Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ingatlanügyek, jog, segítsen aki tud fórum

Ingatlanügyek, jog, segítsen aki tud (beszélgetős fórum)

21. michelle.r (válaszként erre: 20. - Csutkamano)
2011. dec. 29. 14:38

Én nem is akarlak meggyőzni semmiről. Én csak elmondom neked, hogy mi a jogi megoldás ezekre a helyzetekre. Ha van kiadandó lakásod, gondolom, úgyis kötsz szerződést, majd az ügyvéded elmondja mi a helyes. Egyszerűbb előre meghatározni, mint probléma esetén vitázni és pereskedni.


A helyzet egyébként egészen más, ha van kulcsa, de nem ér oda időben, mintha a bérlőnek felróható okból lehetetlen bejutnia az ingatlanba. De ezen sem fogunk vitatkozni ;)

20. csutkamano (válaszként erre: 19. - Michelle.r)
2011. dec. 29. 14:07

Biztosan nem örülne a bérlő, ha egy égve felejtett karácsonyfa égő meghibásodása miatt leégne a lakás, de ezért csak saját magát okolhatná a megtérítendő kár miatt.


Mi a helyzet akkor, ha a tulaj nem ér oda időben, hogy a saját kulcsával nyissa ki az ajtót?


Egyáltalán honnan szerez előbb tudomást a tulaj bármilyen eseményről, mint a bérlője, ha nem is lakik ott?


Sok kérdést lehetne még boncolgatni, de nincs értelme, mert úgysem tudjuk meggyőzni egymást.

Legyen szép napod.

19. michelle.r (válaszként erre: 17. - Csutkamano)
2011. dec. 29. 13:29

Igen, létezik más megoldás, de csak olyan amiben megegyeztek és szerződésbe foglalták. A bérlő önhatalmúlag nem cserélhet zárat, a bérbeadó pedig nem mehet be a bérlő tudta nélkül még akkor sem, ha kulcsa van.

Gondolom, nem örülne a bérlő, ha neki kellene kifizetnie egy kétszázezer forintos ajtót, csak mert muszáj volt feltörni, hogy a tűzöltók bemehessenek.

18. csutkamano (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2011. dec. 29. 12:04
Jelen bérlők esetében nem erről van szó. Nekik létkérdés a kaució is.
17. csutkamano (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
2011. dec. 29. 12:01

Szerintem a lakásba való bejutást kell biztosítani, ami nem feltétlenül jelenti azt, hogy kulcsot adok a kezébe. Más megoldás is létezik.

Ha a felsorolt eset előfordulna,én,mint szomszéd először az ott lakót értesíteném, mert nem biztos, hogy a tulaj érne előbb oda.

Tűz esetén meg gondolkodás nélkül betörik az ajtót, mindegy, hogy kinek a zárja van felszerelve.

16. michelle.r (válaszként erre: 14. - Csutkamano)
2011. dec. 29. 10:45

A bérlő egyáltalán nem szerencsétlen és nem csak az bérel, akinek nem lenne pénze sajátra. Egy barátom pl. úgy fektette be a pénzét, hogy a hozamaiból bérel egy háromszobás, berendezett teraszos, panorámás lakást. A tőkéje biztonságban van, bármikor hozzáférhető.


Bérlő és tulajdonos üzletfelek egy szerződésben, meghatározott jogokkal és kötelezettségekkel. Általában a jogaikkal mindketten tisztában vannak..... :)

15. michelle.r (válaszként erre: 14. - Csutkamano)
2011. dec. 29. 10:41
Ragaszkodhatsz, de kulcsot akkor is adnod kell neki. Gondolom, te sem vállalod a felelősséget, ha elönti a víz a lakást, a szomszédot vagy leég és ő nem tud bejutni, hogy kármentesítsen.
14. csutkamano (válaszként erre: 10. - Hné80)
2011. dec. 29. 09:50

Nem csak a tulajdonosnak vannak jogai,hanem a bérlőnek is.


Érdekes is lenne, ha a bérlő munkából hazatérve ott találna egy idegent a fürdőszobában,aki vendégségbe érkezett a tulajhoz vidékről,és arra hivatkozva,hogy ez a rokona lakása,és őt a tulaj engedte be,ott lubickolna a fürdőkádban.


Tévedsz, ha azt hiszed, hogy bármikor bemehetsz a saját lakásodba. Megérdemelnéd, hogy rád kenjen a bérlőd egy műbalhét egy értékes tárgy vagy nagyobb összegű pénz "eltűnéséért",mert ugye Neked szabad bejárásod van bármikor a saját ingatlanodba.

Az ellenőrzést meg lehet ejteni akkor is, ha a bérlőd otthon van.

Azt meg senki nem vitatta, hogy kinek a tulajdona a lakás.Itt kizárólag egy szerződésről van szó, amiben kikötések vannak, és azt mindkét félnek egyformán be kell tartani.

Ennyire nem kéne kihasználni azokat a szerencsétlen embereket, akik saját otthonnal nem rendelkeznek.

Én ragaszkodnék a beköltözéskor a zárcseréhez.

13. michelle.r (válaszként erre: 10. - Hné80)
2011. dec. 29. 09:40

Nem mehetsz be bármikor a tudta nélkül, kizárólag vész elhárítása esetén, de akkor is szólnod kell neki.

A tulajdonjog a tied, de a használati jogot szerződés keretében átengedted. Azzal pedig szerződést szegnél.


Viszont a bérlő sem cserélhet zárat a tulajdonos tudta nélkül, sőt kulcsot is kell biztosítania.

12. andi6020 (válaszként erre: 10. - Hné80)
2011. dec. 29. 09:27
Nono, nyilván nem bármikor....
11. simple (válaszként erre: 10. - Hné80)
2011. dec. 29. 07:50
Nem mehetsz be bármikor! A bérleti szerződésben rögzíteni kell azt is, mikor tekintheti meg a tulaj az ingatlant, és erre csakis előre megbeszélt időpontban, a bérlő jelenlétében kerülhet sor!!!
10. Hné80
2011. dec. 29. 01:32

Nem a kedves albérlő ellen kívánok szólni, ezt előre leszögezem...

DE ha valamelyik albérlőm lecserélné a zárat a nyakát tekerném ki!!! Nem mellékesen BÁRMIKOR bemehetek a SAJÁT lakásomba, már csak ellenőrzés céljából is! Elvégre ÉN fizettem ki azt a nyamvadt kérót!?!

9. c064fd71b1 (válaszként erre: 7. - Michelle.r)
2011. dec. 28. 23:28
fel fogok mondani persze, csak az a baj, h semmi biztosítékom nem lesz rá, hogy visszaadja... nem mindig lett papír írva az a bibi... de már aztr is mondták, hogy csak egy tanúval lett aláírva a szerződés, aki jelen sem volt a megkötéskor, így már azt is mondták nekem, h nem érvényes...és az tuti h nem adózik utánunk, nem hivatalosan vagyunk itt, így mi akár mondhatnánk az is, h itt sem lakunk.
2011. dec. 28. 23:15
Cseréld le a bejárati ajtó zárját, amíg el nem költözöl, így nem tud bemenni, ha nem vagytok otthon. Közöld vele, hogy majd visszateszitek a régit, ha már nem ti laktok ott.
7. michelle.r (válaszként erre: 6. - C064fd71b1)
2011. dec. 28. 23:11

Ha elmész korábban, jogában áll nem visszaadni, mert szerződést szegtetek.

Március 19-én írásban mondjátok fel a szerződést. Tudjátok bizonyítani, hogy nincs tartozásotok? Kaptatok átvételi elismervényt, amikor a pénzt átadtátok?

2011. dec. 28. 23:06

Köszönöm a válaszokat!


Én maradnék áprilisig... csak félek, hogy nem fogja visszaadni a kauciót.

1 hónap a felmondási idő... ha el akarok menni ápr. 19 előtt, az oké, h nem jár vissza, de ha maradok addig amíg lejár a szerződés, neki kötelessége vissza adni...tartozásunk nincs, kárt nem okoztunk. Azt mondta visszaadja, de mi 99%-ig biztosak vagyunk benne, hogy nem fogja, mert soha nincs pénze elmondása szerint. Ezért akarom valahogy lelakni, és a a lépésen is ezért gondolkodtam, mert tartok attól, hogy mit tehet ha csak rezsit fizetek és lakbért nem. :(

5. michelle.r (válaszként erre: 1. - C064fd71b1)
2011. dec. 28. 22:53

Kacifántos az ügy.

1. A szerződésben valószínűleg kikötöttétek, hogy a bérleti szerződés egy év határozott időre kötöttétek. Ha ezen belül felmondtok, a kaució nem jár vissza. Ez után azonban 30 napos határidővel bármikor felmondhattok és ha egyéb kérdésben nem sértettétek a szerződést, a kaució visszajár.


2. Semmi közötök ahhoz, hogy a tulajdonos fizeti-e a számlákat vagy sem. Vele állnak a közművek szerződésben, ha lezárják a szolgáltatást, az neki fog pénzébe kerülni, nem nektek.


3. Ilyen körülmények között valóban nem volt bölcs dolog előre szólni.


4. A kaució nem fordítható lakbérre, kizárólag kaucióként használható jogszerűen. Ha viszont nem bíztok a manusban, a következő hónapokban kizárólag átvételi elismervény ellenében adjatok át bármilyen pénzt, a számlaállásokat erre a papírra rögzítsétek.

(nem tanács, csak info: ha az utolsó két hónapot nem fizetitek, hanem betudjátok a kaucióba, semmit nem tud tenni ellenetek.


4. ha a tudtotok nélkül távollétetekben bemegy a lakásba és nem vészhelyzet elhárítása céljából - birtokháborítást követ el.

4. homern (válaszként erre: 1. - C064fd71b1)
2011. dec. 28. 22:46
Én végigolvastam,de kicsit leragadtam ott,hogy mióta jár vissza ilyenkor a kaució?
2011. dec. 28. 22:46
Vagy lejárt a szerződésben foglalt idő.
2011. dec. 28. 22:43
A kauciót csak akkor kaphatjátok vissza, ha a tulajdonos mondott fel nektek.
2011. dec. 28. 22:40

Tisztelt Fórumozók!


Segítségre lenne szükségem.

Áprilisban költöztünk hárman egy albérletbe, és fizettünk kéthavi kauciót, és az első havi lakbért. (2x 85 000 Ft kaució + 85 000 Ft) Most el szeretnénk költözni, és szeretnénk visszakapni a kauciónkat. A szerződésben úgy áll, hogy egy összegben jár vissza, de mi félünk, hogy nem látjuk viszont, mert mint kiderült, elég szélhámos a kedves tulajdonos. Nem is engedte, hogy bejelentkezzünk a címre, biztos nem adózik utánunk. A szerződést mindhárman aláírtuk, ugyanazt a példányt. A szerződés végén két tanú aláírásának van hely, de csak az egyiknél szerepel aláírás, ráadásul aki ott sem volt a szerződés megkötésekor. Első kérdésem az lenne, hogy ilyenkor a szerződés érvénytelen?

Kiderült, hogy a tulajdonosunk nem fizeti a számlákat. A víz, még egy előző albérlő nevén van, és a díjbeszedőtől érkeznek a nevére levelek, de elmondták, hogy a tulajdonos kötelessége lenne fizetni. Tőlünk viszont elkéri minden hónapban az árát. Fény derült arra is - a közös képviselőtől tudtuk meg - hogy a tulajdonos be van perelve, mert a havi 35 ezer ft közös költséget sem fizeti, ami tartalmazza a fűtést és a meleg vizet, de szerencsénkre valamilyen okból nem tudják kikötni, így nem maradunk meleg nélkül. Ha a szerződésben nem áll az, hogy a tulajdonosnak igazolni kell a befizetéseket, mi ezt számon kérhetjük rajta?

Most közöltük vele, hogy áprilisban el szeretnénk költözni. Abba nem megy bele, hogy lelakjuk a kauciót, csak egy összegben hajlandó visszaadni, de szinte biztosak vagyunk benne, hogy nem fogja tudni visszaadni a 170 ezer Ft-ot, az előbb leírt okok miatt, hogy nem fizeti a csekkeket sem, folyamatosan majdnem minden hónapban eljátssza azt is, hogy a szerződésben szereplő nap (minden hónap 19.-e) előtt akar jönni a pénzért. Nem merem magam a jogra bízni, mert ha esetleg nem adja vissza a kauciót, nekünk többe kerülne az ügyvéd stb. mint maga fejenkénti kb. 57 ezer Ft, és szerintem ezt ő is tudja. Nagyon szeretnénk, ha valahogy lelakhatnánk,hogy február március áprilisban már csak rezsit kelljen fizetni, és április 19-én menjünk, mert akkor jár le a szerződés. Mit lehet tenni, hogy kénytelen legyen belemenni a lelakásba?

Az egyik lakótársam mérges lett, hogy miért szóltam már most decemberben, hogy majd el akarunk menni, és most fél, hogy majd a tulaj bejön és elvisz tőlünk valami értéktárgyat, és azon gondolkodik, hogy lelép már februárban, és itt hagyja neki a kauciót. Azt nem tudja hogy 19 előtt, vagy után, szóval nem tudom, h akar -e fizetni februári rezsit. Ha elmegy, és itt maradunk ketten, rajtunk behajthatja a rezsi és lakbér rá eső részét a tulaj? Mert ugye a szerződést hárman írtuk alá.

Én is gondolkodtam rajta, hogy márciusban nem fizetek, és lelépek, így bukok pénzt, de tartok attól, hogy mit tenne, ha februárban már csak rezsit fizetnék, és nem tudom hogy hagyna-e itt lakni békében áprilisig. Ezért gondoltam rá, hogy februárban fizetek, márciusban pedig elmegyek. Előbb nem tudok mert márciusban kapok annyi pénzt, hogy máshova tudjak költözni. Mit tehet jogilag ellenem, és én mit tehetek, hogy visszakapjam a kauciómat? Nagyon kellene.

Köszönöm, hogy elolvasták/elolvastátok, és előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook