Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egyre jobban szőrösödöm, mindenhol, SEGÍTSÉG!!! fórum

Egyre jobban szőrösödöm, mindenhol, SEGÍTSÉG!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3
73. picur1979 (válaszként erre: 72. - Bcicus)
2012. febr. 6. 13:18
Igen, oda megyek.
72. Bcicus (válaszként erre: 70. - Picur1979)
2012. febr. 4. 20:40
Mensmentisbe kell menni.
71. Bogyóó (válaszként erre: 70. - Picur1979)
2012. febr. 4. 20:35

Szia! Sajnálom, hogy hasonló cipőben jársz, mint én és sokan mások.

Kérlek tájékoztass a vizsgálatokról, mert kíváncsi lennék milyen típusúakra kell menni. Én még mindig várok az időpontra, pont azért mert sztk alapon megyek, sajnos nem engedhetem meg magamnak a magándokit.....


Köszönöm

2012. jan. 3. 14:10

Sziasztok!


Hasonló tüneteim vannak. És keresem az okát...

Jártam endokrinológusnál (magán), aki hormonvizsgálatot kért, de nem az egész hormonsort, mindössze három hormont! Az kiderült, hogy magasabb a tesztoszteron, de az nem, hogy miért?? Fog.gátlót írt fel végül, de szerintem nem ez a megoldás. Csak elfedi a bajt. Így most másik dokit kerestem és bízom benne, hogy ő alaposabban fog kutakodni.

Egyébként nekem azt mondták, hogy házidoki nem kérhet hormonvizsgálatot, csak szakorvos. De mondjuk mire bejutsz egy sztk-s endokrinológushoz, addig hónapok telnek el..

69. Bcicus (válaszként erre: 65. - Bogyóó)
2011. dec. 23. 23:20
Sajnos egyáltalán nem biztos. Az orvosok nagy része még nem veszi komolyan ezeket a betegségeket.
68. Bcicus (válaszként erre: 64. - Bogyóó)
2011. dec. 23. 23:20
A ciklusod az a menstruáció első napján kezdődik és a következő mensit megelőző napig tart. Ennek a 3. napján kell menned.
67. babszibobó (válaszként erre: 65. - Bogyóó)
2011. dec. 23. 18:10

Mi diagnózist nem tudunk felállítani, csak tippelünk (lehet el is találtuk), majd az illetékes Orvos az általad elmondott tünetek alapján megkezdi a kivizsgálásokat annak fényében fog előírni vizsgálatokat és felállítani egy diagnózist.

Valószínű minden szükséges vizsgálatot megcsinálnak majd, mindent szépen sorjában.


Mindeközben megteheted, hogy neten tájékozódsz és ha kérdésed van, vagy hiányolsz vizsgálatot megemlítheted, de előbb keress egy olyan Orvost aki tényleg figyel rád, akiben megbízol, mert bizalom nélkül nehéz lesz...és lehet, ha olyan a Dokid nem neked kell mondanod vizsgálatot, mert Tudja Ő a dolgát!

66. babszibobó (válaszként erre: 64. - Bogyóó)
2011. dec. 23. 18:04

Attól, hogy egy napig van menstruációd, van 3. napja a ciklusodnak.

A ciklus kezdete a menstruáció első napja, de nem a hosszát befolyásolja.

A lényeg attól még van 3. nap, hogy nem vérzel!

2011. dec. 23. 17:28

Egyébként, ha valamit kifelejteneék, remélem a doki tudja, hogy milyen vizsgálatokra kell elküldeni, és nem kell állandóan nekem mondani, hogy még ezt is kell meg azt is kell!!!

Igaz??????????????

64. Bogyóó (válaszként erre: 57. - Bcicus)
2011. dec. 23. 17:27

Na ezt most nem értem amit írtál.......(((

Én csak max 1 napig menstruálok...:(((

Mi az a 3.napi hormonos sor???

2011. dec. 23. 17:25

Sziaztok!!!!


Sajnos a mai napi doki látogatásról lemaradtam, éjszakás voltam és nem tudtam reggel felkelni a szundira, sztem álmomban úgy ahogy volt kinyomtam.

Na mindegy, idén sztem már amúgy sem nagyon foglalkoztak volna velem....:)))

62. c1e9612cd3 (válaszként erre: 61. - Bcicus)
2011. dec. 23. 12:37
:) akkor én megerősítettelek :)))
61. Bcicus (válaszként erre: 60. - C1e9612cd3)
2011. dec. 23. 12:36
nem baj, csak úgy írtam.:)
60. c1e9612cd3 (válaszként erre: 59. - Bcicus)
2011. dec. 23. 12:31
bocs :) nem olvastam vissza :) csak az utolsó 1-2 hsz-ig :)
59. Bcicus (válaszként erre: 58. - C1e9612cd3)
2011. dec. 23. 12:29
ezt én is írtam.
2011. dec. 23. 11:42
a többiek álltal említett terhelés mellé kellene hormonokat nézetni. Androsztendion, stb....
57. Bcicus (válaszként erre: 56. - Bogyóó)
2011. dec. 23. 07:42
Igen. Úgy kér, hogy cukor és inzulin terhelés és kérd a 3. napi hromons sort is írja ki ( a ciklus 3. napján kell vv-re menni)
2011. dec. 23. 07:11

Akkor első lépésben, megyek ma a házidokihoz és kérek beutalót az endokrinológushoz, majd elmegyek nődokihoz is hogy Ő meg már csinálja meg az UH, és az inzulinterheléses vizsgálatot mire az endokrinológushoz kerülök.....

Ez így jó??????????????

55. Bcicus (válaszként erre: 54. - Bogyóó)
2011. dec. 23. 00:59
No cukor, no fehér liszt, kevés gyümi az is csak délután. Az inzulinrezisztencia a cukorbetegsége előszobája, csak itt még visszafordítható.
54. Bogyóó (válaszként erre: 52. - Bcicus)
2011. dec. 22. 17:06

Mi az a 3. napi hormon sor????? Fogamzásgátlót nem szedek, mert természetes úton szeretnék menstruálni, és persze lassan babaát is szeretnék, gondoltam ezek árthatnak neki. Merckformin úgy olvastam h az inzulinra jó! Ezt sem értem.....

Diéta, no cukor???? Meddig, ez olyan mintha cukros lennék????

Sport az oké, heti többször járok futni, de lehet én is önmagamhoz több a súlyom.... 168com, 60-62 kg......

53. moncsicsi83 (válaszként erre: 51. - Bogyóó)
2011. dec. 22. 14:18

Azért váltottam, mert amikor kérdeztem, mi van olyankor, ha babát szeretnék, azt válaszolta, hogy műtét, meg olyan tabletták, amik a szervezetem egyes részeinek nem igazán tesznek jót. Mivel beszéltem pár pco-s emberrel és őket nem egyből ilyen dolgokkal riogatták, elmentem másikhoz. Az meg kapásból mondta, hogy nem fogamzásgátlót kell erre szedni, meg nem kell egyből műtéthez nyúlni.

Többször tapasztaltam már, hogy több orvos véleményét is ki kell kérni (nem csak nőgyógyászati fronton), mert az egyik lehet a műtétek és durva dolgok híve, a másik meg tud neked kevésbé sokkoló gyógymódokat...

52. Bcicus
2011. dec. 22. 13:53
Terheléses inzulin vizsgálat kell és 3. napi hormon sor. A fogamzástgátló árt ennek a betegségnek. Merckformin kell rá és diéta és sport,.
2011. dec. 22. 12:42

és Te mit tanácsolsz, nődoki vagy endokrinológus??? Mit tegyek első körben???


Miért váltottál orvost akkor???

50. moncsicsi83 (válaszként erre: 49. - Bogyóó)
2011. dec. 22. 11:01

Köszi a gratulációt :)

Én tavaly februárban kezdtem el járni reflexologushoz. Hetente jártam, havi 2-4-szer bizos sikerült eljutnom. Idén februárban mondta a doki, hogy nem lát egy cisztát sem. Szóval 1 év kellett, mire úgy beindult a szervezetem öngyógyító folyamata, hogy elmúltak a ciszták. Márciusban elkezdtünk próbálkozni és július végén összejött a baba. Úgy, hogy semmi gyógyszert nem szedtem.

49. Bogyóó (válaszként erre: 48. - Moncsicsi83)
2011. dec. 22. 10:14

:)))) Jó ezeket hallani, és gratulálok a Babához a pocakodban.

Én is gondoltam reflexológuson és akupunktörön is!!!

48. moncsicsi83 (válaszként erre: 46. - Bogyóó)
2011. dec. 22. 10:10
Nődoki uh-t csinált, tele volt mindkét petefészkem cisztákkal. Hormonvizsgálatot kért, és azok sem voltak rendben, meg voltam cukorterhelésen, az felső határon volt... Gyógyszert nem kaptam, fogamzásgátlót kellett szednem, ami csökkentette a szőrösödést és a rendszertelen menstruációt beszabályozta. Aztán én fogtam magam, elkezdtem reflexológiára járni, majd a gyógyszert abba hagytam. Azóta másik dokihoz is járok. Ciszták felszívódtak, most épp babát várok. Cukrom rendben van, eddig semmi gond. Hajhullás elmúlt, a szőrösödés mértéke nem nőtt, maradt ugyan olyan. A mostani dokim azt mondta, hogy elméletileg PCO-s tüneteim nincsenek már...
47. Bogyóó (válaszként erre: 43. - Tundike77)
2011. dec. 22. 09:40
Ha elmegyek a háziorvoshoz és ha megnézetem a cukorszintemet akkor már lehet hogy rossz lesz??? Az tény hogy nagyon sok édességet eszek....
46. Bogyóó (válaszként erre: 41. - Moncsicsi83)
2011. dec. 22. 09:36
Nődoki vagy endokrinológus???? Milyen vizsgálataid voltak???? Mit kellett szedned????
45. Bogyóó (válaszként erre: 40. - Bcicus)
2011. dec. 22. 09:35
Szedtem. Kb 8 évig, de már nem szedek!!! Érdekes mert Diana 35el kezdtem.
2011. dec. 22. 06:22

Sziasztok!


Nekem az a kérdésem,hogyha síma nőgyógyásztól kérek egy vér vizsgálatot,akkor is kimutatható?

Vagy mindenképpen endoklinikára kell menni?


Én még életemben nem voltam terhes és jövőre már nagyon szeretnék,de elveszíteni nem,viszont ez a része érdekelne,mert én tea kúrázok két hónapja és elvileg rendben vagyok odalent,sejtjeim és méhfalam is megfelelő,de mégsem esek teherbe.

Mondjuk most január elejére nem várom:-))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook