Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Péntek Enikő (Zóna edzés) rajongók ide!! :-) fórum

Péntek Enikő (Zóna edzés) rajongók ide!! :-) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
816. jajjj
2013. aug. 1. 09:25

Elolvastam a cikket. Én is szoktam olvasni őket. Amúgy ti szoktatok valahogy testzsír%-ot mérni?


A gyors és a lassú anyagcserét szerintetek mi mutatja? Ha az a kérdés, h. hányszor kakilunk egy nap... nem akkor az én anyagcserém amióta életmódváltok, jobban pörög mint valaha, és a fehérje sem hatott erre.

Amit még megfigyeltem, hogy a régi koplalós diétáimnál, mikor reggel este mértem súlyom, sokkal kisebb volt a kettő között a különbség. Most igyekeztem nem mérni, de amikor mégis, volt h. 1-1,5kg is megvolt úgy, h. ált igyekszem nem este teleinni magamat, mert utálom amikor éjszaka felébredek arra, hogy pisilni kell.


Mindenesetre én drukkolok! Majd írj hogy haladsz.

815. Gubóka (válaszként erre: 814. - Kata8619)
2013. aug. 1. 09:20
power soyt iszom, laktozmentes mizo tejjel. laktoz es gluten erzekeny is vagyok.
2013. aug. 1. 09:13
Milyen protein iszol? Az is lehet, hogy a tejjel és a proteinben lévő tejsavóval lesz baj. Próbáld meg a szója proteint szója tejjel vagy vízzel.
813. Gubóka
2013. aug. 1. 09:08

koszi a cikket, negnezem majd. szoktam olvasni az oldalt, nagyon jo.


napi folyadek vizbol boven meg van, otszori etkezes is. mondjuk en tizoraira es uzsira altalaban zoldseget eszem, jobban szeretem mint a gyumolcsot :)


multkor nikor elkeztdem inni rendszeresen a feherjet eszrevettem h fogott.. es most is ez van, hogy ket harom napig semmi.


egyek inkabb gyumolcsot mondjuk tizoraira? vagy probalkozzak egy evokanal lekVrral reggeli elott?:):-D


bosszant a dolog mert nekem ezzel sose volt problemam.


koszi a valaszokat csajok, nagyon rendesek vagytok h segitetek :):)

2013. aug. 1. 08:10
Gubóka, ha megvan a napi 2liter folyadék és 5-6 étkezés megvan egy nap, amely tartalmat gyümölcsöt, nem lehet lassú az anyagcseréd. Vagy ha ezek ellenére mégis, akkor máshol keresendő a probléma. Reggelire ajánlom a zabkását, gyümölccsel! :)
2013. aug. 1. 08:07

[link]


Lányok! Ez egy nagyon hasznos cikk az edzés utáni szénhidrát bevitelről. Egyébként is ajánlom ezt az oldalt azoknak, akiket komolyabban érdekel a testépítés.

810. Gubóka
2013. aug. 1. 07:22

én is imádok enni...jajj nagyon is :) de majd akkor eszem meg a mozgás kalóriáit, ha elértem a célom.


per pill el vagyok keseredve, amikor csak diétaztam (nem mozogtam nem itttam feherje port) akkor fogytam ket kilot. igaz vissza is hiztam azota.. szal nem volt tul eredmenyes.


viszont most h figyelek a kajara (nem dieta) es mozgok hetente 5X min. es iszom a feherje port, grammra pontosan ugyanannyi vagyok.


egyik ismerosom azt mondta, h vszeg azert mert nagyon kis feleslegem van, és h mivel foralodok, ezert annyira nekem a merlegen nem lesz jelentos valtozas a feherje miatt mert kozbe epul az izom.


hat remelem mert elkeseredtem kicsit :D


meg a masik, h nagyon belassult az anyagcserem... neked van iylen mellekhatasa a feherjenek?


nem akrok inni szuzteat mert attol csikar a hasam, de valami kéne ami kicsit felpörgetne a dolgokat.


ötlet?

809. jajjj
2013. júl. 31. 23:48

Én csak most kezdtem fehérjét inni, és a péntek enikő félét ellenőriztettem fehérje fogyasztó sógorral, és ő arra mondta, h. jó. Úh. edzés után delicious whey egy adag, és ha nincs jobb uzsonnám, akkor uzsonnára micellar caseint. Valahogy még mindig idegenkedek tőle... de most mindent a célér... ami nem tom pontosan mi.


Nem kell megenni a plussz mozgással egyenértékű kalóriákat, de meg lehet enni. A lényeg, h. a fehérje szükségleted mindenképp fedezd. Ha jól értem amiket olvastam azért, mert kalória deficit esetén a szervezeted elsősorban nem a zsírokat kezdi majd bontani, hanem az izmokat. Ezért fontos a súlyzós edzés ilyenkor, és a fehérje, h. ne a zsír maradjon ott. A mozgással elégetett kalóriák amúgy szintén beleszámítanak a kalória deficitbe. Tehát ha csak 1500-at eszel csak akkor is amikor mozogsz, akkor a képlet szerint hetente több mint 0,4kg-t is fogyhatsz... de ez csak matematika, az emberi szervezet meg nem az.


Én borzasztóan szeretek enni, és ha nem figyelek oda, akkor könnyen felszaladnak rám a kg-k, és minden plussz kalóriának amit megehetek irtóra örülök. Ha te az a szerencsés vagy, akinek nincs ilyen gondja, akkor nem KELL megenni a lemozgott kalóriát... de lehet :)

808. Gubóka (válaszként erre: 806. - Jajjj)
2013. júl. 31. 16:53

akkr nem kell megenni pluszba a mozgassal egyenerteku kaloriakat ugye jol ertem?


vhogy ez kavar volt.


regota iszom feherje port, ezzel nincs baj szerencsere. csak a szenhidrattal. :-D


ha nem iszom feherjet akkor ugy nezek ki mint aki epp ehen halni keszul ha edzek rendszeresen.


te mit iszol? en power soyt (gluten es laktoz erzekeny vagyok igy nekem.kicsit bonyolultabb)

807. jajjj (válaszként erre: 806. - Jajjj)
2013. júl. 31. 16:51
No megint a mobilról írás. Ha a napi keretes 1500 kcal, és te még 400kcalnyit tabatázol Aznap, akkor Aznap akár 1900kcalt is ehetsz. Ezt tedd az előző elejére, akkor érthetőbb :)
806. jajjj (válaszként erre: 805. - Gubóka)
2013. júl. 31. 16:46
1500 + mozgás ajánlott izmok megtartása miatt. Ezt én sem mindig tartottam, de ált hétvégén jól jött az a néhány hétköznapról maradt kalória. A tabata mellett érdemes figyelni a minimálisan ajánlott fehérje mennyiségre is, hogy legyen miből izmot csinálnod. Ezt kbázison a jobb oldali sávban tudod nézni. Pl. ha mozogsz jelzi, h. több fehérjét kéne enned, amit 1500 kcalból nem is olyan egyszerű. Már én is fehérje porozok emiatt.
805. Gubóka (válaszként erre: 804. - Jajjj)
2013. júl. 31. 16:29

nekem is nagyon vekony a csuklom, neha el is farad, vagy nehezen megy par gyakorlat emiatt.


ha konnyen hizol akkor endomorf sztem. en sportos izmos vagyok nem sok felesleggel, de nem szedek magamra konnyen izmot annyira, atlagosan inkabb. en a sportos es hizasra hajlamos kozott vagyok.


egneztem a kalorias oldalt, nagyon jo!! 0.4 deka fogyas/hetet allitottam be, sztem az nem gyors, tarthato.


amit kiir kaloriat h mennyit egyek (nekem cirka 1500vmennyi) aztan a mozgason felul kell fogyasztani?


ugyertem h tabatazok reggel este az kb 500-600kcal minusz.szal akkor 1500kcalt kell ennem es a mozgas leviszi ugye, vagy 1500 + mozgas ertekevel aranyos kaloria mennyiseget meg kell ennem? ez nem volt tiszta

804. jajjj (válaszként erre: 803. - Gubóka)
2013. júl. 31. 11:31

Ja... én a havi edzéstervből csinálom tabatát. Ott van egy napi 1 edzéses sor, és alatta is egy, ahol hetente 3-szor duplázik. Ill. a zónamixben is most már benne vannak a tabaták, onnan is csináltam múlt héten egy sort. Én nem tudtam megfejteni melyik alkat típus vagyok :| Nagyon vékony csuklóm van, de biztos h. nem tartozok a sovány hízni nem tudók közé... bármikor hízok ha kell (meg ha nem), az nem probléma.


Majd kísérletezek akkor megint gyertyahaspréssel, ha újra begyógyult a popóm.

803. Gubóka (válaszként erre: 802. - Jajjj)
2013. júl. 31. 10:01

nekem is áj nagyon... de en leteritek plusz egy plédet..ugy elviselhető, megy igyekszem úgy lendületből csinálni hogy ne érintkezzen ugy, de a pléd jobban bevált :)


szimpla sort? nem alaktipus szerint van felosztva? en endomorfot csinalom.


es latsz magadon valtozast ket het utan?

802. jajjj (válaszként erre: 801. - Gubóka)
2013. júl. 31. 09:36
Én még csak a második hétnél tartok tabatában, és csak a szimpla sort csinálom, sok izomlázzal, szóval nem engem keresel, esetleg majd Winnifred ha erre jár. Csak érdeklődni szeretnék, te hogy állsz a gyertya haspréssel, és a teljes felüléssel? Valahányszor begyógyul a fenekem, mindig lelkesen nekiállok, hogy most már biztos megkeményedett a bőr ott, de nem... van esetleg ötleted mire kell figyelni? Vagy mit rontok el?
801. Gubóka
2013. júl. 31. 07:42

sziasztok!


csatlakoznék én is.


Én a Tabata dvdjere nyomom, az edzésterv alapján. Brutális :)


Nincs igazan felesleg rajtam, elég aktiv sportos életet éltem halisten eddig is.


Remélem azért sikerül formálódni vele, a fenekem az mindig is lapos volt, maxi 3-4kgtol szabadulnek meg.


Van aki végig csinalta ezt az edzes tervet?a Tabatasat egy honapig? Eredmény?

2013. júl. 29. 20:51
Szeretném megkérdezni, hogy ki szokott az ingyenes kis videókra edzeni és azt az edzséstervet követni? Érdekelnek a tapasztalatok, vélemények.
799. jajjj (válaszként erre: 798. - Jajjj)
2013. júl. 27. 12:45
Mindig ez van, ha mobilról netezek. Összekeverem a privátot a nem priváttal :(
798. jajjj (válaszként erre: 797. - 40f26c89e8)
2013. júl. 27. 12:43
797. 40f26c89e8 (válaszként erre: 795. - Jajjj)
2013. júl. 27. 10:00
jajj,eltudnád nekem is küldeni privátban ezt az edzéstervet?Én is most kezdek tornázni Enikőre,meg van itthon a Zóna ligh.Köszönöm előre is
796. bögre (válaszként erre: 795. - Jajjj)
2013. júl. 25. 16:54
Köszönöm szépen, már teljesen világos! :)))
795. jajjj
2013. júl. 25. 16:15
Küldtem privátban egy linket. Erre kattintva megnézheted a júliusi edzéstervet. A rózsaszín táblázatot kell nézned, a harmadikat: Edzésterv Zóna light DVD-hez. Ennek a helyedben az első sorával kezdeném első héten (Napi fél óra a karcsúbb testért), aztán majd meglátod mennyire fárasztó. Mindegyik nap megcsinálod az aznapra kiírt egy db. tornát a dvd-ről - kb 20 perc, plusz előtte ill. utána a dvd-n lévő bemelegítést - 5 perc és nyújtást - 5perc. Ha ezt úgy érzed kevés, akkor mondjuk lépj tovább a második sorra a köv. héten, ott már 2 torna van egy napra, majd ha már az is nagyon megy, akkor a harmadikra.
794. bögre (válaszként erre: 793. - Jajjj)
2013. júl. 25. 15:19
Köszönöm, nagyon kedves vagy! :) Azt a részt kell naponta megcsinálni, amelyiket megkapom az edzéstervben? Mert éppen néztem, hogy a dvd 120 perces! Ha sikerül ezeket megcsinálnom, utána mi a teendő? Hogyan kell tovább?
793. jajjj (válaszként erre: 792. - Bögre)
2013. júl. 25. 12:13
Szia, elolvastam a hozzászólásaidat, és láttam, hogy vannak egészségügyi problémáid. Enni hogy eszel? Követsz valami diétát? A zóna light dvd kezdésnek mindenképp jó. Ha most feliratkozol edzéstervre, akkor hamarosan jön az augusztusi edzésterv, abban van kifejezetten a zóna light dvd-hez készült edzésterv is. De ha esetleg még azt is nehéznek tartod, akkor kezdj nagy sétákkal, ha van rá kereted egy pulzusmérő órával. Ösztönzés: nagyon fontos, hogy nagyon hamar legyen valami kis pici sikerélményed. Ez lehet 1kg leadása, 1cm vesztése, hogy érzed h. feszesebb a combod. És még egy tipp. Nem az számít, hogy torna közben hogy érzed magad, és mit gondolsz Enikőről. Csak az számít, amit utána érzel egész nap! A tudat, hogy akárhogy is, de megcsináltad. Azért éri meg dolgozni.
792. bögre
2013. júl. 25. 11:07
Szóval, elhatároztam, nekiállok mozogni, szerencsére nem fáj annyira a lábam! A zóna light dvd remélem megfelelő lesz számomra! Tudnátok-e egy kis útmutatást adni a minden napokra, egy kis ösztönzést, hogy semmiképpen ne adjam fel! :) Jó olvasni, ahogy segítitek egymást!
791. jajjj (válaszként erre: 790. - Jajjj)
2013. júl. 23. 16:09
Ja... és állítólag utóégetés is van. Vagyis nem az számít, h. torna közben mennyit égetsz, hanem utána.
790. jajjj (válaszként erre: 783. - Lilla_89)
2013. júl. 23. 15:54

Szia, erre szerintem a fórumon már többen megpróbáltak válaszolni, azért nehéz mert ez függ a testsúlyodtól is.

Én kaloriabazison kardio tornának szoktam felvenni, itt be van állítva, h. 59kg vagyok. Most megnéztem így 149kcal-t ad ki. Ha ennél több vagy súlyban, akkor valszeg többet ad ki, ha kevesebb kevesebbet.

Amúgy lehet h. a kor is számít. Én néha néztem pulzus mérő órával, ami viszont kalóriát nem számol. Találtam egy honlapot, ami átlag pulzus, életkor, testsúly és időtartam alapján számít elégetett kalóriát.

789. jajjj (válaszként erre: 785. - Mese1991)
2013. júl. 23. 15:42
788. jajjj (válaszként erre: 786. - Adri25)
2013. júl. 23. 15:41

Nekem főleg a tabatát érzi meg a combom, de nem tudom melyik gyakorlatot, csak h. izomlázam van, és most azt csinálom. A karom, vállam, tricepszem a látványosabb.

Combfeszesítéshez ajánlom Béres Alexandrát is. Szinte minden dvd-jén a 10. perctől kb. a 20. percig a combodat készíti ki. Nekem nagyon látványos volt heti 2-3 alkalomtól is. Mondjuk minden dvd-jén azt vártam, h. csak a combon legyek túl, utána túlélem... ja viszont mindezt kitörésekkel éri el. Van aki arra érzékeny. Az Új kihívás comb része a legdurvább.

787. Winnifred (válaszként erre: 786. - Adri25)
2013. júl. 23. 15:28
Nekem izmosodott, elsősorban feszesedett tőle, főleg azoktól a gyakorlatoktól, amiket súlyzóval kell csinálni (pl. guggolás súlyzóval a nyakban).
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook