Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hónapos túlfejlődött baba ... fórum

5 hónapos túlfejlődött baba ... (beszélgetős fórum)


2012. jan. 2. 13:18

Nekem is volt az ismeretségi körben olyan baba, aki 5 hónaposan kapaszkodva felállt, a frászt hozta a szüleire, pedig orvosok... De ha egy gyerek magától csinál valamit, nem lehet baja, akkor már megérett rá a szervezete. A kúszás-mászás is kimaradhat, ez se baj, ha a gyerek magától nem csinálja.

Az a gyerek, aki 5 hónaposan felállt, ma 12 éves, semmi baja, sőt...

2011. dec. 23. 21:26

Hedi, TSMT-t ajánlom nektek. Van egy korosztályonként különböző komplex felmérésük, ami a részképességeket méri. 3 évesen érdemes lehet megnézni, ott kiderül ha van vmi elmaradás, és tornával (spéci, pl a kézügyességre is hat) jól fejleszthető.

(amúgy tuti rendben lesz minden, csak azért írtam, mert Te -vagy én - nézhetjük a mozgását, de az apró eltéréseket tuti nem vesszük észre)

20. Zsurcika (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2011. dec. 23. 16:13
Ne aggódj annó az én kislányom is kora érett volt.Legalább is ezt mondták.Ő hét és félhónaposan indult el egyedül járni,soha semmi gond nem volt vele szép és egészséges felnőtt nő lett belőle.Most várja első babáját. Az étrendjére figyelj oda hogy mindene jól tudjon fejlődni.Sok boldogságot továbbra is!!
19. Hedi13 (válaszként erre: 18. - Juttino)
2011. dec. 23. 16:06

Pár hónapot jártunk, utána még párszor ránézett a gy. tornász.

A kúszás is fontos elem, remélem nem lesz gond, hogy kimaradt. Majd még ovis korban figyelni kell a mozgását.

2011. dec. 23. 15:11
Hedi és úgy tudom hogy kúszás és/vagy mászás "kell", és a mászás a fontosabb, de gondolom a dévényes ezt mondta nektek. (ellenben sokáig remélem nem jártatok, ha ennyire rohamosan fejlődött)
17. Hedi13 (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2011. dec. 23. 09:30

Szia! Az én kisfiam is nagyon korán kezdett mindent. Négy és fél hónaposan kezdett mászni, ülni, hat és fél hónaposan felállt a kiságyban, nyolc és fél hósan elindult. Nálunk kimaradt a kúszás teljesen. Mondjuk mi jártunk Dévény tornára, mert kicsit oxigén hiányos volt (nyakán kétszer a k.zsinór), nem tudta a nyakát tartani és elfordítani balra. Szerintem ott táltosodott meg ennyire, nagyon jót tett a torna.

Ne aggódj a kisfiad miatt, hogy korán csinál mindent. Arra azért figyelj, hogy ne maradjon ki egy -egy mozgás elem. Később talán érdemes megmutatni egy gyógytornásznak.

16. dovima (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2011. dec. 23. 08:08
Nekem is pont ilyen volt a fiam,most 6 éves 37kg és 132cm,a doki szerint van ilyen és soha nem mondta h ebből baj lehet,ő is már hamar ment forgott mindent csinált,pedig nagy volt mindig de simán elbírta a súlyát.35 -ös most a lába pl és még ugyan nagycsoportos,de már az órát is kivülről fujja,simán összead kivon pedig senki nem tanította neki...3 évesen már 2 kerekű biciklivel simán ment stb.ne aggódj különleges és ügyes baba :)
2011. dec. 23. 08:02

Szia!

Az én fiam is rekordgyorsasággal gyarapodott, és fejlődött a mozgása. (Nem siettettük.) Csak kisóvodásként kezdett panaszkodni lábfájásra...Az orthopédián mondták, hogy tipikus, kiskorban "szerzett" elváltozásai vannak, amelyek az előzőekre vezethetők vissza. Természetesen ez nem általános, de van ilyen is. Szerintem kérd ki a gyermekorvosotok tanácsát!

14. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2011. dec. 23. 07:05

Ma elég sok a nagy baba. Nekem a 3. kétszer akkora, mint a második. Születni is pont kétszer annyival született.


Most a kicsi 16 hónaposan 12kg, a nagy meg 5 évesen 15kg... Megnézheted a képeimnél, mindegyik működik.

13. Orsi86
2011. dec. 23. 05:09

Szia!


Az én babám is 8 kiló 5 hónaposan. Szerintem ez nem olyan kiemelkedően sok. Van egy 2011 Júliusi babás fórum ott sok kisbaba van már e körül.

2011. dec. 22. 23:23

Bizonyos esetekben psziches terheltseget vetit elore, pl. manias depresszio- de a nagyon korai beszed- es ertelmi fejlodes is beletartozik ebbe.

Vagyis elojele lehet, de nem kovetkezik ebbol egyertelmuen.

2011. dec. 22. 23:11
Tényleg nagyon ügyes! Én azt hallottam, hogy amit magától csinál, tehát nem a szülő segít neki/erölteti, attól baja nem lesz. Mert ő érzi, hogy mire képes. Szóval semmi gond. :-)
2011. dec. 22. 17:50
szia nekem is a nagy fiam ennyi idősen állt fel. 8hónaposan ment 1évesen meg rohant. Ha valamit magától csinál akkor érett rá nem lesz baja a gerincének.Én hátrányként azt mondanám hogy nálunk az ütközött ki hogy pl 2.5 éves és nem beszél tisztán sok a halandzsa tehát beszédfejlődése nem olyan mint a korosztálya.meg a finommozgásos dolgok pl a rajzolás nem megy.
2011. dec. 22. 12:39

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugtattatok. :)

2. hozzászólónak: Párom ment a dokihoz tápot iratni, és neki mondta a doki. Ő meg férfi létére, hát nem kérdezett rá. :)

2011. dec. 22. 11:41

Ja és egy babát lefektetni, ha fel akar és tud állni, úgy se tudsz! :-D

Vmit mindig talál, ahol felhúzza magát!

Én a mostmár forogni profin tudó babámat alig bírom öltöztetni, pedig próbálom terelni a figyelmét, de nem megy! :-D

Kész szumó amit művelünk! Gondolom mindenenkinek ismerős szitu!

2011. dec. 22. 11:37

Én azt tudom leírni, amit a saját két mozgásfejlődésében inkább egy kicsit lemaradt (na a 4 évesen ezt már nem veszed észre :-D ) lányaim kapcsán szakemberektől hallottam.

Ha a baba magától csinál vmit, akkor arra már tuti éret. Tehát az ő izomzata és csontozata fejlettebb (meg a mozgást irányító idegrendszere is ezen a területen tuti)

2 hiba lehet:

- a baba kihagy mozgásformákat (főleg a kúszás-mászás "kötelező", mert az agy fejlődésében fontos)

- ill az anya sietteti a dolgot és ülteti / állítja / jártatja az erre még éretlen izomzatú / csontozatú gyereket.

A második szerintem csak akkor gáz, ha folyamatosan ezt csinálod. pl. ültetni saját öledbe, megtámasztva a babát aki már félig felhúzza magát szabad, de folyton párnákkal kitámasztva ültetni, mert ez tetszik neki, nem.

Ezt dévényes ill. TSMT-s gyógytornász alapján gondolom.

6. 177a5bd706 (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2011. dec. 22. 11:15
ne aggódj. ez teljesen normális. minden baba más. van, aki ezt tud hamarabb, van aki azt. ebből hátránya nem nagyon származhat. az enyém is már 1 hónaposan hasra fordult, 4 hónaposan ült, 6 hónaposan kapaszkodva állt. baja nem lett belőle. Ő is 8 kg volt 5 hónaposan.
2011. dec. 22. 11:09
az én fiam is gyosan fejlődött:) fordult, ült, hamar eljárt. a szoba tisztaság is nagyon könnyen ment neki. nem baj az ha ügyes. lehet most gyorsan fejlődik és majd később lelassul a fejlődése.
2011. dec. 22. 11:06
A gerince még nem elég fejlett ahhoz, hogy megtartsa őt, ez később tartási hibákat okozhat, gerincferdülést, és a talp fejlődésének is árt! Tereld el a figyelmét az állásról, ne engedd neki. Tudom, aranyos, és persze büszkeség, hogy ilyen ügyes, de nem tesz neki jót!
3. pritta (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2011. dec. 22. 11:00
az én fiam is gyorsan kezdett mindent. rögtön emelgette forgatta a fejét pár naposan. 6 hósan állt már kapaszkodva az ágyban. 8 hósan fal mellett tett pár lépést és 10 hósan elindult.
2011. dec. 22. 10:57

miért nem kérdezted meg tőle?

egyébként sok ilyen baba van, nem lesz semmi baja.

2011. dec. 22. 10:47

Kisfiam 5 hónapos lesz 8 nap múlva. 3150 grammal született, most 8 kg a súlya, átfordul, kúszik, kiságy rácsán felhúzza magát... Ma a doki azt mondta, h egy 9 hónapos babának felel meg a fejlődése/tudása alapján. Viszont azt is hozzátette, hogy ez nem minden esetben jó. De azt már nem mondta, h miért lehet ez rossz.

Van valaki, akinek ilyen a babája?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook