Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Péntek Enikő (Zóna edzés) rajongók ide!! :-) fórum

Péntek Enikő (Zóna edzés) rajongók ide!! :-) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
726. bdiuci (válaszként erre: 725. - Gabus6)
2013. júl. 8. 22:28

Köszi a felvilágosítást, most akkor mindent bele.:-))

Minden torna után fontos a fehérje bevitele is? Azzal is gondban vagyok. Te mit szoktál leggyakrabban edzés után fogyasztani?

725. Gabus6 (válaszként erre: 724. - Bdiuci)
2013. júl. 8. 22:10

Akkor eddig volt a ráhangolódás, s most már hajrá, kapcsolj rá! :D :D


A kardió felviszi a pulzusodat, szívedet, tüdődet edzi leginkább, tehát állóképességet, stb. Az erősítő pedig az adott testrészt, izmot.

724. bdiuci (válaszként erre: 723. - Gabus6)
2013. júl. 8. 22:03
Húha, akkor én idáig rosszul csináltam, mert csak az egyiket tornáztam. :-((
723. Gabus6 (válaszként erre: 722. - Bdiuci)
2013. júl. 8. 21:58
Mindkettő kell, kardió + erősítő. Összesen 40 perc.
722. bdiuci (válaszként erre: 721. - Gabus6)
2013. júl. 8. 21:52
Enis futottam ma, most indulok tornázni. Bár egy dolgot nem értek. Minden napra két féle torna van feltüntetve. Itt választhatok, vagy mindkettöt kell?
721. Gabus6 (válaszként erre: 720. - Bdiuci)
2013. júl. 8. 21:40

Köszi! :)


Igen, a 12 hetes szerint. Illetve nekiálltam a 8 hetes futóprogramjának is (2 hétig csináltam), aztán átálltam szobabicajra. Napi 1 órát tekerek + Enikő. Többet bírok tekerni, mint futni.... :D


Én még kb. 10 kg-t szeretnék ledobni, bár a centik és a ruháim jobban érdekelnek, mint a mérleg.

720. bdiuci (válaszként erre: 719. - Gabus6)
2013. júl. 8. 21:34

Ügyes vagy, Gabus, nekem is nagyon tetszik Enikö tornája, de sajnos nem vagyok elég kitartó. Pedig én max. 5 kilót szeretnék leadni.

Te a az edzöterve szerint tornázol?

719. Gabus6
2013. júl. 8. 19:41

Sziasztok!


Ma van 1 hónapja, hogy Enikővel tornázom.

Egy kis helyzetjelentés:

derékbőség: -2 cm

csípőbőség: -5 cm


:) :)


Veletek mi újság? Hogy vagytok?

718. jajjj (válaszként erre: 717. - Winnifred)
2013. júl. 7. 19:43

A sétálós részt én még a kutyasétáltatós túracipőben csináltam, sőt az első picike belekocogásokat is. Szóval a cippőt nem is érdemes megvárni vele, sétához jó bármi kényelmes. És amíg csak sétálsz, addig reggel/este a meleg sem gond. És ne felejtsd, h. az sétát kalóriabázis már mozgásnak tartja - többet lehet enni :) Nekem is újra kéne kezdenem a sétálást legalább, kutya is örülne neki.

Majd igyekszem a cigivel, Köszi a biztatást :)

717. Winnifred (válaszként erre: 715. - Jajjj)
2013. júl. 7. 18:17
Ez tök jó módszernek hangzik! Be kell szereznem hozzá futócipőt és pulzusmérőt. Nem tudom, nyáron, amikor ilyen hőség van, belevágjak-e, vagy várjak inkább őszig. A cigiről való leszokáshoz pedig hajrá!!! :)
716. jajjj (válaszként erre: 715. - Jajjj)
2013. júl. 7. 09:47
Ja... a 2 hét kocogást kb. másfél hónap séta előzte meg.
715. jajjj (válaszként erre: 714. - Winnifred)
2013. júl. 7. 09:47

Nekem volt 2 hét amíg sikerült kocognom... sajnos amikor visszajött a cigizés abba maradt. De sétával kezdtem, és azzal h. vettem egy pulzus mérő órát.

Először csak sétáltam olyan tempóban, h. a jó tartományban legyen a pulzusom. 1-2 hét után már csak sétától nem akart felmenni eléggé a pulzusom, ezért felváltva futottam és sétáltam. Nem időt néztem, hanem elkezdtem kocogni, kocogtam, amíg az óra ki nem sípolt, h. túl magas a pulzusom, majd újra sétáltam, megvártam míg normalizálódik a pulzusom. Így egyre hosszabbakat tudtam futni. Aztán volt 2 hét, amikor nem cigiztem, tapaszt hordtam. Akkor rájöttem, h. egyenletes terepen már tudok 20 percet csoszogva kocogni. Nagyon kis lassan, nagyon kis bénán, de megállás nélkül. A második hét végén már 45perc is ment és 5km. Aztán sajnos jött egy buli, és újra cigiztem. Augusztus végén megyek szabadságra, előtte akarok menni háziorvoshoz, feliratni leszoktató tablettát. Utána talán szeptembertől megint lesz futás is.

714. Winnifred (válaszként erre: 710. - Jajjj)
2013. júl. 7. 08:54
Van benne valami, amit írsz! Lehet, hogy jobban kéne a kardiós edzésekre koncentrálnom és csak 1-1 súlyzósat beiktatni. A kardió nagyon a gyengém, futással is próbálkoztam többször is, de végül abbahagytam. Az izmaim, lábam bírják, de a tüdőm nem, kis túlzással olyan légszomjam tud kialakulni, hogy szinte halálfélelmem van (pedig én nem is dohányzom). Nem tudom, ezt hogyan lehet fejleszteni.
713. Winnifred (válaszként erre: 712. - Okina13)
2013. júl. 7. 08:50
Én is jártam így a Tabatás gyertya hasprésnél! Sokszor én is sima haspréssel helyettesítem, különben tényleg napokig kellemetlen lesz...
712. okina13 (válaszként erre: 709. - Jajjj)
2013. júl. 6. 22:55

Nekem is kisebesedett nemrég a farokcsontomnál a bőr, de mára már elmúlt. Én arra gondoltam, hogy biztosan rosszul, rossz testtartásban csinálok valamit, ami persze nem biztos, mert máshogy nem nagyon lehet :D De ezen a héten mikor ezt a kéztámasz nélküli lebegő ülést kellett volna a tabatáról csinálnom, akkor fájt is azon a ponton, viszont ha letámasztottam a kezem akkor meg már nem fájt... :/

Szóval engem is érdekelne a megoldás vagy hogy mit csinálhatok rosszul.

711. jajjj (válaszként erre: 710. - Jajjj)
2013. júl. 6. 21:41
Remélem nem írtam nagy hülyeségeket, ha igen, akkor bátran javítsatok ki.
710. jajjj (válaszként erre: 706. - Winnifred)
2013. júl. 6. 21:41

Ja... és a súlyok. Fogalmam sincs mi a helyes. Az biztos, h. ha fehérjét iszol, és ekkora súlyokkal dolgozol, akkor folyamatosan izmosodsz, ami nem baj, én irigyellek h. ilyen izmos vagy :)

Viszont ha jól értem a dolgokat amiket olvastam:

Fehérje + ilyen nagy súly = tömeg növelés (izomzat növelése).

Fehérje + sok kardió mozgás = szálkásítás (zsír lepucolása az izmokról).


Az utóbbinál ha jól értettem az a nehézség, hogy úgy kell a zsírt lepucolni az izmaidról, hogy közben az izomzatból a lehető legkevesebbet építsen le a szervezeted. És akkor a kardióról is van több elmélet. Az egyik, h. alacsony intenzitással hosszú ideig h. beinduljon a zsírégetés. Asszem az a mondás, hogy ilyenkor azér nem épül le annyira az izomzat, mert alacsony az intenzitás. A másik módszer, az új a kardió intervallum edzés. Ez valami olyasmi mint Enikő tornái is. Itt azt mondják, h. ez azért nem bántja az izomzatot, mert rövid ideig tart a magas intenzitású rész. Még mindig nem sikerült pulzust mérnem Enikő kardió intervallumja közben. Egyszer próbáltam, de elmozdult az óra a felénél (izzadtam).

709. jajjj (válaszként erre: 708. - Winnifred)
2013. júl. 6. 21:31
Én végig csináltam időben... csak nagyon sok gyakorlatnál nem bírtam a 20 másodpercet. Egyszerűen lerogytam a földre, aztán felálltam a 10 másodperc pihenőre, és csúszkáltam tovább a saját izzadtságomban. Sajnos erre nekem még rátesz a cigizés is :( Nekem az a legnagyobb gyengém :( Figy.... ha rendszeresen mozogsz, és odafigyelsz h. mit eszel, és beáltál 63kg-ra. Azt gondold tényleg végig, hogy ha tovább fogysz vajon meg tudod-e tartani úgy azt a súlyt, hogy közben élvezed az életed is. Nem azt mondom, hogy ne próbáld meg, tudnod kell milyen az, ki kell próbálnod, hogy el tudd dönteni. De nem biztos, hogy az a súly az ideális. Amúgy ma reggel próbálgattam a nadrágaimat. 2 éve új munkahelyem lett, ahol dresszkód van.... én meg farmer párti vagyok, és azt elvileg nem szabad hordanunk. Akkor vettünk csomó nadrágot, többek közt egy borzasztó akciós 32-es méretűt, úh. én mindig is 36-ost hordtam. Miután megvettem már otthon rájöttem, hogy hülyeség volt. Amikor először újra elértem az 59kg-t, tök lelkesen felpróbáltam. Még mindig bevágott. Ez szerintem kb. 6-8 hete volt. Még mindig az 59kg-t tartom, 4 hete kezdtem Enikőt. Ma jó volt :) És csak, hogy idegyömöszöljek még egy kérdést.... lebegő üléstől (zóna max has, far) másnak nem tört még fel a popója? Nekem a farkcsontomnál nagyon rondán kisebesedett. Most minden lebegőülés gyakorlatot haspréssel kell helyettesítenem :( Torna matracom van... lehet még rátenni valami szivacsot? Lehet valahol ilyesmit kapni? Hogy hívják?
708. Winnifred (válaszként erre: 698. - Jajjj)
2013. júl. 6. 20:44

A súlytartás évek óta nagyon megy, beálltam egy életmódra, ami tartható és jó számomra. Csak innen lefelé elmozdulni nem tudok egyelőre.


A Max intervall nagyon durva, én sem bírom megcsinálni még. 2x próbáltam, de szédülés, émelygés lett a vége. Egyébként amit súlyban meg tudok csinálni, az nekem a kardióban hiányzik, azt nagyon nem bírom. Pl. a 4 ütemű fekvőtámasz nagyon lassan megy, és 10 helyett 5-öt tudok megcsinálni, és nem is minden körben. Ha nagyon nem bírom, akkor helyette ugrókötelezni szoktam, az is kardió, csak kicsit könnyebb.

707. Winnifred (válaszként erre: 699. - 728bc799e2)
2013. júl. 6. 20:39
Köszi, most kicsit derűsebben látom már a dolgot :) és a hatásotokra a hétvégét most lazábbra is veszem :))) és lám, az emésztési problémák már el is tűntek! Úgy látszik, ki kell tapasztalnom, mennyi kajával és mennyi tornával tudok eredményt elérni. Lehet, hogy nálam kicsit másképp működik.
706. Winnifred (válaszként erre: 695. - Jajjj)
2013. júl. 6. 20:33

Szia! Hát én lehet, hogy túl szó szerint vettem Enikőt, mikor mondja a torna közben, hogy olyan súllyal csináljuk, amit még épphogy bírunk...? Én a 6 kilósat még épphogy bírom karemeléseknél, lendítésnél, meg mikor nyakba kell tenni és úgy guggolni. Lehet, hogy vissza kéne vennem, mert így tömeget nyerek, de nem leszek vékonyabb. (Ill. le sem merem írni, hogy Zuzanának van olyan gyakorlata, mikor fekvőtámaszban a súlyzót a földön kell húzni vagy tolni, na azt meg 10 kilóssal csináltam...) Na szóval nem tudom, mostanában inkább azt hallani, hogy kevés ismétlés nagy súllyal a hatékony, de néha meg azt, hogy kis súly és sok ismétlés (bár ezt inkább régebben hallottam sokat).

Rákerestem egyébként és kicsit meg is nyugodtam. Sok helyen írták, hogy a súly magában nem jelent túl sokat.

A fogyás utáni bőrmegereszkedésről sajnos nekem is van tapasztalatom. Mellben nálam nem olyan durva és a tornától most jobb is lett. A karom viszont nagyon ronda volt, ezért azt pár évvel ezelőtt karplasztika keretén belül korrigáltattam. Sajnos a belső combomon is lóg a bőr, de azt mostmár elfogadom így. Próbáltam rá kozmetikai kezeléseket, de semmit nem értek. A tornával némileg ez is javult azért.

705. jajjj (válaszként erre: 704. - Jajjj)
2013. júl. 5. 18:36
Nem megy ez ma nekem... ezt is privátba akartam.
704. jajjj (válaszként erre: 700. - SDitti)
2013. júl. 5. 18:33

[link]


Ez a júliusi edzésterv. Ha most feliratkozol ahogy irtam, akkor is kapsz tervet, de asszem csak a kis videókból válogatva. Ilyen nagyot augusztus elején küld legközelebb. Ha a fent bemásolt címben a hónap nevét kicseréled pl. júniusra:


[link]


, le tudod tölteni a júniusi tervet is, és a megfelelő hónap nevet behelyettesítve idén januárig visszamenőleg le tudod tölteni az összes tervet, de elég hasonlóak. A tervekhez útmutató is van minden hónaphoz, hogy azokat letöltsd, a fenti cím végén a .xls-t kell .doc-ra cserélned:


[link]

703. jajjj (válaszként erre: 702. - Jajjj)
2013. júl. 5. 18:31
Ezt meg privátban akartam küldeni, csak nem találtam el a privát üzenet gombot. Mindenkitől elnézést a szemetelésért.
702. jajjj (válaszként erre: 699. - 728bc799e2)
2013. júl. 5. 18:24
Az előzőt nem neked akartam küldeni. Mobilon néztem, itt nagyon picik a betűk, rossz névre kattintottam. Bocsánat!
701. jajjj (válaszként erre: 700. - SDitti)
2013. júl. 5. 18:09
A tornavideo.hu edzésterv menü pontja alatt tudsz feliratkozni rá.
700. SDitti (válaszként erre: 699. - 728bc799e2)
2013. júl. 5. 17:12
Szia! Pontosan hol lehet találni ezt az edzéstervet, mi a neve ennek a fajtának (ami a zsírt égeti)?
699. 728bc799e2 (válaszként erre: 689. - Winnifred)
2013. júl. 5. 16:40

Szia!


Hétfőtől péntekig tornázom, az edzésterv szerint! Azt a változatot választottam, ami a zsírt csökkenti, de azért mellette tónusos lesz a test! A múlt hónapban a dvd-kre tornáztam, minden héten másikra, aztán a végén vegyest csináltam!

Most pedig a kisvideókat csinálom, az kb 30-40 perc!

De a dvd-k alapján is kb bő 45 perc edzés van egy napra!

Én szoktam csalni, mármint a kajában! Hétvégente van csalós napom! Addig odafigyelek hogy mit eszek, hétvégén kicsit lazulok, persze nem azt jelenti, hogy az egész hűtőt kipakolom! :D

Szerintem kitartás!

És mérd a centit, mert lehet, hogy ott van változás!

698. jajjj (válaszként erre: 697. - Jajjj)
2013. júl. 5. 16:19
Nagyon szétszórt vagyok :| Ideális súly: számodra elfogadható mennyiségű mozgás és hosszú távon tartható táplálkozás mellett meg tudod tartani.
697. jajjj (válaszként erre: 693. - Winnifred)
2013. júl. 5. 16:17

Ja... és 1200kcal hosszú távon nagyon kevés. Én azért állítottam ennyire, mert nekem a hétvégék ha akartam, ha nem csaló napok voltak: buli, családi összejövetel, anyukám főz, anyósom főz.

Ilyenkor simán becsúszott 1800kcal, de volt h. több mint 3000kcal. És ne félj megenni amit letornázol! Ha tornázol több minimum fehérjét is fog előírni.

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook