Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tudni a Tibeti gombáról? fórum

Mit lehet tudni a Tibeti gombáról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2017. jan. 17. 11:44
Lenne valakinek átadó kefírgombája? Nagyon megköszönném, az enyém ugyanis meghalt. Előre is köszönöm!
2016. júl. 31. 10:48

Sziasztok! Aki szeretne kefirgombát, ingyenesen átveheti Bp., XI. kerületben. Tel:06-30-246-0598

Érdemes kipróbálni, nekem nagyon sokat segített az emésztésemen. Könnyen kezelhető, nincs vele semmi gond. Leírást is adok hozzá.

2016. jún. 27. 19:47
Én is szeretnék kefír gombát,de Én dél Baranyában lakom :)
2016. jún. 25. 09:32

Sziasztok!


Én is tudok adni kefirgombát, ha kell valakinek. :)

Privátban keressetek, és elmondom a részleteket. :)

102. ina87
2016. jún. 3. 18:30
jodàtol kell megkèrdezni ugy tudom h kelő vàlaszt tud adni
2016. máj. 27. 15:07

Sziasztok! :)


Én is nagyon megköszönném, ha valaki tudna adni nekem. :)

100. zuhatag
2016. ápr. 24. 00:29
Budapesten van valakinek Tibeti kefírgombája?
2015. jún. 22. 19:24
Sziasztok! Lenne valakinek felesleges kefirgombaja?Meg is vennem.Budapesten,szemelyes atvetellel.Elore is koszonom!
2015. jún. 4. 05:09
nem ismerem .
2015. márc. 12. 11:51

Sziasztok!`


A gomba gyógyító hatásai:


– Az allergikus megbetegedéseket megszünteti.


– Gyógyító hatású szembetegségekre.


– Megállítja az erek elmeszesedésének folyamatát.


– Gyógyítja a májbetegségeket és az epehólyag gyulladásait.


– Feloldja az epe- és vesekövet, megakadályozza azok képződését.


– Gyógyítja a gyomorfekélyt.


– Kiválaszt egy sor gyulladásgátló antibiotikumot (mely a tej és a gomba anyagcseréje folyamán képződik), ezek megakadályoznak különböző belső szervi gyulladásokat, főleg bakteriális és vírusos eredetűt.


– Kiegyensúlyozza a vérnyomást.


– Megállítja a rákszövődmények fejlődését.


– Megszünteti, vagy csökkenti a fáradtságérzetet, és a szervezet kimerülését.


– Akadályozza a szervezet sejtjeinek korai elöregedését.


– Gyógyítja a fogínygyulladást és egyéb gyulladásokat.


– Állandó gyógyszer szedése esetén, annak elhagyását, szüneteltetését csak orvos utasítására és tanácsára szabad!



A gombából készült kefir a következő tulajdonságokkal rendelkezik:


– tökéletesen helyrehozza a szervezet anyagcseréjét


– megakadályozza a rákos sejtek növekedését


– az összes allergiás megbetegedést


– az összes gyomor-bélrendszeri betegségét, többek között a gyomorfekélyt, stb.


– normalizálja a bél mikroflórájának a működését


Gyógyítja:


– a tüdő megbetegedéseit, a hörgőhurutot, a tüdőgyulladást.


– a máj, epe és vese összes betegségeit, többek között feloldja a köveket.


– az összes gyulladásos betegséget, azaz antibiotikus hatása van.


– a cukorbetegséget, azaz normalizálja a szénhidrátcserét.


Teljesen megtisztítja a szervezetet a salakanyagoktól, azaz kivonja a szervezetből az anyagcsere termékeit, többek között a koleszterint, a nehézfémek alkotta sókat és az alkohol feldolgozás utáni végtermékeket.


Alkalmazása:


A gomba fehér színű, először 5*4 mm, majd a növekedési idő végén 40*50 mm átmérőjű lesz.

Egy – két teáskanál gombát öntsünk le 2,5 dl szobahőmérsékletű tejjel és hagyjuk állni 24 órán keresztül. Ezt naponta egyszer kell elvégezni, mindig ugyanabban az időben, ha lehet este és tároljuk szobahőmérsékleten.

Az így kiöntött tej tökéletesen megsavanyodik 16-20 óra alatt. A tökéletes megsavanyodás jele, hogy egy sűrű réteg, amelyben a gomba található, válik ki a tej felszínén és elválik a megsavanyodott tejtől.


Tévhit, hogy csak bolti zacskós tejet haszálhatunk fel hozzá! Tehén, kecsek illetve juhtejjel is készíthető, amelyből laktózmentes kefirt kapunk.



Vitaminok és vitamin-prekurzorok: A-vitamin, B1-vitamin, B2 vitamin, B6-vitamin, B12-vitamin,D-vitamin,folsav, niacin

Ásványi anyagok: kalcium, vas, jód



Figyelem! A GOMBA FÉMMEL NEM ÉRINTKEZHET!


A megsavanyodott tejet leszűrjük egy üveg edénybe egy műanyag, sűrűhálós tésztaszűrőn, vagy műanyag szűrőn keresztül. A szűrés után a gombát hideg vízsugárral lemossuk az aludttej maradékától. Ezután a gombát visszahelyezzük a kimosott üvegbe, majd ismét leöntjük tejjel.


Ha a gombát nem tisztítjuk meg minden nap, és nem öntjük le tejjel, akkor nem fog szaporodni és barna színűre változik, elveszti gyógyhatását és el is pusztulhat.

Az egészséges gomba fehér színű, mint a tej vagy a túró. 17 nap alatt a gomba tömege a kétszeresére nő és akkor egy részét oda lehet adni valaki másnak. Az aludttejet naponta 2* kell fogyasztani (egybe is lehet), 20 napon keresztül, majd egy 10 napos szünetet kell tartani.


1 éves kúra után a szervezet tökéletesen egészségessé válik.

Megjegyzés : a kúra tartalma alatt szigorúan tilos az alkoholfogyasztás! Korlátozandó a sós és az erősen fűszeres, csípős ételek fogyasztása.


A szervezet reagálása az aludttejre:

az első 10-14 nap alatt rendkívüli módon fokozódik a gyomor aktivitása, amely különösen erős gázképződésekben nyilvánul meg. Ezért nem javasolt az aludttejet reggel, munkakezdés előtt fogyasztani. Néha gyakoribb és híg lesz a széklet, de semmi esetre sem szabad abbahagyni az aludttej ivását.


Egyes betegeknél, akiknek máj vagy veseproblémáik vannak, kellemetlen érzés alakulhat ki ezen a tájékon. 10-12 nap múlva a szervezet viharos reakciója csökken, a széklet normálissá válik és egy egész állapotra kiterjedő javulás következik be. Megemelkedik a tónus és férfiaknál fokozódik a nemi aktivitás.

Az aludttej ivásának kezdetétől 20 nap múlva jelentősen jobban érzik magukat. 2 hónap múlva megszabadulnak néhány betegségüktől, 1 év múlva pedig a szervezetük tökéletesen egészséges lesz. Az aludttejet használhatjuk arcunk és kezünk bedörzsölésére, mivel akadályozza a ráncok kezdődését, lassítja a bőr öregedését és csökkenti a fáradtságot.

Az aludttej csökkenti az ízületi gyulladás és a reuma okozta fájdalmakat. A fájó testrészeket kell bekenni naponta 6-8 alkalommal.

Bármilyen sérülés, seb begyógyul, ha az aludttejjel átitatott kötést ráhelyezzük a sebre és cseréljük.


A kefirgombát fénynek kitett és hideg helyen nem szabad tartani. A gombáról leszűrt kefirt már nyugodtan tarthatjuk hűtőszekrényben a felhasználásig. 20 fok felett a gombák gyorsabban dolgoznak, alacsonyabb hőmérsékleten lassabban. A gomba 3-4 héten belül kétszeresére szaporodik. A kefirt naponta kell fogyasztani, lehetőleg állandó időpontban, akár önálló ételként is. Megakadályozza a testben visszamaradt anyagok rothadását. Kedvezően befolyásolja a betegségből lábadozó állapotát. Komolyabb megbetegedéseknél naponta legalább 1 litert kell inni. A kefir nem gyógyszer, hanem élelmiszer. Fel lehet használni tejföl helyett saláták, szószok ízesítésénél.


Mindebből jól látszik, hogy igenis van alapja a természetes gyógymódoknak, hogy olykor olyan egyszerű dolgok, mint egy erjesztő hatású kefirgomba.


Fontos azonban, hogy alkoholt tilos fogyasztani a terápia alatt, valamint a csípős és erősen fűszeres ételeket kerülni kell.


Tibeti gomba, de nevezik kefirgombának is…

2015. jan. 15. 10:49
sosem hallottam rola.
95. csomo3
2014. dec. 16. 18:11

Kedves Mindenki !


Tovább ajándékoznám a Tibeti kefirgombám szaporulatát.

Aki szeretne belőle, jelezze !


üdv Moka

94. henna82 (válaszként erre: 93. - Framer48)
2014. nov. 19. 14:07

Kedves Fórumozó!


Bár fél évvel ezelőtt tette a kefirgomba felajánlását, érdeklődni szeretnék, aktuális lehet-e még? Édesapám elharapódzó cukorbetegségére szeretném használni.


Hálás vagyok előre is a válaszáért és felajánlásáért!


Szép napot! :)

2014. máj. 13. 17:29

Üdvözlet mindenkinek!


Ha érdekel valakit "Tibeti kefirgomba", nekem van, tudok adni. Budapesten megbeszélt helyen adom át, az ország más pontjára elküldöm, a postai díj megfizetése /átutalása/ után. A gomba maga ingyen van.


Szép napot mindenkinek.

2014. márc. 9. 09:56
Sziasztok!lenne egy kérdésem!reflux betegségem van jó rá a tibeti kefírgomba?előreis kőszönöm a válaszokat!
2013. aug. 24. 20:00
infintylove, irja, hogy Miskolc és vonzáskörzetébe tudna tibeti gombát adni. Én Szendrőből szeretnék kérni, ha van még gombád. Imail cimem irénbari@gmail.com. H a tudsz adni,ird meg , hogyan tudok hozzájutni.Köszönöm.
2013. jún. 5. 18:14

Nagyon egészséges, szinte minden betegségre jó!

Én már több mint 1 éve fogyasztom és több gyógyszert is elhagytam, mert nincs rá szükségem.

Csak ajánlani tudom, mindenkinek!

89. Fortuna79 (válaszként erre: 88. - 291012e1f1)
2013. jún. 5. 16:38
Ha megyünk a barlanfürdőbe, megkereslek :)
2013. jún. 5. 16:34
Tibeti kefirgomba kell valakinek? Miskolc és vonzáskörzetében.:)
2013. máj. 27. 13:31
Sziasztok ....nem lenne valakinek Tibeti Kefir gombája?kérem akinek van írjon az e-mail címemre:-)Köszönöm:-)vanessza25@vipmail.hu
86. framer
2013. márc. 13. 07:01
Japán kristálygombám van. Ha valakinek szügsége lenne rá, szívesen adok!
85. framer
2013. márc. 4. 12:47

Sziasztok!

Tibeti kefirgombára lenne szükségem,ha valakinek túltermelése lenne. Pesti vagyok, megbeszélt időpontban érte megyek.

email: framer.szl@gmail.com

84. pancsa63 (válaszként erre: 76. - Gigszi)
2013. febr. 8. 21:47

Sziasztok,


szeretném megkérdezni, hogy valaki tudna-e gombát adni? Nagyon megköszönném!

2013. jan. 9. 17:57
Köszönöm szépen ,kipróbáljuk.
2013. jan. 3. 07:57

Jó darabig nem csináltam, a fagyóba tettem szűrés és lemosás után.

2 hete vettem elő újból, kb. Szép fehér volt, pár levet csináltam, alig akar szaporodni. Első 3 alkalommal fehér volt.

Ha úgy vesszük mindent lehet fagyasztani. Azért is csináltam, meg valahol írták már.

Tavaly sokáig szaporodott a fagyóbol kivett adag. Mivel nem tudtam kinek továbbadni, így megint a fagyasztóba került.

Most szűrtem le. A színe inkább nagyon halvány drapp, nem fehér. De van közte a " karfiol " rózsához hasonlít, és hol fehér, hol az a drappos. :((

Tejes kefír, meg olyan mintha kicsapódott volna a tejzsír. Még nem túrós, kettö közötti átmenet..

Bolti tej, és mivel azt is iszok, nem volt savanyú még mikor a gombára öntöttem. Hazival is kb ez volt a végeredmény.

Kaukázusiként kaptam az első adagot, közel 2 éve...

Az üveget mindig kimosom. Műanyag a szűrő. műanyag kanalat használok.

Alaposan leöblítem hideg vízzel, mielőtt újat készítenék.

Állitólag a cukortól szaporodik. ( mert azt eszi a gomba )

Vízzel csinálom, teszek egy keveset a vízbe. Sőt aszalt gyümölcsöt is javasoltak. Lehet a mazsola színesíti??

Tejesen, csak a tejet öntök rá.

2013. jan. 2. 12:39

Sziasztok!


Én az emésztésem miatt kezdtem el inni. Szülés óta elég szorulásos lettem. Eddig összesen 2x ittam belőle, de olyan hasmenésem lett, hogy teljesen kitisztított. Lehet, hogy túl erősre csinálták a gombák a tejet? Van valakinek erről tapasztalata? Amúgy nagyon szépek a gombáim, nagyon gyorsan szaporodnak, van már egy plusz adagom is, szívesen tovább adom, aki érdekel. Pesti vagyok.

2012. dec. 31. 08:08

Nem alkohol tartalmú ( úgy tudom ).

Amelyik gyereknek adunk már csapvizet, szerintem az ihat.

79. Tundi79... (válaszként erre: 67. - Tinalinci)
2012. dec. 30. 20:35
Nagyon szeretném megtudni hogy gyerekek ihassák e ? kislányomnak pikkelysömöre van és szeretnénk kipróbálni.Tud valaki segíteni?Elöre is köszönöm.
2012. aug. 31. 20:16

Üdv mondenkinek! Tibeti kefirgombára lenne szükségem, nagyon mert rákos beteg van a családban!

Budapesti vagyok 16 ker Köszönöm a segítséget!

2012. máj. 31. 11:24
Sziasztok! Ez komoly, hogy le lehet fagyasztani a kefírgombát? Eddig úgy tudtam, meghalnak a hidegtől.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook