Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valaki tudna nekem segíteni az egyetemi felvételivel kapcsolatban? fórum

Valaki tudna nekem segíteni az egyetemi felvételivel kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)

2012. jan. 14. 16:12

És ez pluszban:

[link]

22. babszibobó (válaszként erre: 20. - Kisbögre)
2012. jan. 14. 16:11

[link]



Ezt kerested (itt ír a suldiról is):


NEMZETI KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM RENDÉSZETTUDOMÁNYI KARA (KORÁBBANRENDŐRTISZTI FŐISKOLA) ÁLTAL KÉRT SPECIÁLIS DOKUMENTUMOK


Az Egyetem Rendészettudományi Kara a következő speciális dokumentumok csatolását kéri a jelentkezőktől az adott szakokon: a polgári jelentkezők által tett nyilatkozat, amelyben hozzájárulnak ahhoz, hogy a Karon tanulmányaik megkezdéséhez szükséges életmódra, életvitelre vonatkozó ellenőrzést az illetékes szervek elvé gezzék, illetve, hogy az ország bármely területén vállalják szolgálatba helyezésüket a tanulmányaik befejezése után, (a nyilatkozatok 2011. december 31-éig az RTF, 2012. január 1-jét követően pedig a Kar honlapjáról tölthetők le), szolgálati helyről, beosztásról, rendfokozatról szóló nyilatkozat vagy igazolás, a büntetés-végre hajtási szerv által kiadott támogató nyilatkozat, a NAV által kiadott támogató nyilatkozat, különböző – az adott szakhoz kapcsolódó – szaktanfolyami vizsgákról szóló igazolások (pl.: alap-, közép vagy felsőfokú bün tetés-végrehajtási szaktanfolyami vizsgák, legalább három éves szakmai gyakorlatról szóló igazolás. A rendészet igazgatási alapképzési szak biztonsági szakirányára jelentkezők elsőfokú munkaköri alkal masságot bizonyító orvosi igazolását is kötelesek csatolni. A szakirányokra vonatkozó speciális dokumen tumok részletes felsorolása az NKE-RTK fejezeti oldalán, illetve 2011. december 31-éig a RTF honlapján és 2012. január 1-jétől a www.uni-nke.hu honlapon található meg.

21. babszibobó (válaszként erre: 19. - Kisbögre)
2012. jan. 14. 16:00
Nekem nincs könyvem, mert minden fent van neten (bár nem aktuális, de korábban sem volt, mert minek)!!!
2012. jan. 13. 21:25

Az eljárás folyamán benyújtandó dokumentumok c. fejezetben.


És esetleg erre vonatkozóan???

Köszi!

2012. jan. 13. 21:21

NKE-RTK által kért speciális dokumentumok


És ebben tudnál nekem segíteni?


Amúgy köszönöm szépen amiket belinkeltél, ezeket már mind elolvastam, mert már ki is töltöttem a felvételi lapot a neten. Ezen kívül semmi más nincs a könyvben?

2012. jan. 13. 17:48

[link]


Ezt nézd végig a lap aljáig és még a végén a csatolandó dolgok is ott vannak és ír a többlet pontokról is ami a suli után jár!


Itt fontos dolgok vannak:


[link]


És ez ad választ a TGYÁS-GYED-GYES kérdésedere:(bármelyiken vagy kaphatsz többlet pontot)


[link]

17. kisbögre (válaszként erre: 16. - Babszibobó)
2012. jan. 13. 14:23

Ha neked nem probléma, csak akkor, engem a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK kara érdekelne (bűnügy, közrendvédelem, közlekedés), hogy oda milyen dokumentumokat kell csatolni, levelezősöknek, illetőleg jár e plusz pont rendőr iskola OKJ-s bizonyítványra.

Meg hogy kinek jár gyerek után plusz pont???

Csak aki TGYÁS.-on, GYED-en, GYES-en van?

Előre is köszi, majd még lehet hogy kérdezek!!!

16. babszibobó (válaszként erre: 15. - Kisbögre)
2012. jan. 12. 23:04
A felvi.hu-n mindent megtalálsz...de kérdezz nyugodtan!
2012. jan. 10. 20:43

Sziasztok!

Valakinek esetleg meg van a feloktatási jelentkezési könyv??? És esetleg tudna nekem segíteni? Csak egy konkrét iskoláról érdekelnének infók!

Előre is köszi!

14. babszibobó (válaszként erre: 13. - 171925f409)
2011. dec. 21. 20:33
Igazán nincs mit!
13. 171925f409 (válaszként erre: 12. - Babszibobó)
2011. dec. 21. 20:30
Értem köszi
12. babszibobó (válaszként erre: 11. - 171925f409)
2011. dec. 21. 20:29
Csak közép és Felsőfokúért jár!!!
2011. dec. 21. 20:28
És azt tudja valaki, hogy az alapfokú nyelv vizsgáért is jár pontbeszámítás?
10. zsuzsu 12 (válaszként erre: 9. - Babszibobó)
2011. dec. 21. 20:17
Köszi
9. babszibobó (válaszként erre: 8. - Zsuzsu 12)
2011. dec. 21. 20:15
2012. Február 15
8. zsuzsu 12 (válaszként erre: 5. - Angela48)
2011. dec. 21. 20:14

Köszönöm:)

Hát bíztató és mikor kellene majd beadni hogy szeptembertől járhassak majd?Mi a határidő?

7. babszibobó (válaszként erre: 6. - Zsuzsu 12)
2011. dec. 21. 20:14
Na ilyenkor jó, ha valaki neten jelentkezik, mert ott a pontszámító kalkulátor és a jelentkezési lap is mutatja számít e vagy sem...nézd meg ott, a kalkulátorral!
6. zsuzsu 12 (válaszként erre: 4. - Babszibobó)
2011. dec. 21. 20:12
tb munkaügyre mennék de legutóbb azért nem vettek fel mert nem értem el a ponthatárt (sajnos csak kettesek voltak az érettségi bizonyítványba)Ezért bizok abba ha ez beszámít talán sikerül bekerülnöm
2011. dec. 21. 20:10

[link]



OKJ képesítésekről



Az OKJ-s végzettségek is érhetnek többletpontot a felvételinél. Fontos azonban tudni, miként kell igazolni a jogosultságot, és hogy pontosan milyen képzéskért járhat a pont.


Legfeljebb egy OKJ-s képesítésért abban az esetben jár a 24 többletpont, ha az

- szerepel az Országos Képzési Jegyzékben ÉS

- szakirányú ÉS

- emelt szintű vagy felsőfokú szakképesítés ÉS

- az adott képzési területen jár érte többletpont.


Figyelem! OKJ képzettségért és technikusi végzettségért összesen maximálisan 24 többletpont adható!


Mikor szakirányú az OKJ-s képesítés?


Szakirányú képesítésnek abban az esetben minősül a képzés, ha a megfeleltetési táblázatban szakirányú képzésként tartják számon. (A letölthető pdf-ben a Ctrl és f billentyűk együttes lenyomásával lehet kifejezésekre keresni.)


Felsőfokú vagy emelt szintű képesítések


Felsőfokú vagy emelt szintű végzettségnek minősülnek a következő képesítő bizonyítványok:

8 jegyű, 54-es vagy 55-ös OKJ számmal kezdődő szakképesítések

13 jegyű, a fenti 8 jegyű rendszernek megfeleltetett OKJ számmal rendelkező szakképesítések [3/1995. (V. 4.) MüM rendelet mellékletében megjelent és a 12/1996. (XII. 29.) MüM rendelet 1. számú mellékletében megjelent OKJ szakképesítések egymással történő megfeleltetése]

15 jegyű, a fenti megfeleltetési táblázatban (Mikor szakirányú az OKJ-képesítés?) megtalálható OKJ számmal rendelkező szakképesítések.



Melyik képzési területen adható többletpont OKJ-s végzettségért?


Többletpont a szakképesítés alapján a következő képzési területekbe tartozó alapképzéseken és egységes, osztatlan képzéseken jár:


agrár, bölcsészettudomány, informatika, jogi és igazgatási, gazdaságtudományok, műszaki, művészetközvetítés, nemzetvédelmi és katonai, orvos és egészségtudományi képzési terület csak egészségtudományi képzési ága, pedagógusképzés, sporttudomány, társadalomtudomány, természettudomány képzési területek. (A Tájékoztató 1. sz. táblázatában nézhető meg, hogy az adott képzési területen jár-e OKJ-s képzésért többletpont.)



Figyelem! Adott képzési területen - amint már utaltunk rá - csak abban az esetben jár a szakképesítésért többletpont, ha a képzési terület intézményei erről közösen úgy határoztak. Ez igaz akkor is, ha az OKJ szakmacsoport alapján a megszerzett szakképesítés egyébként szakirányúnak minősülne.


Mikor kötelező az előképzettség?


A felvételi eljárásban meghirdetett egyes képzésekre kizárólag bizonyos előképzettség birtokában van lehetőség jelentkezni (pl. a Rendőrtiszti Főiskola bizonyos szakjai, vagy bizonyos intézmények szakoktató, illetve az ápolás és betegellátás levelező munkarendű meghirdetései stb.).


Ezek az előképzettséget adó szakképesítések általában nem felelnek meg magának a többletpontra vonatkozó kritériumoknak (pl. nem felsőfokú szakképesítések), azonban a dokumentum megléte feltétele a jelentkezésnek.


Így ezeket a dokumentumokat további feldolgozásra továbbítottuk azon felsőoktatási intézményeknek, akik ezek beküldését a felvételi tájékoztató intézményi oldalain jelezték. Tehát az ilyen típusú szakképesítés nem felel meg a többletpontok szabályaiban megfogalmazott kitételeknek, ezért a dokumentum többletpontok szempontjából elutasításra kerül, de a felsőoktatási intézmény, mint jelentkezéshez szükséges dokumentumot mindenképpen megvizsgálja.


Gyakori hibák az igazolás során


A külföldön szerzett szakképesítő bizonyítványokat kizárólag az OH Magyar Ekvivalencia és Információs Központ által kiállított honosítással fogadjuk el, fordítás másolata nem elegendő erre a célra.

A bizonyítvány hiányában benyújtott igazolások nem elfogadhatók a szakképzettség igazolásához.


Az OKJ képzések félévi, év végi bizonyítványai alapján szintén nem adható többletpont.

Azokért az OKJ bizonyítványokért, amik nem felelnek meg a többletpontjogcím feltételeinek, nem adható többletpont!


Itt nézhet utána a jelentkező, hogy megfelelő-e a végzettsége:


A Felsőoktatási felvételi tájékoztató - 2011. februárban induló képzések c. kiadvány 1. sz. táblázatában nézhető meg, hogy az adott képzési területen jár-e OKJ-s képzésért többletpont.


A 79/2006. korm.rendelet 6. sz. melléklete ahhoz nyújt segítséget, hogy mely képzési területen melyik szakmacsoportba tartozó OKJ-s képesítések minősülnek szakirányúnak. (A rendelet megtalálható jogszabály-gyűjteményünkben.)


Ebből a táblázatból pedig kikereshető, hogy a megszerzett szakképesítés melyik szakmacsoportba (illetve képzési területhez) tartozik.

4. babszibobó (válaszként erre: 3. - Zsuzsu 12)
2011. dec. 21. 20:09
Attól függ milyen szakra jelentkezel!!!Ha a választott szaknak köze van ehhez a végzettségedhez, akkor ige, ha nincs nem!!
2011. dec. 21. 20:06

Tb.bérügyi szakelőadó végeztem és ilyen bizonyitvány szereztem: Emelt szintű szakképesítés, OKJ szám: 543430500000000

Ez az emelt szintű bizonyítvány beszámít a felvételibe?

2011. dec. 21. 20:04
Mi érdekel?
2011. dec. 21. 20:03
Valaki tudna nekem segíteni az egyetemrevaló felvételivel kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook