Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ivóvíz tisztító készülék tapasztalatok fórum

Ivóvíz tisztító készülék tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2011. dec. 27. 09:45

Köszi szépen a válaszokat!


Megrendeltem. Lehet hogy drága elsőre (60 000 Ft) de úgy számoltam, hogy hárman vagyunk, napi 5-6 l vizet iszunk, ez alsó hangon is 600 Ft, 3 hónap alatt simán megtérül a víztisztító ára. Ráadásul a pici fiam miatt sem mindegy. Neki mindent ásványvízzel készítek.

2011. dec. 26. 13:48

arra kell odafigyelni vásárláskor, hogy a lehető legtöbb dolgot a lehető legnagyobb százalékban leszűrje.

néhánynál csak túlmisztifikálják egy-egy alaptudását és elhallgatják, amit nem tud a többihez képest, tehát érdemes körül nézni és tájékozódni.

nekem nem a vezetékrendszerhez kötődő víztisztítóm van, hanem egy külön kis dobozka, de ez saját egyéni igényem volt.

2011. dec. 26. 13:37

a víztisztító vizét főzésre is fel lehet használni, a tea íze is teljesen más, az ásványvízből nem szoktak főzni, így hamar megtérül az ár is.

tudom, hogy mit iszok!!!!!!

2011. dec. 26. 13:16

Én ilyen mélységig nem mentem le, de az tény, hogy örülök, hogy megcsináltattam!!

A szűrőt évenként egyszer cserélik, természetesen

nem olcsó az sem, de ki tudja, hogy a műanyag flakonokban hazacipelt vizekben is mit találhatunk?!

2011. dec. 26. 12:52

még ezt írják:

Mivel az ozmózis membrán teljesítmény kb. 5-7 liter/óra, a készülékhez tartozik egy 6 literes puffer tartály

2011. dec. 26. 12:51

Szűrők:

A készülékhez tartozó szűrők felépítése és feladataik:


Első: 5 mikronos üledék szűrő

Hatékonyan eltávolítja a koszt, rozsdát és homokszemcséket.


Második: szemcsés aktív szénszűrő

A klór és a szerves kémiai anyagok 99%-át kiszűri. Fokozottan csökkenti az ízeket, és a szagokat.


Harmadik: 1 mikronos üledék szűrő

Megvédi az utána következő membránt. Megnöveli a membrán teljesítményét akár 95%-os TDS kilökődésig.


Negyedik: fordított ozmózis membrán

Egy vékony film kompozit (angolul: TFC) kiváló minőségű membrán, melyet Dow Chemical készített, és 120-200 l vizet képes átszűrni naponta. Eltávolítja a következő víz keményítő szennyező anyagokat, melyek jelen lehetnek a vizében: ólom, réz, bárium, króm, higany, nátrium, kadmium, fluor, nitrit, nitrát, és szelén


Ötödik: utolsó (kis méretű) szénszűrő

Ez a modul eltávolítja a maradék ízeket és szagokat, növelve az ivóvize minőségét. NSF által elfogadott szenet használunk, hogy garantáljuk a víz ízét.


6 havonta célszerű cserélni a három elő szűrőt (5 mikronos, aktív szén, 1 mikronos) és az utószűrőt (GAC aktív szén).


Az ozmózis membránt 24 havonta javasolt cserélni.

2011. dec. 26. 12:50

2 fajta között vacicálok. Az egyikben van nyomás szabályzó, a másikban nincs. Szükséges egyáltalán?


Nyomás szabályzó lényege: akkor is van nyomás, ha alacsony a vízvezetékben.

2011. dec. 26. 12:49
Szeretném kikérni véleményeteket, tapasztalatotokat ivóvíz tisztító készülékkel kapcsolatban. Mire kell odafigyelni vásárláskor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook