Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a feladata a keresztanyának? fórum

Mi a feladata a keresztanyának? (tudásbázis kérdés)

1 2
2011. dec. 23. 02:20

Én külföldön élek, a most 4 éves keresztfiam itthon, így nem sokszor látom. De ha itthon vagyok, mindig megyek, odáig vagyunk egymásért :)


És mivel én megtehetem (a szülei meg sajnos nem igazán), teljesen én ruházom.

Szerintem jól esik, és nekem is öröm, és külföldön jóval olcsóbb és jó minőségűek a ruhák.

32. 1c5031b0ec (válaszként erre: 31. - E32d76b828)
2011. dec. 22. 14:44
bingó:)
2011. dec. 22. 14:35

aggo a keresztszülősdi a szülők halála esetén gyámságosdit jelentett h ezt ma hogy veszik komolyan?sznobsággal együtt mosva a fehér ruhák zöldek lettek...sehogy


/ha rosszul tudom javítsatok ki légyszi/

30. 1c5031b0ec (válaszként erre: 29. - Margozsodi)
2011. dec. 22. 14:13
Egyébként még most sem késő összeházasodni,és tényleg elhárul az akadály.Nálunk a férjem református volt,én katolikus vagyok,emiatt sem szerettem volna. A gyerekek nem gyakorolják a vallást,de imádkozni megtanítottam őket.A keresztszülőkkel megbeszéltük,hogy minden kötelezettség nélküli a felkérés:Persze időnként,ha nagyon lehetetlen dolgot szeretnének,akkor mondom ,hogy kérd keresztanyádat:)
29. margozsodi (válaszként erre: 27. - 1c5031b0ec)
2011. dec. 22. 13:21
Itt az atya minden további nélkül megkeresztelné őket,mert én meg vagyok keresztelve.A hugom is ,csak azért nincs,mert amikor ő született,akkor nem lehett keresztelni,vagyis lehetett csak a keresztszülők nagy pártemberek voltak és emiatt nem lehetett ,jobban mondva megkérték a szüleimet,hogy ha lehet,inkább névadóztassanak csak.És ezért van ez így.De emiatt nem lehetett templomi esküvőjük sem,ami nekem szívfájdalmam.Valamint ő lenne az én kisfiamnak a keresztanyja,de nem keresztelhet.Ezért kell majd neki eljárnia hittanra,hogy ő is keresztelhessen,vagyis keresztszülő legyen.A két kis keresztfiam is csupán azért nincs még megkeresztelve,mert nem tudjuk összehozni az időpontot,mivel én rengeteget vagyok kórházban a saját gyerekemmel.Ebben az évben is 10szer voltunk kórházban.Szóval,nem könnyű összehangolni,de megteszem,mihelyst lehet.Ám a gyerekek így is kereszt anyunak hívnak.A szüleidnek igaza volt,mert valóban nem lehet tudni,mikor kellhet a keresztlevél.Abban is igazad van,hogy az sem mindegy,milyen az atya.Ha kicsit liberálisabb,akkor minden további nélkül megkeresztel bárkit.Egyébként csak a felnőttek keresztelkedésébe kötnek jobban bele a papok,mert ugye az elhivatottságról tanúbizonyságot kell tenni,ami egy gyermek esetében szóba sem jön.És ha megkeresztelik,még mindig kiugorhat a vallásából,ha nem tetszik neki,mondom ezt arra,hogy valaki írta,nem kell ráerőltetni a vallást a gyermekekre.
28. 177a5bd706 (válaszként erre: 22. - Ami.)
2011. dec. 22. 13:02
Ez nem így van. Én nem vagyok megkeresztelve, a lányomat mégis megkeresztelték.
27. 1c5031b0ec (válaszként erre: 19. - Margozsodi)
2011. dec. 22. 12:54
Igazad van,bár ez helyileg változhat,kisebb településeken,ha vaskalapos az egyházfi,tisztelendő,vagy esperes,megteheti,hogy nem kereszteli meg még abban az esetben sem,ha a keresztszülők minden kritériumnak megfelelnek.Mi sem vagyunk vallásosak,ám a szüleim állandóan szekáltak,hogy sohasem lehet tudni,hogy milyen idők jönnek,és dédinek bizony Pestre kellett menni keresztlevelekért...:(Nem kell mondanom,hogy mikor volt...Az én gyerekeimet sem keresztelte meg meg a vidéki esperes,nem esküdtünk templomba,Miskolcon minden további nélkül megkeresztelték.Őrzöm is a keresztleveleket
26. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Aranyalma41)
2011. dec. 22. 12:40
Szerintem semmi !
25. margozsodi (válaszként erre: 21. - 4c30444687)
2011. dec. 22. 12:36
Egyáltalában nem kiabálok,nem értem,miért mondod.A felkiáltó jelek használata az írásomban a nyomatékosság miatt van kirakva.De látom,ennyi erővel te is nagyon nyugodt emberke lehetsz!!És igen is,jó példát mutatok a gyerekeknek,a sajátomnak épp úgy,mint a két keresztgyerekemnek.Nem tudom,miért ítélkezel anélkül,hogy ismernél.Nincs hozzá jogod,abszolút semmi,ami felhatalmazna téged arra,hogy ilyen hangon beszélj velem.Részemről a témát lezártnak tekintem,mindenkinek csak ilyen értelmes beszélgetőtársat kívánok,ekkora értelmi nívóval,mint te.
24. NeKoAn (válaszként erre: 23. - Anikko)
2011. dec. 21. 21:45

Köszönöm a felkérést! :)

Meggondolom! ;)

23. anikko (válaszként erre: 13. - NeKoAn)
2011. dec. 21. 21:41

ez nagyon szimpi!

Leszel kisebbik fiam keri anyuja? ;)

22. Ami. (válaszként erre: 19. - Margozsodi)
2011. dec. 21. 21:34

Elvileg tényleg nem lehet megkeresztelni a gyereket ha a szülök nem azok.Templomi esküvőd se lehet,hanem előtte oktatáson kell részt venni stb.

Szerintem majd a gyerek döntse el h melyik valláshoz akar tartozni,de én kényszerítsem bele valamibe,meg kell ismertetni vele többet,és majd kiválasztja.Én amint betöltöttem a 18at kiléptem a katolikus vallásból.Attól értékes lehet a gyerek,és a Biblia megismertetése mindenképp hasznos,és egyik valláshoz sem kötött.Hisz az alapműveltséghez hozzátartozik.

21. 4c30444687 (válaszként erre: 19. - Margozsodi)
2011. dec. 21. 21:22
Biztos szép példát mutatsz a folytonos kiabálással!!! Talán arról nem is hallottál a saját hangod zajától elnyomva, hogy a keresztszülő nem magát nevezi ki!!!!!!
20. Ami. (válaszként erre: 15. - 710b866d3f)
2011. dec. 21. 21:18

De mivel a férjed tesójáék egyébként is közeli lenne a kapcsolat,és ugyanúgy sűrűn találkoznátok.Nem?

Én épp ezért nem ilyet választanák...egyértelmű a közeli kapcsolat meg a szeretetadás,segítségnyújtás családon belül.

19. margozsodi (válaszként erre: 14. - 4c30444687)
2011. dec. 21. 21:17
Még nincsenek is megkeresztelve!DE!Látom ,olyan jól tájékozott vagy!!!Nem a szülőnek kell,hogy meg legyen keresztelve,ahhoz,hogy a gyereket megkereszteljék,hanem a keresztszülőnek,de mindegy!!Csak hogy a lelked megnyugodjon!De attól én még a keresztanyjuknak tartom magam!!!!És ha tetszik,ha nem,a keresztény tanításokat ,a vallás alapjait ilyen kis korban meg kell a gyerekekkel értetni,tanítani.Hiszen ők még formálható "masszák".Ahogy neveled,az lesz belőle és én szeretném,ha értékes emberek lennének.Erről ennyit,nem nyitok sem etikai,sem teológiai vitát.
18. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 17. - 1560f47887)
2011. dec. 21. 21:10
Is:))
17. 1560f47887 (válaszként erre: 2. - Aranyalma41)
2011. dec. 21. 21:09
Tolni a pénzt alkalmakkor. :)
2011. dec. 21. 21:06
Én simán "csak" imádom a keresztgyerekeimet!
2011. dec. 21. 21:05

A vallással kapcsolatos "szerepköre" a keresztanyának manapság már nem igazán fontos vagy jellemző.


Az ajándékozás persze megvan,ahogy a többiek is írták.


Igazság szerint nagyon kell szeretnie a gyereket, én - de ez csak a saját véleményem - a közeli rokoni kapcsolatot pártolom a keresztszülők kiválasztásakor is. Barátokat nem igazán.


A fiamnak a férjem húgáék a keresztszülei, nagyon szeretik, rendszeresen jönnek, látogatják, mi is megyünk hozzájuk, nagyon szeretik. Közeli a kapcsolatuk.

14. 4c30444687 (válaszként erre: 11. - Margozsodi)
2011. dec. 21. 21:05
Ha az anyja nincs megkeresztelve, akkor a gyerek sem lehetne. Ennyit ér a keresztszülőség :P
13. NeKoAn
2011. dec. 21. 21:04

Sziasztok!


Véleményem szerint a keresztanya feladata nagyon fontos szerep! Segíteni a szülőket, hogy a gyerkőc ne szenvedjen semmiben hiányt, támogassa, ha esetleg a szülőkkel nem jön ki jól...legalábbis szerintem! Én személy szerint ezt teszem! Igaz...még csak öt éves a kis keresztlányom! :)

De én mindenben segíteni fogok Neki és támasza leszek, ha valamit mondjuk nem merne megbeszélni az anyukájával...mondhatni, mint egy barátnő!

12. 4c30444687 (válaszként erre: 2. - Aranyalma41)
2011. dec. 21. 21:03
Igazából semmi, de ha van valami, ami nem tetszik a szülőknek benned, akkor majd szidnak a hátad mögött.
2011. dec. 21. 21:03
Nekem is van két kicsi keresztfiam.Az anyukájuk nincs megkeresztelve én igen.Az anyukájuk nem vallásos,én igen.És én szoktam a gyerekeknek bibliai történeteket mesélni,olvasni.Elmeséltem most karácsony közeledtével Jézus születéstörténetét.Elolvastam nekik József Attila:Betlehemi királyok című versét és megbeszéltük,majd lerajzolták,melyik,milyennek képzelte el a történetet a királyokat.Egyébként 6és fél illetve 4 és fél évesek.Valamint a keresztszülő feladata,ha a szülőkkel bármi történik,ne adj Isten,akkor ő veszi át a szülő szerepét mind erkölcsi mind a gyakorlati nevelésben,ahogyan azt dr.no is megfogalmazta.
10. anikko (válaszként erre: 9. - Relytéj)
2011. dec. 21. 21:02
teljesen egyet értek!
9. Relytéj (válaszként erre: 3. - Gesztenye78)
2011. dec. 21. 21:00

Személy szerint ezt a vallásos témát hanyagolnám !

A gyerek majd eldönti ha elég idős lesz hozzá hogy szeretne e vallásos lenni vagy sem .


Más feladatok úgy is csak azon múlnak mennyit találkoznak vagy tudnak találkozni ill. mennyire tekinti fontosnak a szerepét a családban .


Szerintem :))

8. Bella 13 (válaszként erre: 6. - Zsuzsika83)
2011. dec. 21. 20:57

Egyetértek.

Szerintem gondosan kell megválasztani a keresztszülőt, mert az a gyereknek sem jó, ha tudja, hogy van egy keresztanyja, de az meg sem látogatja...

Szerintem ne az ajándék legyen a szempont, mert lehet, hogy megveszi a gyerkőcnek a toronyórát láncostól, de mellette nem törődik vele...

2011. dec. 21. 20:56

Szerintem a legfontosabb feladata a gyerek erkölcsi nevelésében való segítségnyújtás.

Illetve keresztszülőknek azért (is) választanak valakiket, ha a szülőkkel valami történne, akkor ők gondoskodjanak róla.

Mi is keresztszülők vagyunk a férjemmel, nincs még különösebb "feladatunk", sokat látogatjuk, szeretjük a kis keresztfiunkat, ajándékokat veszünk neki.

2011. dec. 21. 20:52
Szerintem mindenképp fontos, hogy részt vegyen a gyerek életében. Kisebb korában látogassa, nagyobb korában néha közös program a gyerekkel. Természetesen köszöntse fel a gyereket ünnepi alkalmakkor.
5. Ami.
2011. dec. 21. 20:51
Konkrétan semmi:)Annyi h te is veszel neki ajándékot alkalmakkor.Manapság kiment a divatból.Régen az volt ha a szülőkkel történik valami,ő lesz a gyám..de manapság ritka aki a gyerekét is rábízná.Én is azt szeretném h anyukámék vagy a tesómék nevelnék ha velünk bármi történik.Viszont a keresztanya,vagy névadó,mert pl mi nem vagyunk katolikusok, valamelyik barátunk lesz.Ez igazából egy jelkép.
4. anikko (válaszként erre: 1. - Aranyalma41)
2011. dec. 21. 20:50

hogy a legtöbb ajándékot vegye a családban a gyereknek! ;)

bocsi, csak vicc volt.

párom keresztfia, így magyarázta :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook