Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Olyan bevált piskóta receptet keresek, ami diétás? Pl. : cukor helyett Steviát használ, liszt helyett zabpehelylisztet. fórum

Olyan bevált piskóta receptet keresek, ami diétás? Pl. : cukor helyett Steviát használ, liszt helyett zabpehelylisztet. (tudásbázis kérdés)


2011. dec. 29. 13:00
Köszönöm, ki fogom próbálni a receptet :)
4. rohiani (válaszként erre: 3. - Rohiani)
2011. dec. 29. 12:10
a xylit az más néven nyírfacukor.
3. rohiani (válaszként erre: 1. - Wanda2)
2011. dec. 29. 12:10

Én paleo piskótát már sütöttem, az eléggé jó volt.

Itt a recept:

Hozzávalók:

A piskótához (egy 33 x: 37 cm-es tepsihez):

6 tojás

2 csapott ek. xylit

8 ek. hámozott, őrölt mandula

fél citrom reszelt héja

1/2 kk. vaníliaőrlemény

A sütőt előmelegítjük 180 fokra.

A tojásokat gondosan kettéválasztjuk, vigyázva, hogy a fehérje teljesen tiszta maradjon. Először a fehérjét verjük kemény habbá. A sárgákhoz hozzáadjuk a xylitet, a citromhéjat és a vaníliát. Habverővel alaposan kikeverjük. Kanállal hozzákeverjük a mandulát, majd apránként, óvatosan összekeverjük a felvert fehérjével.

A tepsit sütőpapírral vagy többször használatos sütőfóliával kibéleljük és belesimítjuk a piskótatésztát. A forró sütőben 12-15 perc alatt megsütjük. Kivesszük, hűlni hagyjuk. A sütőpapírt óvatosan lehúzzuk róla.


Paleo csokival vagy paleo lekvárral ettem, még a gyerkőckémnek is ízlett. Lehet mandula helyett dióval is készíteni. Azzal is csináltam már úgy is finom, azt feltekertem piskóta tekercsnek.

2011. dec. 29. 12:00
Az a gond, hogy a zabban nincs sikér, ami a tészta szerkezetét adja.
2011. dec. 29. 10:53
Olyan bevált piskóta receptet keresek, ami diétás? Pl. : cukor helyett Steviát használ, liszt helyett zabpehelylisztet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook