Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tudni a Tibeti gombáról? fórum

Mit lehet tudni a Tibeti gombáról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
46. teleki_2007 (válaszként erre: 45. - 8565183eb5)
2008. jan. 23. 13:54
Bocsi,hogy nem jelentkezetem eddig..Itt vagyok és jelzek amint meglesz a gomba.Mármint amikor felezek és nem lesz nagyon hideg a többit megbeszéljük.Szerintem a jövő hét eleje lenne jó,hogy hétvégén ne álljhon a postán a gomba.Addigra megkérdezem,hogy mennyi a posta, de te is utánna nézhetsz...
45. 8565183eb5 (válaszként erre: 42. - Teleki_2007)
2008. jan. 19. 23:45

Szia


Én is szeretnék kérni a gombából.

Postaköltséget természetesen utalnám előre ha neked úgy jó?

Köszi előre is.

2008. jan. 11. 16:33
Mi cak jókat tudunk elmondani a gombáról! A lányom bőre nagxon sokat javult.
2008. jan. 11. 12:45
Azt elfelejtettem leírni,hogy én vidéki vagyok, Balatonpart....déli part....
2008. jan. 11. 12:43

Sziasztok!

Nekem hamarosan lesz felesleges gombám.Kb még egy hét biztosan kell neki.Nekem megvan a leírása is azt is szívesen elküldöm.De én megtaláltam itt a neten is a leírását.Többféle gombáról is van benne szó.Majd utánna nézek..A postaköltséget meg kell érdeklődni mert sajna elég drága a posta is, mint minden.A gombáért nem fogok pénzt kérni, szívesen adom annak aki kéri.Úgy számolom,hoigy leghamarabb január 21.i hét közepén tudnék adni annak aki kér belőle.Meglátjuk,hogy milyen lesz az idő és ha nem mond akkor kemény fagyokat szerintem üvegbe, jól becsomagolva, doboza kitömve

nem lesz baja..De erről majd akkor ha aktuális lesz....Majd megpróbálom előkeríteni azt a címet ahol a leírást meg lehet találni....

41. vica84
2008. jan. 8. 15:01

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy nincs valakinek felesleges tibeti gombája, amit megosztana velem? Édeanyámnka kellene megint innia, mert elő jöttek neki ismét a gyomorfájdalmai. Budapesti vagyok!


Köszi mindenkinek: Évi

40. d_judy (válaszként erre: 39. - Bnedora)
2008. jan. 7. 13:20

Szia!

Oké, köszi.Akkor vagy megvárom míg valaki környékbeli jelentkezik, vagy azt várom meg amíg melegebb lesz az idő! :)

39. bnedora (válaszként erre: 38. - D_judy)
2008. jan. 7. 13:01

Szia!

Amit említel az lehetséges, de most hideg van, és ki tudja, hogy a posta hol tárolja, mert ha már megfagyott, akkor kárbavész.

38. d_judy (válaszként erre: 37. - Bnedora)
2008. jan. 6. 19:45

Szia!

Postán elsőbbségivel elvileg másnapra már meg is érkezik a címre.Csak egy befőttesüveg vagy valami egyéb jól záródó doboz kell hozzá.

Azért köszi.

37. bnedora (válaszként erre: 36. - D_judy)
2008. jan. 6. 18:38

Szia!

Én Pesti vagyok, és postán való elküldésről nem tudok, hogy lehetséges volna. Nemrég kaptunk vidékről paprikát, azt is majdnem visszaküldte a posta több, mint két hétig vándorolt náluk. Nem beszélve arról, hogy a gombának állandó hőmérséklet, és 24 óránként friss forralt tej kell. Szerintem ezt pontán nem megoldható. Lehet, hogy a közeletekben van valaki akinek van, hátha jelentkezik valaki. Sok sikert a beszerzéshez.

36. d_judy
2008. jan. 6. 18:27

Sziasztok!

Én is hallottam már róla és szeretném kipróbálni, de eddig nem tudtam sehonnan beszerezni.Ha lenne valakinek feleslegben, azt megköszönném.Én szekszárdi vagyok, esetleg van valaki környékbeli itt?Ha nincs akkor engem érdekelne postán is, természetesen fizetem a postaktget.

2007. dec. 12. 12:03

Sziasztok!

Én ezt találtam a kaukázusi kefirről:

A tejsavas erjesztés során végbemenő fehérjebontás miatt a kefirben megnő az egészségvédő anyagok száma. Ezek gátolják bélrendszerünkben a káros mikroorganizmusok elszaporodását és méreganyag-termelését, továbbá karbantartják bélműködésünket. Rendszeres fogyasztásuk kellemes közérzetet biztosít, csökkenti a vérnyomást, erősíti az immunrendszert, és gátolja a rákkeltő anyagok képződését. A vér koleszterinszintje is kedvezően alakul, emellett hatásukra csökken a májban a zsírlerakódás, gyorsul a májregeneráció, és javul az összes ásványi elem felszívódása. Továbbá kisebb lesz a csontritkulás kialakulásának veszélye, mert a kalcium jobban épül be a csontokba, valamint a savanyú közeg miatt lassul a szervezetünkbe került C-vitamin lebomlása is.

34. gyömbi (válaszként erre: 33. - Canon01)
2007. dec. 11. 17:24

Akkor nálunk igencsak fázik, mert ha már 18 van, akkor már elég ledéren vagyok :)

Akkor ezért szaporodik lassan. :-/ Nem akkora baj, úgysem kell senkinek se. Túlságosan rohan a világ, a napi 3 perc sem fér bele.

Ki fogom próbálni milyen több naposan, és leiszom magam. Pezsgő helyett kefir lesz nálunk ;)


Ha eccer a kezedbe kerül a leírás, elküldöd nekem?

33. canon01 (válaszként erre: 32. - Gyömbi)
2007. dec. 11. 13:11

Szia!

Bizony, vigyázni kell vezetéskor nehogy a rendőr megszondáztassa azt, aki ilyet ivott:-DDDDD

De félre a tréfát, ezt én is olvastam. És kb. 20 fok hőmérséklet kell a gombának, akkor érzi jól magát, akkor dolgozik és szaporodik szépen.

32. gyömbi (válaszként erre: 30. - Canon01)
2007. dec. 8. 00:09

én se adom fel!!! :)

találd meg lécci-lécci-lécci!

én se találtam a neten :((

ezután a szörfölgetés után rájöttem, hogy a gombám azért lusta, mert fázik. az én konyhámban hűvös van, ő pedig a szobámat szeretné! meg tényleg n érje napfény! ezt megkapja! ;)

érdemi információt nem, de mást találtam.


még azt megtaláltam, hogy a kaukázusban akár 5% is lehet az alkoholtartalma. nem kevés.

31. gyömbi (válaszként erre: 29. - 2ecfe1b5f5)
2007. dec. 8. 00:03

én beírtam, de lényegi információ nem volt, csak az, amit én is bemásoltam ide.

azt keresem, ahol erre külön kitér, de lehet, hogy csak a fáradtságtól nem láttam.

megnéztem a kefirgomba oldalt is, de azt a leírás ott sem találtam. így nem volt miből válogatni.

viszont nagyon jó kis történelme van a gombának, amiről jó volt a szöveg nagyon. azt érdemes elolvasni. az tetszett nagyon, hogy meg is ették a gombát is.

2007. dec. 7. 20:32

Sajnos nem találtam meg a leírást róla, de nem adom fel. Sajnos nálunk nem lehet 3,6-os tejet kapni itt a közértben. Gondolom, hogy azzal finomabb lehet.

A leírás szerint egy diónyi nagyságú gombára 2 dl tejet kell önteni. De sokszor találomra csináljuk. Lehet, hogy ezért nem egyforma az íze.

29. 2ecfe1b5f5 (válaszként erre: 28. - Gyömbi)
2007. dec. 7. 18:30

Mi osztrék, pennyben kapható 3,6-os tejet használunk.

Leírás: keresőbe csak annyit irtam hogy tibeti gomba. ----Lehet válogatni a sok eredmény közül.

egyik ismerősö tiszta fekély volt( tőle kaptuk a gombát) Ő mosta is a fekélyeit. GYönyörűen néz ki.

28. gyömbi (válaszként erre: 27. - Canon01)
2007. dec. 7. 16:21

Neked megvan az a leírás??

Nem tudnád ide feltenni?

Te mennyi tejre mennyi gombát raksz?


Egyszer próbáld ki 3,6-os tejjel is! Annyira finom, klasszisokkal jobb a 2,8-nál. Én is 2,8-ból csinálom, csak néha veszek rá másikat.


Én kostoltam a 12 órásat is, de nekem nem volt kefir. Sima tej volt. Lehet, hogy lusták a gombáim? cba vagy jásztejet szoktam rá venni.


Bőrre nekem még csak a vizeskefirt ajánlották. Ha gondom adódna, majd kipróbálom, de belsőleg meg van oldódva mostanság. :)

27. canon01 (válaszként erre: 22. - Gyömbi)
2007. dec. 7. 10:59

Szia!

A leírás szerint valóban van különbség a 12 és a 24 órás között. Állítólag a 12 órás meghajt, míg a 24 órás fogja a székletet. Őszintén megmondom, leginkább a férjem issza, mert mikor savanykás, akkor én sem szeretem. Nyáron is más az íze, meg télen is, gondolom ez a szobahőmérséklettől függ. Mi a 2,8 %-os tejjel készítjük, és legtöbbször 24 óránként.

Előfordult, hogy ételbe is tettem tejföl helyett, vagy salátára öntöttem, sőt gyümölcsturmixot is készítettem már belőle.

Állítólag nemcsak meginni, de a beteg bőrre rákenve is hatásos. Ezt mi még nem próbáltuk.

26. gyömbi (válaszként erre: 25. - 2ecfe1b5f5)
2007. dec. 6. 18:28
Ha nem akarsz csinálni kefirt, néhány napot a hűtöben eláll cukros vízben a gomba, amit cserélgetni kell rajta (ez kb. olyan, mintha kenyéren és vizen élnél).
25. 2ecfe1b5f5 (válaszként erre: 22. - Gyömbi)
2007. dec. 6. 17:45
"hetente 1 napot pihen" az mit jelent?
24. Juddyt (válaszként erre: 18. - Canon01)
2007. dec. 6. 15:32
Köszi .
23. gyömbi (válaszként erre: 22. - Gyömbi)
2007. dec. 6. 02:51
pihenget=dolgozik
22. gyömbi (válaszként erre: 18. - Canon01)
2007. dec. 6. 02:50

Szia!

Mesélj a gombád körülményeiről!!!

Én 24 órásat szeretem, s a konyhaszekrényen pihenget. Hetente 1 napot pihen. Volt egy olyan leírásom még Noé idejében, hogy másra jó a 12 és 24 órás gomba is. Sajnos nincs már meg! Tudsz va,amit ez ügyben?

21. gyömbi (válaszként erre: 20. - 2ecfe1b5f5)
2007. dec. 6. 02:47

Abba én is szoktam! Valami eszméletlenül finom krémes, enyhén szénsavas!

Én citromot szoktam beletekerni, hát, ez nem jön be a picilánynak biztosan! Talán próbáld meg gyümölccsel összemixelni és édesíteni mézzel, de nem tudom, hogy a kefir sajátos íze elfedhető-e! A tejben szőlőcukor és galaktóz van, lehet, hogy a szőlőcukor jobb lenne, végülis ebben erjed meg a gomba. Esetleg probáld megértetni vele, hogy ettől nem lesz baja a bőrének, gondolom szenved tőle szegénykém! Sajna, nincs jobb ötletem.

20. 2ecfe1b5f5 (válaszként erre: 18. - Canon01)
2007. dec. 5. 20:00

Mi 3,5% tejbe tettük tegnap este. szerintem nagyon finom, igazi, jó kefir lett belőle ma estére. Élvezet volt meginni! --

Persze nem a lányomnak.

2007. dec. 5. 19:57
Ízesíteni mivel lehet ??? A lányomnak nagyon savanyú. (Egyébként sem szereti a kefirt. )
18. canon01 (válaszként erre: 13. - Juddyt)
2007. dec. 5. 18:54

Sziasztok!

Sajnos nem találtam meg a leírást róla, de amit "gyömbi" leírt az valóban igaz. Mi csak úgy isszuk, mert finom, olyan az íze valóban, mint a boltban kapható Kaukázusi kefirnek. De sok függ attól, hogy mennyi és milyen minőségű tejben van, mennyi ideig, és milyen hőmérsékleten. Mert jártunk már úgy, hogy ihatatlan volt. Mi nem betegségekre isszuk, de biztosan egészséges, mert általában a tejre és a különböző tejtermékekre is ezt mondják. Az emésztést rendbeteszi, így ezáltal minden jobban fog működni. Talán ebben van a gyógyító ereje.

2007. dec. 5. 10:01
:)) Jó, hogy tényleg jó!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook