Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalóriát számolók! Hány kalóriát engedtek meg magatoknak naponta? fórum

Kalóriát számolók! Hány kalóriát engedtek meg magatoknak naponta? (beszélgetős fórum)


17. Guruljka (válaszként erre: 1. - 1951018ccb)
2017. jún. 8. 17:09

Mi az, hogy megengedek??????????????????


Nem eszem többet, mint amennyi a szűkebb napi szükségletem, ez pedig kiszámolható.

16. 46deca742e (válaszként erre: 2. - Borcsika)
2011. dec. 29. 10:39
borcsika! Tökéletesen igazad van. Sokkal fontosabb a mennyiség mint a kalória számolgatás. Ebben az évben félév alatt úgy fogytam le 15 kg-ot, hogy semmiféle diétát nem tartottam. Nem akartam a feleségemet leterhelni különleges kaják elkészítésével. Amit egyébként a családnak főzött, azt ettem én is. De!! a korábbi adagjaimnak csak a felét, harmadát!Amit ellenben a feleségem is jóváhagy és betart:-háznál, falusi környezetben termelt zöldséget,gyümölcsöt,tojást, tejet, húst stb. fogyasztunk többnyire.És tiszta csapvizet iszunk, semmiféle kóla, üditő, szénsavas petpalackos ital nem jöhet számításba.A lényeg: keveset enni!, sokat mozogni!Gyermekkorom (háború utáni évek) emlékei jönnek vissza, amikor iskolába úgy mentünk, hogy anyánk adott egy szelet kenyeret, degeszre szedtük a zsebünket köszmétével és meg volt az uzsonna. Talán még egészségesebb is volt, mint ez a sok mű kaja.
15. e678c41c88 (válaszként erre: 11. - Mkjudit)
2011. dec. 29. 09:54

Nálam úgy műlödik, hogy letöltöttem az aplikációt az android marketről.

megírom priviben, hogy ne legyen reklám, mert a hoxa azt nem szereti :)

2011. dec. 29. 09:46

Sziasztok!

Egy ideig én is számolgattam a kalóriát és a ch-t,de meguntam,mert kezdtem becsavarodni.De arra jó volt,hogy már nagyjából tudom,hogy mennyi az annyi és ha nem is fogyok olyan ütemben mintha számolnám,mégis kontrollál az evésben.

És valóban az egészséges dolgokból sem lehet adott esetben sokat enni,mert attól még kalória bőven van azokban is.Ezért is rágtam be,mert hogy már ebből sem ehetek eleget???:)

2011. dec. 27. 19:51
Ha ezt számolnám akkor megőrülnék.
2011. dec. 27. 19:49
több ezret :DDD
11. mkjudit (válaszként erre: 7. - E678c41c88)
2011. dec. 26. 10:38
Mobilon elérhető kalkulátort, hogyan állítsam be a telefonra?
10. 117b1693d0 (válaszként erre: 1. - 1951018ccb)
2011. dec. 26. 10:04

Érdemes megnézned a kalkulátort, mert az jó kiindulás lehet számodra az étrend minőségi összeállításakor is. Nem csak az összkalória bevitelét számolja, hanem mutatja, hogy milyen arányban legyen a fehérje, szénhidrát és a zsír.

Persze, ez átlagos célokra van összeállítva. Egy testépítő messze nem visz be 30% zsírt és kineveti a 15% fehérjebevitelt. De az ő céljaik nem mondhatók átlagosnak.

Mondjuk, ha valaki többet edz érdemes egy picit megemelni a fehérjét a zsírok és a szénhidrátok csökkentése mellett.


Hogy mást ne említsek, több izom, több kalóriát képes fogyasztani és ugyanakkora súlyú, de izmosabb ember vékonyabb, mert az izom kevesebb helyet foglal el, mint a háj.

9. 117b1693d0 (válaszként erre: 2. - Borcsika)
2011. dec. 26. 09:53

"a mértéket meg érzi az ember, azt nem kell számolgatni "


Nyilván nem mindenki érzi, ezért (is) vannak túlsúllyal küzdő emberek.


Egyébként, amit írsz a súlytartáshoz elegendő (már, ha nem vesztette el valaki ezt a fajta képességét), a fogyáshoz energia deficit kell. Ha valaki fogyni szeretne többet kell mozogni vagy kevesebbet ennie, de legjobb a kettő kombinációja, mert akkor fog a legkevésbé éhezni és még viszonylag könnyen beilleszthetők az edzések egy átlagos napirendbe.


Itt egy tápanyagszükséglet kalkulátor, ami állítható adottságot és a kívánt súlyváltozás szerint:


[link]

8. 91c956613e (válaszként erre: 2. - Borcsika)
2011. dec. 26. 09:18
Szívemből beszélsz,de most engedékenyebb vagyok.
2011. dec. 26. 09:02

Attol fugg, mennyi a sulyod, mennyi szeretnel lenni, hany eves vagy es emellett mennyit mozogsz. En 1200 korul eszek. A sajat RDI eretkedet kell meghataroznod

A szamolas egy ido utan se nem bonyolult, se nem idoigenyes. Mobilon es weben is elerheto kalkulatort hasznalok.

6. e5520fee56 (válaszként erre: 4. - Naplemente.)
2011. dec. 26. 08:29
Így van!Én is így tanultam.Nőknél 1200,férfiaknál 1400 Kcal szükséges elfogyasztani akkor is,ha az ember egész nap csak ül v.fekszik(vagy pihen)Ennyi energia szükséges ahhoz,h.a szervezetünk egészségesen tudjon működni.Különben "idővel" a fehérjét kezdi bontani(izomzat)és ekkor már egészségkárosító hatása van/lesz.(az agy is fehérjéből épül!!ingerültség,idegi problémák)
2011. dec. 26. 06:25
1000 plusz akármilyen vacsi ( itt főtt kajára gondolok)
4. Naplemente. (válaszként erre: 2. - Borcsika)
2011. dec. 26. 05:42

Ezzel csak az a gond, hogy az egészséges kajáktól is el lehet hízni szépen, hiszen a mérték is fontos. :)

Ezért jó számolni a kalóriát is.

1200 kcal alá nem szabad menni, 1200-1500 között ajánlják a szakemberek a fogyáshoz. (1000 kcal alatt pedig egészségkárosító hatása van.)

Nyilván függ még az életmódot váltó súlyától, aki pl. nagyon kövér az 1800 kcal-tól is fogyni fog.

2011. dec. 26. 04:44
Általában 1500-at lehet.
2011. dec. 26. 02:09
Felesleges kalóriát számolgatni! Úgyis tudja az ember, hogy melyek az egészséges kaják, és melyek a kalóriadús, hízlaló ételek. Ez utóbbiból csak mértékkel szabad fogyasztani - a mértéket meg érzi az ember, azt nem kell számolgatni. Szerintem. :) (Én inkább másra fordítom azt az időt és energiát, amíg kalóriákat számolgatnék...)
2011. dec. 25. 23:28
Illetve hány kg-ot szeretnétek ezzel fogyni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook