Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dohányzás terhesség alatt.. fórum

Dohányzás terhesség alatt.. (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. jan. 2. 08:07
sziasztok!nekem 3gyermekem van én az elsönél le szoktam nem szivtam terheség alatt mikor me született 1honapig szopizot no cigi aztán el mentünk lagziba barinömnek volt akkor már nem szopizot és ott rá gyujtotam vissza szoktam aztán szivtam ujra majd terhes lettem 5év mulva a 2dikal végig szivtam még szopi alatt is bárki bármit gondol semmi bajuk nem lett aztán most a 3dikal is szivtam végig terheség alatt mikor a kislány meg született akkor egyik naprol a másikra le raktam a korhjázban és ez már 9honapja van igy...sokszor volt erős a vágy hu de rá gyujtanék hisz azért csak 15évig szivtam de ki lehet birni:-)
63. DorkaMoncsi (válaszként erre: 62. - Kacsa118)
2012. jan. 2. 07:42

Én azért gondolom, hogy szerintem nem lesznek tüneteim, mert máskor is próbáltam leszokni, sokszor...3-4 napig tartott, hogy nem gyújtottam rá, de ez már rekordnak számított, hogy kibírtam. Azt gondolom, hogy akkoriban nem volt elég akaraterőm, hiába előttem lebegett a cél, hogy majd egyszer babát fogok várni, nem volt elég, nem tudtam eldönteni fejben. Most már azt is el tudtam dönteni, hogy amikor már majd "lehetne" cigizni, akkor sem fogok, örülök, hogy végre megszabadultam tőle.

Férjem most is dohányzik, és így sem kívánom. Nem a lakásban teszi, hanem kinn az udvaron, kocsiban sem gyújt rá, akkor sem, ha nem vagyok vele, és még sorolhatnám. Maximum rajta érzem a cigiszagot, ha bejön az udvarról.

62. kacsa118 (válaszként erre: 61. - DorkaMoncsi)
2012. jan. 2. 05:51

Nagyon jó, hogy letetted! :) Így kell ezt!


Nekem 3 hónap után jöttek a "tünetek"... S őszintén szólva, még most is majd' megdöglök egy cigiért!

2012. jan. 1. 23:50

Sziasztok!


Én is dohányoztam, elég keményen. Napi 1 dobozzal, volt h 1,5. Nov. 26-án teszteltem pozitívat, akkor voltam kb. 5 hetes a babával. Tesztelés óta egy szálat sem szívtam.


Szóval elvonási tünetek, meg ilyenek...nem tudom milyenek, szerintem akaraterő kérdése. Nekem nem hiányzott egy percre sem a cigi, pedig ugye már több mint egy hónapja letettem, és nem fokozatosan, hanem hirtelen. Egyszer sem volt bennem az érzés, hogy jaj csak egy slukkot, vagy csak egy szálat... Úgy hiszem az elvonási tünetek, a hiányérzet így több, mint 1 hó alatt már előjött volna.

60. kacsa118 (válaszként erre: 59. - 6ee0ffb012)
2011. dec. 31. 07:45
Arra próbáltam célozni, hogy nem csak a dohányosoknak lehetnek beteg gyerekei...
59. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 58. - Kacsa118)
2011. dec. 31. 07:41
A dohányzásnak semmi köze az autizmushoz!!!!
2011. dec. 31. 04:54

Ezt a dolgot azt hiszem, nem lehet úgy beállítani, hogy vagy fekete vagy fehér...

Nekem van az ismerőseim közt aki napi 1-2 szálat szívott, tök egészséges 2 gyereke van. Van, aki ugyanúgy szívta végig, látszólag egészségesek a gyerekek, de mégsem, s van olyan, aki a büdös életben egy slukkot sem szívott, s mégis autista a gyereke...

Én elég keményen bagóztam terhesség előtt, amint megjelent a 2 csík, elkezdtem abbahagyni, sikerült is.

Őszintén szólva elég kemény nyomás jött a környezetemből is, de belegondoltam, ha ennek a babának bármi baja lesz, tuti ráfogja mindenki, én is, hogy a cigi miatt van. Szóval letettem.

Járok orvoshoz elég sokat, így sok kismamával is találkozom. Őszintén szólva kevés csúnyább látvány van, mint egy nagy pocakos dohányzó kismama!

Szóval tény, azt gondolom, igen, minden terhes nő tegye le a cigit!

De azt is gondolom, hogy egy "szimpla" dohányost azért ne küldjünk bitófára... :)

57. elszabadult hold (válaszként erre: 54. - B94b39b09f)
2011. dec. 30. 22:13
Egyetértek az általad leírtakkal. Annyit azért még hozzáfűznék, hogy aki meg rászokott - teljesen mindegy hogy mikor - gondolom nem szegeztek pisztolyt a fejéhez közben.
56. montayeszter (válaszként erre: 51. - Evi2716)
2011. dec. 30. 18:36
Egyet értek veled én is cigiztem mindkét gyermekemel persze igyekeztem minél kevesebbet!!Hála istennek semmi bajuk!!Persze azért nem azt jelenti hogy prcenként rá kell gyújtani én azért megpróbáltam megállni hogy ne gyújtsak rá sajnos nem ment!!Nehéz úgy leteni hogy közben azért az ember idegeskedik mert pl:a munkahelyi dolgok stb...
2011. dec. 30. 14:34

Ezen es meg sok ehhez hasonlon evekig vitazhatunk...aki ugy gondolja,hogy leteszi az meg is teszi...

A masik...mi megbeszeltük minden masnap bedobok egy perselybe 1 doboz cigi arat,igy is kb. a fele annak amit elszivtam. Aztan minden evben a szülinapjan kibontjuk es lesz belöle csaladi program...es szerintem nem egy fagyizasra lesz eleg.

2011. dec. 30. 13:01
Itt nem arról van szó, hogy szóljuk le a dohányosokat, hanem arról, hogy egy nőnek (is) az lenne a minimum, hogy meg sem kockáztatja az esélyét annak, hogy bántja a magzatát. Nyilván születhet makk egészségesen, és persze, hogy van sok más dolog, ami ugyanolyan veszélyes (pl.: egy terhesség alatti szakítás, amitől kikészül a kismama), itt inkább arról van szó, amiről az ember saját akaratából dönthet. És ha így nézzük, akkor persze, hogy érthetetlen, hogy vannak nők, akik meg merik kockáztatni, hogy ne szülessen egészséges gyermekük. De ide nem csak a dohányzás tartozik, sok más is.
2011. dec. 30. 10:43
Azt hiszem nem lehet tudni, hogy melyik gyereknek fog ártani a cigaretta. Van hogy semmi bajuk, van, hogy valami rendellenesség alakul. Viszont úgy gondolom,hogy az esélyt sem szabad megadni és inkább letenni addig a cigit. Nem tudnék azzal a tudattal élni, ha kiderülne, hogy a cigizésem miatt lett beteg a gyerekem pl.
52. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 51. - Evi2716)
2011. dec. 30. 10:40
Örülj neki,hogy egészséges a gyereked!A terhesség alatti dohányzás attól még igenis felelőtlenség!!!
2011. dec. 30. 10:39
Aki soha nem cigizett az nagyon tudja osztani az észt. Én az első terhességem alatt végig cigiztem, napi 5-6 szálat. Most 10 éves makk egészséges, kitűnő tanuló a lányom. Az unokatesóm soha életében egy szál cigit nem szívott el, most 9 éves down-kóros, szívbeteg a kislánya. úgyhogy a cigizésről ennyit.
50. Bcicus (válaszként erre: 1. - Clau26)
2011. dec. 30. 01:58
Igen sok doki mondja mert így van. A megvonás vetélést okozhat.
49. simple (válaszként erre: 48. - B94b39b09f)
2011. dec. 29. 20:06
Nagyon szívesen! Szerintem is tuti siker egy dohányosnál. :-)
48. b94b39b09f (válaszként erre: 47. - Simple)
2011. dec. 29. 20:03
Na, hoppá, egy szülinapi ajándékötlet! :) Köszi! Tuti siker lesz. :)
47. simple (válaszként erre: 46. - B94b39b09f)
2011. dec. 29. 19:54
Gyönyörű szép cigarettatárcákat lehet kapni! Én amúgy is imádom őket! :-)
46. b94b39b09f (válaszként erre: 45. - 6ee0ffb012)
2011. dec. 29. 19:32
Igen? Na ennek örülök! Bár tényleg, talán csak a magzatos fotók annyira sokkolóak, hogy elgondolkoznak rajta. Fene tudja... Ismerősöm pl. átpakolja a gégerákos pasasos dobozból egy szépbe, hogy ne kelljen nézegetnie a képet.
45. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 44. - B94b39b09f)
2011. dec. 29. 19:29
Jövő nyártól rajta lesznek ezek a fotók a cigis dobozokon! De aki nem akar,emiatt nem fog leszokni.Ahogy a párom sem.Mondjuk ha terhes lennék és mellettem dohányozna,nem tudom mit csinálnék.
2011. dec. 29. 19:27

Egy hivatalos orvosi kiadványban ez áll: " a nikotinfüggőség a függőség szempontjából egyenértékű a heroin függőséggel."

Igen, én is hallottam már orvos szájából ilyen tanácsot. Ugyanis a gyengébb idegrendszerű embereket a hirtelen megvonás annyira hazavágja, hogy csak na. Ebből kiindulva (szélsőséges esetben) akár vetéléshez is vezethet. A terhesség alatt dohányzókat tovább lehet nyugtatni azzal, hogy napi 5 szál alatt passzív dohányzásnak számít, nem kerül több méreg a szervezetébe, mint egyéb úton (pl. szmog).

1. akkor miért magas a passzív dohányosok között a tüdőrák aránya?

2. marha egyszerű: venni kell egy patyolattiszta, hófehér tipegőt, egy gyönyörűt, a legszebbet, amit a nő a pici babájára adna, aztán minden szál cigaretta elszívása közben átfújni rajta a füstöt. Pár nap után gyönyörű sárgás-barna lesz. Azt kifüggesztve lehet nézegetni. Ez a morbid ellentét talán elgondolkodtatna mindenkit.

De amúgy én simán sokkolnám a nagyközönséget a cigis dobozra nyomtatott, halott magzatok képével.

Csak hogy valami szubjekívet is írjak: ha a kismama nagyon gyenge akaraterejű, és idegrendszerű, akkor engedélyezném neki, hogy 1-2 hét alatt szokjon csak le, úgy, hogy első nap 5-ről indul.

De az olyanokat, akik füstölnek, mint a gyárkémény, vagy ráfújják a kicsire, úgy vágnám szájba, mint a huzat.

43. schreiber (válaszként erre: 42. - Clau26)
2011. dec. 29. 17:35
Köszi es nektek is minden jot.
42. Clau26 (válaszként erre: 41. - Schreiber)
2011. dec. 29. 17:34
gratulálok a babához.Mindkettőtöknek jó egészséget kivánok,ami ilyen életvitellel ami neked lehet,garantált!Megyek is mert haza jött a totyógóm.Sziasztok!
41. schreiber (válaszként erre: 40. - 6ee0ffb012)
2011. dec. 29. 17:28

De nem veletlenül vannak fent...remeljük elgondolkodtato lesz...es ha esetleg valaki beleolvas a forumba az is csak tovabbadja akinek kell.

En mindent megkerdezek /szex,sport,szoli,haj-körömfestes/ es eddig be is tartok mindent...most ebben a nehany honapban a parom szavaival elve en egy luxushotel vagyok es igyekszem kielegiteni a kis lako minden igenyet.

40. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 36. - Schreiber)
2011. dec. 29. 17:25
Ez iszonyú volt :(((
39. Clau26
2011. dec. 29. 17:23
szerintem a videó elég lesz..köszönöm...remélem észhez tér
2011. dec. 29. 17:22
En vegig se birom nezni...
2011. dec. 29. 17:17
Bocsanat,de csak nemetet talalok.
2011. dec. 29. 17:17
35. schreiber (válaszként erre: 33. - Schreiber)
2011. dec. 29. 17:15
Ez a video remelhetöleg meggyözi
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook