Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen hely Szigethalom? Minden érdekel, lehet, hogy oda fogunk költözni! :) fórum

Milyen hely Szigethalom? Minden érdekel, lehet, hogy oda fogunk költözni! :) (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. nov. 23. 18:45

Sziasztok! Akik tervezték, hogy ott vesznek ingatlant végül odaköltöztek? Mik a tapasztalatok?

Engem elsősorban a közbiztonság érdekelne, hogy milyen? 2011-ben indult a topik, 10 éve, szóval gondolom lehet változás.

Köszi előre is ha valaki válaszol!

68. placis (válaszként erre: 65. - Linzerkarika888)
2020. júl. 30. 18:05
Szia! 2030-ban nem tudom milyen, még nem oldottam meg az időutazást! :) Mi nem olyan régen, őssel lesz 3 éve, hogy ide költöztünk, de nem a felső (piac) részre, hanem a Duna partra. Nehéz mit mondani, mindenki más szempontok alapján működik, szóval ami az egyiknek mennyország, a másiknak akár pokoli is lehet. Nem tudom mi érdekel?! Mivel a piac környékét írtad, közösségi közlekedés szempontjából is elég jó. Úgy vélem oda nem feltétlenül kell autó. Közelben van 2 iskola is, óvoda. Közel az SZTK, önkormányzat, bolt és a piac is :) Kinek, hogy nekünk bejött, hogy ideköltöztünk, egyáltalán nem vágyunk vissza. Árnyoldala lehet, ha nem helyben vagy otthon dolgozol és autóval járnál, mert a reggeli és a délutáni forgalom idegőrlő lehet. Mondjuk a HÉV megoldás lehet dugó ellen, viszont kb. 50 perc alatt ér be a végállomásra(Közvágóhíd). Ami még negatívum, lehet többször van vízelzárás csőtörés miatt, illetve vannak részek, ahol nagyobb esők után csónakázni lehet. Duna partot ismerem inkább, itt eddigi tapasztalatok alapján családias a légkör, szép a környezet és közbiztonság szempontjából is jó. Persze nagyban függ az elégedettség, hogy milyenek a szomszédok, illetve a környéken lakók, de ez mindenhol így van. Ennyi, ha valami kérdésed van rajta, ha tudok válaszolok.
2020. jún. 12. 20:54
Senki??
66. linzerkarika888 (válaszként erre: 65. - Linzerkarika888)
2020. jún. 12. 13:58
2020,na :D
2020. jún. 12. 13:58
Sziasztok! 2030-ban milyen Szigethalom? Gondolkodunk hogy a piac környékén veszünk házat. Mik a tapasztalaitok, véleményetek az ott élésről? Mmint Szigethalomról.
2017. máj. 3. 19:31
A piacot nem említettem pedig tényleg szuper ! Csütörtökön és vasárnap van kora reggeltől. Sajnos csak 2 sor ami fedett így rossz idő esetében nem mennek az árusok és télen is kevesebben vannak kint. Minden kapható ! Tényleg minden. Gyerek és felnőtt ruha ( új és használt is fillérekért ) játékok,szőnyeg,ágynemű,szerszámok,dekoráció,bio termelésből minden ami létezik,kész élelmiszerek,zöldség-gyümölcs,tojás,húsok minden ami csak kellhet.
2017. máj. 3. 17:46
Sziasztok ! Közel 10 éve lakunk itt. A közösséggel van a baj. Pontosabban az,hogy szinte mindenki Bp-re ingázik és csak aludni jön haza. Nekem van egy Kisfiam azt hittem majd gyerekkel könnyebb lesz ismerkedni de tévedtem 😁 A hév jó bárhova elviszi. A busz kevésbbé kb 5 megy egész nap...Tehát Dunapart csak autóval rendelkezőknek !!! Bölcsi jó állapotban van mindkettő új,felújított. Ovi már más elég lerobbant 😞 1 van ami új,szép de az a Dunapart felé van. Rendezvények vannak,városnapok,betlehemes vásár,aug.20,gyereknap,a helytörténeti gyűjtemény ben pedig kreatív ünnepi készülődések. Játszótérből kevés van . Most adnak át egy újat de valamiért senki nem jár oda ( heti 7x járunk ki és szinte soha nincs kint más csak mi ) Üzletek a Tesconál bőven vannak. Gyártelepen a rendelő is eléggé felszerelt még a várakozási idő se olyan vészes. Gyerekorvos viszont katasztrófa ( 2 hónaposan tüdőgyulladása volt a fiamnak és hazaküldtek hogy nincs baja,kórházba kötöttünk ki) Dunaharasztiba járunk állami rendelőbe amivel tökéletesen elégedett vagyok. Szigetszentmiklós közel van sokkal városiasabb oda járok fodrászhoz,edzeni,stb. Itt halmon nagyon nagy a nyugi 😊 A vadaspark szuper. ! Sokat járunk oda !!!
62. lenua
2016. nov. 23. 09:16
Evolizart odaköltöztetek? Most mi is ott néztünk házat. Tudna valaki olyan írni aki most ott lakik?
61. Specially (válaszként erre: 60. - Evolizart)
2016. nov. 4. 17:57
Én ott laktam egy évet és vissza is mennék:) szerettem mert van minden ami kell közel van Pesthez és nem olyan forgalmas mint pl szigetszentmiklós.Ovi,suli nem tudom milyenek de pl munkahely is sok van a kornyeken.
2016. nov. 4. 16:56
Valaki? Mostani vélemény? Bár gondolom sok minden nem változott a régi hsz.-ek óta.. :-D
2014. nov. 25. 15:32

Sziasztok!


Nekünk is hónapokon belül lesz esedékes a költözés. Akik már kiköltöztetek, miyennek találjátok? Élhető, szeretitek? Óvodai és iskolai tapasztalataitok? Hallottam, a hogy a piaca jó. Nagyon kíváncsian várjuk az életmód változásunkat, de sajnos az ovi-suli kérdés még elég nyitott. Ahova most járnak, oda nem járhatnak, az iskola is végző szükség esetén marad, mert messze van. Persze addig minden megoldást megnézek... Hátha nektek van valami tapasztalatotok, amit szívesen megosztanátok akár velem is. :) Köszönöm előre is. Nekünk a helység tetszik, az utca és környéke tetszik, a többi meg kiderül ott lakáskor... :)

58. titi83
2014. aug. 24. 09:57
Sziasztok, mi ez év végén költözünk Szigethalomra. Nem sok kedvem volt eddig se, de a férjem ragaszkodik hozzá.Most nagyon elkeseredtem, hogy elolvastam az itteni véleményeket a településről.
57. Luy83
2014. ápr. 11. 16:59
Sziasztok. Van mèg itt valaki?? Szigetszentmiklósròl èrdeklődnèk mostanság!!!
56. leony
2012. jan. 15. 14:57

Kedves Mindenki,

segítenétek abban most, hogy Szigethalom/Szigetszentmiklós vonzásában hol vannak csempeboltok pl? ( meg ahol van csaptelep, szaniter, járólap, stb. ) A Bauhaust tudom, de ha esetleg van ötlet, ahol kedvező az ár, és nem ratyi minőség, akkor írjatok! :) köcc

Ja, és bútorra is. Ha van esetleg jó, megbízható asztalos ismerősötök, az is érdekelne, egyedi bútortervezéshez. :)

2012. jan. 3. 11:19
Szigethalomtól vagy 120 km-re lakom és csak az emese parkot ismerem, járunk oda rendszeresen fellépni, de azt szívből dicsérem.
54. 325b42d966 (válaszként erre: 52. - Leony)
2012. jan. 3. 11:12
Igen gyerekneveléshez ideális,ha megtalálod a megfelelő ovit,sulit,de a 32-35 létszámú ovi az már nem ideális én erre is gondoltam amikor ezt írtam mert a fiam ilyenbe járt,mert a maszek ovi nekem megfizethetetlen.Akkor sok sikert ha ideköltöztök talán egyszer személyesen is megbeszélhetjük hogy milyen Szigethalmon lakni.BUÉK
53. varganikolett01 (válaszként erre: 52. - Leony)
2012. jan. 2. 20:59
BUÉK Neked is!:-)
52. leony
2012. jan. 2. 17:38

BUÉK midenkinek.

Köszi a gondolatokat, hát a betöréssel kapcs csak annyit, hogy akárhova betörnek, szal.. Pesten is, vidéken is. Talán, ha a Hiltonban laknék, oda nem. Van kutya is, szal nem hiszem, h gond lesz a botöréssel.

Eraanya, én inkább a pesti emberekkel vagyok úgy, h sztem totál bunkók, rosszul vok ezektől a begyepesedett, savanyú arcoktól, ami itt van. :) Én előtte is vidéken laktam, szal a nyugi nekem csak jó. :) Meghát akkor gyerekneveléshez ideális hely, nemde? :))

51. 325b42d966 (válaszként erre: 46. - Leony)
2012. jan. 1. 14:24
Az Emese parkban tartják a Viking fesztivált szeptemberben,a búcsú ,hát arról lenne mit írni,meg a majálisról is olyan nagyon-nagyon vidékies sár taposós.Én 14-éve lakom itt a gyerekem már ide született,neki Szigethalom szuper,hát én ennyi idő után sem szeretek itt lakni,inkább megszoktam.Pesti lány révén nekem ez túl csendes,és hát az emberek sem túl barátságosak mint azt már mások is írták.
50. varganikolett01 (válaszként erre: 48. - Sziszicats)
2012. jan. 1. 11:10
Nem azzal van a gond,hogy eldugott település-e! Hanem,hogy az internet szolgáltatás kritikán aluli!!!!:-( Az mindent elárul szerintem,hogy a 15 mbites nettel nem tudsz megnézni egy youtube videót,mert annyira lassú...
49. elszabadult hold (válaszként erre: 2. - 94073d53bf)
2011. dec. 30. 22:06
Egyetértek. A lányomék tavaly költöztek oda és idén már el onnan... Az odaköltözésük után azon frissiben feltörték a házukat és kipakolták. Mi sem szívesen mentünk hozzájuk látogatóba. Én sem mennék oda lakni.
48. sziszicats (válaszként erre: 47. - Leony)
2011. dec. 30. 21:19
Szerintem a Net nem lesz probléma, bár én már több mint 20 éve elköltöztem, de a szüleim ott élnek és hetente visszajárunk a családdal. Ez nem egy eldugott hely, van kábel tv, így internet is biztosan!
47. leony
2011. dec. 30. 15:55
Netről, ha vkinek van még vmi tapasztalata, írja már le lécci, mert ez nekem iszonyú fontos, h mi lesz ezzel. :(
46. leony (válaszként erre: 45. - 325b42d966)
2011. dec. 30. 15:54
Tényleg, ilyen rendezvények szoktak lenni? Ünnepekor? "Búcsú", vagy ilyesmi? :) És mi az az Emese Park télleg?
2011. dec. 29. 19:14
Emese park csak akko jó ha rendezvény van.
44. varganikolett01 (válaszként erre: 43. - Leony)
2011. dec. 29. 18:26
Bőven!:-)
43. leony (válaszként erre: 42. - Varganikolett01)
2011. dec. 29. 18:18
Akkor neked elég a Duna, mi? :))
42. varganikolett01 (válaszként erre: 41. - Leony)
2011. dec. 29. 18:13
ja,erdő az van!:-) Pesti emberből van bőven itt is!:-) Mi is Pestről költöztünk ki,6-7 év után.Én alföldi gyerek vagyok,nekem nem kellenek hegyek:-)
41. leony (válaszként erre: 40. - Varganikolett01)
2011. dec. 29. 18:07
Kopár. :D Én előtte a hegyekben laktam, szal hiányoztak a hegyek. viszont van némi "erdő" féle , ha megyek a duna felé, így már tetszik. :) a lényeg, h ne lássam ezeket a savanyú, pesti embereket, mer ez már sokkkk. :) Én vidéki vagyok, pest csak ideiglenes megoldás volt. :)
40. varganikolett01 (válaszként erre: 38. - Leony)
2011. dec. 29. 17:57
egyébként szétnéztetek már jobban itt Szigethalmon? milyen volt az első benyomásod?:-)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook