Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Begyulladt szőrtüszők és benőtt szőr. Létezik biztos megoldás ezek ellen? fórum

Begyulladt szőrtüszők és benőtt szőr. Létezik biztos megoldás ezek ellen? (tudásbázis kérdés)


18. happcy
2012. febr. 25. 07:14

Sziasztok !


Én vettem Aloe vera-t , és epillálás után annak a levével kenem be a bőrömet.

Már 3x.or csináltam és nagyon jónak tűnik !!

17. piciici (válaszként erre: 16. - 44b8637c85)
2012. jan. 3. 20:24
Milyen gyakran radírozzak?:)
16. 44b8637c85 (válaszként erre: 9. - Piciici)
2011. dec. 30. 10:52
Kb. azonnal :))
15. piciici (válaszként erre: 14. - Karcsú én)
2011. dec. 30. 10:39

És milyen gyakran gyantáztatsz?

Nekem azért lenne kicsit körülményes, mert sokkal többet kerül a gyantázás, vagy a gyantáztatás, mintha hamar végigmennék a géppel. Persze ha az ember tudja, hogy ez biztos módszer a probléma ellen, akkor talán még belenyugszik:)

14. karcsú én (válaszként erre: 11. - Piciici)
2011. dec. 30. 05:31
Én gyantáztatok, és még szinte soha nem fordult elő begyulladt szőrtüsző vagy benőtt szőr. Hogy ez véletlen, vagy törvényszerű, azt nem tudom, mert borotvát még sosem használtam. (És elég erősen szőrös vagyok.)
13. piciici (válaszként erre: 12. - 57aa4ea1e8)
2011. dec. 30. 01:06

... egy ideig biztos maradok az gépi epilálásnál :(

Pedig barna vagyok :D

... de azért köszönöm a tippet:)

2011. dec. 30. 00:32
Lézeres szőrtelenítés. Nem olcsó, de előbb-utóbb megoldódik a probléma. Ha szőke vagy, sok helyen az sem működik, de egy-két helyen már olyan gép is van, ahol a szőkét is ki tudják ölni. De tényleg baromi drága.
2011. dec. 30. 00:22

Köszönöm a többiek tanácsait is. Olvastam régebb, hogy ha el is lehet tüntetni, akkor elég sok időbe telik, szóval türelmesnek kell lenni. Azért kérdeztem, hogy ismertek-e biztos megoldást, mert ha az ember tudja, hogy van megoldás, akkor inkább kivárja azt az X időt, ami után már tapasztalható a változás:) és nem adja fel rögtön az első 1-2 hét után.

Olyant is olvastam, hogy azoknál nagyobb arányban fordul elő ilyen probléma, akik epilátort használnak. Tehát, aki gyantával szőrtelenít, annak nincs sok ilyen problémája. Ti hallottatok ilyesmit?

10. piciici (válaszként erre: 8. - 38c05a6ad0)
2011. dec. 30. 00:17
Nem voltam.
9. piciici (válaszként erre: 5. - 44b8637c85)
2011. dec. 30. 00:17

Mennyi idő után lesz látható valamilyen változás?

Amúgy köszönöm a tippet, ki fogom próbálni. :)

8. 38c05a6ad0 (válaszként erre: 2. - Piciici)
2011. dec. 30. 00:03
Kozmetikusnál voltál?
7. Ailen Zia (válaszként erre: 2. - Piciici)
2011. dec. 29. 23:34
Nekem is ilyen. Nekem úgy van, hogy epilálom, epilálom epilálom, ekkor aztán benőnek (elég sok szőrszál). Akkor aztán jön a borotva. Kádban megfürdök, hagyom hogy leázzon a lábamról a bőr, ledörzsölöm, aztán elkezdem leborotválni. Mondjuk kétszer borotválom, aztán epilátorral megint. Na akkor megint benő! Szóval folytonosan benő és mindig ez a tortúra megy, mert mást nem tudok vele csinálni. Volt, hogy majdnem az egész lábamon benőtt bőr alá! Foh, de viszketett, majd meg haltam tőle.
6. 44b8637c85 (válaszként erre: 5. - 44b8637c85)
2011. dec. 29. 23:27
bocsi, nem cukor+cukor, hanem CUKOR+OLÍVAOLAJ!!!!! :)
2011. dec. 29. 23:27
Próbáljátok ki ezt: cukor+cukor - és ezzel radírozzatok!!!! Nekem bevált, pedig nagyon sok gondot okozott!!! Sok sikert :)
2011. dec. 29. 23:20
Testradír, vagy az a dörzsis szivacs. Aloe vera, vagy sudocrem epilállás után. Nekem ezek váltak be úgy ahogy.
3. simple (válaszként erre: 2. - Piciici)
2011. dec. 29. 23:13
Teljes megoldás nem igazán van. Én epilálás után át szoktam törölni a területet tonikkal, még jobb ha alkoholos, ez fertőtleníti, és nekem hamarabb elmúlnak a pöttyök. A benövésre azt mondják radírozni kell, én ugyan radírozhatom, nem javul semmit, ilyen.
2011. dec. 29. 23:00

A hetekben eszméltem rá arra, hogy valószínüleg élrzékenyebb a bőröm az átlagosnál, bár nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolja a problémámat. Sajnos eléggé hamar nő a szőröm, szóval 3-4 naponta epilálnom kell, ha teljesen sima lábat akarok. Persze 3-4 nap alatt nem nő vissza teljesen, ahhoz hetekre lenne szükség, de 1 hét után azért már eléggé látható a növekedés.

A problémám tehát az, hogy tiszta pötty a lábam a begyulladt szőrtüszőktől és van néhány benőtt szőrszál is. A benőtt szőrszálakat leginkább a bikinivonalon veszem észre, ahol aztán nekiesek... de akad máshol is 1-1. Van valaki, aki ezzel a problémával küzdött, mint én, de talált megoldást?

Tulajdonképpen engem ez annyira nem szokott zavarni, csak néha jön elő ez a dolog, mert úgy vagyok vele, hogy inkább legyen a lábam pöttyös kicsit, mintsem szőrös... :S de azért mégis jobban örülnék valamilyen megoldásnak. Bármilyen tippet, tanácsot szívesen várok, ami nálatok bevált!

2011. dec. 29. 23:00
Begyulladt szőrtüszők és benőtt szőr. Létezik biztos megoldás ezek ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook