Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Péntek Enikő (Zóna edzés) rajongók ide!! :-) fórum

Péntek Enikő (Zóna edzés) rajongók ide!! :-) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
666. ypszike (válaszként erre: 665. - Panda37)
2013. jún. 30. 08:45
Ez nagyon jó!!!
665. Panda37
2013. jún. 29. 23:09

Sziasztok!


Itt tudjátok mérni a tabatahoz az időt és a pihit:-)

[link]

Be lehet állítani hosszabb-rövidebb időre és a köröket is.

664. Winnifred (válaszként erre: 663. - Jajjj)
2013. jún. 29. 22:06

Köszi, megnézem majd, mit ajánl Enikő.

Én majdnem minden nap olyan salátát eszem (néha 2x is egy nap), amiben csirke vagy pulyka és sajt (általában feta) van, és ha iszom fehérjeport is, akkor már bőven megvan a fehérjebevitelem. Ráadásul imádom ezt a salátát, tehát nem érzem kényszernek, hogy megegyem a fehérjeadagot :)

663. jajjj (válaszként erre: 661. - Winnifred)
2013. jún. 29. 16:02
A fogyókúrás van beállítva. A sportolói már csak fehérje porral menne, megpróbálok majd utánanézni. Én túl csak a húsevős napokon teljesítek, a többin centizgetek, h. Meglegyen a min. Amúgy tudsz egyedit is beállítani. Enikő valahol a honlapján mondott %-okat, h. Ő neki mi vált be.
662. Winnifred (válaszként erre: 650. - Gabus6)
2013. jún. 29. 09:14

Nem, igazából ugyanúgy eszem, mint eddig, de arra figyelek, hogy ne egyem túl magam véletlenül sem! Mert én erre sajnos hajlamos vagyok, ha valami nagyon finom, akkor is eszem, ha már amúgy bőven jóllaktam. Nagyon hasznosnak találom egyébként, mert tudatosabban kajálok most. Eddig csak úgy saccolgattam, és nap végén sokszor azt mondtam magamnak, hogy ma még nem is ettem olyan sokat, ez még belefér...! De most látom pontosan, hogy mi fér még bele és mi nem.

Azokon a napokon, mikor tornáztam, eddig mindig sikerült a napi limit alatt maradnom és nem éheztem! Tegnap nem volt időm a tornára, így kevéssel átléptem a limitet, ill. a javasolt zsírbevitelt. CH-ban így is jóval alatta maradtam, fehérje pedig túl volt teljesítve (diétás beállításnál).

661. Winnifred (válaszként erre: 649. - Jajjj)
2013. jún. 29. 09:06

Én rendszeresen iszom fehérjeport, igaz, nem azt, amit Enikő ajánl, hanem Biotecheset. Én nagyon szeretem, szerintem ez nem mű cucc, gyanítom, hogy egy sima bolti párizsiban több a mű ill. káros anyag, mint ebben. Érdemes utánaolvasni vagy egy táplálékkiegészítős boltban megkérdezni az eladókat.

A kalóriabázis szerint eddig minden nap teljesítettem a fehérjebevitelt, sőt, majdnem a dupláját viszem be.

Mondjuk most vettem észre, hogy a fehérje, CH, stb értékeket is át lehet ott állítani, most beállítottam a diétás változatot, de még így is bőven túlteljesítem a napi fehérjebevitelt. Te melyik változatot használod?

660. 32aa285875 (válaszként erre: 659. - Gabus6)
2013. jún. 28. 22:03
Kicsit keményebb mint az enyém...lehet, hogy ha végzek vele elkezdem ezt.
659. Gabus6 (válaszként erre: 658. - 32aa285875)
2013. jún. 28. 21:38

Ügyes vagy, gratulálok!

Az viszont, hogy nem vállalod magad, illetve a futást, butaság. Gondolj arra, hogy te legalább teszel valamit, míg az emberek többsége csak tesped, illetve kifogásokat keres!


Én is reggel futok (5 körül), de sokszor húz vissza az ágy, csak a futásért keljek korábban??? Na meg annyival korábban nem akarok kelni, hogy még teszek-veszek előtte... viszont az ébredés utáni rögtön futás elég lelombozó. De megyek! :)


Belinkelem Enikő kezdő futó edzéstervét, ha szeretnéd, összehasonlíthatod a tieddel:

[link]


Én ugyan változtatgatok rajta kicsit, általában a séta perceit szoktam lejjebb venni. Ma 2,5 perc futás 2 perc séta volt 5-ször. :D

Kis csúszásban vagyok, szóval vasárnap futom majd a péntekit. :D


A legelején pedig 1 perc futás volt 1 perc sétával 5-ször.

658. 32aa285875 (válaszként erre: 656. - Gabus6)
2013. jún. 28. 20:46
Nekem ma volt az 5. napom, 8x 1 perc futás 1 perc séta. :) Mikor elkezdtem nem találtam Enikőét, de lehet nem néztem szét elég jól. :( Mostmár mindegy... Kicsit elvetemült vagyok, még nem merem magam vállalni az utcán miközben futok, ezért fél 5kor kelek, és legkésőbb 5kor indulok neki. :) Egyedül, mert nem kel velem senki korán. :D A reggeli előtti edzések híve vagyok, zónázni tesóimmal fogok, remélem felkelnek időben. xD
2013. jún. 28. 19:18

Sziasztok! Elkezdte már valaki az új Tabata dvd-t és étrendet? Érdekelnének a tapasztalatok. A többi Zóna dvd-vel nagyon meg vagyok elégedve, imádom :).

Mindig érzem a hatását, de kb. 6-8 kg-tól szeretnék megszabadulni. Viszont próbáltam már diétákat, de azok csak ideig-óráig voltak hatásosak. Gondoltam kipróbálom a Tabata dvd-hez adott étrendet, mint életmódváltást.

656. Gabus6 (válaszként erre: 655. - 32aa285875)
2013. jún. 28. 17:28

Mikor szoktál futni? Egyedül vagy partnerrel?


Hasonló cipőben járunk, én is most kezdtem a futást, s Enikő kezdő futó edzésterve alapján haladok (2. hét) :D


Számomra elég hihetetlen, hogy a 8. hétre el lehet jutni a fél óráig. :D Na de majd kiderül... :D :D :D

655. 32aa285875 (válaszként erre: 654. - Gabus6)
2013. jún. 28. 16:42
A futást most kezdtem, ilyen kezdő futóterv alapján...heti 4x megyek, egyelőre minimális mennyiségben. :) De az a célom, hogy egyszerre le tudjak futni fél órát.
654. Gabus6 (válaszként erre: 653. - 32aa285875)
2013. jún. 28. 16:36
Szerintem mindegyiket, hisz mind más-más testrészt céloz meg. Minden nap másik edzést csinálok, az edzésterv alapján. Kardió + erősítő minden nap, heti 3-szor futás is.
653. 32aa285875 (válaszként erre: 651. - Gabus6)
2013. jún. 28. 16:29

Szia!


Köszönöm a választ! :)


Én is örülnék, ha többet tudnék leadni, mint 10 kg. :D DVD-re én is jobban szeretek tornázni, lehet le is töltöm az elsőt. :) Miket érdemes csinálgatni róla? Inkább a kardiót ha fogyni akarok?

652. Gabus6 (válaszként erre: 649. - Jajjj)
2013. jún. 28. 15:45
Nem próbáltam, s nem hiszem, hogy fogom. Nekem is túl mesterségesnek tűnik... Inkább próbálok úgy enni... virsli, natúr joghurt, hús, ilyesmi... Néhány gramm pedig nem oszt-nem szoroz szerintem... épp ezért nem méricskélem az adagokat sem. A tányér étel sem púpozott tányért jelent nálam, szóval nem hiszem, hogy sokkal többet ennék, mint amennyi mennyiségre meg van határozva a kalória.
651. Gabus6 (válaszként erre: 648. - 32aa285875)
2013. jún. 28. 15:37

Szia!


Én a dvd-kre tornázom, mindig "együtt csinálom Enikővel". Így nem kell stopper, semmi.


Az edzéstervben a kisvideókhoz meg van adva, hogy hány kört kell teljesíteni. A videó alatt pedig a gyakorlatok sorrendje. A videón meg tudod nézni, hogy hogyan kell megcsinálni a gyakorlatokat, de aztán nem szükséges nézni. 20 mp a gyakorlat, 10 mp pihi. Valóban jó lehet hozzá a stopper, vagy olyan falióra, amin van másodperc mutató is.


Én is minimum 10 kg-tól szeretnék megszabadulni,de ha lehet, inkább még egy kicsit többtől is. :D (mondjuk 12-13 kg-tól)

3. hete tornázom Enikővel, s a 12 hetes edzésterve alapján haladok.


Sok sikert, vágj bele nyugodtan! Hajrá! :)

650. Gabus6 (válaszként erre: 647. - Winnifred)
2013. jún. 28. 15:16

S mit mutat a méricskélés? Többet tettél (súlyra) eddig a tányérodra, mint most?


Ma is voltam futni, épp most fújom ki magam. :) Igazából reggel akartam menni, csak nem bírtam felkelni korábban azért, hogy fussak. Na meg hűvös is volt még 5 órakor, az eső is szemerkélt...kimentem az erkélyre, aztán visszabújtam az ágyba még egy kicsit. :D

Bár meg kellene szoknom a korai futást, leginkább akkor tudok időt szánni rá...


Örök mókuskerék... csak futásért nincs kedvem korábban kelni, este meg nem túl jó ötlet egyedül futkározni. De tény, hogy a nyári melegben a reggel a legjobb választás. (csak elindulni nehéz, pláne szinte rögtön ébredés után)


Na de letudtam most a futást kivételesen délután, majd még nyomok egy light kardiót és egy erősítőt is.


A futásra visszatérve... Elkezdtem Enikő 8 hetes kezdő futóprogramját, a 2. hétnél tartok. Egyelőre képtelenségnek tartom, hogy a 8. hétre el lehet jutni odáig, hogy 30 percig folyamatosan fussak megállás nélkül... :)


A hét első pár napja egyéb teendők miatt zsúfolt volt, maradt el torna is, futás is. Így most betudom azokat a napokat a heti pihenőnapnak, s hétvégén pótolom a hét eleji elmaradt edzéseket.

Ti szoktátok pótolni, ha kimarad egy-egy nap?

649. jajjj (válaszként erre: 646. - Gabus6)
2013. jún. 28. 15:01
Én kaptam szülinapomra egy grammra pontos mérleget. Eleinte mértem mindent grammra pontosan, de ma már főzéskor az olyanokat, h. 1db vöröshagyma, 1ek liszt nem mérek, Max. ha tudom h. Sokat párolog a kaja sütés főzés után, akkor. Szerintem pont annyira pontosak az adatok, amennyire még érdemes foglalkozni vele. Mostanában már napokra előre tervezem az étkezéseket benne, csak így tudom összehozni a min. fehérjét. Valaki próbálta esetleg a P.E. által ajánlott fehérje port? Én kicsit ódzkodok tőle, valahogy túl mesterségesnek tűnik. Van vkinek ilyesmivel tapasztalata?
2013. jún. 28. 13:11
Sziasztok! Kicsit buta kérdésem lenne, remélem nem megy a falnak tőlem senki...1-én akarom kezdeni a tornát Enikővel, kértem már online edzéstervet is. Elég fura nekem, hogy 2 percesek a videók. Jól gondolom, hogy nem muszáj közben nézni a videót? 20 mp egy gyakorlat, utána kis szünet? Méritek valami stopperrel? Ilyen videóra még nem tornáztam. Hogy lenne a legjobb? Ti hogy csináljátok? 10 kiló felesleggel elkezdhetem egyáltalán?
647. Winnifred (válaszként erre: 646. - Gabus6)
2013. jún. 28. 07:41

Ügyes vagy, hogy mész futni, biztos meglesz az eredménye! Én is próbáltam már többször, de sosem voltam kitartó, nem ment és nem is esett jól.

Én most az elején méricskélek a kalóriabázishoz, mert pont abban nem voltam eddig biztos, hogy megfelelő adagokat eszem-e és hogy talán ez lehet az oka, hogy nem mozdul a súlyom. Hát most majd kiderül :)

646. Gabus6 (válaszként erre: 644. - Szityike)
2013. jún. 27. 21:59

A futással én is így vagyok, egyáltalán nem a szívem csücske, sosem volt az. De tény, hogy ez a legolcsóbb mozgásforma (sőt), s tényleg átmozgatja az egész testet. Tehát bízom a hatásában is. :)

(illetve az egész változtatásban: futás, torna, ésszerű táplálkozás)

Olykor én is nehezen indulok el...


Én is használom most a kalóriabázist :D, valóban nem macerás. Szuper dolognak tartom, hogy felhívja a figyelmet a "felesleges kalóriákra". Míg mondjuk azt mondjuk, hogy csak egy pohár üdítő... bizony meglepő számot rejt. S azt a kalóriát (vagy kevesebbet) inkább megeszem egy csokiban :D :D :D, mint egy üdítővel. Szóval így szerintem az ember kétszer is meggondolja, hogy mit eszik/iszik..., pláne, ha tényleg be szeretné tartani a napi kalória limitet.


Most este azt írta értékelésnek, hogy picit túl is teljesítettem a mai napot, egy kicsit ehettem volna még... :D :D Hát bizony tudnék is :D (de már nem teszem)


Szóval nekem tetszik a módszer, bár némelyik érték csak hozzávetőleges... Ki tudja kinek mennyit takar egy köretnyi/feltétnyi vagy mekkora a tányér. :D :D (méricskélni nem fogok)

De viszonyítási alapnak tökéletes, s nem is hiszem, hogy nagyon mellélőnénk.

645. Winnifred (válaszként erre: 641. - Jajjj)
2013. jún. 27. 08:46
Köszönöm a választ! Gratulálok nektek a szép eredményhez! Látom, egyre többen használjuk a Kalóriabázist. Először kicsit bonyolultnak tűnt, az elmúlt napokban kísérletezgettem vele. De én pl. sokszor eszem ugyanazt, így miután egyszer felvittem az értékeket, utána már csak rá kell kattintani és kész. Tegnap volt az első teljes nap, amit beírtam és kiderült, hogy eddig sem csináltam annyira rosszul :) tegnap odafigyelős napom volt, de egyáltalán nem éheztem. Enikőztem is, a tornával együtt még kicsit a napi limit alatt is maradtam (1200 kcal+torna). Persze tudom, hogy nem minden nap sikerül így, de mostmár jobban fogok igyekezni.
644. Szityike (válaszként erre: 643. - Gabus6)
2013. jún. 26. 21:52

Szia Gabus6!


Köszönöm a bíztató szavakat!

Nagyon jól esik a bátorítást hallani olyanoktól, akik szintén "Enikőznek". :)


Futottam én is nagyon kezdő szinten még amikor hidegebbek voltak és egy éve tavasszal is, de igazából nem szeretek futni, viszont amikor csináltam (összesen 3-4 hónapig, heti 1-2 alkalommal csak) mégis nagyon élveztem és még inkább az elégedettség érzését, amiatt, hogy pont egy olyan dolgot is végigcsináltam, ami nem volt sosem a szívem csücske, viszont a kondícióm és egészségem miatt úgy gondoltam rá, hogy kell ez nekem... :)

Még lehet, hogy idővel az is elkezdem újra!

Most a kaloriabazison számlálgatom az elégetett és a bevitt kalóriákat. Meg kell mondanom, azt hittem sokkal macerásabb ez a dolog, de nem is, így egy újabb dolog ez, ami motivál!


Ajánlom mindenkinek, mert Enikő edzéseivel együtt, szerintem biztos a siker, csak kitartás és motiváció kell hozzá!


Sok sikert neked is Gabus6 és persze minden tornázónak/zónázónak!

643. Gabus6 (válaszként erre: 642. - Szityike)
2013. jún. 26. 09:08

Szia Szityike!


Szerintem vágj bele nyugodtan, s kombináld a dvd-t a kisvideókkal, akár az edzésterv alapján is. Azt írtad korábban Rékáztál, szóval nem vagy teljesen kezdő, menni fog. De ha mégsem, akkor is belerázódsz, szóval csak hajrá! :)


Én 3. hete Enikőzöm, s a 12 hetes edzésterv alapján haladok. Mellette pedig belevágtam a 8 hetes futóedzésbe is (2 hétnél járok). Egyre jobban megy már, pedig kezdetben sokat bénáztam.


Eddig valóban meleg volt, így kora reggel indultam futni, még 6 óra előtt.

Most épp a meleg sem lehet kifogás... :D , de remélem visszajön a nyár.


Sok sikert!

2013. jún. 24. 17:09

Sziasztok!


Már 2 hete ismerkedek az Enikő-féle edzésekkel és nagyon megtetszettek a gyakorlatok! :)

Ingyenes edzéstervet is kértem, csinálom is több- kevesebb sikerrel (mondjuk a múlt hét elég gyenge volt a nagy hőség miatt a gyakorlatsorozatokból csak 1-2 kört sikerült megcsinálni).

Látom ti is írtátok, hogy melegetek van és nehezebben megy, remélem ennek a számlájára írható ez a sikertelenség nálam is..

Rékáztam én is évekig de a monotonitás és a nyújtás, bemelegítés hiánya nekem is feltűnt rögtön. Kitartó voltam, amíg nem értesültem Enikőrő és a Zóna edzéseiről!

Szuperes és keményen megdolgoztatnak az biztos!

Remélem hidegebb időben jobban fognak menni a gyakorlatok.


Olvastam a hozzászólásaitokat is, sok mindent írtatok, hogy ki hogy csinálja a saját, vagy a megadott szisztéma szerint is. Sajnos nekem nincs meg csak az 1. dvd a zónából (barátnőmtől kértem kölcsön), és nem is tudom, hogy hogy lenne nálam eredményes az edzés és a sok torna...

Úgy gondolom, hogy kombinálni fogom a dvd-t és a megadott gyakorlatokat, amennyire tudom.

Szerintetek jó ötlet így elkezdeni 2 hét ismerkedés (és persze tornázás Enikővel) után az edzést?

Sok sikert minden tornázónak és gratulálok a szép eredményekért, ammiket írtatok!

:)

641. jajjj (válaszként erre: 638. - Winnifred)
2013. jún. 22. 12:12
Szia, nem emlészem sajnos az időre, amit az elején mondott, és azóta többször felülírtam már az első célt. Az viszont biztos, h. Március elején kezdtem, és május végén már emeltem vissza a kalóriákat. Az Enikő tornát alakformaálásnak írom be. De ha már nem lesz ilyen meleg, megnézem majd pulzus órával. Amúgy eleinte érdemes azt megnézni, h. Ahogy most eszel, az mennyi kcal, és mi az ami eltér az ott akánlottól, a hibákat egyesével javítani. Amúgy amíg a Férjem tudott itthonról vinni kaját, neki is számoltam. Ő 128,9kgról indult, 2000kcalt állítottam be neki. Eszerint első héten 1-1.5kgt kellett volna fogynia, 4lement róla. A csaló napokról ne feledkezz meg. 1200kcal nagyon kevés, ha tornázol több fehérjét is kell teljesíteni, ezt mutatja is az oldal.
2013. jún. 22. 09:59

Hát behalok! Hogy mit ért el! Tök jó! Osztálytársam volt középiskolában, nem tudtam, hogy ezzel foglalkozik, de nagyon jó látni! :)))

Na, most tüzetesebben utánanézek.

639. 300c83c7b2 (válaszként erre: 637. - Jajjj)
2013. jún. 22. 09:41
Szia,szerintem nagyon ügyes és kitartó vagy.Meg türelmes is,én 3 perc alatt ott hagytam a kalóriabázist,nekem túl macerás.Igyál meg annyit amennyit csak tudsz,és mindjárt kiderül,hogy csak víz-e.Enikő tornája és megfelelő mennyiségű fehérje mellett nem kell félned az izom vesztéstől.
638. Winnifred (válaszként erre: 632. - Jajjj)
2013. jún. 22. 09:41

Köszi szépen a részletes leírást, már regisztráltam is az oldalon! Én is beállítottam magamnak az 1200 kalória/nap limitet, így azt dobta ki, hogy október közepére érem el az 55 kilót, amit kitűztem magamnak (most 62 vagyok, de csak 158 cm). Ez nekem kicsit hosszú időnek tűnik a Tiedhez képest, nem tudom, valamit talán nem jól adtam meg? Vagy ennyire tud variálódni a dolog? Neked mennyi időt adott meg a 6 kiló leadására 1200 kalória mellett? A másik kérdésem, hogy Enikő tornáit milyen mozgásként adod meg?

Abban bízom, hogy ez az oldal valamiféle rendszert ad nekem a kajáláshoz, mert én jelenleg mindenféle irányzatot követek :) de valószínűleg ez nem jó, mert nem is mennek le a kilók.

637. jajjj (válaszként erre: 634. - Petrikek)
2013. jún. 21. 20:12
A vízhiányra már én is gondoltam. Ha a lehüléskor visszajön, majd kiderül. Igazából azt a kis Frissen szerzett izmot féltem, Nehogy abból Menjen. Egyelőre folytatom, ahogy eddig.
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook