Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szarvasi mascarponés tiramisu recept? fórum

Szarvasi mascarponés tiramisu recept? (tudásbázis kérdés)


13. globus
2017. jan. 13. 20:08

Ez jó :)

[link]

12. egypt (válaszként erre: 7. - Globus)
2015. dec. 22. 11:42
Nem fog. Rengetegszer csináltam már így és tökéletes lett mindig.
11. egypt (válaszként erre: 10. - 052c0bd171)
2015. dec. 12. 20:19

Te azt írtad, a mascarpone nem tartalmaz tojáshabot, hát az nem is... :) Csak a tiramisu.

Vitatkozni amúgy fölösleges, ha tiramisu ez, ha nem, én így szeretem a legjobban. :)

10. 052c0bd171 (válaszként erre: 9. - Egypt)
2015. dec. 12. 13:37

De, te írtad, hogy tojásfehérjét tartalmaz a tiramisu, ezért írtam, hogy a tiramisu mascarponekrémjébe azt nem kell rakni.


"A tojásfehérjét 1ek. cukorral kemény habbá verjük, majd óvatosan a krémhez keverjük. (sokáig nem szabad keverni, mert a fehérje összeesik)"


Úgy eszed, ahogy akarod, csak akkor az nem az. Nekem tökmindegy.

9. egypt (válaszként erre: 8. - 052c0bd171)
2015. dec. 12. 12:24
Nekem úgy tökéletes, ahogy ez a recept van és kész. Te meg csináld úgy, ahogy akarod. Amúgy senki nem írta, hogy a mascarpone tojáshabot tartalmaz.
8. 052c0bd171 (válaszként erre: 5. - Egypt)
2015. dec. 10. 16:31
A mascarpone nem tartalmaz tojáshabot. A kakaó pedig kizárólag a tetejére kerül, a vaníliás cukrot pedig hagyjuk.
2015. dec. 10. 16:30
Szerintem tojáshab szükségtelen bele, mert szép csendesen megadja magát, és a süti tocsogni fog. Sárgájával készült krémből is vesz fel annyi nedvességet, amennyi elegendő puhuláshoz.
6. briu
2013. jún. 22. 21:26
Köszi-köszi, én pontosan ezt kerestem! Már kipróbáltam több tiramisu receptet, de ez a legtutibb ami szarvasi mascarpone tetején van!
2011. dec. 23. 12:13

Megtaláltam, leírom, hátha érdekel valaki mást is:


Hozzávalók:250g mascarpone, 3 tojás, 3 evőkanál cukor, 2dl hideg, erős feketekávé, 2dl tej, 1cs.vaníliás cukor, 1csomag babapiskóta, 3ek.rum vagy amaretto likőr, kakaópor.

Elkészítés:A tojásokat szétválasztjuk, a sárgákat 2 ek, cukorral és a vaníliás cukorral-elektromos habverővel- habosra keverjük. Hozzáadjuk a mascarponét és ízlés szerinte rumot vagy amarettót és keméym, habos krémmé keverjük. A tojásfehérjét 1ek. cukorral kemény habbá verjük, majd óvatosan a krémhez keverjük. (sokáig nem szabad keverni, mert a fehérje összeesik)Az előre ekészített kávét a tejjel és kevés cukorral összekverjük, ízlés szerint rummal vagy amaretóval ízesítjük. A babapiskótákat tejeskávéba mártjuk (ne ázzon át teljesen) és egy négyszögletes tál alját kirakjuk vele egy sorban. Ezután a piskótára egy réteg mascarpone krémet teszünk, és kakaóporral meghintjük. Ezután újból egy sor beáztatott piskótát teszünk, és a rétegezést a fent leírt módon folytatjuk, amíg az alapanyag engedi úgy, hogy a tetejére krém kerül. A kész tiramisut 2-3 órára hőtőbe tesszük, a tálalás előtt a tetejét kakaóporral meghintjük.

4. egypt (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2011. dec. 23. 12:05
Tiramisu recept rengeteg van, de nekem az kellene, ami a szarvasi mascarpone dobozán van.
2011. dec. 23. 09:46
Nézted már a receptek között. Talán már fórum is van ilyen, ha jól emlékszem. Írd be a keresőbe, ott kidobja, ha van ilyen.
2011. dec. 23. 09:43
A szarvasi mascarpone tetejében belül van egy tiramisu recept, le tudná írni valaki?
2011. dec. 23. 09:43
Szarvasi mascarponés tiramisu recept?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook