Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 58 éves, 120 kg-os nő hogyan kezdje a mozgást futógépen? Természetesen sétával, de időben mennyivel és hogyan tovább? Köszönöm! fórum

58 éves, 120 kg-os nő hogyan kezdje a mozgást futógépen? Természetesen sétával, de időben mennyivel és hogyan tovább? Köszönöm! (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. febr. 20. 20:50
Na, meg lett a futópad?
2012. jan. 8. 18:18

Na, már nemsokára meg lesz a futópad.


EGYREEEE KÖÖÖZZEELEDIIIIK !!!!!!!!!!

31. Mítea (válaszként erre: 30. - Timiz)
2012. jan. 1. 13:07
Köszönöm szépen! Megnézem az oldalt. Mivel én is nyáron futottam utoljára, még nekem is jól jönnek a kezdőknek szóló edzéstervek.
30. timiz
2011. dec. 31. 18:43
hello itt van egy jo oldal : edzesonline.hu es vannak jo edzestervek is kezdokenk nezzetek meg hatha segit! en 98kg voltam amikor elkezdtem edzeni eleinte csak setaltam mindig olyan tempobamn hogy izzadjak is. amikor a 20p mar siman ment elkezdtem az elso 5km errol az oldalrol. most 86.5kg vagyok, hetente 3x 4x futok es kethetente 1x lefutom az 5km egyre jobb idovel :) sok jo tanacsot es biztatast kaptam a tobbi futotol szerintem mindenkeppen erdemes benezni! sok sikert es kitartast :)
29. Mítea (válaszként erre: 28. - 117b1693d0)
2011. dec. 31. 18:29
:D Annyi kütyüm van már nekem is, hogy lassan én is berendezhetnék valamit. De én a futópadra vágyom már nagyon. Remélem azon nem fogok ruhát szárítani, mint a többi kelléken! :D
28. 117b1693d0 (válaszként erre: 27. - Mítea)
2011. dec. 31. 17:06

Na, ne egy 500 négyzetméteres, szaunás, pezsgőfürdős csodára gondolj!:D

De két-három embernek, családi használatra tökéletes. Azért vannak még terveim. Ha nem is egy pezsgőfürdő, de egy kis egyszemélyes turmalinos kabin simán elférne, de sajna nem fért fel a Télapó szánkójára :(((

27. Mítea (válaszként erre: 24. - 117b1693d0)
2011. dec. 31. 12:25

Szia Beverly!


Talán január közepére meglesz. Remélem, ,mert anyu zsizseg és ez jó! :)


Saját konditermed van? Az nem rossz! Akkor hajrá, mert holnaptól új év, új élet! :) Vagy legalábbis életmódváltás nálunk. :)


BÚÉK mindenkinek! :)

26. Mítea (válaszként erre: 23. - Snowgirl)
2011. dec. 31. 12:22
Szia snowgirl! Igen, anyu holnaptól az étkezésén is változtat (velem együtt). Igazából ő nem eszik olyan sokat, csak sok kenyeret és ha eszik, akkor azt nagyon jóízűen, kapkodva. Imádunk enni, na. :) De remélem, most kitartó lesz, én támogatom őt. A cigi lerakása is sikerült neki, ez is fog!
25. 117b1693d0 (válaszként erre: 23. - Snowgirl)
2011. dec. 29. 15:48

Teljesen igazad van. A rendszeres edzés mellett nyilván hasznos, ha tudatosan átalakítja az étrendjét. Ha nem megy a váltás egyik napról a másikra, akkor szépen apránként. Hosszú távon

úgyis ugyanaz az eredmény, de az odavezető út különbözhet, hisz mindenki máshogy reagál dolgokra.


Sok sikert apukáddal/apukádnak! :)

24. 117b1693d0 (válaszként erre: 22. - Mítea)
2011. dec. 29. 15:45

Bevallom egy kicsit izgultam, nehogy egy "gyengét" vegyetek anyukádnak, mert az könnyen gallyra megy pár hét alatt. De ezek szerint figyeltetek a részletekre (nem mindenkinek evidens, hogy a terhelhetőséget is nézze, mondjuk 50 kilósan mindegy is :)))


Mikor jön a gép?


Én is tervezek újra edzésbe lendülni, csak a konditermet kellene előtte rendbe tennem. Ahhoz legalább annyi lelkierő kell :D

2011. dec. 29. 15:17
Nagyon ajánlom az elliptikus trénert. Kezdetben lassú tempó, könnyű fokozaton, aztán amint jobban belejön, de aztán lehet mindkettőt nehezíteni. Egyébként anyukádnak ezen kívül még életmódváltásra is szüksége lenne, nem a kinézete miatt, hanem egészségügyi állapota javításának érdekében. Én éppen apukámat igyekszem rávenni egy kis váltásra, pedig ő most lesz csak 50.
22. Mítea (válaszként erre: 21. - 117b1693d0)
2011. dec. 29. 14:30
Szia Beverly! Köszönöm, ezt így tuti kipróbáljuk anyummal! Igen, a terhelhetősége 135kg és úgyis csak sétával kezdi. Köszönöm! :)
21. 117b1693d0 (válaszként erre: 14. - Mítea)
2011. dec. 28. 15:40

A 120 kg-hoz nagyon jó a futópados "séta".


Szerintem a 20 perc elsőre sok lehet. Ki kell próbálni.


Az időnél sokkal fontosabb az intenzitás éa meredekség megfelelő beállítása. A legtöbb gépen ugyan vannak már előre beállított programok, de tapasztalatom szerint, azok a sokkal jobb kondiban lévőknek valók (egyszerűen, mert megfuttatnak és azt 120 kilóval nem szabad).


A séta a futásnál 3-szor kevésbé terheli az ízületet, ezért is szokták javasolni.


Ami nagy súlynál jó megoldás lehet kezdésnek, hogy megnézitek, hogy mennyivel tud tempósan sétálni (kb. 4km/h lesz), majd először nem foglalkoztok a sebességgel, csak váltogatjátok a meredekséget. Pl. 4-5perc vízszint bemelegítésnek, 3 perc 5fok, 3 perc 8 fok, 2perc 12 fok, 3-4 perc vízszint levezetés.


Pár nap után, ha bírja, akkor 2-3 perc 20 fok (de nem az elején, mert ez azért már megterhelő lehet a súlya miatt).


A váltakozással egyébként az edzés is kevésbé unalmas. Aztán, majd ha már jóval száz alatt lesz, akkor lehet egy picit futni is (10 perc séta 1-2 perc futás felváltva, séta közben változtatgatva a meredekséget).



Azért remélem, hogy a futópad terhelhetőségét megnéztétek, mielőtt megrendeltétek, mert bizony sok, házi használatra tervezett gép nem bírja el a 120 kilós terhelést :(((

20. Mítea
2011. dec. 28. 14:15
Köszönöm mindenkinek! Aquafitnes jó lenne, csak vidéken lakunk, max megnézem, hogy hétvégén van-e valahol a környékünkön, mert csak akkor tudom őt elvinni. De ez egy jó ötlet, köszi! :) A dokit azért mindenképpen megkérdezzük. Hajrá anyu! :)
2011. dec. 28. 14:04

Szia!

Én egy 33 éves nő vagyok,3 fiam van.

Sohasem késő elkezdeni fogyni,a nő mindig nő marad.

Tévében néztem hogy egy túlsúlyos férfi életmódváltással.és némi mozgással,minden nap lefogyott.Kitartást,rám számíthatsz,én is fogyózok!!!

2011. dec. 28. 13:21
Sétáljon, lassan, akár futópadon, akár kint. Először csak lassan és fél órákat. Szerintem a levegőn jobb. :)
2011. dec. 28. 13:07

De miért ne lehetne sétálni a futópadon?? Ha kint sétálhat, itt miért nem????


Szerintem nyugodtan sétálhatna a gépen, lassabb tempóban, és ha jobban bírja, akkor a dőlésszögben kell változtatni először, nem a gyorsaságban.


Főleg ha annyira várja a futópadot, nem fog a tv előtt norbizni. És az ablakot is ki lehet nyitni friss levegőt szívni, főleg most jó is az idő.


Kitartást az anyukádnak!!!!! Biztos jót fog tenni neki.

16. Gumicsirke (válaszként erre: 13. - Mítea)
2011. dec. 28. 13:04
Akkor aquafitness:) Most lehet, h röhögni fogsz, de a nagy súlyfelesleghez ezt ajánlják. Anyukámnak ugyan nincs nagy feleslege, de ő is utálja a vizet. Itt kapnak ilyen cuccmákot, amitől nem tudnak elsüllyedni, így ő is jár. És sokan járnak nagy súlyfelesleggel, nagy részük úszni se tud.
15. Rika1
2011. dec. 28. 12:58
Szerintem séta a friss levegőn nem árt semmiképpen sem. Aztán kombinálhatná Norbi duci tréningjével, ha minden áron mozogni akar kicsit ütemesebben. Az nem rossz, még ugrás sincs benne. A kar mozgással és a láb munkával égetheti a zsírt. Aztán ha ezek mennek fogy jöhet a futópadi sétálás, de csak később.
14. Mítea (válaszként erre: 12. - 8317c35cb7)
2011. dec. 28. 12:55
Igen, azt hiszem ezt fogjuk tenni. Reméltem, hogy valaki esetleg kezdte így a fogyit és van tapasztalata. Köszönöm szépen a tanácsokat! :)
13. Mítea (válaszként erre: 10. - Gumicsirke)
2011. dec. 28. 12:53
Nem tud úszni, mindig is utálta a vizet. Vagyis igazából fél tőle. :(
2011. dec. 28. 12:53
Szerintem az orvost kellene megkérdezni,hogy egyáltalán javasolja-e?!
11. Mítea (válaszként erre: 9. - Pgiz)
2011. dec. 28. 12:53
Köszönöm! Akkor a séta sem jó ötlet? Ő egyébként egy erős asszony, mindig is sok fizikai munkát végzett, de a tv előtti tornák nem kötik le. Már próbáltam vele együtt. Ráadásul az a típus, akinek nagy a pocakja, a lábai még nem is vészesen husik, inkább erősek. És annyira be van zsongva most a futópadért, hogy ő majd azon fog sétálni.:) Nagyon örülök, hogy ennyire szeretné most ő is.:)
2011. dec. 28. 12:51
Nem lenne jobb mondjuk úszni? Az nem megterhelő nagy súlyfeleslegnél sem.
9. pgiz
2011. dec. 28. 12:47

Bocsánat, most olvastam, hogy nem rólad van szó.

Értelemszerűen édesanyádnak ajánlom a módszert.

8. Mítea (válaszként erre: 3. - Iviiiiii)
2011. dec. 28. 12:45
Köszi! És pulzust is mérsz? Anyu vérnyomásra szed gyógyszert, lehet hogy a dokit is meg kellene kérdezni, hogy mit szól hozzá? De talán a sétával nem lehet baj.
7. pgiz
2011. dec. 28. 12:44

Szerintem ne futógépezz, a lábadat tönkreteszed. Amíg 20 kg le nem megy, addig másféle edzés kellene. Fekvős és ülős tornát csinálj, vagy taj-csit kezdj, például először a 8 brokát formákat.

Anélkül edzed vele magad, hogy a szemed kijönne, és a járóképességed is megmarad.

6. Mítea (válaszként erre: 2. - 432d0af620)
2011. dec. 28. 12:43
Köszi! És minden nap sétálhat már a kezdetektől 20 percet, vagy eleinte csak minden másnap? Otthon ő tesz-vesz, de sport nincs jelenleg az életében.
5. Mítea (válaszként erre: 4. - Carpediem*)
2011. dec. 28. 12:39
Édesanyám az aki szeretne elkezdeni mozogni és én is noszogatom. Ő nem jár el nagyon sehova, nem egy "csavargó" típus. De már nagyon várja, hogy meglegyen a futópad és hogy rendszeresen tudjon mozogni. Ezért is kérdezem a véleményeteket, hogy nehogy valami olyat csináljon (pl. megerőlteti magát, sérülnek az izületek), ami elveszi a kedvét.:) Egyébként mikor még dolgozott, akkor egész nap álló munkát végzett, és akkor sem ment le neki egy deka sem, ha pedig menni kell valahova pl. posta vagy bolt, akkor természetesen gyalog megy. Leszokott a cigiről 1,5 éve, akkor jött rá még 15 kiló, így már tényleg nagyon husi.
2011. dec. 28. 12:33

szerintem 58 évesen ne használja a futógépet, főleg 120 kilósan.

ki a levegőre, azt az időt amit futógépre szánsz, azzal irány a friss levegő, és sétálni.

Séta, én ezt ajánlom.

Futógépen semmi képen.

majd ha lemegy 80-85 kilóra akkor.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook