


BUÉK!

2011. dec. 31. 19:54

Szia!

Az Én gyerekeimnek az orvos a fenistil cseppet javasolta, laza, jól szellőző ruhát,napi többszöri langyos zuhanyt ami hűsíti a bőrét viszketéskor! Semmilyen krémet, hintőport nem javasolnak mostanában!Cinkrázót sem! Jobbulást a gyerkőcnek!

2011. dec. 31. 10:32

Sziasztok!Ezidáig nem panaszkodhatom.

Gyerek egész éjjel aludt láztalan ,jókedvű élénk és étvágya is van.Holyag van bőven ,még a fején is.Hátán hasán nyakán arcán még nincs.Hány napig jöhetnek a hólyagok?És hányadik nap a legrosszabb.?

Köszönöm szépen és BUÉK.

12. HnéViktória (válaszként erre: 11. - Sajert)
2011. dec. 31. 00:51

Köszönöm.

Az ilyenkor használatos mentolos hintőport lehet recept nélkül kapni?

11. sajert (válaszként erre: 9. - HnéViktória)
2011. dec. 30. 23:15

Nekünk annó karácsony előtt kezdődött. Ha a hajas fejbőrön is kialakul a kiütés, akkor tuti bárányhimlő, nekünk ezt mondta a dr-nő. Nekünk láza igazán a harmadik-negyedik nap volt. A meleg jobban előhozza a pöttyöket (az a jó, ha minél több van belőle).


Nyugodtan lehet zuhanyoztatni, a szódabikarbónás lemosást meg már csak a pörkösödéskor ajánlották nekünk.


20-án vettük észre a pötyiket (neki a fején kezdődött), 21-én vittük dokinőhöz, 24-én volt a legrosszabbul (lázas volt, nyűgős, így nálunk el volt halasztva a karácsony pár nappal). Ha nem lázas, nem nyűgős, akkor nyugodtan hagyhatod - szerintem - a Mamákra. Ennyi kikapcsolódás jár. Én a céges karácsonyi partit nem mondtam le, pedig még előtte nap is hányt a gyerek. Elvittem a rokonhoz, aki felnevelt két gyereket, látott már ilyet. Nem volt lázas, nem volt nyűgős, "csak" hányt naponta 2x. Így jött ki nála a hányós-hasmenéses vírus. Ettől nem gondolom magamat rosszabb Anyának, sőt iszonyú lökést adott, hogy végre Apával kettesben lehettünk (plusz még 80 ember :-)). Egyébként a rokonnál már nem hányt egyszer sem :-) - tudta a gyerek, hogy jól kell lennie :-).

10. tapka
2011. dec. 30. 22:06
Szódabikarbónát vegyél, 2 evőkanál 3 liter langyos vizbe, ezzel locsold le fürdés végén, csökkenti a viszketést.
9. HnéViktória (válaszként erre: 8. - Kitrákotty)
2011. dec. 30. 20:17
Köszönöm.Én sem hagytam még soha senkire betegen.Ez lett volna az első Szilveszter mióta megszületett.És én is így gondolom...majd kiderül,hogy alakul az állapota holnapra.Még most jól van szerencsére,37.2a esthője.
8. kitrákotty (válaszként erre: 1. - HnéViktória)
2011. dec. 30. 20:04

A lefolyás és szövődmények gyakice annyiféle lehet, ahány gyerek.

nem lehet tudni, nálatok mi lesz már pl. holnap reggel is akár.

lehet hogy láza lesz, lehet hogy száznál is több pöttye-hólyagja, iszonyú viszketéssel, nyűgösséggel.

szóval a szilveszterezés csak holnap este lesz biztos, hogy tudtok-e menni,szerintem.....


legalábbis én nemigen tudnám otthagyni betegen, mamákra sem...

2011. dec. 30. 19:49

Köszi nektek...igen le van foglalva a hely,és a férjem is ezt mondja de én aggodalmas anyuka vagyok nagyon:)

Nyakán is látok kettőt.

Aerius szirupot alapból kapja mert ételallergiás,ezért egyenlőre nem gondoltam a fenistilt még.Talán ez elég lesz.

2011. dec. 30. 19:42
A fiamnak is a hátán jött ki először két-három pötty.Fent majdnem a nyakánál,véletlenül vettük észre,trikó volt rajta,így látszott.
2011. dec. 30. 19:41
ha már le van foglalva a hely akkor ne hagyd ki a szilvesztert! a mamik is neveltek már gyereket és legyürtek már 1-2 lázat nem egy eget rengető betegség...
2011. dec. 30. 19:40
nekünk nem volt vészes! csak arra kell figyelni hogy ne vakarja szét! fenistil csepp az nagyon jó! csökkenti a viszketést! hamar túl lesz rajta!
2011. dec. 30. 19:37
a fiamnak a hátán jött az első néhány pötty...
2011. dec. 30. 19:34
Azért nem egyértelmű mert a bárányhimlő nem a háton szokott elöször megjelenni...
2011. dec. 30. 19:33

Sziasztok!Kisfiam 5 éves.Ma estefele fejfájásra panaszkodott,mértem egy testhőt 37.2 volt,fejfájás és a hő miatt paracetamolt adtam neki.Zuhanyzás közben tünt fel a hátán derékvonalon 2 hólyagos kiütés,bárányhimlő gyanus,és több kialakuló.Nem volt még bárányhimlős.Közérzete jó,élénk étvágya van.Szeretném kérdezni mire figyeljek,mennyire veszélyes.És nem a tankönyv formára vagyok kiváncsi mert Ápoló végzettségem van,hanem a lefolyásra szövödményekre tapasztalatokra.És hogy így Ti elmennétek-e Szilveszterezni.Két mama vigyázna rá.

Nem diagnózist kérek,holnap orvoshoz is elviszem,sőt ha rosszabbul lesz még ma,csak tapasztalatokat.

Előre is köszönöm nektek:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook