Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szuka kutyusomnak petefészek daganata lehet? fórum

Szuka kutyusomnak petefészek daganata lehet? (tudásbázis kérdés)


2012. dec. 28. 11:45
Minden jót BOGYÓKÁNAK drukkolunk BUÉK
2011. dec. 28. 08:13
Sziasztok! Tegnap fogadtak minket a kórházban. Rövid vizsgálat után a doki azonnal megműtötte Bogyót, hogy megnézze mi az a daganat. Egy rettenetes óra után kiderült,hogy egy tojásnyi tályog volt izomhoz nőve,így egy izomdarabbal együtt el kellett távolítani. A műtét sikerült. 20ezer forintba került gyógyszerekkel, tölcsérrel, és egy nyakörvvel együtt. Az éjjel szinte semmit nem aludtam. Bogyó lázas lett, nem találta a helyét sehol. Valamint nem adtuk rá a tölcsért, hogy ne szenvedjen még ennél is jobban. Bekötöttük a sebét, és felváltva őrködtünk, hogy nehogy bántsa, és hogy ápolgassuk. Mikor lesz újra a régi! :'(
2011. dec. 26. 20:21

Sziasztok!

Köszi a bíztatást! Sajnos még nem tudtunk dokihoz menni, a KArácsony miatt. Talán holnap már fogadnak minket. A garabonci állatkórházba megyünk, mert nagyon-nagyon dícsérik. Remélem holnap este csupa jó hírrel szolgálhatok.

21. arrival (válaszként erre: 1. - Hópofi21)
2011. dec. 24. 21:21

Vidd el dokihoz, és ne gondolj előre rosszra!

4,5 éves nagyon fiatal, és meggyógyulhat könnyen!

Nekem a huskymnak háromszor volt daganata (az utolsó 15 éves korában- az már halálos volt :(


A schnauzeremnek petefészek daganata volt, megműtötték, most 12 éves, és vigan, vidáman él tovább velünk :)

20. simple (válaszként erre: 4. - Hópofi21)
2011. dec. 24. 21:00
Az én kutyimnak is ez volt. Megműtötték, de már tele volt áttéttel, és a műtét utáni ötödik napon, otthon, éjjel meghalt. Reggel mire bementem hozzá már hideg volt. :-(
19. Ncilány (válaszként erre: 17. - Hópofi21)
2011. dec. 24. 11:32
Megírod majd mi lett vele?
2011. dec. 23. 19:45
Közben az én kutyusom is orvoshoz került, de szerencsére csak bélhurutja van. Kapott szurit, és gyógyszert.
2011. dec. 23. 10:35
Igen, ma visszük Dr. Koósz Attilához. Őt dícsérik a legtöbben. Ha nagy lenne a baj, akkor pedig a garabonci állatkórház van tőlünk 30km-re, amit szintén ajánlottak. Hát ennyi pénzünk nem lenne rá. :(
16. bnedora (válaszként erre: 14. - Hópofi21)
2011. dec. 23. 10:31
Sajnos, egy ilyen műtét 30-50 eFt is lehet, de ugye ez orvostól függ.
2011. dec. 23. 10:30
Neten utána néztem, talán Keszthely elég nagy város, ott több állatorvos is van, keress egy olyat, ahol műtenek is.
2011. dec. 23. 10:30
Attól rettegek, hogy ha műteni kell, nem lesz rá pénzünk. Saját egészségünkre sincs. :'(
2011. dec. 23. 10:26
Néztem a fényképét, nagyon aranyos, és ami fő, még fiatal. Nála nagyobb az esély arra, hogy egy műtétet túl éljen. Minél előbb vidd orvoshoz, ha most ünnepek előtt nem is tudják megműteni, de legalább megfelelő ellátást kaphat.
12. bnedora (válaszként erre: 9. - Hópofi21)
2011. dec. 23. 10:24
Mert olyan állapotba került, hogy műteni kellett volna, és mivel nem tudtuk a korát, így rizikós lett volna az altatás. Másrészt nem kevés pénzbe került volna, és az eredménytől sem volt várható hogy megmarad, ezért el kellett altatnom.
2011. dec. 23. 10:19

Akkor még tényleg fiatal. Mindenképp állatorvos..

Kora miatt talán még nem késő. De a betegség az állatoknál se kor kérdése.

2011. dec. 23. 10:10

[link]


Tudom, hogy nem szabad linkelni, de ő Bogyó...:(

2011. dec. 23. 10:07

Tegnap este fedeztem fel a nagy csomót a hasában. Rákerestem a neten, mitől lehet, és hogy szuka kutyában melyik szerv van azon a részen. Így terelődött a dolog a petefészekre, s mikor rákerestem arra is, akkor láttam, hogy véres váladék lehet még a tünet. És akkor forrázott le a felismerés, hogy mostanában sokat nyalogatja magát Bogyó.:(

Bnedora, hogy-hogy későn vitted? :(


Ez a kutya nem is a kutyám, hanem a lányunk. Nagyon pici kora óta velem van, volt idő, mikor csak ő volt nekem a magányomban. Aztán párommal összeköltöztünk, és ő is megimádta. Aztán apósék is, szinte unokaként kezelik. Mindenki imádja. Velünk alszik, állandóan kényeztetve van a kis "dög" :) Annyira félek, hogy elveszítem, pedig még olyan fiatal, még csak 4,5 éves! :'(

2011. dec. 23. 09:35
Én sajnos, későn vittem orvoshoz:-(((
7. Ncilány (válaszként erre: 4. - Hópofi21)
2011. dec. 23. 09:32

Nem fogsz belehalni!

Ha igazán szeretted a kutyusodat, és muszáj, mert elkéstél, ne habozz.

2011. dec. 23. 09:30

Nincs már régóta kutyusunk. Mikor volt is nem volt ilyen gondunk, szerencsére. De sokat szoktam dumcsizni régi kutyás ismerősökkel.

Tuti s.o.s. állatorvos. Ne várj egy percet se, itt a hétvége meg az ünnepek is.

Nem volt semmilyen előjele?

Ha az állatorvos azt ajánlja inkább az altatás, bármennyire is fáj, egyezz bele. ( ez a legrosszabbik változat, bocs )

Ne hagyd szenvedni..

5. pillangó28 (válaszként erre: 4. - Hópofi21)
2011. dec. 23. 09:28

Állatorvos mindenképpen! és azt kívánom gyógyuljon meg minél hamarabb!!!

Neked pedig kitartás!!!!

2011. dec. 23. 09:25

:'(

Ha elveszítem a kutyám, én belehalok!

2011. dec. 23. 09:24
Mint ahogyan írtad, SOS állatorvos!
2011. dec. 23. 09:22

Szuka kutyusomnak petefészek daganata lehet?

Nagy csomó nőtt a hasa jobb oldalán a bordák és a jobb hátsó láb közé. És mintha véres váladék jönne a hüvelyéből... S.O.S.!

2011. dec. 23. 09:20
Volt va

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook