Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Péntek Enikő (Zóna edzés) rajongók ide!! :-) fórum

Péntek Enikő (Zóna edzés) rajongók ide!! :-) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. aug. 25. 11:24

Régóta nézegetem a fórumot, kedvenceim között van, én is Péntek Enikő fan vagyok. Amilyen hozzászólásokat mostanában itt olvasok, azok nem igazán kapcsolódnak a témához. 29 éves vagyok 3 kisgyerekkel ( 3 éves kislány és 1,5 éves ikerfiúk), szóval nem az a felháborodós tinilány típus. Ne haragudj, Honey30, de minősíthetetlen, ahogy viselkedsz. És most én is lesüllyedek a te szintedre egy komment erejéig.

Nem vagyok hozzászokva ilyen emberekhez, mint te, szerencsére körülöttem mindenkit megneveltek, hogyan illik kifejteni a véleményüket. Jobban átolvastam ezt a ti kis háborútokat, és Vorykának adok igazat (bár a 30-as megjegyzése általánosítás és sértő is egyben). Szimpla jóindulatból és segíteni akarásból leírta, mit szokott otthon alkotni. Nem azt írta, hogy ő profi fitnessguru, semmi beképzeltség nem érezhető abban a kommentben. De te rögtön:

"Heti 5 intervall??????Plusz még mellé 4-5 erősítés???Szerintem túledzés,vagy sérülés lesz a vége." "Ügyes vagy!""Te nagyon brutál szinten csinálod,ami nagyon klassz..."

Tényleg az érződik, hogy hülyének nézed, ráadásul gúnyolódsz is a magyarázatán. És nem álltál le itt:

"Kicsit vicces számomra,hogy látszólag egy kezdő ember kérdez,és mindig az önfényezésről szólnak a válaszok,nem arról,hogy mi lehet neki a jó.Benyomjátok itt a mix meg a live dvd-et,közben aki ismeri Enikőt tudja,hogy az nem a kezdő szint.És ha valaki azt írja,hogy nem itt kell kezdeni a válasz rá mindig az ,hogy "én így csinálom""én 2008 óta edzek"......stb,stb....csak a kedvét veszitek azoknak akik még nem csináltak intervallt,vagy aki kevesebbtől is változik biztos nagy a súlytöbblete.....vicces. "

Ez mi, ha nem nyílt provokáció? Megsértődsz azon, hogy a többiek normálisan leírják, mit gondolnak. Mellesleg a szülés után hagytam 6 hét szünetet, majd egy hét Z1-Z2 variáció után áttértem a haladó DVD-kre. Előtte kb. 1 év semmi volt, teljesen nulláról indultam, nagy felesleggel. Mégis ment, hol lehet a baj?

"Szerintem ez a visszahízás dolog meg úgy hülyeség ahogy van..." - ilyet tanult, jól nevelt ember nem ír.

".A nagyobb célokat az élet más területére helyeztem:)))" - ismét egy szúrás.

"34 éves vagyok,van egy 20 hónapos kislányom,és jelenleg a leánykori súlyomnál vagyok.Feszesebb mint valaha,és ezt az Enikő edzéseinek köszönhetem.Nem edzem heti 5-ször!!! " "Az én véleményem szerint neked csak tanították a pszichologiát,én viszont diplomáztam belőle,de ez nem téma itt szerintem." - NA EZ önfényezés és még kamugyanús is egyben.

"Úgy tűnik megint egy szektába botlottam,és te egy nagyon lelkes tagnak bizonyulsz:))" Hihetetlen szűklátókörűség, butaság és ismét azt tudom mondani: neveletlenség.

"Jujj,te aztán nagyon kemény csaj lehetsz....:))Ezt most jól megmondtad.....:))" - te pedig mennyire erőlködsz, hogy legyőzz egy tizenévest!

"Én eddig nem süllyedtem a szintedre Drága,de ha te csak így tudsz kommunkiálni ez inkább szánalomra méltó,mint nevetséges.Elég kis primitíven fogalmazol,biztos valami fontos emberke lehetsz:))Az irigység nem itt kezdődik,de ezt egy ilyen embernek hiába magyarázom.Kár az energia beléd.Azt se tudod milyen vagyok ,hogy nézek ki,nem tudom miből gondolod hogy "hervadó virág vagyok".De ezek után mit vár tőled az ember.Részemről a téma le van zárva,de írjál még valami okosat, legyen a tied az utolsó szó.EGYSZERŰ vagy mint egy FAGOLYÓ.Az agyadra is gyúrhatnál egy kicsit,ha már keresed a kihívást!!!Az edzésről ne feledkezz meg,mert még elhízol." - Ő süllyedt le a TE szintedre, ahogy látom már rá is jött és nagyon helyesen elnézést kért tőled, pedig egyáltalán nem ő volt az, aki ezt a lavinát elindította. TE vagy szánalomra méltó, sőt még nevetséges is. A primitív szót gondolom gyorsan kinézted a szótárból, hogy valami okosat is írj, ha már hazudtál magadnak egy diplomát. Fagolyó. Komolyan? Ezen őszintén szólva elnevettem magam, ilyen görcsös erőlködést, csak hogy fájdalmat okozz... Sajnos NEKED lenne szükséged egy kis gyúrásra agyi téren: meg kellene tanulni viselkedni, kommunikálni embertársaiddal, őszintének és egyben kifinomultnak, NŐNEK és ANYÁNAK lenni! És hidd el, nem fognak megfeledkezni az edzésről, mert ahogy ebből a pár kommentből ki tudom olvasni, elég rendesen beépítették a mindennapjaikba és nem csupán a formában maradást és fogyást jelenti nekik, hanem valami hobbi-féle lett belőle. Életmód talán?

Mellesleg egy pici gyerek mellett hogy van időd a nap bármely órájában netezgetni és fiatalokkal szenyózni? Én pl. hajnalban tudok edzeni egy gyorsat, míg mindenki alszik, sokszor letusolni sincs időm utána, ha felébrednek. Nyújtás után 5 percem van átfutni a híreket, e-maileket, máskor nagyon ritkán ülök gép elé, egész nap mesét olvasunk, játszunk, játszva tanulunk, aztán főzünk, kitakarítunk, bevásárolunk a másnapi főzéshez. Szerintem fordulj kicsit magadba, gondolkodj el, mert tényleg rajtad múlik egy kis élet!

Elnézést kérek, ha bárkit megbántottam, nem állt szándékomban. Lányok, csak így tovább, nagyon szép eredményeket érhettek el az életben, ha mindig ilyen kitartóak vagytok!

1565. 388b941089 (válaszként erre: 1564. - Voryka)
2015. aug. 25. 10:42

Sztem soha nem szabad szégyellni azt, ha valaki foglalkozik az egészségével, akárhány kiló is. 14 kg még egyáltalán nem vészes.

Az eredmény kizárólag attól függ, hogy mit szeretnél elérni, mi a célod. Fogyáshoz elengedhetetlen a heti nagyon sok kardió, intervall edzés. Mondjuk én mikor még fogyni akartam, erősítettem is, mindig súlyzóztunk a különböző órák alatt, a súlyzó nagyon fontos kellék fogyás során is, persze nem mindennap.

Amúgy mi a célod? Fogyás?

1564. Voryka (válaszként erre: 1563. - 388b941089)
2015. aug. 25. 10:35

Ez szuper! Mennyi mindent kipróbáltál :) Sajnos nekem soha nem volt ilyesmire lehetőségem, mert 18 évig kisvárosban éltem, ahol volt két konditerem meg egy nagyon amatőr aerobic oktató és ennyi. 20 vagyok egyébként :) Nekem valahogy sokkal kényelmesebb itthon tornázni, mert nem szeretek nyilvánosan izzadni :D plusz volt rajtam 14kg felesleg, amit szégyelltem.


Bob Harpert én is próbáltam, de nem igazán tetszett; jóga, pilates, kick box, különböző kihívások.. semmi sem hozott olyan eredményt, mint Enci és mostanában Zuzka. Nagyon nehezen fogyok, brutálisan meg kell küzdenem a centikért, a kilók addig nem izgatnak, míg a tükör jót mutat :) Nekem igenis kell a heti 5 intervall, vagy legalábbis Zuzka-féle kardió, mert máskülönben nem történik semmi. :/

1563. 388b941089 (válaszként erre: 1562. - Voryka)
2015. aug. 25. 09:44

Több, mint 2 éven keresztül jártam terembe edzeni, jelenleg 4 hónapja otthon edzek. Sajnos megszüntették az aerobicot, ezért nem tudok már járni oda.

Nagyon sokmindent kipróbáltam, aerobic, intervall-edzések, spinning, fanatic jump, kangoo, hot iron, illetve egy nagyon speciális kemény edzést is, ahol 90 kg-os gumikerekeket forgattunk.

Nagyon nehéz volt átszokni az otthoni edzésre, de mivel a közelben nincs máshol terem, ami olcsóbb is, ezért muszáj voltam valahogy megoldani.

Otthon bob harper, péntek enikő, néha Rubint Réka, bár ő sztem minősíthetetlenül amatőr, Amy Dixson, és az összes többi edző csajnak a videójára tornázok, akik fent vannak youtubon. Természetesen zuzkára is. A hot iront felváltottam body pumpra, súlyzószettem is van hozzá.


Elhiszem, hogy szeretitek zuzkát és péntek enikőt, én is szeretem őket, de az ő edzésprogramukon kívül van másik 100 ezer, akiket ki kell próbálni, meg kell ismerni. Egy idő után kiég az ember, ha csak egy-két bizonyos edzésformát csinál.


Jól gondolom, hogy nagyon fiatal vagy még? :)

1562. Voryka (válaszként erre: 1560. - 388b941089)
2015. aug. 25. 07:18
Egyébként mire gondolsz? Miket csinálsz? :)
1561. Voryka (válaszként erre: 1560. - 388b941089)
2015. aug. 25. 07:16
Korábban meg sem mozdultam, kb. 17 éves koromig (vagy 16? végül is nem fontos). Akkor kaptam meg anyutól az első Péntek Enikő DVD-t, még ilyen kazettás tokban van :D A kezdeti lelkesedés a szuper intenzív intervallum 4. perce után elszállt :D Következő nyáron vettem elő megint, aztán egész középsuliban hol csináltam, hol nem volt időm rá. Tavaly májustól kezdtem rendszeresen, megvan az összes DVD-je, meg is fogom venni mindig. Azért nem tudok ráunni, mert mire eljutnék ide, jön egy újabb adag edzés :) Zuzkát pl. pont egy unatkozós időszakban találtam. Soha nem akartam kondizni vagy órákra jàrni, mert nem vagyok egy huu de nagy sportoló, futni is rühellek :D Szóval nem fogom a két szöszit lecserélni, max becsatlakozik más is, de ők nekem a legjobbak :) Enikőt különben emberileg is szeretem, élőben eszméletlen kedves, türelmes volt, pedig bombáztuk kérdésekkel rendesen :) Ez olyan, mint mikor van egy kedvenc íród, falod az összes regényét, de a szünetekben mást is lapozgatsz. :)
1560. 388b941089 (válaszként erre: 1558. - Voryka)
2015. aug. 25. 06:33
Hogy nem lehet megunni hosszutavon kizarolag ket edzestipust? Probaltatok mar mast is?
1559. Voryka (válaszként erre: 1557. - Honey30)
2015. aug. 24. 22:30

Tudod mit, Honey? Csak azért sem! :)

Mindig is rosszul viseltem, ha ok nélkül piszkált valaki és általában én is bedurvultam, lesüllyedtem a szintjére. Most is ez történt. Nagyon rühellem a veszekedést. A vitával nincs bajom, ha építő jellegű, ha rendesek a résztvevők, még élvezetes is lehet.

Te estél nekem rögtön az első hozzászólásoddal, rengeteg írásjelet használsz, hogy az ember nehogy félreértse, hogy hülyének nézed. Aztán jött a gúnyolódás a teljesen normális válaszaimra. Itt történt meg az a bizonyos lesüllyedés, amiért őszintén elnézést kérek!

Ès ha nem veszed sértésnek, adnék egy tanácsot: mielőtt kimondasz/leírsz valami bántót, amivel a másikban szándékosan rossz érzést akarsz kelteni, kérdezd meg önmagadtól, hogy neked hogy esne az a kijelentés, utána pedig egyszerű a döntés.. szerintem :) Èn is ezt futtattam le az előbb magamban, nem tudnék így nyugidtan aludni, hogy szemét voltam és ráadásul szándékosan.

Na most már szép estét neked! :)

1558. Voryka (válaszként erre: 1557. - Honey30)
2015. aug. 24. 20:13

Köszi a lehetőséget ;) ha neked diplomád van, az a magyar oktatás szégyene. Kilóg a kapanyél. Fordulj pszichiáterhez a gyerekre való tekintettel!


Vanessza: tényleg csak őket szeretem, edzőterembe nem szeretnék járni, direkt otthoni tornákat keresek :) nem hiszem magam huu de nagy testépítőnek meg szuperokosnak a témában, csak a saját tapasztalataimat tudom elmondani. Veszekedni nem szeretnék többet emiatt.

1557. Honey30 (válaszként erre: 1555. - Voryka)
2015. aug. 24. 18:59
Az én véleményem szerint neked csak tanították a pszichologiát,én viszont diplomáztam belőle,de ez nem téma itt szerintem.Én eddig nem süllyedtem a szintedre Drága,de ha te csak így tudsz kommunkiálni ez inkább szánalomra méltó,mint nevetséges.Elég kis primitíven fogalmazol,biztos valami fontos emberke lehetsz:))Az irigység nem itt kezdődik,de ezt egy ilyen embernek hiába magyarázom.Kár az energia beléd.Azt se tudod milyen vagyok ,hogy nézek ki,nem tudom miből gondolod hogy "hervadó virág vagyok".De ezek után mit vár tőled az ember.Részemről a téma le van zárva,de írjál még valami okosat, legyen a tied az utolsó szó.EGYSZERŰ vagy mint egy FAGOLYÓ.Az agyadra is gyúrhatnál egy kicsit,ha már keresed a kihívást!!!Az edzésről ne feledkezz meg,mert még elhízol.További szép napot neked!!!!
2015. aug. 24. 18:44

Azt birom, h mindketten tök menőnek gondoljátok magatokat, kőzben meg pèntek enikön ès zuzkan kivűl másra nem terjed ki a tájèkozottságotok. XD

Menjetek edzöterembe ès próbáljatok ki többfèle mozgást. Nemcsak intervallbol, es zuzkából áll a világ.

XDD

1555. Voryka
2015. aug. 24. 16:45
Juj, most jön a gonoszkodás. Hát tessék: állítólag van egy 20 hónapos gyereked, mégis azzal töltöd a szabadidődet, hogy olyan emberekbe kötsz bele, akik hozzád sem szóltak, le se sz.rták a létezésedet, magyarul 0 közöd van hozzájuk. Tanultam pszichológiát: lelki nyomorék vagy a bezártságtól. Semmi gond, de akkor magaddal szenyózz :) Mi itt szeretünk valamit, amit te egyre inkább úgy tűnik, nem. Ok. Minek vagy itt? Minek próbálsz okoskodni, ha sehol sem vagy a témában? Leragadtál 2012-ben, nem fejlődsz, nem változol. Irigy vagy. Ez hízelgő :) de szebben is ki lehet fejezni. Mellesleg a nagyanyám szokott szektásnak nevezni valakit, akinek eltérő a véleménye. Ez gáz, nagggyon gáz. Fel kellene nőni vén fejjel, hiszen az életed felét már eltékozoltad. Azt bírom, mikor az ilyenek szaporodnak.. "túl sokan vagyunk az élet fáján, jöhetne már rgy vihar, hogy lerázza a felesleget". Lehet nem pontos, ismered? :) Próbálkozz csak, keress rajtam fogást, de én csak kacagok a hozzád hasonló hervadó virágokon :)
1554. Honey30 (válaszként erre: 1553. - Voryka)
2015. aug. 24. 14:47
Jujj,te aztán nagyon kemény csaj lehetsz....:))Ezt most jól megmondtad.....:))))
1553. Voryka (válaszként erre: 1552. - Honey30)
2015. aug. 24. 13:59
Sírok XD Zuzkát ismered? Rá is tornázok, nem nagyon szokott intervallozni, mégis szeretem. Húú, hogy is van ez? ;) "Tornázók és 5kg-os kézisúlyzót kedvelők szektája. Jelszó: csakazintervallajó" (Y) XDXDXD
1552. Honey30 (válaszként erre: 1550. - Voryka)
2015. aug. 24. 12:52
Ne is olvass utána.Úgy tűnik megint egy szektába botlottam,és te egy nagyon lelkes tagnak bizonyulsz:))
1551. Honey30 (válaszként erre: 1536. - Manna0725)
2015. aug. 24. 12:47

Kedves Manna0725!

Nyugodtan csináld csak az erősítést, ha úgy érzed.Kardiónak tökéletes a futópad.Meg fog látszani az is.(nem csak a heti 5 intervall+erősítés)Az intervall kutatások szerint jobban viszi a zsírt,de csak akkor vágj bele ha úgy érzed menni fog.Nem máshoz kell mérni magad.És ha ennek ellenére nem jön be,mindegy mit csinálsz a lényeg az ,hogy mozogj.Mert zónán és súlyzókon kívül is van élet,csak ezt sokan már elfelejtették.Sok sikert neked!!!!

1550. Voryka (válaszként erre: 1549. - Honey30)
2015. aug. 24. 12:45

Én is csak ismételni tudom magam: soha nem sérültem még meg, de túledzés sincs, tartok heti 2x pihenőnapot, ennyi.


Életcél? :D ne nevettess már, miért kell mindenbe belekötni? CÉL. Tudod az embernek vannak apró elvárásai önmagával szemben, sok pici. Az ÉLETcél totál más, azok nagy tervek, vágyak, amelyek befolyásolják a LÉTEZÉSEDET. Na mindegy.


És még egy: inkább hiszek Enikőnek, mint bárki másnak. Neked is jó edzést, nem olvasok utána ;) Szia!

1549. Honey30 (válaszként erre: 1547. - Voryka)
2015. aug. 24. 12:39

Kedves Voryka!

Akkor én a 30-as kategóriát erősítem.34 éves vagyok,van egy 20 hónapos kislányom,és jelenleg a leánykori súlyomnál vagyok.Feszesebb mint valaha,és ezt az Enikő edzéseinek köszönhetem.Nem edzem heti 5-ször!!! Köszönöm,így is jól vagyok,hogy nem ez az életcélom,és nem a súlyok növelésében találom meg a kihívást.Bocs!!!Az intervallról még annyit,hogy Enikőn kivűl,egyik személyi edző sem ajánlja heti 5-ször ,max 2-3 alkalommal.(sérülés,túledzés miatt)Olvassatok utána!!!Jó edzést mindenkinek!!!Sziasztok!!

1548. 388b941089 (válaszként erre: 1547. - Voryka)
2015. aug. 24. 09:50
Aki ebben nincs benne, az nem érti meg.:)
1547. Voryka (válaszként erre: 1541. - Honey30)
2015. aug. 24. 09:41

Egyáltalán nem szoktam "fényezni magam" azért, mert rendszeresen és kitartóan tornázok. Sajnálom, ha te így érzed. Mindenki maga dönti el, hogy elszánja magát és csinálja, vagy inkább lustán elnyújtózik a kanapén.

Nem akarok megbántani senkit, de leírom amit gondolok: ma már csak a 30-asok és azon túl gondolkodnak így, hogy ha lefogyunk, az elég. És a megnyúlt, elváltozott bőr? És ha nem egyenletes a fogyás? Az izom mindenre megoldás, nem hiába lett ez az új "mánia". Én sem szeretnék betonszikla lenni, de egy Péntek Enikő-féle testet elfogadnék :) Kell a "nagy" súly, az 5kg szerintem messze nem durva. Az edzőtermekben sokkal nagyobbakkal végeznek gyakorlatokat.

Az meg, hogy a rövidebb, intenzívebb edzéseket ajánlom azért van, mert ezeket mindenki be tudja zsúfolni a napirendjébe. És egyébként kezdők is ugyanúgy csinálhatják könnyítve az összes gyakorlatot, épp ez a szép a zónázásban..pl. fekvőnél leteszi a térdét.


Aki igazán elszánt, az fokozatosan halad a cél felé. Enci is úgy ajánlja, hogy emeld a súlyt, növeld a kihívást, mindig adj új ingereket a testednek. Nem szabad, nem jó megállni két DVD-nél. Fejlődni kell, durvulni és meglesz az eredménye, persze megfelelő étrend mellett, ezzel még én is kísérletezem.


Helyesen, intenzíven, örömmel! ;)

1546. 388b941089 (válaszként erre: 1545. - Honey30)
2015. aug. 23. 14:16
Kinek, mi. :)
1545. Honey30 (válaszként erre: 1544. - 388b941089)
2015. aug. 23. 13:59
A súlytartás a cél,ha már megvan.Én kb. annyit szeretek vállalni,amit hosszabb távon is tudok tartani.Ezért nem kezdek szigorú diétába,meg heti "20"edzésbe.Egészséges táplálkozás ,rendszeres sport,egészség.Ez a célom ezen a téren.Így is működik a dolog.A nagyobb célokat az élet más területére helyeztem:)))
1544. 388b941089 (válaszként erre: 1542. - Honey30)
2015. aug. 23. 11:23
De ha már leadtad az 5-10 kg-ot akkor kell találnod új célokat. :)
1543. 388b941089 (válaszként erre: 1537. - Voryka)
2015. aug. 23. 11:18
Ez lóf*sz.:D Azt hittem 1 órát intervallozol és 1 órát erősítesz heti 5-ször... :D Bár, volt időszakom, amikor ilyen keményen toltam én is. Tönkre is ment a jobb térdem, de már jó! :D
1542. Honey30
2015. aug. 23. 10:50
És a célokról még nem is beszéltünk.Nem mindenkinek a szálkás,izmos test a cél.Van olyan aki csak 5-10 kilót szeretne fogyni,egy kicsit vékonyabb akar lenni,nem akar 5-6 kilókat sem emelgetni.Nekem személy szerint jobban tetszik Enikő is az első 2 dvd-n,mint mostanában.Szerintem ez a visszahízás dolog meg úgy hülyeség ahogy van,a dolog nagy része a kaján múlik.Ha arra nem figyel az embert az egész nem sokat ér.Ezt személyesen tapasztaltam.
1541. Honey30 (válaszként erre: 1538. - Pink habroló)
2015. aug. 23. 10:37

Elmondtad a lényeget.Mindenki más fizikummal ,állóképességgel rendelkezik.Olyan dvd-re nyomjátok ami Enikő szerint is haladó.Ez nagyon klassz,de egy kezdőnek kemény és sok egyszerre.Sőt a kérdező is írta,hogy Z1 és Z2 van meg neki.Mind a két dvd-n 20-25 perces edzések vannak.

Kicsit vicces számomra,hogy látszólag egy kezdő ember kérdez,és mindig az önfényezésről szólnak a válaszok,nem arról,hogy mi lehet neki a jó.Benyomjátok itt a mix meg a live dvd-et,közben aki ismeri Enikőt tudja,hogy az nem a kezdő szint.És ha valaki azt írja,hogy nem itt kell kezdeni a válasz rá mindig az ,hogy "én így csinálom""én 2008 óta edzek"......stb,stb....csak a kedvét veszitek azoknak akik még nem csináltak intervallt,vagy aki kevesebbtől is változik biztos nagy a súlytöbblete.....vicces.

És ezzel senkit nem akartam megbántani,csak néha kicsit sok .....

1540. 300c83c7b2 (válaszként erre: 1538. - Pink habroló)
2015. aug. 22. 07:30
Csatlakozom az előttem szólóhoz!
1539. jajjj
2015. aug. 20. 20:02
Kezdőnek akkor is épp elég a zona light, zona1, zona2 dvd. Még mindig fent vannak a régi kevesebb dvdből álló edzestervek a rendszer naplomban. Szerintem eleinte tök jok útmutatónak. Bocsanat az ekezetekert.
2015. aug. 20. 19:17

Én egyáltalán nem találom soknak a heti 5 intervallt és még az erősítést utána.

Enikő is így küldi szét az edzésterveit,na meg így kerek az egész,sőt hangsúlyozza,hogy kardió-intervall+ erősítés

Ha a mixet vesszük alapul,akkor ez esetben 20 perc az aktív szakasz,de ha Live 1-et ahol az intervall nincs még 9 perc sem és mondjuk a súlyzós kar köredzés alig 8 perc,vagy a has-comb piramis nincs 6 perc, akkor , még talán 15 perc sincs a 2 blokk.

Lehet az elején nagy súlytöbbletnél,vagy a HIIT világában abszolút kezdőknél,működik az 1 blokktól is változás,de aki haladó,és már izommal is rendelkezik,vagy már több éve edz-én 2008-óta-az csak visszafejlődik,és még vissza is hízhat,legalábbis nekem már semmit nem ér 1 blokk,még a max tabata is gyenge 2X 6,8kg tárcsással utána is érzem,még kell valami,hogy jó legyen, érezzem,hogy csináltam.

Nem azt jelenti,hogy nem adtam bele mindent,mert igenis beleadok,teljes erőbedobással,mindig érzem mikor jön el az a pillanat,hogy több blokkhoz már nem nyúlok,mert az nem menne 100%-osan,és csak kínlódás lenne,de ez soha nem történik meg 1 blokk után,ha megállnák,szépen vissza is híznék rendesen :-)


Nem okoskodni akarok,csak mindenki más állóképességgel,és fizikummal rendelkezik,ezért ami az egyiknek sok a másiknak kevés.a lényeg,a zóna szabályai szerinti edzés,vagyis ne edzünk órákat,csak annyit amennyit teljes erőbedobással maximális intenzitással egyenletesen végig tudunk csinálni.

Ha Vorykánál ez heti 5 intervall+ 5 erősítés akkor annyi ;-)

1537. Voryka (válaszként erre: 1534. - Honey30)
2015. aug. 20. 16:09
Az intervall 10 perc, az erősítés legyen 15, bemelegítéssel-nyújtással 35 perc :) ennyi a napi adagom, bár suliidőben kettébontom.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook