Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 hónapos fiam ki sem lát a náthából. Mivel segíthetnék rajta? fórum

8 hónapos fiam ki sem lát a náthából. Mivel segíthetnék rajta? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. 587bdae269 (válaszként erre: 31. - Hay-nee)
2011. dec. 28. 13:25
Éppen az a legnagyobb gondom, hogy szopni nem akar. Az annyira nem zavar, hogy a kanalas ételt nem eszi. Szopás nélkül viszont nagyon kevés folyadék jut a szervezetébe. Most vettem egy cumisüveget, hogy akkor legalább egy kis vizet igyon. Egyelőre nem jön rá, hogyan kell használni, csak nyomkodja, rágcsálja.:)
2011. dec. 28. 12:01

Esetleg az étvágyát kellene fokozni valahogy, ha lehet. Van valami, amit mindig megeszik/megiszik?

A dokim azt mondta, hogy nem kell aggódni, mert a gyerekek ösztönösen érzik, mikor mi és mennyi kell nekik. Enyém sem iszik sajnos eleget, de a tejcsit minden mennyiségben (fogzáskor is).

Lehet a torka is kapar, ha csak sósabb íz esik neki jól...

Kitartás, csak kijöttök majd belőle...

2011. dec. 28. 11:58

Szia, nekem a természetgyógyász a köhögésre izlandi zuzmót (tinkturában) ajánlott, van külön kicsiknek is, én tegnap kezdtem el adni a picuromnak, aki 2 hete köhög és most tényleg végigaludta az éjszakát. Próbáld ki, nincs benne sem cukor sem más.

Egyébként a köhögésre mi Ambroxolt adtunk, az is megkönnyítette a felszakadást, de sajnos folyamatosan kapnia kell 2,5 ml-t. A kisfiam most 10 hónapos.

Szóval én az izlandi zuzmót ajánlanám (felnőtteknek van szopogató tabletta, ami rémes ízű de hatott a páromnál, mi is kifeküdtünk már 2 hete ettől a vírustól).

29. 587bdae269 (válaszként erre: 27. - Pné Veronika)
2011. dec. 28. 10:31
Én pont ezért nem szedek semmit, csak lándzsás útifű szirupot, hogy ne legyen emiatt semmi gond a szoptatással. Nem hiszem, hogy ez a probléma, mert semmit nem akar elfogadni, főzeléket, gyümölcsöt, tejpépet, semmit. Egyedül a kölesgolyót rágcsálja szívesen, de hát azzal sokra nem megyünk...
28. Pné Veronika (válaszként erre: 26. - 587bdae269)
2011. dec. 28. 10:27
:-O Sajnos ez ilyen...
27. Pné Veronika (válaszként erre: 23. - 587bdae269)
2011. dec. 28. 10:26

Nem lehet, hogy más ízű a tejed a gyógyszertől? Próbálgasd, ha "kell neki" úgyis elfogadja. Az én lányom 23 hós koráig szopizott, hol sztrájkolt, hol meg "rajtam lógott".

Ha nem is iszik sokat, a cicivel tudod azt is pótolni, kitartás, hamar helyrejöttök.

26. 587bdae269 (válaszként erre: 24. - Pné Veronika)
2011. dec. 28. 10:25
Köszi szépen. Ráadásul mindenkit megfertőztünk a környezetünkben, apa, papa, mama.
25. 587bdae269 (válaszként erre: 21. - INDUS11)
2011. dec. 28. 10:24
Ja, a nagytesó. Fülgyulladása van, de szerencsére azóta nem fájlalta. Kaptunk fülcseppet és gőzölni is kell.
24. Pné Veronika (válaszként erre: 17. - 587bdae269)
2011. dec. 28. 10:23
Jobbulást kívánok nektek, sajnálom, hogy így megtámadott benneteket ez a fránya vírus... .:-(
23. 587bdae269 (válaszként erre: 21. - INDUS11)
2011. dec. 28. 10:23

Köszi, úgy tűnik mindkét gyerek jobban van. Nem akarom elkiabálni, de egész nyugodtan telt az éjszaka. Babyluufot használunk, az valóban sokat segít.


Ami most viszont aggasztó, hogy a pici szinte egyáltalán nem akar szopni, meg általában nagyon enni sem. Másfél hét alatt közel 40 dkg-ot fogyott, persze tudom, hogy a betegség étvágytalansággal jár, de sajnos folyadékot sem fogyaszt eleget.


Ráadásul a hörgőtágítóként kapott gyógyszer úgy pörgeti szegényt, hogy este 10 előtt nem tudom elaltatni, pedig egyébként 1/2 9-kor már aludni szokott.


Remélem most már hamarosan kilábalunk ebből a betegségből.

22. Pné Veronika (válaszként erre: 8. - 587bdae269)
2011. dec. 28. 10:21

Bocsánat, nem voltam fórum közelben...


Igen. De az egész is jó, a lényeg, hogy az illóolajok kiázzanak. :-)

2011. dec. 28. 00:44
Nagytesó hogy van?
2011. dec. 28. 00:43

:D Nem a gyerekekre adjuk, hanem mi viseljük, nehogy elkapják tőlünk a gyerekek!

Sajnos nálunk egy nátha 1 hónapig is eltarthat, erre is volt már példa :( Legutóbb- novemberben "csak" 2,5 hétig tartott.

Panel, éjszakai orrszívó -porszívó.. gondolhatod.

Most a férjem volt megfázva, de külön szobában alszik napok óta és dupla szájmaszkkal járkál.

Eddig úgy tűnik, megúsztuk.

Most nem olvasom vissz a hsz-eket, mert illő lenne aludni menni, viszont nem tudom, hogy a baby luuf (ha jól írom) balzsamot ajánlották-e? Az is légzéskönnyítő. Meg lehet kapni párologtatáshoz Diapulmon cseppet, az is nagyon jó!!

19. 587bdae269 (válaszként erre: 18. - INDUS11)
2011. dec. 27. 17:53

Igen, mindkét gyerek szedi a Cebiont, a nagyobbik a Bérest is.


Ez a maszk jó ötlet, köszi. De szerintem a két gyerek leszedné magáról...

2011. dec. 27. 15:58

Szia!

Sajnálom, hogy ilyen betegek vagytok, remélem mihamarabb meggyógyultok!

Cebion cseppet adsz? Én ilyenkor cseppszámolgatás nélkül ömlesztem a teába.

Meg dupla maszkkal járkálunk itthon, nehogy oda-vissza adogassuk a betegséget!

17. 587bdae269 (válaszként erre: 16. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 27. 09:53

Nagyon rosszul tolerálja, mivel összesen kb.12 ml gyógyszert kell beadagolnom reggel és este is. Ez rengeteg. 2,5 millis fecskendővel próbálkozok, de minimum 10-szer kell adnom, ha nagyjából millinként próbálkozok. A harmadik után öklendezik, rázza a fejét és szorítja a száját.:(


A legjobb, hogy tegnap éjjel a 3 éves bátyja ébredt zokogva, mert nagyon fájt a füle. Ő is influenzás, mint az egész család, de a fülével eddig sosem volt probléma. Nagy fájdalmai lehettek szegénynek, egy Nurofen kúppal tudtam hirtelen segíteni rajta.


Egy hete küzdünk ezzel a vacak nyavalyával és egyre rosszabb a helyzet mindenkinél, nekem ma reggelre bedurrant az arcüregem, megjegyzem még nekem sem volt ezzel gondom.


Mindenki kerülje ezt a vírust, mert nagyon durván ledönti az embert a lábáról és iszonyú nehéz kikecmeregni belőle.

16. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 15. - 587bdae269)
2011. dec. 26. 22:23

Ha a gyógyszert felszívod egy kicsi műanyag fecskendőbe, és apránként a szájába adagolod, úgy sem tudja lenyelni?

Jaj, nagyon sajnálom a kicsit, tényleg!

15. 587bdae269 (válaszként erre: 13. - Veraesbalu)
2011. dec. 26. 21:28

A mai nap sajnos még durvább volt, be kellett mennem vele az ügyeletre, mert iszonyatos köhögőrohamai voltak, ugatásszerű, rémisztő. Sokszor ezeket is kis mennyiségű hányás követi.


Kaptunk mindenféle gyógyszert, de még továbbra sem sikerül rendesen beadni neki.


A párologtatáshoz holnap beszerzem az illóolajakat.

14. tündér74 (válaszként erre: 2. - 587bdae269)
2011. dec. 26. 09:26
Lehet, hogy erre már antibiotikumos orrcsepp szükséges.
2011. dec. 26. 09:01

mi ugyanígy jártunk

párologtass eukaliptusz, citrom, és erdei fenyő illóolajat. mindegyikből csak pár csepp.

ez nálunk nagyon segített az éjjeli alvásban.

ezen kívül az esti fürdővizébe tettem levendula illóolajat. ellazította és jól esett neki.

picurom 3 napig nem evett. utána amit evett az is kijött belőle.

interneten írd be illóolajok alkalmazása. leírja, hogy az erdei fenyő feloldja a slajmot, eukaliptusz kidugaszolja az orrot, citrom fertőtlenít

a szoba legyen mindig párás. a védőnő javasolta, hogy tiszta víz helyett kamillás vizet tegyek a párologtató készülékbe.

mi már jól vagyunk. nálatok mi újság most?

12. gne2
2011. dec. 25. 23:54

A kiságy fejrészét emeld meg (építőkocka vagy könyv a lábak alá), így könnyebben lélegzik majd éjjel is.

Mielőbbi gyógyulást kívánok a kicsinek!

2011. dec. 25. 23:32
infralámpa nekünk használt, amikor aludt, akkor csináltam, így még véletlen se nézett a fénybe
2011. dec. 25. 23:27
kamillás sós vízzel is begőzölheted a szobát, az is jó, a fejét meg egy kicsit emeld meg az ágyban, hogy jobban kapjon levegőt. És én a lázcsillapító adagolójával szoktam neki mindenféle gyógyszert beadni, úgy nem tudja kiköpni (vagy legalábbis sokkal kevesebbet, és simán be tudod dugni a szájába)
9. 587bdae269 (válaszként erre: 7. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 25. 23:18
Köszönjük. Megpróbálom, veszíteni valóm nincs.
8. 587bdae269 (válaszként erre: 5. - Pné Veronika)
2011. dec. 25. 23:15

Az anyatejes ötlet jó, megpróbálom, bár bűvészmutatvány lesz, annyira ellenkezik már mindenre.


A gőzölést is kipróbálom, de az az igazság, hogy 3 napja mellettem van, mert folyton ébred, sír és felébreszti a bátyját is. Így egy kicsit nyugisabb mindenkinek.


Ezeket a fűszereket örölt formában teszed a forró vízbe?

7. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 6. - 587bdae269)
2011. dec. 25. 23:14

Szegénykém...:((

Ez a homeopátiás szer, amit írtam, tényleg csak egy picike víz, nem több.

Hát jobbulást nektek!

6. 587bdae269 (válaszként erre: 3. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 25. 23:12
Egyre nehezebb már neki adagolni a gyógyszert, vagy visszajön (kihányja), vagy le sem tudom dugni a torkán, mert összeszorítja a száját.
5. Pné Veronika (válaszként erre: 2. - 587bdae269)
2011. dec. 25. 23:10

Szia. Ezek szerint még szopizik...

Nekünk a gyerekdoki javasolta, hogy anyatejjel cseppentsünk neki, az oldja a cuccot az orrában, nem irritálja és könnyebben elviseli. A gőzölés is nagyon jó, felforralod a vizet, menta, fahéj, szegfűszeg és kiáztatod. Kiságy mellé rakod, (gyerektől rács elválasztja)hagyod neki éjjelre gőzölni, kitisztítja a kis hörgőit. Nálunk mindig bevált. A vízre figyelj, nehogy elérje. Mi a kiságy fejrészéhez tettük mindig, mikor már elaludt...

2011. dec. 25. 23:01
Köhögésre pedig a Stodalt használtuk, az is jó volt.
2011. dec. 25. 23:01
Szia! Nálunk az Oscillococcinum nagyon jól bevált, pedig a kisfiam még nagyon pici volt, amikor náthás lett. Fel kell oldani kevés vízben, egy műanyag kanálban, úgy beadni neki. Sima gyógyszertári orcseppet használtunk, + Sterimart is, + orrszívó-porszíróztunk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook