Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lehetséges egy olyan lakást elcserélni amin hitel van, úgy hogy átvinném a hitelt a másikra? fórum

Lehetséges egy olyan lakást elcserélni amin hitel van, úgy hogy átvinném a hitelt a másikra? (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 20. 15:12
Ha kézpénzes vevőt találsz akkor jobb ha a vételárból kifízeted az egész hitelt.
2009. okt. 20. 14:55

Igen lehet.

DE van olyan amelyik banknál mindkét félnek ugyanott kell felvennie a pénzt és kifizetik egymást.

Majdnemhogy így írhatnám le.

Viszont így gyorsított eljárásban mennek a dolgok.

2009. márc. 11. 13:13
Nekünk az Ersténél azt mondták, hogy nem lehet. Pedig úgy sokkal jobb lehetőségeink lennének.
2009. márc. 11. 11:29
Elviekben lehet, gyakorlatban nagy macera. Bank válogatja a feltételeket. Vannak mamutbankok az őskorból, azokon nagyon nehéz átvinni
2008. nov. 7. 13:14
Biztos,h.van rá lehetőség!Én ismerőseim is vettek/cseréltek már így lakást/házat.Bár nem tudom,most per pillanat,mi a helyzet...
2008. nov. 7. 13:10
Én is ugyanebben a cipőben járok. Nekem a Reffiesen Banknál van jelzálogkölcsönöm és azt mondták, hogy meg lehet oldani a kölcsön átvitelét az ujonnan vásárolt házra.
2008. jan. 26. 10:58
Minden további nélkül lehet! Kb. 2 hónapja így tudtunk kertesházat szerezni magunknak a panel helyett. Ráadásul a cserélő félnek is rengeteg hitel volt a házán, a kilakoltatás fenyegette.
2008. jan. 25. 19:22
az öcséméknek sikerült így lakást cserélni
2008. jan. 25. 14:32
igen lehetséges. amúgy sok mindentől függ mennyi volt az önerő fészekrakóval vettétek fel vagy anélkül. mi utánajártunk hogy ha esetleg más lakást akarunk akkor lehet-e ilyen azt mondták igen.be kell menni a számla vezető bankhoz és ott elmondják hogy megy.
2008. jan. 5. 13:31
Ha tudsz ilyenről írd meg
2008. jan. 5. 12:45

Sziasztok!

Szerintem is lehetséges, főleg, hogy cserelakásról van szó. Sajnos pontosat én sem tudok mondani, de hallottam már ilyenről. Érdeklődjetek annál a banknál, ahol a hitelt felvettétek.

2007. dec. 4. 13:56

Sziasztok!

Elvileg lehet, ezt hívják fedezetcserének. A hitelszerződésben le van írva, hogy milyen lehetőség van rá, és mennyibe kerülne. Olvassátok át, ott lesz a válasz!

2007. dec. 4. 13:13
Nos ez engem is érdekelne. De szerintem még nem annyira rugalmasak a pénzintézetek. És ugye igy ,hogy jönne be a sok plusszuk??
2007. dec. 4. 12:48
Szerintetek lehetséges egy olyan lakást elcserélni amin hitel van, úgy h átvinném a hitelt a másikra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook