Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Péntek Enikő (Zóna edzés) rajongók ide!! :-) fórum

Péntek Enikő (Zóna edzés) rajongók ide!! :-) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
636. jajjj (válaszként erre: 635. - 9ba1034c54)
2013. jún. 21. 20:09
Próbáltad a csaló napokat? Nekem ált a hétvége volt az.
2013. jún. 21. 19:55

:) én sosem eszem meg amit lemozgok,sőt néha még a napi limitet sem eszem meg.. ígyis visszajött 1 kiló a kutya mindenit,holott edzek és diétás kaján vagyok.. :S nálam az intervall edzések váltak be leginkább,reggel ezzel indítok,de nekem edzés után kell vagy 20 perc,hogy lenyugodjak, a szívem normálisan verjen,és ne izzadjak úgy mint egy ló..

de egész jó,hogy te így haladsz,bárcsak már én lennék annyi kiló,mint te :) de nekem még kell addig -10 kilócska :( sok sikert a továbbiakban :P

634. petrikek (válaszként erre: 632. - Jajjj)
2013. jún. 21. 18:45
inkább vízveszteség szerintem ennyire hirtelen...
633. jajjj (válaszként erre: 632. - Jajjj)
2013. jún. 21. 17:37
... bocsánat a mennyiségért... pedig próbáltam visszafogni a terjedelmet...
632. jajjj
2013. jún. 21. 17:36

Szia,


a diétámról órákat tudnék írni, és tök jó érzés, hogy végre valaki megkérdezi mit csináltam.


Márciusban (30. szülinap) 65kg voltam, 167cm-vel, napi min. 8 óra számítógép előtt, nem sportoltam. 59kg szerettem volna lenni, annál a súlyomnál érzem jól magam.


Találtam ezt az oldalt: www.kaloriabazis.hu

Kitaláltam, hogy én 1200kcal diétát fogok tartani.

1200kcal nem sok, éhes voltam. Az oldalon rögzíthettem, hogy mit mozogtam, és a mozgással elégetett kalóriát hozzáadta a napi limithez. Először csak néhány extra sétát iktattam be, hogy picit többet ehessek. Aztán mivel még mindig éhes voltam, vettem Béres Alexandra dvd-ket, amik nagyon megtetszettek, és hetente többször tornáztam rá. Először szánalmas volt az is... de 1 hónap után már 1-2 extrát is megcsináltam a dvd-kről. Egyre inkább érdekelt a mozgás, hetente 3-szor délután tornáztam kb. 45 percet alexandrára, és a korábbi sétákbók csoszogós kocogás lett. 5,7km-t tudok már futni terepen csoszogva, 47 perc alatt. Ez másnak lehet nem nagy dolog, de én ennek örültem minden közül a legjobban. Amikor elértem a 62kg-t - félúton, felemeltem a napi alap kcal limitemet 1400kcal-ra + megettem amit mozogtam. Innentől már nem volt sürgős az utolsó 2kg. Mégis hamar lementek. Kb. 3 hete elértem az 59kg-t. Azóta első héten 1500-ra, második héten 1600-ra, ezen a héten 1700-ra emeltem az alap kcal limitet. Ez kb. az alapjárat kcal égetésem. Ha mozgok, akkor amit elégetek, annyival többet engedek meg magamnak. Az oldalon azt is követhetem, hogy mennyi fehérjét/zsírt/szénhidrátot eszek. Szép lassan megtanultam, hogyan teljesítsem a napi minimum fehérjét, és hogy tartsam a napi max szénhidrátot és zsírt. Eleinte ezekre nem figyeltem, ma már igen.

Tehát

- mindig magamra főzök, munkahelyre otthonról viszem a kaját

- ált. hétvégén főzök nagyokat, akkor telerakom a mélyhűtőt... de ez nem azt jelenti, h. egész héten uazt eszem, hanem azt, h. ált. 4-5 féle kaja van fagyasztva, pontosan kimérve a mélyhűtőben, ezekből válogatok

- cukor helyett steviát vagy egyéb édesítőt használok, amihez csak lehet

- igyekszem napi 4-5-ször enni kis adagokat

- vacsorára igyekszem kerülni a szénhidrátot

- kenyeret hétköznap csak tízóraira eszek, de van egy borzasztó egyszerű barna kenyér receptem, így azt is magam sütöm, és fagyasztom

- és végül... idő közben borzasztó ügyes lettem az ún. mélyhűtő puzzle nevű játékban... képtelen mennyiségű dobozt tudok besűríteni a mélyhűtő 3 fiókjába (ez fontos)

- ja... és hétvégén, ha buli van, ha ünnep van, ha süti van... utólag számolom a kalóriát, legalább megpróbálom megsaccolni, ha követhetetlen volt, és figyelek mennyit eszek.. de olyankor iszok alkoholt, eszek sütit... és soha, de soha nem szedném le a grillcsirkéről a bőrét, mert az a legfinomabb része.


Két hete megváltozott a napirendünk. És nem tudtam többet délután 2 órát tornázni. Így találtam Enikőre. A Zóna 2 Dvd-t szereztem be, arról csinálom most a júniusi edzés terv 1. változatát. Most csak ennyi fér bele reggel fél 6-tól munka előtt.


Én borzasztóan megszenvedem a meleget... mármint az az érzés, amikor a hátamra fekszek, és nem tudom kinyitni a szemem, mert a szemgödröm megtelt izzadtsággal, és az marja a szemeimet... és amúgy nem vagyok izzadós típus :)


Amúgy ehhez kapcsolódik a kérdésem. Számoltam a kalóriát, mindent megettem, amit tornáztam, ittam is rendesen. Ma reggel mégis 57.3-at mértem, az 59 helyett. Pedig ma reggel a meleg miatt csak a has+far-t bírtam teljesen végigcsinálni. A kardio intervallum 13. percét feladtam, mert nagyon beszédültem egy felállásnál, inkább gyorsan lenyújtottam.


Szerintetek a hirtelen súlycsökkenés lehet a meleg miatt? Előtte minden ment a kalória képlet szerint. Most nem találom a magyarázatot. Max annyi változott még múlt hét óta, hogy torna utánra beiktattam egy krémtúrót mindig (100g sovány túró + 150g joghurt + stevia + csipet fahéj).

631. 728bc799e2 (válaszként erre: 628. - Jajjj)
2013. jún. 21. 16:08
ügyes vagy! Nekem is csak 5 kg kellene, de nem tudom, hogy kilóban hol tartok, mert megfogadtam, hogy nem mérek.. ránézésre látványos a változás!! :)
630. 728bc799e2 (válaszként erre: 629. - Winnifred)
2013. jún. 21. 16:07

Nekem is nagyon nehezen megy ebben a melegben! Azok a gyakorlatok is, amiket eddig azért simán megcsináltam! Most meg majd megfulladok ebben a hőségben, mert egyszerűen nincs levegő! De azért megcsinálom! :D muszáj! Én is ventillátorral csinálom, és közben a pólomba törlöm a vizet! Mindig úgy nézek ki, mint akire egy vödör vizet öntöttek! Utána nagyon jó esik a zuhany! :D



Nem sokára anyósomékhoz megyünk nyaralni Kislányommal! Ott azon az egy héten nem lesz lehetőségem "Enikőzni", viszont van úszómedence! Ott akarok majd úszni!

Szerintetek mennyit ússzak, hogy ne essek vissza?

629. Winnifred (válaszként erre: 628. - Jajjj)
2013. jún. 21. 14:17

Szia!

De ügyes vagy, hogy leadtad azt a 6 kilót! Az utolsó pár kiló mindig a legnehezebb. Megosztanád velünk, milyen diétát követtél? Én is kb. ennyit szeretnék még leadni, de nem mozdulnak a kilók. Az igaz, hogy centire, alakra azért változtam Enikő tornáinak köszönhetően. Tényleg függőséget okoz :) még ebben a melegben is megyek mindjárt, és csinálom.

Ti hogy tornáztok ebben a hőségben? Én magamra irányítom a ventillátort, csak úgy bírom, de érzem, hogy jobban megszenvedek.

628. jajjj
2013. jún. 21. 11:35

Sziasztok,


én 2 hete kezdtem Enikő tornáját, előtte Alexandrára tornáztam (március óta, azelőtt semmi...). Márciustól diétáztam, 6kg-t szerettem volna leadni, és az le is ment. Ráadásul életemben először koplalás nélkül, és ahogy a nagykönyv írja tornával. Enikő tornájától izmosodni szeretnék már inkább, és amilyen szánalmasan megy néhány gyakorlat, van is hova fejlődni. Amit furcsállok... elkezdtem múlt héten: mindennap teljesen leszadált állapot, izomlázzal. Fejlődés ezen a héten: már nincs izomláz, és jobban oda tudok figyelni a gyakorlatok helyes kivitelezésére. Ami furcsa: a héten (5 nap alatt) leszaladt rólam 2kg. Hova? Honnan? Miből? Kalóriát számolok, és figyelek a fehérje, szénhidrát, zsír bevitelre is, iszom is eleget (3-4l tea + víz)... ötletek? Amúgy Enikő tornája szerintem függőséget okoz. Minden reggel 5 és 6 között az ellenségem, de valamikor dél körül már azon gondolkodom, hogy mire fogok másnap reggel jobban odafigyelni, este vasalás közben átveszem a másnap reggelre írt gyakorlatot, hogy tudjam mikor mi jön, és melyik gyakorlat pontosan hogy néz ki mire figyeljek. Szóval valamit nagyon tud :)

627. Gabus6 (válaszként erre: 626. - 300c83c7b2)
2013. jún. 20. 22:49
Köszi Izmoskörte, tényleg igyekszem. Bár ma csak egy light kardió volt, az erősítő elmaradt... Ennek is 22 óra után álltam neki... Na de majd holnap... :)
2013. jún. 20. 21:14
Hajrá!Őszinte elismerésem a futásért....és még torna is!
625. Gabus6 (válaszként erre: 624. - 300c83c7b2)
2013. jún. 20. 18:13

Ügyes vagy Izmoskörte!!!

Nálam még csak most jön a torna, a reggelem máshogy alakult. Izgi lesz ilyen melegben...


Holnap pedig megint lesz futás is, s megint estére fog maradni a torna.

2013. jún. 20. 09:24
Megcsináltam a tabatát a zóna maxról!Hááát!Élek,de alig,várom,hogy lehűljek,és mehessek fürödni.Már amennyire le lehet hűlni ebben a melegben.Szép napot mindenkinek!
623. Gabus6 (válaszként erre: 619. - 9ba1034c54)
2013. jún. 19. 18:21

Gratulálok az eddigi fogyásodhoz, s kitartás! Lehet elfáradtál kicsit. Vedd vissza kicsit a tempót vagy csinálj könnyebbeket, míg újra erőre kapsz.

Egyébként mióta tornázol? Ezzel fogytál 7 kilót vagy mást is tettél a cél érdekében?


Én még csak most kezdek belerázódni, 2hete Enikőzöm csupán. Még csak most kezdek a Zóna 1-gyel foglalkozni igazán, eddig a light-ot gyűrtem. Belevágtam a 12 hetes edzéstervbe...

622. Gabus6 (válaszként erre: 621. - 300c83c7b2)
2013. jún. 19. 18:14

Hasonló cipőben járunk. :D

Én is nagyon édesszájú vagyok és sütni is nagyon szeretek. A bibi ezzel ott van, hogy a páromnak nem igazán kell az édes, max. 1 szelet erejéig megkóstolja, így vagy elosztogatom a családban, vagy rám marad az egész süti... Így inkább mostanában nem is sütök. (anélkül is hőség van :D


Talán egyszerűbb venni egy szelet sütit, s amilyen drágák (meg nem is olyan jók, mint a házi) úgyis megáll az ember egynél. :)


Bár most pénteken tortát fogok sütni, szombaton dupla születésnapot tartunk. Mondanom sem kell, mi vár rám. :) De majd letornázom a két szelet tortát ;)

621. 300c83c7b2 (válaszként erre: 620. - Gabus6)
2013. jún. 19. 16:36
A táplálkozással én is küzdök,iszonyat édesszájú vagyok,hol sikerül,hol nem,de összességében haladok.Nekem a mértékletesség megy nehezen,inkább semmit mint egyet,mondjuk sütit.Elkezdtem márciusban klimaxolni,és megijedtem,mert mindenhol azt írják,hogy ilyenkor hízunk,főleg hasra.Na nem!Viszont a tornát is javasolják,így hát belehúztam.Mondhatni ijedtemben.Édesség terén a hétvége a necces nálam is,most érik a meggy a kertben,vissza kell fogni magam,hogy ne süssek állandóan.
620. Gabus6 (válaszként erre: 618. - 300c83c7b2)
2013. jún. 19. 16:18

Én csak most kezdtem el tornázni. Illetve hébe-hóba eddig is tornázgattam, de az tényleg csak "gatás" volt, főleg a mostani Enikőzéshez képest. Most jöttem rá igazán, hogy mennyire uncsi csak úgy magamban tornázni, illetve hogy mennyire motiváló, mikor Enikő éppen akkor mondja a dvd-n, hogy ne hagyd abba, amikor már tényleg közeledek a ponthoz, hogy egy kis pihi jól jönne.


Eddig a neten keresett gyakorlatokból (főleg combra, illetve hasra) csak úgy megcsináltam 50-et, 100-at, mikor mennyit gondoltam (vagy mennyire voltam fáradt), de lényegében nem volt benne semmi rendszer. De egyszer sem izzasztott meg ennyire, mint Enikő tornája.


Tetszik, hogy nem kell pattogni, ugrálni, a 4. emeleten elég rosszul venné ki magát, pláne este. Most igyekszem átállni a reggeli tornára, akkor még jó idő van. Csak túl korán sem szeretek kelni... Az estivel meg az a baj, hogy a 2 munkahely elég teendőt ad, sokszor még este is dolgozom itthon és el is fáradok. Na meg ugye itt a háztartás is, mint mindenki másnak.


Na de a nyár sokkal lazább, ilyenkor több időt tudok magamra fordítani, igyekszem ezt kihasználni, s megszokni ezt az új életvitelt annyira, hogy szeptembertől is gond nélkül tudjam folytatni.


Apropó életvitel... A táplálkozásról annyit, hogy hetek óta nem eszem kenyeret, s a nasit is visszafogom. Ha az utamba kerül, akkor is igyekszem megállni 1-nél. Pedig Gombóc Artúr a barátom... :D Bármi édes jöhet, süti, csoki, mindegy.

De most már vásárlásnál is igyekszem megállni, nem kell az nekem. :) S már nem is hiányzik. Nem mondom, hogy teljesen száműztem, mert azért egy-egy szelet süti lecsúszik hétvégén, vagy egy kis fagyi. De ennyi belefér szerintem.

Az esti rágcsálást meg tudom állni, bár a páromnak alap, hogy nassol vmit, de neki sós kell.

Cukros löttyöket sem iszom, csak vizet.


Egy időben szintén nem ettem kenyeret, meg is volt az eredménye... aztán észrevétlenül visszaálltam a kenyérre, s vissza is jött minden. :(

619. 9ba1034c54 (válaszként erre: 611. - Gabus6)
2013. jún. 19. 15:00

jó neked,nekem mintha egyre nehezebben menne :( bár mostanában elég keveset alszok,lehet amiatt megy kínkeservesen az intervall :( reggel éhgyomorra szoktam csinizni,de ma is meg tegnap is nagyon nagyon nehezen ment,a 20 másodpercek inkább 10-15 mp-k voltak :( a core zóna nagyon jó ... volt először mikor megcsináltam,másodjára már ez is sokkal nehezebb volt :S és fekvésből felállni még mindig nemtudok :S nektek könnyen megy? én csak épphogy megtudom billenteni a seggem,aztán visszahuppanok,de felállni még nincs elég erőm :S

egyelőre a zóna 1 ről megy az intervall,az viszont nagyon jó,talán még a has-kar intervall is belefér,bár már ott is csalok :S de a zóna 2 ről a sima intervall az brutál.. meg most vissza is kellett vennem sajna,mert a térdeim feladták a szolgálatot,proenzit szedek rájuk :( egyébként meg fogytam április óta 7 kilót,most 68 vagyok a 170 centimhez,még egy jó 10 13 kilót jó lenne leadni :)

618. 300c83c7b2 (válaszként erre: 617. - Gabus6)
2013. jún. 19. 12:29
Enikőt március óta,de már évek óta tornázom csak mást,Béres,Czanik,ritkán Réka,még ritkábban Norbi,de most csak Enikő.Még a pilátesre próbálok rászokni,de túl lassú nekem,pedig jó,és mindenhol dicshimnuszokat zengenek róla.És te?
617. Gabus6 (válaszként erre: 613. - 300c83c7b2)
2013. jún. 19. 10:51

Köszi, kedves vagy, igyekszem. :)

Te is nagyon ügyes vagy. Mióta tornázol, hogy már a max-ot csinálod?

616. ancsika3.7 (válaszként erre: 615. - 300c83c7b2)
2013. jún. 19. 10:31

Hát igen. :D

Szerintem a Core Zóna nem vészes. Persze nem azt mondom, hogy lazán lenyomtam, de a többi edzés durvább a Max-on. Nekem csak 1-2 súlyzós gyakorlat ment nagyon szenvedősen, mert túl nagy súlyt használtam.

615. 300c83c7b2 (válaszként erre: 614. - Ancsika3.7)
2013. jún. 19. 10:25
A tabatát holnapra tervezem,jó lesz ha felkötöm az alsóneműt!A core zóna milyen?
614. ancsika3.7 (válaszként erre: 612. - 300c83c7b2)
2013. jún. 19. 10:10
A ZónaMAX tényleg nagyon brutál :D Szerintem a tabata max a leggyilkosabb róla. Eddig csak 1x sikerült. Hmm..pedig ma jó volna megcsinálni. Amúgy szerintem is jobb kombinálni a Zóna 1-2-vel. Két ZMAX egymásután nagyon durva. :D
2013. jún. 19. 10:00
Jah,nagyon ügyes vagy ,hogy ilyen sokat tornáztál,ebben a melegben!Így tovább!az ember egész napja sokkal jobb a reggeli tornától.
612. 300c83c7b2 (válaszként erre: 610. - Gabus6)
2013. jún. 19. 09:58
Ma csináltam először a zóna max-ról.Anyám!Popsi-has és intervall,hát asszem meghaltam.De most már,-zuhany és reggeli után,-jól érzem magam.De egy darabig nem fogom a zóna maxos blokkokat egyszerre csináli,hanem keverni fogom az 1-el,és a 2-vel,azok már egész jól mennek.Pedig még mindig nincs lábsúlyom,mi lett volna ha azzal csinálom?!Szép napot!
611. Gabus6
2013. jún. 19. 07:25

Ja és így a 2. héten, miután minden nap csinálok kardió és erősítő edzést (hétvége kivételével), kezdem egy kicsit ügyesebbnek érezni magam, már ami a gyakorlatokat illeti. :)

Szóval tényleg lehet fejlődni! :)

610. Gabus6 (válaszként erre: 609. - 300c83c7b2)
2013. jún. 19. 07:15

Végülis pár perc szusszanás után lenyomtam a light kardiót és egy has+popsi erősítőt (1).

Pedig az edzéstervben mára nem is volt írva torna. :D Ehhez képest futás is, kardió+erősítő is. :)



De lehet tényleg úgy lenne jó, ahogy írod Izmoskörte. :) Neked is megvolt már a reggeli torna?

609. 300c83c7b2 (válaszként erre: 608. - Gabus6)
2013. jún. 19. 07:09
Erősítőt,sztem.A kardió meg estére,hadd pörögjön éjjel is az anyagcsere!
608. Gabus6
2013. jún. 19. 06:06

Na a futás meg is volt. :) Elfáradtam, s ömlik rólam a víz.

Most azon töprengek, hogy vajon hogy hatásosabb... a reggeli futás után lenyomni a napi kardió+erősítőt is vagy a tornát hagyjam meg estére.

607. Gabus6 (válaszként erre: 606. - 300c83c7b2)
2013. jún. 18. 18:12

Még én is bírom, panelban a 4. emeleten, ventillátor mellett is szakad rólam a víz torna közben/után. :D De csinálom szorgosan esténként. A 12 hetes edzés szerint haladok (2.hét), kardió+erősítő.


Holnap kora reggel pedig el szeretnék menni futni is, arra gondoltam, belevágok Enikő 8 hetes kezdő futó programjába is.

Azt hiszem, reggel jobb idő van futni...

❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook