Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hisztéria! A kislányom ijesztő dolgokat produkál! fórum

Hisztéria! A kislányom ijesztő dolgokat produkál! (beszélgetős fórum)


1 2
2015. aug. 25. 00:31
nem válik be semmi.
2011. dec. 31. 21:19
buék!!!
43. 2a4f521b34 (válaszként erre: 39. - 7550f94845)
2011. dec. 30. 20:23
ebben igazad van, mindenki ismeri a gyerekét, hogy mi hat
42. 7550f94845 (válaszként erre: 41. - 7550f94845)
2011. dec. 30. 18:59
Ez a fórum indítóra nem vonatkozik mert ő tényleg törődik a lányával és keresi a megoldást.:)))))))))))))))))))))))))))))))))))
41. 7550f94845 (válaszként erre: 40. - Syria)
2011. dec. 30. 18:58

Azt írtad nem volt annyi kezelhetetlen/nek/ tűnő két három éves.

Azért tűnnek kezelhetetlennek.Mert ha véletlen akkor csap az ember lánya a gyerek fenekére amikor ott egy rosszindulatú valaki és feljelenti akkor máris jön a gyámhatóság,és ha a gyerek előtte elesett és összeverte a lábád az eséskor arra hivatkozva a gyereket el is vehetik a szülőtől.Mikor egyedül neveltem a nagylányom albérletbe laktunk egy 50 éves nőnél.A sivalkodása miatt azt hitte állandóan verem és azzal fenyegetett hogy telefonál a gyámhatóságnak és elveteti a gyerekem.Na de miután a szeme előtt is eljátszotta párszor a kicsikém a műsorát hát utána többet nem mondta.Mivel a verést így veszik már meg a gyerekeknek jogai erősebbek pl a tanárokénál is ezért van a sok tanárverés.Holott csak annyi kellett volna hogy amikor kicsi volt ne berakni a zaciba bocsi a bölcsibe a pici pelusost hanem anyai szeretettel irányítani és megnevelni ha szükséges.Mert ne mondja senki hogy a bölcsi jó egy ekkora picinek.A kiscsoport a fél nap jó a 3 évesnek de a bölcsi....a baj az hogy már nincs meg a család fontossága.Nem értékelik azt aki az életét a gyerekeinek szenteli hanem leszólják lelustázzák.És hogy csak azért szül hogy ne kelljen dolgoznia.!!!

A szívem hasadna meg ha bölcsibe kéne vinnem a 15 hónapos lánykámat.A bölcsibe nem kapja meg a gyerek azt a törödést amit az annyától normál esetbe megkap.Nem tud úgy szocializálódni ahogy kell és ezért lesz a sok lelki defektes kamasz diák a sok agresszív céltalan gyerek.

40. syria (válaszként erre: 34. - 7550f94845)
2011. dec. 30. 17:57
Bocs, de ezt nem értem.
39. 7550f94845 (válaszként erre: 37. - 2a4f521b34)
2011. dec. 30. 08:10

Értem akkor azt magyarázd meg hogy a fiam hogy értette meg hogy ne szopizzon mert az nekem fáj.Mondtam neki hogy már nincs tejcsike és fáj ha erősen szívja inkább teácskát igyon.Ezt megértette és a cumisüvegből ivott.A következő napon nagyon megütötte magát és mondtam neki hogy vigasztalásként egy picikét szopikálhat de csak ha nem szívja erősen.És bólintott és nem szívta erősen.Akkor csoda gyerekem van?Megértette ha erősen szívja nem cicizhet mert az nekem fáj.Az tény hogy ha dühöng egy gyerek se a szép szó se a verés nem használ de még az se ha lefogom és várok.Olyankor meg kell várni hogy megnyugodjon ott kell hagyni hogy ne láthassa hogy kétségbe ejt azzal hogy beveri a fejét a földbe.Mert ha látja hogy tud hatni rád akkor tovább csinálja hátha azt is eléri hogy megkapja amit akar.

A fenékre csapás olyankor tud használni ha időbe van alkalmazva a hiszti legeslegelején mikor még nem lovalta bele magát.De ez is gyereke válogatja.A saját gyerekeim is különbözőek.Az egyiknél hat a rászólás a másiknál ugyanaz a hangerő nem biztos.De mostmár teljesen összezavarjuk a fórum indítót.Azzal szerintem mindenki egyetért hogy ott kell hagyni hogy lehiggadjon és utána mindenki belátása szerint cselekszik.Mindenki ismeri a saját gyerekét tudja hogy mire hogy reagál és aszerint dönt a továbbiakról:))))

2011. dec. 29. 22:07
amúgy félreértés ne essék, nem ítélek el senkit, mert odacsapott a gyerek kezére, fenekére, csak nem tartom célravezetőnek akkor, amikor amúgy is tombol a gyerek ( nem akkor, amikor a konnektorba nyúl, mert ijedtemben én is odacsapnék gyorsan)
37. 2a4f521b34 (válaszként erre: 27. - 7550f94845)
2011. dec. 29. 22:02

a verés, mégha egy fenékrecsapás is hülyeség, olaj a tűzre. Mondjuk elképzelem magam, amikor dühömben török, zúzok (nem szoktam :) ), és valaki odacsap nekem, csak mégdühösebb lennék...

Ha nyugodtan beszélsz hozzá, akkor pont hogy megnyugtatod, nem? Meg elmagyarázod neki a dolgokat, nem?

És kb. 3 éves korban értik meg az ok-okozati kapcsolatokat. Olvass néhány gyerekfejlődés- lélektani cikket inkább.

36. 7550f94845 (válaszként erre: 35. - Timycat)
2011. dec. 29. 20:20

Hát most én is:))))hihi hasonló szitum nekem is volt hogy leült de nem akart arréb jönni ahogy haladt a sor.Nem hisztizett de nem kelt fel.Én is arrébb húztam:)))vicces volt.Bizonyos esetekbe hat bizonyos gyerekeknél.De úgy látom elhagyta a fórumot az indítója:)))Mi kivesézzük a témát ő meg sehol.Kíváncsi lennék hogy kipróbálta e valamelyik módszert és kezd e hatni.

Azzal egyetértek hogy van amlik gyereknél nem hat.Ez gyereke válogatja.a nagyobbik fiam kicsiként olyan volt elég volt rálegyinteni picit a kezére és kész volt.A mai napig olyan kis érzékenyke.Mostanság igaz az oviba kicsit felvette a verekedést de nem baj végülis férfiból volna nem:))))

35. timycat (válaszként erre: 33. - 7550f94845)
2011. dec. 29. 20:03

:) Félreértettél, nem ítélem el a fenékre csapást; bevallom én is alkalmaztam pont az említett konnektor okán, valamint mikor kitépte magát és fékevesztetten kirohant a kocsiútra; akkor elszakadt a cérna.

Hisztire nem tartom célravezetőnek, legalábbis nálunk nem; az otthagyás még csak-csak. Vonszolnom "muszáj" volt párszor; elterült, visított és elhagyta magát; így otthagyva bevásárlókocsit kihúztam az autóhoz és hazavittem; hogy őszinte legyek a néma elterülésen nem akadnék ki, volt erre is példa, postán elterült, mert ő nemakar stbstb; nem hangoskodott, álltunk a sorban mindig picit arrébb húztam, elintéztem a dolgom és kihúztam; a "közönség" egy része meglepődött, más jót nevetett rajta :S

34. 7550f94845 (válaszként erre: 21. - Syria)
2011. dec. 29. 19:53
Igen mert a verést elítélik.És itt nem agyonverés hanem a nevelő célzatúra gondolok.
33. 7550f94845 (válaszként erre: 29. - Timycat)
2011. dec. 29. 19:51
Nekem 10 tesóm van ebből 6-ot szinte én neveltem fel.Naghyon sokszor nekem kellett rájuk vigyáznom.Később irányítanom.Nekem saját gyerekem 4 van.Na most ennyiből rájöttem valamire.Van olyan gyerek akit ha agyon csapnak sem lehet elérni nála semmit.Van olyan akire elég csúnyán nézni és már sír.És van a kettő közti állapot.Az egyik amikor elég ha egyszer egyszer csapsz a komoly dolgokért: konnektro gázcsap..És a másik véglet akit csak azzal lehet nevelni.Na most mikor a hiszti korszakunkba voltunk nikivel ő sajna pont az a véglet volt hogy ha a fenekére csaptam egyet kettőt és ágyra raktam büntibe akkor észhez tért egy két órára.De aztán megint alkalmizni kellett a gyógyítót.Egyszerűen nem tudtam mit tenni.Minden alkalommal sajnáltam a dolgot.De a tesóimnál kitapasztaltam ha ilyenkor az ő akarata teljesül akkor a későbbiekbe ha agyoncsapom se bírom kinevelni belőle az önfejű akarnokságot.Gondolom senki nem akarja hogy mikor már kamasz a gyereke ne bírjon vele.Szerencsére ahogy közeledtünk a hisztis korszak végére egyre kevesebb gyógyító elég volt hogy észnél legyen a leányzóm.7-8 éves korár eljutottunk oda hogy havi 1-szer elég volt kb.Most tíz éves jó ha egyszer kap nyaklevest 3-4 havonta.A nagylányom ilyen néha észhez kell térítenem.De ez gyereke válogatja.Én olyat sose csináltam hogy vonszoltam.Egyszerűen nem jutottunk el oda mert nem hagytam.tudom sokan elítélik a verést.De nálam a verés nem azt takarja hogy összevissza lilára hanem a fenekére kap.ami ugye ki van párnázva.A pofon vágást megint nagyon nagyon ritkján alkalmazom mert nekem is nagyon megalázó volt.Amikor valamelyik gyerekem csúnyán beszélt na azért a szájukra csaptam.De meg is van az eredmény a 10 éves lányom mindenkire rászól a környezetébe aki csúnyán beszél.2.5 évesen a 80 éves nénire rászólt hogy ne beszéljen csúnyán mert gyerek van ott:))))gondolhatjátok:)) a néninek elakadt a szava is.De nem is beszélt utána többet csúnyán.És a gyerekeim nem is beszél egyik sem csúnyán mert még a hülyére is harapok:))))na ne komolyan.De tudják hogy haragszom érte.Tudom hogy a suliba meg az oviba a kosznál is gyorsabban ragad rájuk de itthon akkor sem tűröm el.Nekem a második kicsi gyerekem 3 éves.elvileg lassan vége a dackorszaknak.Nem igazán vettem észre.Persze azt igen hogy verekszik de semmi komoly nem volt.Eddig.Remélem ez nem jelenti azt hogy tolódik csak.
2011. dec. 29. 19:29

Én sajnos hiába próbáltam neki elmagyarázni bármit is. Nagyon okos, értelmes a gyerek, figyeli minden szavunkat, de ha valamiből hiszti van, már hiába próbálsz vele kommunikálni - nem megy. Nekünk legalábbis olyankor már nem megy...

És hogy húzzam magamhoz? Higgyétek el, szívesebben tenném, minthogy nem figyelek rá, mégsem segít. Szabályszerűen kitépi magát a karjainkból... Szóval nekünk a magára hagyás vállt csak be. Igaz, annak is idő kell, de más nem segít...

31. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2011. dec. 29. 18:44
Ezt csinalta az en kisifiam is egy darabig , aztan szepen elhagyta ! Termeszetessen NE engedd hogy pufölje a fejet barmihez is , vedd ötet fel , de ezzel a taktikaval NE is kapjon meg semmit !
30. syria (válaszként erre: 23. - 02db590b2c)
2011. dec. 29. 18:39

Attól, hogy nagyot változott a világ, még nem kéne a befőttnek eltennie a nagymamát.


Régen is voltak megélhetési, kenyérkeresési gondok, de a kölyköknek eszük ágába nem jutott földhöz verni magukat, ha valami nem tetszett nekik, vagy kezet emelni tanárra, szülőre. Most röhögve teszik, mert idióta törvények miatt több joga van egy deviáns tanulónak, mint egy pedagógusnak.


Anyám hatkor kelt, elment dolgozni, 5 után hazaesett a nem kicsit stresszes munkahelyéről, nekiállt főzni (naponta főzött, mert nem volt hűtőnk), igazán nem sok szabadideje maradt a gyerekeire. De mi nem követelőztünk, követtük a példáját: tettük a kötelességünket. Ma mi van? Hát nem ez. :(


Sajnos igaz, hogy sok minden elértéktelenedett, elsorvadt, legelsősorban aminek az a gyűjtőneve, hogy „emberi értékek”.


Egyetértek a 22. hozzászólással.

29. timycat (válaszként erre: 27. - 7550f94845)
2011. dec. 29. 18:39

Én hisztiért sohasem vernék még a seggére sem, de az otthagyni-elvvel egyetértek.

Az én lányom 3,5 éves múlt, most vagyunk a hisztikorszak sűrűjében, remélem rosszabb már nem lesz. Nem egyszer távoztunk úgy üzletből/boltból/postáról stb, hogy a szó szerint a földön húztam :(

Most ott tartunk, hogy megígértem neki, hogy legközelebb akkor jön velem vásárolni, ha már ő keresi rá a pénzt; valamint, hogy nincs akit megkérhetnék arra, hogy 1-2 órácskát vigyázzon a gyerekre, előtte bármelyik rokonunk, barátnőm szívesen vállalt pesztrálást, most menekülnek és meg is értem őket :(

Jelenleg teljesen kezelhetetlenek a hisztirohamai; amiben tudom, hogy nagyrészt mi is hibásak vagyunk, picit elkapattuk, de ez nála igazából az óvodába kerüléssel kezdődött. Szeptemberben mikor láttam a többi gyereket, örültem, hogy a miénk milyen kis aranyos, hát az elmúlt 3 hónap alatt szépen ráragadt a hiszti :S

2011. dec. 29. 18:32

Ja igen még valami.A nagyobbik lányom pici kamaszkorba/nem tom hogy nevezik ami 2,5 hároméveskorba van/na a nagyobbik lányom azt csinálta hogy ha leejetett valamit olyan sivalkodást rendezett mintha nyúznák.Vagy ha nem kaoptt meg valamit....sivalkodás de mint akit nyúznak.Szörnyűűűű volt iszonyúúőúúú.Vendégségbe nem mentünk mert úgy leégetett hogy rettenetes.Fél év ki kell tartani.Felkészülhetsz rá.Kicsiként pedig a nagylányom angyal volt de tényleg.Mindent megbeszéltünk.De akkor bekattanat és én is majdnem.Semmi nem használt.Úgy hidd el nap háromszor adtam a seggér semmi ha nem adtam semmi ha 10-szer semmi...semmi...semmmi.

De lehet hogy a te lányod pont akkor haggya el ezeket.Ez változó.De azért jobb ha felkészülsz lelkiekbe.Most sincs vele semmi abnormális.

De mért nem írsz???Mi van veletek?

27. 7550f94845 (válaszként erre: 26. - 2a4f521b34)
2011. dec. 29. 18:06

Hááát mikor muteromék nyugottak voltak mikor én totál ideges voltam az öcsémék miatt na akkor még idegesebb lettem.Ha nem segítettek a konfliktusom megoldani na onnan jött a verekedés a kiabálás.Én úgy emlékszem hogy akkor voltam nagyon ideges ha nem segítettek a vitában.De arra speciel hogy dühöngtem volna? Hááát.A lányom próbálkozott velem is a boltba hisztivel de nem lacafacáztam már az elsőnél ráhúztam a fenekére.De mikor már a fejét a földbe veri már nem megoldás a gyógyító fenékre verés:)))ilyenkor már ott kell hagyni.Vagy ha a boltba ugye ez nem megoldható kézbe kivinni hazavinni és otthon szankcionálni.Nincs fincsi ezért vagy nem jöhetsz boltba legközelebb és ha ekkor is újrakezdi a hisztit akkor otthagyni.De ha megnyugododtt meg kell beszélni mért hagytad ott és hogy legközelebb is hiába hisztizik otthagyod.A gyerekkel is beszélni kell.Mert attól hogy gyerek az ok okozati dolgokat ugyanúgy megérti.Mondjuk nyilvánvaló hogy egy 15 hónapos inkább a cselekvésből tud érteni jobban.Az én lánykám szeptemberi a kisebb kb egyidős a tieddel.Próbálgatja a hisztit ő is de nem ennyire.

Nem kell félni ez nem abnormalitást jelent hanem a tied intenzívebb temperamentumosabb mint az enyém:)))

2011. dec. 29. 16:59
ami nekünk hiszti, az a gyereknek nem, bár mi felnőtt fejjel nem tudjuk felfogni egy kisgyerek érzéseit. Azért hisztizik, mert nem tudja az indulatait kezelni. Akar valamit, vagy dühös valamiért, és nem tudja még visszafogni magát. Ezért kell nekünk példát mutatni és nyugodtnak maradni
25. 7550f94845 (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2011. dec. 29. 10:26
Látom már megkaptad a tökéletes tanácsot.Nem szabad figyelembe venni reagálni rá.amint elkezdné azonnal menny ki a helységből.Biztos vannak előjelei elkezd kiabálni vagy ilyesmi.Az én lánykám is próbálgatja de ő vigyáz arra hogy ne fájjonb neki nagyon mikor megprobálja a földre vetődést.:)))Érzem hogy azért óvatos:))Vicces ugye?Ha nagyon hisztizik egyszerűen letsezem a szőnyegre és nem nézek rá.Ott ülök mellette de nem foglalkozom vele.Sajna ilyenkor a verés nem megoldás.Semmiképpen.az agresszió növelhetiu ezt a fdajta tevékenységewt úgy hogy még jobban veri a fejét a földbe.Az egyetlen megoldás hogy nem veszed figyelembe pott hagyod nem szólsz hozzá.De én ilyenkor mindig elmondtam ha majd abbahagytad beszélünk.És mikor befejezet megölelgetem és megmondom na ilyenkor szeretlek mikor hisztis vagy olyankor is szeretlek de nem ölelegetlek megf mert csúnya viselkedés.ezt pár alkalommal eljátszod utána majd fokozatosan elhagyja.:))))Nyugi nem hosszadalmas folyamatról van szó.
24. 02db590b2c (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2011. dec. 29. 06:22

Nem jol irtam:D Miramira...:)Bocsi


Amugy ez,amit te irtal,hogy ha a vendegek elmennek,meg a kaja adasnal... ez hisztinek tunik.Ezt esetleg ugy lehet mersekelni,hogy mikor a vendegek elmennek,elotte mondod neki,hogy nyugodjon meg,majd jonnek meg,vagy a kajanal,hogy varjon es adsz elotte neki vmit.Nem tudom mit,amit lehet.Inni valot vagy valamit.Meg esetleg az oledbe veszed ha van bebihordozod,hogy lassa,hogy hogy keszul a hami,es kozben beszelni hozza,hogy most melegited a vizet a taphoz,vagy a bebietelt...nem tudom mit kap.Vagy osszevagod...akarmi.Kozben valamit adni a kezeben amit majszolhat.De semmi kepp sem hagyni,hogy bantsa magat!Valahogy megertetni vele,hogy ez nem 2 perc,es turelem,nem dol ossze a vilag!Es sok sok szeretet!!!


En azt mondom,hogy barmilyen problema is legyen,csakis a szeretet,az igazi anya-gyermek kozti szeretet hidalhatja at ezeket a dolgokat,persze bizalommal parositva.Igy a kesobbiekben sem lesznek problemak.Vagyis dehogynem!:)De masmilyenek,de ha jo koztetek a viszony,annal konnyebb lesz majd az ujabb korbol adodo gondokat megoldani.

Kivanom,hogy igy legyen!:)


Es irj meg,hogy hogy haladtok,vagy hogy azota hogy telnek a napjaitok!

23. 02db590b2c (válaszként erre: 11. - Syria)
2011. dec. 29. 06:08

Szerintem nincs ezen mit "elkepedni"!


Ez elott,akar csak 20-30 evvel is egesz mas vilag volt minden szempontbol.Eleg csak a mai politikai-gazdasagi helyzetet megnezni.Anno buntettek ha valaki munkakerulo volt,ergo munkanelkuli.Ma meg?!Az elet/megelhetes egyre nehezebb.A csaladok sorra szakadnak szet.A mai nagyiknak nem az unoka az elsodleges,hanem a megelhetes meg a kisnyudijuk mellett,mondhatni a letfentartas.

Anno,meg csak az en gyerekkoromban is sok volt a hetvegi 10-20 fos rokoni osszejovetel,karacsony,nevnap,szulinap...a nagyihoz mentunk nyaralni...

Ma mivan?A remeges a napi megelhetesen.A szulok bizonytalanok,elkeseredettek.Anno a valas sem volt ekkora "divat".Akarhogy is ,de egyutt maradtak a szulok,nagyszulok.Ma mar nem ez van.Mindenki keresi a sajat boldogsagat,hatjak a penzt a megelhetesre,hitelre stb.Nagy a letbizonytalansag.Ezeket a dolgokat a gyerekek is megerzik,atveszik a szuloktol a feszultseget.Szerintem nincs ezen mit csodalkozni.Na es ugye anno,nem tettek ki az emberek az "ablakba" ha valami nem klappolt.Sokan mellyen hallgattak.Mindenrol!Hazastarsi,szexualis,gyereknevelesi,es egyeb csaladi problemajukrol.Lehet anno is voltak ilyen dolgok,akar ugyan ilyen gyakorisaggal,csak nem tudtak rola az emberek.Mint ahogy pl anno nem volt divat a homoszexualitas.Attol meg volt,csak titokban...


Nekunk pl volt egy kivulrol harmonikusnak, baratsagosnak,normalisnak tuno hazaspar szomszedunk,csak 20 ev mulva derult ki roluk,hogy a lakasukba jaro hetvegi vendeg az bizony a pasi szeretoje(ferfi),es a feleseg ezt elnezte neki,mintsem megbontrankoztatasnak tegye ki magukat.Hat kb ilyen ez is!

Meg mint irtam,van egy olyan oldala is,hogy azota sokat valtozott a vilag.Felgyorsult,sok minden elertektelenedett,elsorvadt.Mert az emberek csak rohannak a megelhetes utan,a napi gondjaikkal vannak elfoglalva.Mint irtak elottem,internet,mobil,stb...Ezzel egyutt a stresszfaktor is nott,amit bizony a gyerekek is megereznek.Sok helyen apa kulfoldon dolgozik,csak hetvegen van otthon,kozben anya is rohan...mindig rohan valahova...


Szoval kar ezen agyalni,hogy mi volt anno.Te szerencses vagy ha a te gyerekeid ebbol kimaradtak!


En meg a mai napig emlekszek egy ovis tarsamra akit szo szerint a foldonhuzva hoztak be nap,mint nap az oviba mert nem akart odajarni...meg az iskolaba a 2 bepisilos osztalytarsamra...A mai eszemmel mar szomoruan gondolok rajuk,mert egy kis szakszeru segitseg helyre rakta volna oket,de anno...soka megalaztatst kellett kibirniuk a kimeletlen 6-7 evesektol.


Azt hogy mara milyen emberek lettek,nem tudom,de ha van egy ilyen nyilt forum csak orulni lehet neki.Legyen szo gyereknevelesrol,parkapcsolati gondokrol...akarmirol.Persze jo szuro kell hozza,hogy az ember milyen tanacsot fogad meg,de akkor is.Legalabb a lehetoseg adott a kerdezesre.


Es kedves forumindito,Mirijam(remelem jol irtam a neved:)),ez nem neked szolt!!!Csak altalanossagban irtam le a velemenyemet.

22. c4de233d89 (válaszként erre: 21. - Syria)
2011. dec. 28. 22:34
a kevesebb lehetőség (net, telefon, plázák, technika) mellett több idő volt a gyerekekre...
21. syria (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2011. dec. 28. 22:15

Oké, oké, én is emlékszem, amikor 40 évvel ezelőtt rendszeresen a szomszéd kislány üvöltözős hisztijére ébredtünk. Mindig volt egy-egy kirívó eset.

De nem volt annyi kezelhetetlen(nek tűnő) 2-3 éves, mint most!

20. Muraja (válaszként erre: 9. - 02db590b2c)
2011. dec. 28. 08:58

Jobban en sem irtam volna meg . En mar regen ezt alkalmasztam ( gyerekeim mar nagyok ) es ök mar tovabb ezt viszik a sajat gyerköcuk iranyt . Unokaim nem ismerik a testi vagy ne agy eg a lelki bantalmazast . Igen ilyenkor csak egy dolgott tud az ember csinalni ; szeretetet adni ! engem soha nem erdekelet mtt mas gondol az irelevant. gyerek az elsö , masodik sör harmadik .

Most inkab örulni kell ha barhogy is barmilyen modszerel komunikalni akar nalunk a " labda " nekunk kell kitarni a karunkat iranytuk.

Azaz fenal a veszely hogy egy nap ezt teljesen abahagyja , teljesen " jo gyerek lesz " es csendben vissza vonul... magaba zarkozik , kizarja a vilagot.

IGy aztan egy nap a felnötseg kuszöben ö is majd igy foglya kezelni a sajat gyereket. Ezt az örkseg et kapta azoktol kiktöl többet vart el ....

2011. dec. 27. 23:27
értő figyelem alkalmazása megoldja...gyermeki játszmák része a hiszti
2011. dec. 27. 22:01
egy 15 hóstól ez azért nem semmi... Én sem értek egyet a magára hagyással, bár gondolom néha nálad is elszakad a cérna... De fontos tudnia, hogy komolyan veszed a prolémáját. Pl. ha azért hisztzik, mert mondjuk el kell menni a játszótérről jó, ha mondod neki: "megértem, hogy nem akarsz még haza jönni, de már késő van és indulnunk kell. Holnap (vagy holnapután) eljövünk megint (és akkor tényleg el kell menni)" És ezt ismételgetni. Hallja ő amit mondasz és legalább tudni fogja, hogy átérzed a problémáját. Ne kiabálj vele, mert akkor azt a mintát fogja ő is követni.
2011. dec. 27. 22:00
Azon verte ki egyébként a hisztit hogy a vendégek elindultak haza. Vagy ha nem adom elég gyorsan az ennivalót...
16. hte23 (válaszként erre: 9. - 02db590b2c)
2011. dec. 27. 21:51

Nem tudom, ez mennyire célravezető, de nagyon tetszik.

És az biztos, ha átöleled, ölbe veszed, ringatod, akkor érzi azt hogy nagyon szereted. Senki más nem fontos a számodra, csak ő.. Mert jönnek - mennek körülöttetek (esetleg ) de téged más nem érdekel csak ő.

Újra biztonságban érezheti magát. Mint valamikor a hasadban.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook