Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Péntek Enikő (Zóna edzés) rajongók ide!! :-) fórum

Péntek Enikő (Zóna edzés) rajongók ide!! :-) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
696. jajjj (válaszként erre: 695. - Jajjj)
2013. júl. 5. 16:10
Ja... és semmi gond nem lenne a 75D kosárral... de a bőr még mindig a 75E-nél tart. Ezért ha nem muszáj már a zsírvesztéshez sem ragaszkodok. Megeszek mindent amit kalóriabázis szerint megehetek.
695. jajjj (válaszként erre: 694. - Winnifred)
2013. júl. 5. 16:08

6kg???? Én a 2kg-nál tartok :) Ma reggel csináltam a zóna max intervallumot... nemes egyszerűséggel összerogytam némelyik gyakorlat közben :) Viszont most végigcsináltam már legalább egyszer a zóna1/zóna2/max dvd-ket. Odajutottam, h. a Zóna1 szintjén vagyok. Jövő héten annak fogom csinálni júliusi edzéstervben az utolsó sorát, megpróbálom ahol lehet lábsúllyal és lassan szerzek egy pár 3kg-s súlyt.

Visszatérve a kérdésedre :) Szerintem irtó izmos lehetsz ha 6kg-s súlyzóknál tartasz. Keress rá a "nagy kereső" képkeresőjében olyan képekre, h. zsír vs izom. Lesz olyan, ahol azonos tömegű zsírt és izmot látsz egy mérleg két serpenyőjén, össze fogod tudni hasonlítani a térfogatukat.


Én mellből 75E-ről indultam, és már régen sem volt szép a tartásuk - 14 évesen amikor megnőttek 80kg voltam, és 90C-t hordtam. Most 6kg fogyás után 75D-nél tartok. És h. minden még szebb legyen épp a fogyás előtt rendeltem be 5db jó drága melltartót a régi méretben... a kosárvesztés miatt elmentem vákuumos mell kezelésre kuponnal, 5 alkalomra mehettem volna, de az első alkalom úgy megviselt, h. nem voltam hajlandó elmenni a többire, pedig már ki volt fizetve.

694. Winnifred (válaszként erre: 691. - Okina13)
2013. júl. 5. 08:53
Köszi, teljesen igazad van, a centik többet számítanak mint a kilók! Centire van változás! Meg feszességre is. Csak azt nem értem, hogy a kilók ennyire nem mozdulnak. Tudom, hogy az izom nehezebb, de azért legalább 1 kg különbségnek kéne mutatkoznia. Az is igaz, hogy én elég izmos vagyok, a kargyakorlatokat pl. sokszor 6 kg-val végzem. Ránézésre egyébként szerintem nem nézek ki 62 kg-nak.
693. Winnifred (válaszként erre: 690. - Jajjj)
2013. júl. 5. 08:49

Köszi a tippeket, rá fogok keresni. Tényleg ideje talán, hogy csalónapot tartsak, mert jó másfél hete tartom az 1200 kcal-t a kalóriabázison. Igazából lehet, hogy ez a baj, most, hogy belegondolok, mert az anyagcserém is belassult és puffadok.

A BMI szerint pont a normális felső határán vagyok. A "tökéletes súly" egy olyan fogalom, amin sokat töprengtem. A legtöbb fogyókúrázó ugye tudja mondani, hogy olyan szeretne lenni, mint X évvel ezelőtt, nos, nálam ilyen nincs. Én világéletemben túlsúlyos voltam (babaként ilyen nagyon "felpumpáló" tápszert kellett kapnom), így fogalmam sincs, mi lenne az ideális súlyom. Tudom, hogy sose leszek 50 kiló, de azért érzem, hogy lemehetne még a 62-ből (158 cm). Azért idegesít, hogy évek óta nem megy lejjebb, mert azért sikerült már több mint 20 kilótól megszabadulnom...

167cm/59 kiló szerintem szuper! Én mellről szívesen leadnék, mert én felsőtestre szoktam hízni. Örülnék egy kisebb B kosárnak a C helyett :)

692. 300c83c7b2 (válaszként erre: 690. - Jajjj)
2013. júl. 5. 07:24
167 cm-es magassághoz az 59 kiló sztem tök jó.Figyelembe kell venni a testalkatot is.Én 165 cm vagyok és a mostani mérlegem szerint 63 kg.Ez másnak biztos sok,de az én körte alkatomhoz jó.Mondjuk más mérlegeken kevesebb vagyok.Én is cici féltő vagyok,meg az arcom is nagyon vékony.Voltam 55 kiló is régen,de az nagyon kevés volt nekem hiába jó elvileg a magasságomhoz.A mostani súlyommal már jó a combom,és még elfogadható a cicim,bár így is nagyon pici.
691. okina13 (válaszként erre: 689. - Winnifred)
2013. júl. 4. 22:17

A mérleg nem számít mit mutat, hanem a tükör és a centik. Mert hát ugye az izom az nehezebb, mint a zsír! Ha nem centiztél, akkor esetleg ha van valami régebbi képed akkor azzal hasonlítsd össze magad. Nekem ez vált be, mert én sem éreztem has tájon a változást, mondjuk nadrágnál észre vettem, hogy nagy rám, de szemre nem láttam mert folyton nézegetem magam a tükörbe.. de elővettem egy régi képet és eszméletlen nagy a változás! Aztán megtaláltam egy régi centizést és ahhoz képest is rengeteg ment le.

De ha szemre és ruhaméretre sem változott semmi (amit nem hiszek), akkor lehet az anyagcserédet kéne felpörgetni, vagy esetleg lúgosítani, stb...

De elég sok minden lehet, szóval csatlakozom az előttem szólóhoz keress ezekre rá.

690. jajjj (válaszként erre: 689. - Winnifred)
2013. júl. 4. 21:51
Keress rá h. "stagnál a fogyás", irtó sok hasznos tippet ad ki, ilyen pl. a csaló nap, amit másoknak is mondogattam, nekem az bevált. Vagy a mozgás váltás. Enikő pl. tök hatékony, de ha régóta csinálod, nem lehet h. már nem jelent akkora kihívást? Csinálj egy hétig vmi. mást. Én már simán végig csináltam Alexandra dvdket mikor Enikőre váltottam. Egy hét Enikő után újra elővettem B. A.- t, végig csináltam gond nélkül, majd másnap alig húztam magam az izomláztól. Bmi-det nézted? Centiztél? Nem lehet h. már most is tökéletesen súlyodnál vagy? Én 167 cm mellet 59 kg-t próbálok tartani, amire sokan szerintem azt mondanátok sok... De én a cicimet féltem, nékik nem tett jót a fogyás, 6kg nálam -1 kosárméret volt :( Most szép izmokkal próbálom kárpótolni magam értük.
689. Winnifred (válaszként erre: 687. - 728bc799e2)
2013. júl. 4. 20:54

Én is gratulálok! Tartasz azért heti 2 pihenőnapot, vagy szó szerint minden nap tornázol? Hány edzést csinálsz egy nap?

Nekem nem változik a súlyom nagyon régóta már. Ugyanannyi vagyok, mint mikor egyáltalán nem tornáztam és ez egy kicsit frusztrál már :( pedig a kalóriabázis szerint is jól étkezem, nem tudom, mi lehet a baj. A kajából már nem tudok lejjebb menni, mert akkor nincs energiám semmihez.

688. 300c83c7b2 (válaszként erre: 687. - 728bc799e2)
2013. júl. 4. 20:48
Gratulálok,nagyon ügyes vagy.Szerintem ez az egészséges és maradandó fogyás.
2013. júl. 4. 20:14

Sziasztok!


Végre nekem is van már kézzelfoghatóbb sikerélményem!

Már végre 5össel kezdődik a súlyom!

2 hónap alatt kb 4,5 kg fogytam, mindennap Enikőre tornázom figyelek az étkezésre, de nem éhezem! eszem édességet is, és néha még vacsizom! is!!! :D

Tudom, hogy ez nem tűnik soknak ennyi idő alatt, de a célom nem is a gyors fogyás, hanem a lassú tartós!

Még 3 kg kell, és akkor a terhesség előtti súlyomat el is érem!

De azt hiszem ott nem állok meg! Akár 50-52-53 kg is jöhetne! :D


Úgyhogy aki egy kicsit is elkeseredik, ne adja fel, mert lehet haladni!

2013. júl. 4. 19:44

Sziasztok!

Kinek melyik zónás dvd vált be a legjobban? :)

2013. júl. 4. 19:37
Köszönjük, hogy megosztottad velünk :) azt hiszem, mi is kb. így vagyunk vele ezen a fórumon. Enikő tornáit mostmár 5 hónapja rendszeresen csinálom, pedig előtte minden más mozgásforma max. 2 hétig tudott lelkesíteni (meguntam, ellustultam). Csodálkozom is magamon :D
2013. júl. 4. 17:37

Sziasztok!


Szeretném is megosztani Veletek az élményeimet!

Már 2 hete zónázom Enikővel, és mondhatom ilyen hatékony mozgásformát még nem találtam eddig, mint az övé!

Fiatal vagyok, 28 éves, nem sok felesleg van rajtam, vagy 2-3 kg, inkább egy picit puhány vagyok. Szeretek mozogni, szoktam futni, tornázni, aerobic-ozni! Szeretem Rékát, Béres Alexandrát, de nekem egy idő után elég uncsi lett, főleg, hogy inkább Réka mindig ugyanazt a gyakorlatsort mutatja be, ahány DVD-je van, tisztelet a kivételnek! Nagyon szeretem a kardiót is, és eddig azt hittem, lehet egy picit izmosodhatnék, de edzett és fitt vagyok! És akkor rátaláltam Enikőre, gondoltam próbáljuk meg! Belenéztem először a Zóna 2. dvd-jébe, gondoltam, ugyanmár ez menni fog! És eljött a nap amikor megcsináltam! Bocsánat előre is mindenkitől a vulgáris stílus miatt, de a L.fszt! :-) Iszonyat KEMÉNY!!!!! Nem is gondoltam volna! Én, aki rendszeresen tornázik, azt hittem, hogy az első 10 perc után abbahagyom a Kardió intervallum részt! Iszonyat jó!!!!!!! És szerintem tutira nagyon hatásos! Elbújhat mellette a többi! Változatos, nem unom, erőteljes, és elég csak napi 20 perc! Még nem telt el sok idő, kilóban nem mértem magam, de érzem, hogy átalakul a testem, formásodik! Izomláz garantált, de nagyon jól esik! Egyszóval, ajánlom mindenkinek! Szerintem nagyon szuper, valamint az már csak a hab a tortán, hogy nagyon megkedveltem Enikőt, mert egy kedves, közvetlen, "allüröktől" mentes edző! Akiről tényleg elhiszem, hogy a javunkat akarja!

Bocsi, hogy hosszú lett, de ezt muszáj volt megosztanom Veletek!

Jó Zónázást mindenkinek! :-)

2013. júl. 4. 12:30
És izomlázam van :) Ma pihenek, meg egész nap melóban. Holnap megint csinálom. Ja és este pilates dvd-t próbáltam utánozni. Egyelőre szerintem röhejesen nézhetek ki, hiába nem vagyok egy Madonna :)
682. bögre (válaszként erre: 680. - Gabus6)
2013. júl. 4. 06:53
Hát igen, lelki oka biztos van, most már egy pár éve padlón vagyok! De hát van egy kicsi gyerekem akiért meg kell csinálni, talpon kell maradni! Nagyon tetszett a kalória táblázat, irkáltam már egy pár receptet, és még szedek össze a saját szám íze szerint! Az elhatározás megvan, még meg kell erősítenem az agyamban! A múltkor vettem egy step padot, letöltöttem egy órás dvd-t hozzá! 20 perc múlva teljesen kipurcantam! :) Másnapra nem lett izomlázam, azt mondta az orvos, jót tesz a lábamnak! De nehéz tényleg! Az ember nem is hinné, micsoda megpróbáltatás az egész úgy mindenestül! Sok helyen olvasom a hozzászólásokat az ilyen témához, lepocskondiázzák az embert, pedig én tudom, milyen könnyen kerülhetünk egy mókuskerékbe! De kicsit lázba jöttem tegnap mikor írtam magamnak a recepteket! :)
681. Gabus6 (válaszként erre: 679. - Noarashi)
2013. júl. 3. 19:29
Hajrá, sok sikert neked is! :)
680. Gabus6 (válaszként erre: 677. - Bögre)
2013. júl. 3. 19:27

A vérvétel jó ötlet, sok mindent kimutat. Egyébként lelki oka is lehet...


De a kalóriabázist azért is érdemes kipróbálni, mert rámutat, hogy mennyire el lehet szállni a kalóriákkal. Nem kell ahhoz többet enni, mint korábban... Sokkal tudatosabban lehet táplálkozni vele.


S akár folyamatosan csökkentheted a napi kalóriabeviteledet is. Az életkoroddal, magasságoddal meg tudod állapítani, hogy mennyi az ideális számodra, illetve a fogyáshoz. De ha nem akarsz ezzel babrálni, bár roppant egyszerű, akkor is nyomon tudod követni, hogy a napi étkezéseden mit kell változtatni.


Sőt, azt is meg tudod nézni, hogy milyen tevékenységgel mennyi kalóriát lehet égetni.


Nekem nagyon tetszik, tudatosabban táplálkozom, s egyáltalán nem éhezem, sőt semmiről nem mondok le (csokiról, sütiről sem - nem is tudnék, édesszájú vagyok). A kulcs a mennyiségben van, illetve abban, hogy ha elszállok vmivel, akkor tudom korrigálni testmozgással.


Próbáld ki, egy próbát megér! Max. nem használod, ha nem tetszik. :)

2013. júl. 3. 13:42

Hello, mindenki!

És ma nekikezdtem ennek a zóna edzésnek. Satnya vagyok, az egyszer biztos :) De az is biztos, hogy jó ez a dvd :) Csak kitartás kell. Én nem fogyni szeretnék, csak némileg kontúrt az alakomnak, mert hát elég puhányka vagyok.

678. jajjj (válaszként erre: 677. - Bögre)
2013. júl. 3. 09:39

Kaloriabazist tényleg érdemes kipróbálni. Ha nem is tűzöl ki magadnak célt, csak felírod pontosan mit eszel egy nap, már akkor is kihozhatja, mit rontasz el, motivál ezeknek a hibáknak a javítására. Csak az a fontos h. őszinte légy az ételek felvitelekor (magadhoz), és ne akard szépíteni.

A séta szerintem is tökéletes kezdet. Az első egészen pici sikerélmény után, meg hidd el sokkal könnyebb lesz minden.

677. bögre (válaszként erre: 675. - Gabus6)
2013. júl. 2. 21:48
Köszönöm a biztatást, aranyos vagy! :) Tényleg nem egy hét alatt jöttek fel a kilók, 41 éves voltam mikor született a kislányom! 3 éves koráig szopott, addig nem szedtem semmi gyógyszert az allergiámra. De addigra már olyan pocsékul lettem, hogy csak a szteroidok enyhítették a tüneteket. De azokat nem sokáig szedtem direkt a romboló hatása miatt. Aztán csak kúsztak fel a kilók. Nem eszem többet mint régen. Talán a rengeteg stressz. Hétfőn megyek a nőgyógyászhoz, vérvételt kérek hormonvizsgálatra. Pajzsmirigyet néztek 2 hete, az rendben volt.
676. 32aa285875 (válaszként erre: 673. - Winnifred)
2013. júl. 2. 21:18
Nem is erőltettem sokáig... Utána kicsit jobb lett, de az émelygés még most is megvan. Holnap csak kardiózok, kb 2 hét múlva megpróbálok egymás után kettőt.
675. Gabus6 (válaszként erre: 674. - Bögre)
2013. júl. 2. 21:09

Szia!


Ne keseredj el, s főleg ne add fel! Szerintem sok-sok türelemmel, kitartással elérheted a célod! Próbáld ki a kalóriabázis oldalt, nagyon jó!


Bár nem tudom, hogy mennyire vagy túlsúlyos, illetve van-e más egészségi problémád... De arra tökéletes, hogy nyomon tudod követni, hogy hány kalóriát eszel meg egy nap. Próbáld csökkenteni fokozatosan. Kezdetben...

S szerintem kipróbálhatnád Enikő light dvd-jét is. Nem kell rögtön nekiugrani az egésznek, csinálj csak annyit, amennyit bírsz, fokozatosan.

Vagy sétálj, stb.


A lényeg, hogy figyelj a táplálkozásra, s kezdj el mozogni... Lesz eredménye!

Tény, hogy nem megy egyik napról a másikra, de küzdéssel és kitartással nem marad el az eredmény. Arra gondolj, hogy a túlsúly sem egyik napról a másikra jött.

Tehát adj magadnak időt, ez fontos!


Sok sikert!

674. bögre
2013. júl. 2. 20:34
El vagyok keseredve...Elég túlsúlyos vagyok, ízületi gyulladás a lábamban! És a tetőzés, hogy a múltkor borzasztóan bedagadt a lábam,orvosoktól jöttem-mentem. Tök jól hangzik: vénás billentyű elégtelenség! :( Úgy szeretnék egyszer már én is szoknyát húzni, és egyszer lógjon ki a térdem is alóla! Megnéztem Enikő edzéseit, nagyon klasszak, olyan inspirálók! De lehet nekem valaha vékony lábam, vagy kissé vékonyabb bokám? :(((
673. Winnifred (válaszként erre: 667. - 32aa285875)
2013. júl. 2. 18:44
Szia! Ne keseredj el, sokáig én is épp hogy egy edzést tudtam megcsinálni rendesen, a másodikból max. 2 kört, de azt sem rendesen és szédültem, émelyegtem, nem bírtam. Múlt héten próbálkoztam meg újra a 2 edzéssel egymás után és már megy, bár még nem tökéletesen. Úgyhogy kitartás, ha folyamatosan csinálod, hamar eljutsz odáig, hogy 2 edzést megcsinálsz egymás után! De rosszullétig nem szabad erőltetni.
672. 32aa285875 (válaszként erre: 671. - Gabus6)
2013. júl. 2. 18:15
Gratulálok! :D Megéri mozogni! :) Majd én is belejövök remélem! :)
671. Gabus6 (válaszként erre: 670. - 32aa285875)
2013. júl. 2. 18:02

Talán túlhajtottad magad... Haladj lassan, apránként amennyit bírsz, s belejössz majd.


Megvolt ma az első sikerélményem... :D

Jó rám a szoknyám, amit tavasszal félredobtam, mert szűk volt a csípőmön, s nem éreztem benne jól magam, na meg fel is kapódott.

670. 32aa285875 (válaszként erre: 668. - Gabus6)
2013. júl. 2. 15:55
Igen, már jobban vagyok, a 20 perces kardió intervallum még ment, a hasazás alatt jött elő a rosszullét... Szerintem csak az intervallokat fogom megcsinálni az adott napból. A futás most kicsit szünetel, 8x1-1 nél maradt abba, nem bírom már a végén rosszul vagyok. Tiszta gáz... Viszont a kardió jó volt a dvd-ről...
669. 300c83c7b2 (válaszként erre: 667. - 32aa285875)
2013. júl. 2. 15:54
Szia,semmiképen ne erőltesd,csak amennyi megy!Ezzel a tornával nagyon gyorsan lehet erősödni,hamarosan menni fog.
668. Gabus6 (válaszként erre: 667. - 32aa285875)
2013. júl. 2. 15:06

Szia!


Remélem jobban vagy már!

Talán lappang benned valami, s azért lettél rosszul. Szerintem se erőltesd, csak amennyit a szervezeted bír, többnek úgysincs értelme.


A futás hogy megy?


Én most elkezdtem szobabringázni is... Többet bírok belőle csinálni, mint futni, így gondolom (hátha) hatásosabb lesz.

2013. júl. 2. 11:30

Sziasztok!


Tegnap nem voltam itthon, ezért ma kezdtem a zóna1 dvd-re tornázni...4. változat szerint ma kardió intervallum és has+ far zóna lett volna... A kardió annyira megölt, hogy rosszul lettem, hányinger, hidegrázás...de nekiálltam a has + farnak, de nem bírtam csak 5 percet, mert minden bajom van... Abbahagytam.


Remeg mindenem még most is, pedig egy ideje végeztem.


Nem tudom mi legyen, arra gondoltam, hogy egyelőre csak az adott napi kardiózást csinálom meg, és ha kicsit hozzászokok akkor az erősítést is utána csinálom. Nem akarom erőltetni, mert akkor csak a kedvem megy el és neki se állok többet... Szerintetek így jó?

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook