Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Péntek Enikő (Zóna edzés) rajongók ide!! :-) fórum

Péntek Enikő (Zóna edzés) rajongók ide!! :-) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
1146. c306628484 (válaszként erre: 1145. - Jajjj)
2014. márc. 20. 15:56

Semmi baj! ;)

Én pont az szerint az edzésterv szerint edzek amit másodiknak linkeltél be.

Te is ez szerint tornázol?

1145. jajjj
2014. márc. 20. 14:56
Na most látom nem olvastam végig Blankát.. benne volt minden.
1144. jajjj (válaszként erre: 1142. - Zara87)
2014. márc. 20. 14:54

Ez itt a korábbi 12 hetes progresszív edzésterv, ez még csak a zóna max dvd-ig van, de egyelőre ez is elég.


[link]


Ez pedig a facebookon volt fent még tavaly év végén, ez is egy edzésterv.


[link]


Zóna Lighttal indul. Ha A zóna light után még nem akarsz váltani zóna 1-re vagy még épp nem tudod megvenni, akkor iratkozz fel a havi edzéstervekre, azokban van a zóna light dvd-re vonatkozó rész, a rózsaszín táblázat. Az utolsó havi edzéstervet innen töltheted le:


[link]


Enikő honlapján ingyenes videók is vannak fent, a fenti fájlban, ehhez is fogsz találni kezdőknek való edzéstervet.

1143. c306628484 (válaszként erre: 1142. - Zara87)
2014. márc. 20. 10:59

A light tökéletes lesz kezdésnek. Érdemes beszerezni a tornavideo . Hu oldalrol a webshopban a totál zóna csomagot. Abban benne lesz egy 12 hetes progresszív edzésterv. ( én a letölthető totál zónacsomagot rendeltem meg, most amugy is akcios) Ez úgy épül fel, hogy az első 3 héten heti 4- szer kell tornàzni. 3 tornamentes napod lesz. Lesz benne étrend is, meg sok jó recept. ;)

Viszont már a szerdai naptol bekapcsolodik a zona1-es dvd is.

De ne aggodj,amig nem tudod a totál csomagot beszerezni helyettesits a light tornákkal. Minden nap legyen benne kardio és egy zóna torna. Trrmészetesen elején mindig bemelegites, végén nyujtas. ;)

A total zona edzesterv fent van Enikő facebook oldalán a regebbi posztok közt is, vagy itt a forumban a lejjebb lapozol lesz egy hasonló, de ahogy néztem ez nem ugyanaz.

Érdemes feliratkozni a havi hírlevelére is a tornavideo oldalon, mert Enci készít minden hónapra edzéstervet haladót és kezdőt is. Nekem lassan letelik a 12 hét és akkor én is a havi edzésterveket fogom csinálni.

1142. Zara87 (válaszként erre: 1141. - C306628484)
2014. márc. 20. 10:22

Köszönöm :) Így lesz akkor...

Sajnos nem tudom most megvenni egyszerre,de elkezdem a Light-tal,és akkor utána ahogy megy,megrendelem a többit is.Arra van valamilyen tanácsod,hogy ezt milyen időközönként csináljam,és mennyi ideig?

1141. c306628484 (válaszként erre: 1140. - Zara87)
2014. márc. 19. 18:39

Szia! Én a 12 hetes edzéstervet ajánlom neked. Ott a zona light-al kell kezdeni és ahogy telnek a hetek úgy lesz egyre keményebb a torna. Light-al azért érdemes kedeni mert felkészit erre a nem éppen laza mozgásformára.

Én már a 12. hetet csinálom a héten és azt kell mondjam nagyon jó! :) És hatékonyan formál ez a torna ;)

1140. Zara87
2014. márc. 19. 18:00

Sziasztok!

Egy ideje már nézegetem Enikő oldalát,de most szántam el magam,hogy tornázni is fogok rá.Igazából nagy fogyási célom nincsen,ha pár kiló lemegy,annak csak örülni fogok.170 cm magas vagyok,60 kg,27 éves.Ti mit ajánlotok nekem,kezdjem a Light-tal?Most ismerkedek csak a mozgással és annak szeretetével.6 hetes tervvel kezdtem el futni,3 hete,már megy egyben az 5 perc :) először az 1 perc is szenvedés volt.Nem mondanám kövérnek magamat,de a mumus has-derék-csípő-popsi nálam is befigyel egy kicsit.Nyárra szeretnék formásodni,ehhez használom a kalóribázis oldalt is.Az étkezéssel egyébként nincs szerintem gáz,mert nem eszem egészségtelenül,és 3-szor eszem egy nap,a csokit nem szeretem,viszont elég sok gyümölcsöt eszem.A megfelelő folyadék bevitellel vannak problémáim,de ahogy melegebb van,úgy iszom egyre többet :)

Köszönöm szépen a tanácsokat!

1139. c306628484 (válaszként erre: 1120. - Helena66)
2014. márc. 14. 10:37

Szia! Nagyobb, mint 15 kg súlyfeleslegnél én maradnék Encitől a Zóna light dvd-nél mert az nem ugrálós.

Nagy súlyfeleslegnél a light-nál keményebb dvd-s gyakorlatok nem tesznek jót az izületeknek, ha sok felesleg van! Azt mkndom pár honapig valami lightosabb dvd-re érdemes tornázni, vagy R. Réka tornáira, mert az nem ugribugris.

Viszont ha mar kevesebb mint 15 kg lesz rsjtad, akkor vágj bele az Enikő komolyabb tornáiba is mert brutál eredményeket hoz! Kell az az ugribugri, akármennyire nem ks tetszik az elején. Én már nagxon élvezem. Kardio ugribugrira szükség van a zsirégetéshez, ha nincs magason a pulzus nincs zsirégetés sem! Jol megizzaszt de ez kell a hatékonysághoz.

Az erősitő edzések formálnak a kardio zsirt éget!

1138. 4fc8dfc5a7 (válaszként erre: 1121. - Jajjj)
2014. márc. 14. 09:00

Köszönöm!!!

A linket. :)

1137. c306628484 (válaszként erre: 1136. - Helena66)
2014. márc. 9. 20:07
Hajrá, biztosan élvezni fogod! ;) én imádom!
1136. helena66
2014. márc. 9. 14:08
Ma én is megkezdem a Dukan diétám mellé a zóna 12 hét edzéstervet.
1135. Zsuzsimanó (válaszként erre: 1134. - C306628484)
2014. márc. 9. 08:56
Köszi :)
1134. c306628484 (válaszként erre: 1133. - Zsuzsimanó)
2014. márc. 8. 11:37
Én ajánlom mellé a fehérjeport is. Én is iszom minden edzés után. Ezt is azért, hogy amikor a szervezet ki van éhezve a tápanyagokra, edzés után, akkor ne az izmokból lássa el magát, hanem a zsírból és a fehérjeporból.
1133. Zsuzsimanó (válaszként erre: 1132. - C306628484)
2014. márc. 8. 11:10
Köszönöm :) akkor ennek én is utána olvasok :D Fehérjeporon gondolkodom még.
1132. c306628484 (válaszként erre: 1131. - C306628484)
2014. márc. 8. 10:46

Én is pár hete szedek edzés előtt L-karnitint, folyékony formában 1500 mg-ot, mellé tervezek beszerezni BCAA aminosavat is, hogy védjem a nehezen megszerzett izmaimat attól hogy azt hasznositsa a szervezetem energiaként. Menjen csak szépen a zsiromból az az energia :)

Ha jól emlékszem Enikő is ajánlja és issza is torna közben.

1131. c306628484 (válaszként erre: 1130. - Zsuzsimanó)
2014. márc. 8. 10:43

Szia Zsuzsimanó!

Én rendszeresen 10 hete csinálom Enikő 12 hetes totál zóna edzéstervét. Centikben és formálódásbsn is látványos.! Mellette odafigyelek az étkezésre is, szálkásító étrenden vagyok.

Nagyon szeretem a tornáit én is, mert változatos, és nem kell órák hosszát edzened ahhoz hogy eredmények legyenek. Cserébe kemény de nagyon megéri! :)

2014. márc. 8. 09:32

Sziasztok!


Egy jó ideje már aktívan mozgok. Tornák, futás, kondi teremben taposás stb. Mivel jön a jó idő és pénztárca barátibb is, ezért elkezdek a szabadban futni. A lényeg a változatosságban van, hogy ne unjam meg a mozgást, ezért csinálok több dolgot egyszerre, Kb. 2 hete elkezdtem Enikőre tornázni. Nagyon tetszik :) Szimpatikus ő is és a szemlélete is. Szerintem a sikerélmény is könnyebben megmarad, mintha Rubint Réka mintájára 20 percig csak a jobb lábunkat dolgoztatjuk.


Étkezésre odafigyelek, edzés előtt L-Carnitin, most elkezdtem CLA-val kombinálni, november elején csináltam előtte képeket, most utána képeket. Látványos :) de még szeretnék alakítani magamon, főleg csípő, has, derék tájon.


Kérdésem: Kinek mennyi idő alatt sikerült látványos eredményt elérnie?


(Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikerült...:D)

2014. febr. 26. 21:59
Sziasztok kedves zónázók! Én is én is rajongója lettem Enikő tornáinak. Nagyon kemények, de nagyon jók! Jelenleg a 12 hetes totál zóna edzésprogram 9. Hetében járok. Aztán jön a többi edzésterv, na meg az új dvd! :)
1128. jajjj
2014. febr. 22. 22:47
Ja... és néha nem árt, egy pihenő napot betervezni. Én ma szalagos fánkot sütöttem, és 3-at meg is ettem belőle, porcukorral, lekvárral. De erre egy hete készültem, és így azért sokkal jobban megbecsültem azt a 3 fánkot... még akkor is, ha eredetileg, csak 2-t akartam enni :)
1127. jajjj
2014. febr. 22. 22:44
Próbáld meg végiggondolni, te mit tartanál normális étkezésnek (nem fogyókúrás, hanem normális). Kezd el írogatni kalóriabázist, írd be a receptjeidet. Nézd meg melyik összetevő dobja meg legjobban a kcal tartalmát, és gondolkozz el, nincs-e valami kcal szegényebb alternatíva. Pl. sok rántással készített ételből ki lehet hagyni a rántást teljesen, vagy csak lissztel besűríteni. A tejes dolgokba, a tejet fel lehet vizezni. Rengeteg étel van, ami édesítővel elkészíthető. A cél az, hogy normális, laktató adagokat egyél, teli legyen a tányérod, de ne pazarold a gondosan beosztott kalóriákat, ahol nem muszáj, így a szervezeted nagyobb eséllyel jut hozzá a számára tényleg szükséges dolgokhoz.
1126. helena66
2014. febr. 22. 21:02
igazad van, egy ideig megy is szépen, majd egyszer csak elromlik valami a fejemben és vége, zabálok, zabálok, zabálok.
1125. jajjj (válaszként erre: 1124. - Helena66)
2014. febr. 22. 15:59
Sajátot :) Nekem nem való, hogy valakinek a diétáját követem, nem tudom és nem is akarom egy életen át azt enni, amit valaki leírt, hogy enni kell. Viszont nagyon szeretek főzni, úgyhogy receptekkel próbálkozok, olyan dolgokat, amiket szeretek, amit egész életemben ettem, kicsit diétásabbá tenni. Hétvégén megpróbálok nagyobb adagokat lefőzni, besakkozni mélyhűtőbe, és azt viszem dobozolva munkába. A napi menüt, meg kalóriabázissal együtt általában felteszem naplóba. Én nem igazán hiszek "étkezési programokban". Szerintem már neked is van saját "étkezési programod", ha van türelmed, sokkal könnyebb azt helyrekalapálni, mint esetleg egy olyat megpróbálni magadra erőltetni, amit nem érzel a sajátodnak, ill. szerintem ha a saját ízlésed szerint mész, nagyobb az esélyed arra, hogy valami olyat kialakítsd magadnak szép lassan, amit életed végéig tudsz követni.
1124. helena66 (válaszként erre: 1121. - Jajjj)
2014. febr. 22. 14:05
Megtaláltam, kinyomtattam és hétfőn kezdem. Te milyen étkezési programot követsz?
1123. jajjj
2014. febr. 21. 12:27
Mit jelent, hogy használ? Erősít, és egyre keményebb gyakorlatok elvégzéséhez szoktat hozzá. Ha mindig ugyanazt csinálod, akkor egy idő után sem izmosodni, sem fogyni nem fogsz, mert már nem jelent kihívást a szervezeted számára. Ez egy 12 hetes edzésterv, ami egyszer végigvezet téged 3dvd anyagán. Ha ezzel kész vagy, akkor onnatól szerintem a zóna light dvd-t elfelejtheted, és szemezgethetsz Enikő havi edzéstervéből. De ha az a kérdésed, hogy ha ezt végigcsinálod, utána kész vagy, és karcsú leszel, és izmos... akkor nem. Viszont megszerzel egy alapkondit tőle, egy jó alapot :)
1122. Ageeca (válaszként erre: 1121. - Jajjj)
2014. febr. 21. 12:01
ez mennyire használ?
1121. jajjj
2014. febr. 21. 11:46

[link]


A fenti linken találsz egy 12 hetes edzéstervet. Ennek az első 3 hetében, csak az a 2 dvd van benne, ami már neked is megvan. A negyedik hét után már van benne zóna 2 dvd is, de szinte mindegyik tornájának van megfelelője, a zóna 1 dvd-n. De a negyedik hét végére szerintem te magad is el fogod tudni dönteni, hogy tetszik-e annyira, hogy megrendeld a z2 dvdt.

Ügyes legyél!

1120. helena66
2014. febr. 21. 11:12
sziasztok, megérkezett a DVD, fogyni szeretnék, ezért már Norbizom és a Jullian tornát csináltam. egyelőre még nincs eredmény, a PE. DVD,hogy kezdjem használ. 47 évesen és 100 kilósan. A light, és az első zóna van meg.
1119. Szityike
2014. febr. 20. 16:31

Sziasztok kedves sorstársak,azaz fogyni és formásodni vágyók!


Örömmel láttam, hogy milyen aktív ez a fórum, úgyhogy csatlakoznék... :)


Tavaly nyáron kezdtem Péntek Enikő-vel tornázni, sajnos nem túl sokáig ment, mert a derekam (más okokból kifolyólag) elkezdett júliusban fájni, de nagyon- nagyon. Ekkor hanyagoltam az edzéseket is és később (miután a csontkovács helyretett) csak jógáztam, mert az nem olyan megterhelő (meg persze az ajánlott gyakorlatokat végeztem, a derekam javulására).

Nekem sincs munkám, így idén januártól foglalkoztat aktívabban újra a torna és most ezen a héten kezdtem újra Enikővel tornázni... és remélem mostantól Veletek! :)


Sok sikert és kitartást kívánok mindenkinek és igyekszem gyakran jelen lenni a fórumon és lelkesíteni mindenkit, ill. megosztani a tapasztalataimat a tornával kapcsolatban. :)


Szép délutánt mindenkinek!

Ha minden jól megy nemsokára indulok bicajozni!

(Mert ugye az is nagyon jól formál...:))


Üdv, Szityike

1118. Ageeca
2014. febr. 20. 16:22
hát igen!
1117. Judo74 (válaszként erre: 1115. - Ageeca)
2014. febr. 20. 13:25
A "bedurrant" izom is tart vizet, a hosszú távú tendenciát figyeld. +/- 1 kg (ahogy mások is írták) bármi lehet - több víz tárolás, kevesebb kaki előző nap:)...
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook