Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lázas a gyerek mit tegyek? fórum

Lázas a gyerek mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2
37. moonlight13 (válaszként erre: 35. - Igazság hol vagy?)
2011. dec. 31. 23:02
Én úgy "tanultam" a doktornőnktől, hogy 39 fok alatt lázcsillapító v. kúp, 39 fölött hűtőfürdő + lázcsillapító v. kúp. A lázgörcsös babák anyukái meg gondolom az első riadalom után még jobban odafigyelnek, hogy ne nagyon menjen fel a gyerek láza.
36. moonlight13 (válaszként erre: 34. - Dalya)
2011. dec. 31. 22:58

Örülök, hogy az új évre már jól vagytok! Ezek szerint mégis vírus volt!

Boldog új évet! :)

35. igazság hol vagy? (válaszként erre: 5. - E5520fee56)
2011. dec. 31. 21:29
Ne haragudj,de hallottál már olyanról ,hogy lázgörcs?Légy szíves ne tanácsolj másoknak olyant,hogy ne csillapítsanak lázat!A"vérelemzést"meg hagyd meg az orvosnak!Az orvosi rendelő nem közért,hogy bemegyek és kérek egy kiló kenyeret!.
34. dalya
2011. dec. 31. 21:09

Hál istennek túl vagyunk rajta,és most is itt ugra beugrál, velünk mert annyira nem fáradt.

Mindenkinek nagyon boldog újévet kívánok.

33. moonlight13 (válaszként erre: 30. - 31c1daa9fa)
2011. dec. 30. 20:02

Neked van gyereked? Akkor tudnád, hogy miről beszélsz! Sok vírus esetében hiába csinálsz akármit, nem megy le csak ideiglenesen a láz, és utána visszaugrik. A szervezet tudja csak leküzdeni. És olvashattad: voltak orvosnál!

Gondolom, azért az anyuka folyamatosan figyeli, ha rosszabbodik az állapot, akkor ismét orvos!

32. moonlight13 (válaszként erre: 30. - 31c1daa9fa)
2011. dec. 30. 19:57
Mint többen is írtuk, 39 alatt nem szükséges a hűtőfürdő.
31. Serry (válaszként erre: 29. - Dalya)
2011. dec. 29. 13:18
Örülj neki.. a tartós láz még ha nem magas is csak 38 körüli megviseli a szervezetet. Szüksége van pihenésre. Így tud magától megküzdeni a vírusokkal.
30. 31c1daa9fa (válaszként erre: 1. - Dalya)
2011. dec. 29. 13:16

Mondjuk ne itt írogass, hanem vidd le a lázát.

Ehhez különösen képzettség sem kell.

Hűtőfürdő, borogatás, stb... amit ösztönből csinál az ember.

29. dalya (válaszként erre: 28. - Moonlight13)
2011. dec. 29. 12:46

Voltunk az ügyeleten, nem találtak semmit, láz csillapítást javasoltak.

Meg ha 5 napig nem nem megy le a láz akkor körzeti kész voltam, mi az hogy 5 napig úristen,de a doktor nő ezt mondta meg azt is hogy 39 felett kell hűtő fürdőzni a gyereket.

Egyébként valami vírust kapott be.

Tegnap este 38,4 volt a legmagasabb amit mértünk, de reggelre hál istennek semmi kicsit még bágyadt de étvágya kitűnő.

Reggel fél kilencig aludt, mióta meg született sosem aludt 7-nél tovább.

2011. dec. 29. 10:04

39 fokos láz alatt soha nem javasolták nekünk az orvosok a hűtőfürdőt, csak a kúpot!

Egyébként ilyen össze-vissza láza az én gyerekemnek is volt annó. Nappal semmi, éjjelre 39 fölött. Általában ezeket a hol van, hol nincs lázakat vírus okozza!

2011. dec. 29. 09:48
ORVOS!!!
2011. dec. 29. 09:46
Érdeklődök,elvitted-e orvoshoz a gyerkőcöt,s ha igen,ha nem,hogy van?
25. Serry
2011. dec. 28. 12:41

Ne rémisztgessétek már!


Ha jól értem 26-a óta van láza változó időpontban. Csillapítod is ahogy kell. Én a heyledben cvárnék még ma éjszakát. Ha nagyon magas láza lenne( 39-39,5) akkor holnap doki amint lehet. Addig sok folyadék, hűtő fürdő, priznic. ezt teheted.


3 napig tartó magas láz esetén kell feltétlen orvoshoz vinni. Ha röv9ödebb ideig lázas jó eséllyet csak egy virus fertőzés. De hosszantartó lázas állapot utalhat bakteriálus komyolabb betegségre mind amellett,hogy a magas láz eléggé kiismeríti.

24. dalya (válaszként erre: 16. - 116212323c)
2011. dec. 28. 10:51
Nem értem hogy hogy találtak,ha találták akkor honnan tudják hogy nála is hasonló tünetek voltak.
23. nokia85 (válaszként erre: 1. - Dalya)
2011. dec. 28. 10:46
fiam amikor 5 hónapos volt, akkor jött ki az alsó foga.. ami úgy nézett ki h 39,1 fokos láz. adtunk be neki kúpot de azt hozzá kell tennem h ha jön a foga akkor a székelés is nehéz olyankor.panadol, nurofen, folyékony algopirint is kaptunk-erre azt mondta az ügyeletes doki hogy elég egy csepp is anyatejbe mert olyan mint a lórugás..hát fiamnál ez nem jött be.aztán hűtő-fürdő, na erre talán lement, de folyamatosan adtunk neki nurofent és panadolt felváltva..ráadásul a láz miatt hólyagos lett a szája belül, így se cici se semmi más kaja nem volt jó neki, így a nurofen adagolójával adtunk neki tejcsit..és miután meggyógyult, utána még egy hétig nem akart cicizni, egyébként a hólyagokra kaptunk sárga fertőtlenítőt és lidokainos zsibbasztót..na mi ez utobbit használjuk ha fáj-viszket neki az ínye mert a dentinox géltől max ha 30percig van el..
22. dalya (válaszként erre: 20. - 789dffa9c4)
2011. dec. 28. 10:44

Nem kapott már túl vagyunk minden oltáson.

Nem járunk sehova,és az ívás egyenlőre hál istennek az megy.

21. dalya (válaszként erre: 13. - 116212323c)
2011. dec. 28. 10:42

Amikor kórházba kerültünk az azért volt mert a 3 napos láz 4 napján pöttyök jöttek ki a kislányon, én akkor is kihívtam a körzeti gyermek orvost aki nem akart kijönni, de mikor mondtam a pöttyöket meg ijedt és azonnal beutalt a László kórházba.

Egyébként nekünk ez a láz rettenetes hasmenéssel is járt, ami teljesen véresre marta a pici popsiját, hiába tettem azonnal tisztába.Csináltak vérképet meg mindent, és infúziót is kapott a kicsi, egész éjjel,a popsiját 1 éjszaka betedinos vízzel kellett mosnom semmi krém reggelre hihetetten de nyoma sem volt semminek.szóval a körzeti nem ismerte fel ezt a 3 napos lázat ( de benn mondták hogy ált semelyik)és amikor kijönnek a pöttyök akkor ijednek meg és utalják be a kicsiket.

20. 789dffa9c4 (válaszként erre: 1. - Dalya)
2011. dec. 28. 10:41

Kapott-e védőoltást nem régiben?Volt-e olyan környezetben,ahol elkaphatott valamit másoktól?

A hűtőfürdő is hatásos,kiegészítve a lázlehúzókkal.Amint lehet,vizsgálja meg orvos.Igyon sokat,ha nem szomjas is.Az evést nem kell erőltetni (gyümölcsöket jó ilyenkor adni),de az ivást igen.

19. dalya (válaszként erre: 15. - Kattyus)
2011. dec. 28. 10:35
A szem fogai már ki jöttek, rágó fognál már volt magas láz.
18. kisj
2011. dec. 28. 10:34

38,5 -ig nem igazán szokták a lázat csillapítani, hiszen a láz éppen arra van, hogy a szervezet legyűrje a kórokozókat.

Egyébként meg nem ártana egy labor, szerintem ezt kérd a dokitól amikor visszaviszed a gyereked.

17. dalya (válaszként erre: 12. - E16fe97baf)
2011. dec. 28. 10:34
Minden kép viszem.
2011. dec. 28. 10:33
bocsánat hogy nem kellőképen ütöttem meg a hangsúlyt de egy hete a mellettünk lévő városba, találtak egy halott csecsemőt....hasonló okokkal kezdődött mint nálatok
2011. dec. 28. 10:33
Nálunk minden egyes fog több napos lázasodással járt. Volt olyan szemfog, amelyik 40 fokos lázzal jött.
14. Molyka
2011. dec. 28. 10:31

Van tapasztalatom. Többször volt lázas a fiam, nem nagyon jöttünk rá az okára. Vírus lehetett.

Orvoshoz hiába viszed ha nem lát semmit, úgyse tud mit csinálni. Azt mondják, hogy 4 nap lázasság után vérkép, vizelet... de akkorra elő szokott jönni hogy hol a baj, mitől volt a láz. Lehet hogy a fogai mocorognak, nem?

13. 116212323c (válaszként erre: 9. - Dalya)
2011. dec. 28. 10:31

igaz az egy nap kórház, annyira nem írtál semmit mi volt ott mit mondtak, hogy valóban nem maradt meg bennem...

szerintem akkor sem normális hogy így ugrál a hője, persze ha a fogzás okozza érthető, de nálunk csak hőemelkedést okozott és nem lázat, én akkor se nyugodnék bele, és vinném orvoshoz

Mi történt a kórházba engem érdekelne mit mondtak bent nektek...hátha okosabbak leszünk

12. e16fe97baf (válaszként erre: 10. - Nestea32)
2011. dec. 28. 10:30
orvoshoz!!! az én kislányom nem köhögött, nem folyt az orra, láza sem volt a közérzetén láttam hogy nincs rendben..elvittem a gyermekorvosunkhoz, megnézte meghallgatta és semmit nem talált..pár napig csak lézengett, nem futott, sokat feküdt, nem volt olyan mint máskor...visszavittem, nem tetszik ....újra megvizsgálta meghallgatta, semmi....két nap múlva visszavittem nem hallott, nem látott semmit kaptunk beutalót tüdőrtg - re..csecsemőtenyérnyi tüdőgyulladása volt....a harmadik szuri után lehetett csak hallani annyira levolt tapadva és még bárányhimlős is lett egyszerre....de 5 pöttyel megúszta...vidd el orvoshoz
11. dalya (válaszként erre: 10. - Nestea32)
2011. dec. 28. 10:30

Én amikor a háromnapos láza volt a gyermeknek vittem orvoshoz, semmit sem csinált azonkívül hogy elmondta hogy csillapítsam a lázát.

Miután hiába adtam neki a kúpot, amitől mindig lemegy a láz, hívtam az ügyeltet ők ki sem jöttek ők u azt mondták mint a doki és elmondták telefonba hogy tekerjem vizes lepedőbe arra egy száraz és amíg a gyerek bírja maradjon így + kúp.

2011. dec. 28. 10:24
Ja és mi párommal azt beszéltük, ha estére megint felszökne a láza, akkor kihívjuk az ügyeletet. Nem igazán vagyok híve annak, hogy bevigyem beteg gyerekek közé.
9. dalya (válaszként erre: 6. - 116212323c)
2011. dec. 28. 10:24

Nem folyamatosan lázas a 3 nap alatt most ment fel megint ma neki.

Orvosnál mint írtam voltunk, és nyugodj meg megyünk is ha nem csillapodna a láza.

Egy kicsit felületesen olvasol.

2011. dec. 28. 10:23

Mi is hasonlóan vagyunk. 14 hós lesz a kisfiam és tegnap délután bágyadt lett, estére 38,1-t mértünk fülhőmérővel. Se köhögés, se tüsszögés. Kapott kúpot éjjelre, reggelre semmi se volt. Igaz, éjjel többször is sírva ébredt.

Nekünk most jön a szemfogunk, de állítólag a fogzás nem okoz 38as lázat.

Mondjuk én már a fülhőmérőben sem bízom...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook