Dongaláb (beszélgetős fórum)


2012. máj. 7. 21:33
14. dovima (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2012. jan. 11. 13:23
én is nevelek egy olyan fiut aki dongalábbal született,kétoldalival,már 17 éves és 2 éve volt egy rekonstrukciós műtéte de jó lett nagyon...
13. Miramira77 (válaszként erre: 11. - Margozsodi)
2012. jan. 3. 15:58
Ez szomorú... :(
12. 432d0af620 (válaszként erre: 11. - Margozsodi)
2012. jan. 2. 10:36

Persze abszolút megértem.

Bp-re járunk, Budára.

11. margozsodi (válaszként erre: 10. - 432d0af620)
2012. jan. 1. 21:30
Szia!Ne haragudj,hogy eddig nem írtam,csak sok volt. :) Csak a naplómat írtam,és mentem is.Szóval,ti hová jártok?Mert nekünk az a gond,hogy egy kisvárosban lakunk,amihez a legközelebbi nagy város,ahol Dévény-torna van,az is majdnem 70 kilométer.Behordani meg,mivel nem kicsi már,nem tudom,sem busszal,sem vonattal.Autóm meg nincs,meg sajna olyan sem,aki behordana.Na,meg az egy anyagi katasztrófa lenne.Bár mindent megadnék,csak jobb legyen,tehát ne úgy értsd,hogy nem akarom.Csak nehéz az élet,mint mindenkinek.Egyedül nem könnyű. ;) Remélem ez az év jobb lesz.
2011. dec. 30. 18:12
másikhoz kell akkor menni, akihez mi járunk, hozzá járnak 0-100 éves korig :-)
2011. dec. 30. 17:58
Nekem azt mondták,hogy ott is csak 5 éves korig tudtak volna vele mit csinálni.Mondjuk most jó,mert van gyógytornász,aki kijár házhoz és megtanítja,mit hogyan kell és már 4 hét után is látható a változás.Reménykedem.
2011. dec. 30. 17:51
dévényre még idősek is járnak, nem késett le semmiről, nincs korhoz kötve
7. margozsodi (válaszként erre: 6. - 432d0af620)
2011. dec. 30. 17:42
Dévényt lekéstük és a Pethő intézet sem foglalkozik velünk.Sajna "túlkorosak"vagyunk. ;)
6. 432d0af620 (válaszként erre: 5. - Margozsodi)
2011. dec. 30. 17:32

ja értem, így más.

dévény terápia esetleg?

5. margozsodi (válaszként erre: 3. - 432d0af620)
2011. dec. 29. 15:10
Az az igazság,hogy ezt arra mondta a doki,hogy súlyosan fogyatékos,tehát nem beszél,nem ül,abszolút semmit nem tud csinálni,csak fekszik.Igaz a kezeit emelgeti,játszogat,meg hasra meg visszafordul.Erre értette a doki,hogy nincs motivációja,mert értelmileg is nagyon le van maradva.Ma 9 éves,de olyan,mint egy nagy baba.Olyan 6 hónapos szinten van.Ezt a Bethesdában mondta az ortopéd orvos,de Miskolcon,meg Szolnokon is ez van.Meg azt is mondta,amiért mondjuk kapott egy piros pontot,hogy csak azért,hogy a kórháznak a műtétekkel sok pénzt hozzon,nem vagdossa össze a gyereket,nem teszi ki fájdalmaknak.A jobb lábán a lábfeje már most olyan 75 fokban áll befelé,a bal lábfeje még csak egy 40-45 fokos szögben van,kifelé.Nem tudom,mit tegyek,hiszen mindenhol ugyanazt mondják.Most van egy gyógytornászunk,aki azt mondta hogy az izmokat lehet kicsit nyújtani és akkor vissza lehet valamit hozni a görbületből.De már a kezeire is éjszakai sín kell.Januárban kell megíratnom.
4. Miramira77 (válaszként erre: 2. - Margozsodi)
2011. dec. 29. 12:58

Szerintem is keress másik orvost. Nálunk négy gyerekből három dongalábbal született.

Az én talpam felfelé nézett, úgy el volt csavarodva. Az egyik doki kijelentette, hogy úgyse fogok járni.

A bátyámra is hasonló szépeket mondtak.

3. 432d0af620 (válaszként erre: 2. - Margozsodi)
2011. dec. 29. 12:54
atyaúristen...nem akarsz másik orvost keresni? mi az hogy nincs motivációja arra h lábra álljon? Ezt ő eldöntötte v mi?
2011. dec. 29. 12:23
Szia!Az én kisfiamnak dongalába van.Nem azzal született,hanem oxigénhiányból kifolyólag epilepsziás és súlyosan fogyatékos,de a lábai dongák.A sok kényszertartás miatt alakult ki.Én sem tudtam,hogy dongalába van,csak amikor legutóbb a zárójára ráírták.Sajna nagyon későn kerültünk megfelelő orvoshoz és nekünk már sínnel sem lehet javítani a lábain,csak a gyógytorna hozhat eredményt.Műteni nem műti meg a doki,mert azt mondta h a gyereknek nincs motivációja arra,hogy egyszer a lábára álljon,feleslegesen meg nem vagdalja össze,hogy fájjon neki.A jobb lábának minimum 6 ,a balnak minimum 2 műtét kellene.
2011. dec. 29. 11:55

Van itt olyan aki dongalábasnak született, vagy dongalábas gyermeket nevel?

Szívesen beszélgetnék vele!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook