Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Péntek Enikő (Zóna edzés) rajongók ide!! :-) fórum

Péntek Enikő (Zóna edzés) rajongók ide!! :-) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. aug. 30. 08:49

Mikor elkezdtem zónázni akkor nekem már volt 2x 0,5kg és 2X 1 kg bokasúlyom, viszont kézi súlyzóm az 2X1,5 kg volt.

Az intervall és a kardió-erősítő blokkoknál egyáltalán nem kell a boka súlyzó,mert meggátolja,hogy robbanékony és elég gyors legyen az ember, Enci szigorúan tiltja is,tönkre vágja az ízületeket, meg ugye lefogja a seességet és a HIIT nem lesz HIIt csak egy átlagos erobik,szóval oda nem kell.Az erősítésnél nyugodtan lehet használni,szerintem elég a 2X fél kg, vagyis én azt használom.

A kézisúlyzó az más, ide kell azért a nagyobb súlyzó, én 2X3 kilósat vettem, egy idő után rácsatoltam a karomra a bokát, úgy is kevés volt vettem egy tárcsás súlyzószettet.

Én a netről rendeltem, nem tudom lehet-e itt berakni oldalt: inSport line oldalról 2X3 kg vinyl bevonatú súlyzó 4 ezer ft,a hervisben darabja ennyi,mondjuk a neoprém, ami annyit takar,hogy térhajlatban kényelmesebb,a vinyl meg egy picit nyomja a bőrt,ha nincs rajtam nadrág. A tesco-ban meg a tárcsásat vettem akciós 7000ft volt,a bokát is ott vettem,az már nem tudom mennyi volt se kb 1000-2000ft között volt az ára.


Viszont ,a helyedben úgy csinálnám,hogy 2 db sparos verde ásványvizes palackot, a 7,5 deciset megtölteném homokkal, és azzal edzenék próbaképpen, hogy kitapasztaljam mennyire kihívás.Az olyan 2X 1,5 kg, ha könnyű még felraknám a a csuklómra a 2X fél kg bokát, és ha még így sem kihívás ,akkor vennék nagyobbat.

Remélem tudtam segíteni :-)

1595. főnix01
2015. aug. 30. 07:41
Sziasztok! Mèg egy kèrdèsem lenne :-) szeretnèk sùlyokat venni. A bokasùly mekkora legyen ès a kèzi sùly? Bokasùlynak 0,5 kilòt gondoltam. Mèg a sùlyok terèn elèggè kezdő vagyok. Ès hol lehet venni milyen àrban?
1594. főnix01
2015. aug. 27. 22:42
Köszönöm a vàlaszokat :-)
1593. jajjj
2015. aug. 26. 20:32
I kissed... Autocorrect.
1592. jajjj (válaszként erre: 1591. - Pink habroló)
2015. aug. 26. 20:31
Nekem az elejen az I kisded a girl rockositva ami nagyon tetszik. Meg a has popsiban a wtf zene :) Es az intervallum is jo tancoltatos. Meg a light zenei jok Ennyire, meg a Max intervall. A későbbiek nekem kicsit unnalmasak, legalabbis ami megvan... Marmint zenében.
1591. pink habroló (válaszként erre: 1589. - Jajjj)
2015. aug. 26. 19:55
A zóna2 zeneileg is a legjobb, a hát - popsi utolsó 7.percetol a Gosipp szám (azt hiszem az) nagyot lendít az ügyön, hogy vegignyomjuk :-)
1590. pink habroló (válaszként erre: 1584. - Noncsika1900)
2015. aug. 26. 19:22

Szia,

Nagyon jó a live 2.

Az első lemezen a kardió intervall, és az X kardió az amit én nem érzek annyira erősnek, a többi viszont kihívás. Itt nincs kellék.

A 2.lemezen a jump - nál van zsámoly, de lehet helyettesíteni, szteppel, vagy sámlival,én úgy érzem ez nagyon haladó lemez. A kardió - erősítő is, mert 25 mp az aktív szakasz és 8mp a pihenő, eléggé ki veszi az ember erejét :-)

A7 perces has köredzés lenne még könnyebb, de azt meg az előtte lévő után kell megcsinálni amiben 4terd 4sarok helyben futást és fekvotamaszos kombináció váltakozik 6x30mp 5kör ben , szóval ez meg így 22perc, nagyon nehéz.

Enikő figyelt rá, hogy ne komfort zonazzunk, de azért megcsinalható,legyen közép haladóknak is.

1589. jajjj
2015. aug. 26. 19:20

Z2 és Mix tényleg jók popsira. A Z2 az egyedüli, ahol az egész DVD saját testsúlyos, nekem a mai napig a kedvenc Enikő DVD-m.

A mixen ahol súlyzót használ, eleinte simán mehet súlyzó nélkül, esetleg vízzel teli ásványvizes palackokkal. Amúgy az über comb és popsi gyilkos dvd az szerintem a max. A max intervallt én a mai napig azért nem tudom teljes gőzzel végigcsinálni, mert olyan szinten szapulja a combot, hogy az a röpke 18 perc óráknak tűnik. A max has+far edzése fent van a kisvideók között kivonatolva: [link]

Ezt is próbálgathatod először súlyzók nélkül, aztán esetleg a vizes palackokkal. De elsőre szerintem is a Z2 a nyerő.

1588. pink habroló (válaszként erre: 1587. - Főnix01)
2015. aug. 26. 19:04

Szia!

A Zóna 2 amiben nem kell használni semmit, és tartalmaz hát- popsi valamint egy has-popsi erősítő blokkot . A kardió-intervall blokk meg szerintem nagyon erősen rámegy a combra.

A Mix 1 meg erősen popsi fókuszról, 6x10 perces edzést tartalmaz, és 1blokkban használ súlyzót, a többiben nem kell .

1587. főnix01
2015. aug. 26. 18:06

Sziasztok!

Egyre közelebb kerülök, hogy vegyek dvd-t :-D

Szeretnèk kèrdezni, hogy melyik az a dvd-je Enikőnek, amin főleg a popsin ès a combon van a hangsùly, de nem kelk hozzà semmi, csak a testem?

1586. Noncsika1900 (válaszként erre: 1585. - Voryka)
2015. aug. 26. 15:26
Köszi!!!
1585. Voryka (válaszként erre: 1584. - Noncsika1900)
2015. aug. 26. 15:15

Szia! :)

Első lemez:


Bemelegítés

20p intervall

Klasszikusok

ZONA BTR

X kardió


Második lemez:


Kardió-erősítő intervall

Jump ZONA

ZONA 2nd

7 perces köredzés

Nyújtás

2015. aug. 26. 14:44

Sziasztok!

A kérdésem még mindig ugyanaz.Valaki akinek megvan leírná nekem mit tartalmaz a Live2?Azt tudom ,hogy csupa kardió,és 10 video.De részletezné nekem valaki?Arra gondolok ,hogy 20 perc cardio intervall,15 perc has popsi intervall.....stb..

Köszönöm!!!

1583. jajjj
2015. aug. 26. 12:43

Bocsánat... itt lehet szavazni:


[link]

1582. jajjj
2015. aug. 26. 12:41

Igy talán könnyebb lesz:


Itt lehet szavazni:

[link]


És itt lehet az eredményeket megnézni:

[link]

1581. Voryka (válaszként erre: 1579. - Jajjj)
2015. aug. 26. 11:57

Ez a számozás nagyon jó ötlet! :) Ha nem bánod, leírom a többi, kimaradt DVD-t is (igyekszem úgy pontozni, hogy tényleg reális legyen ;) )


Mix 2 = 6 ( a Mix párja, csak ebben már súlyzók is vannak, valamivel lihegősebbek a kardiók is)

Fun = 6 (40-50 perces egybefüggő videók, összesen 3db + egy elbeszélgetős videó a kajálásról; súlyzó egyáltalán nem kell hozzá, kardió+erősítés mindegyik)

Live = 8 (kemény 3 hónapos program, súlyzó és zsámoly /esetleg kanapé széle, ágy széle, lépcsőfok is jó, én sem vettem zsámolyt/ kell hozzá, vannak benne intervallok, erősítések, vegyes videók)

Live 2 = 8,5 (ha lehet ilyet adni :) egy picivel keményebb a Live-nál, mert ez csupa intervall, 4 hetes terv van hozzá).


Egyébként részemről a másik téma lezárva, én elnézést is kértem, tényleg csúnyán viselkedtem, de beláttam és lapoztam! :) Az idegesítő emberkéket ezentúl figyelmen kívül hagyom, a káromkodást pedig megoldom szóban :D

1580. jajjj
2015. aug. 26. 07:26
Ja... és továbbra is gyűjtöm a régi kevesebb DVD-kből álló edzésterveket. Aki régóta csinálja, és szép fokozatosan meg tudta venni az összes DVD-t, annak az új DVD-k beszerzése nem olyan nagy kiadás. De aki csak most kezdi, annak elég nagy kiadás egyszerre megvenni több DVD-t, szerintem ilyenkor jól jöhetnek ezek az edzéstervek. Szóval akinek van olyan, ami még nincs még fent a Rendszer naplómban, az küldje. Szívesen felteszem azt is.
1579. jajjj (válaszként erre: 1578. - 388b941089)
2015. aug. 26. 07:20

Mindenkinek mást jelent a kitartás, mások az alapjai, más a fizikai állapota, és mások a céljai. Nem mindenki akar magának "Enikő-testet", de szerintem mindenki, aki felismeri, hogy ha változni akar, azért tennie is kell valamit, és a saját keretei között tesz is ezért valamit, az elismerést érdemel, és nem leszólást.

Vannak itt nagyon profik, akik évek óta csinálják, és van aki most szánta rá magát, hogy csináljon valamit. Szerintem az utóbbi egy sokkal nagyobb erőfeszítést igénylő lépés, támogatnunk kéne ebben egymást, és úgy tanácsot adni, hogy elgondolkodtunk azon, milyen is volt, amikor mi tartottunk itt.

Egészen más az, amikor valaki gyerek kora óta sportol vagy tizenévesen elkezd valamit, mint amikor 30 felett kezd el tapogatózni, esetleg már több évnyi irodai munkával, és az ezzel járó fizikai korlátokkal a háta mögött.

Valahogy olyan, mintha azt mondanátok, hogy aki nem akarja a 200%-ot beletenni, az már nem is tartozik közénk, az már csak egy alsóbbrendű lény.

Én Honey30 mondanivalójával értek egyet az alapján, hogy az eredeti kérdés arra irányult, hogy a Zóna1 DVD után, a Z1 és Z2 DVD-kből milyen edzéstervet érdemes összerakni. Nem kell rögtön a napi 2 edzésbe beleugrani, azt mindenkinek magának kell felmérnie, hogy ennek eljött-e már az ideje, és a saját értékrendje szerint belefér-e ez az életébe. A Z1-Z2 DVD-ken fél órás edzések vannak, ezekből 2-t megcsinálni, napi 1 óra tornát jelent bemelegítéssel és nyújtással. Ha valaki eddig nem tornázott, sem otthon, sem máshol, akkor idő és szervezés kell ahhoz is, hogy átalakítsa a napirendjét, hogy fél óra edzés beleférjen.

Honey30 szerintem azon akadt ki, hogy a beérkező válaszok ezt a fokozatosságot nélkülözték. Lehet hosszútávú cél az, hogy le tudjak nyomni egy intervallumot és egy erősítést heti 5x, de szerintem a Z1 DVD után, nem ez a következő lépcső.

Fentebb direkt azt írtam, hogy Honey30 mondanivalójával egyetértek, de a későbbi stílusával nem. A személyeskedést Voryka kezdte, és ebbe bizony Honey30 is belement, és innentől kezdve az egész minősíthetetlenné vált.

Szerintem ennek a fórumnak nem ez lenne a célja, 2 éve van a kedvenceim között, és ilyet még nem láttam.


Hogy valami haszna is legyen a hozzászólásomnak, mit szólnátok ahhoz, ha megpróbálnánk valami sorrendet felállítani a DVD-k között. Pl. én 2013-ban 0-ról kezdve kezdtem tornázni, nekem ez a sorrendem azok közül, amikre tornáztam:


Light = 1

1 = 2

2 = 3

Tabata = 4

Mix = 5

Max = 6

IdőZóna = 7


Az = jel utáni számokkal egy pont értéket adtam az egyes DVD-knek. Akinek van kedve töltse ki a pontozást, és a végén összesíthetjük ezeket, így lenne egy lista arról, hogy az egyes DVD-ket átlagosan mennyire tartjuk nehéznek, és ha legközelebb ilyen kérdés jön, hogy melyik DVD-t érdemes következőnek megvenni, akkor vissza lehetne keresni a számokat, és az alapján ajánlani. Ill. ha új DVD jön ki, akkor aki már megvette pontozhatja a DVD-t, és ezzel segítheti a többiek döntését.

És persze, sok tényező van, hogy ki mióta edz, vagy pl. a Tabata DVD nagy súlyzóval beszabehu, de kis súlyzókkal kezdve szerintem szépen hozzá lehet edződni, de ha mindenki megpróbál így mérlegelni, és a haladó nem azt nézi, hogy hát ez meg se kottyant nekem, hanem hogy a másik DVD-khez viszonyítva ez relatív könnyebb v. nehezebb volt, akkor a számok egy tök jó objektív mutatót adhatnak.

1578. 388b941089 (válaszként erre: 1574. - Pink habroló)
2015. aug. 26. 06:20
Sok emberbol az irigyseg beszel am. Kevesemberben van meg a kitartas es ezert nekiesnek annak, aki bizony csinalja nap, mint nap evek ota.
1577. 388b941089 (válaszként erre: 1573. - Voryka)
2015. aug. 26. 06:18
Probáld ki, 3 honap es lesz eredmenye;)
2015. aug. 25. 22:06
Régóta zónázok,érdeklődni szeretnék,milyen a live 2 dvd???
2015. aug. 25. 22:01

Sziasztok!

Csak annyit fűznék a dologhoz,hogy Voryka kezdett el minősíthetetlen szavakat használni.(lelki nyomorék,hervadó virág,"az ilyenek szaporodnak")....stb. Érdekes,hogy erre senki nem akadt ki.És ez"2012 óta nem fejlődsz"????Ez mi???Azért mert van olyan ember aki nem olyan intenzíven csinálja mint te Voryka,az már csak "nyújtózik a kanapén"????Nem mindenkinek van szüksége heti 5 edzésre a változáshoz.

És nem akarok senkit megbántani,de mi ez a kamu diploma???Miért lenne kamu?Az szokta fikázni ,kamuzni a diplomásokat akinek nincs.Bocs!!!

Szerintem mindenki becsülendő aki nap mint nap dvd-re OTTHON tornázik,zónázik,vagy rékázik ,vagy bármit csinál.Az otthoni tornához kell csak igazán az akarat,főleg család,háztartás ,gyerek mellett.

1574. pink habroló (válaszként erre: 1566. - MaddyJenny)
2015. aug. 25. 19:03

Ezt nagyon jól összefoglaltad és örülök, hogy leírtad, mert én is pont ugyanígy látom.

Az ilyen negatív felhasználók miatt megy el a kedve az embernek a fórumozástól és naplózástól,pedig nagyon sokan vannak itt olyanok,akiktől tényleg lehet tanulni, akikre fel lehet nézni, mert példaképek, és tudásuk is van,olyan emberek akik a tudás mögött eredményt is tudnak felmutatni, de beszabadul egy ilyen Honey30 féle, osztja a nagy semmit,és ha nem értünk vele egyet akkor kínjában támad.

Elveszi az ember kedvét a hoxázástól,kivesszük a pipát és csak egy tátongó üres topik marad.

1573. Voryka
2015. aug. 25. 18:40
Olyan is van, csak a vőlegényemé, talán 7,5-re lehet feltekergetni :D köszi szépen!
1572. 388b941089 (válaszként erre: 1571. - Voryka)
2015. aug. 25. 13:55

Bőven elég ennyivel csinálni kezdetben. ;)

Csak súlyzórúd kell hozzá és tárcsás súlyok, nem kézisúly. ;)

1571. Voryka (válaszként erre: 1570. - 388b941089)
2015. aug. 25. 13:53
Köszönöm, utánanézek! :) Ès mekkora súllyal kellene ezeket kezdeni, ha most 2x5kg-val szoktam tornázni? Maradjon ez és növeljem fokozatosan vagy máshogy ajánlanád? :)
1570. 388b941089 (válaszként erre: 1568. - Voryka)
2015. aug. 25. 12:34
Nem kell kondizni, elég valami lájtosabb súlyzós edzést nyomni, hot iron, body pump pl.
1569. Voryka (válaszként erre: 1567. - 388b941089)
2015. aug. 25. 12:24
Ez engem sokkolt :D
1568. Voryka (válaszként erre: 1565. - 388b941089)
2015. aug. 25. 12:22
Nehéz kérdés. A család őrjöng, hogy tovább egy kg-mot se, de èn még mindig nem vagyok teljesen elégedett :/ A hasamon, karom alsó részén és a belső comb területén meg van nyúlva a bőr, nem lóg vagy ilyesmi, feszesedett sokat, csak valahogy nem engedi látszódni alatta az izmokat. A comb-fenék nekem a főellenség, a felsőtestemmel már kiegyeznék, csak látványosabb izmokat szeretnék. Tudom, előrébb lennék, ha kondiznék, de tényleg nem.. nem :D
1567. 388b941089 (válaszként erre: 1566. - MaddyJenny)
2015. aug. 25. 11:40

Mégis volt időd 2 órán keresztül értelmezni, fejtegetni ezt a párbeszédet. :DDDDD

Komolyan ennyi időt fordítottál a kettőjük vitájára? Minden egyes mondatot kielemeztél. XDD

Szent sz.r! :D

Kit érdekel, hogy marják egymást. XD

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook