Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Konfliktus kerülés fórum

Konfliktus kerülés (beszélgetős fórum)


18. Ailen Zia (válaszként erre: 1. - E554d7f096)
2011. dec. 22. 22:42

Jobb, ha elmondod amíg aktuális a dolog.


Én egyszer azt csináltam a volt pasimnál, hogy 2 héten át semmiért nem szóltam neki, nem szóltam neki akkor sem, amikor sértegetett. 2 hétig tudtam csak megcsinálni, hogy ne szóljak neki vissza, mire 3. héten olyan veszekedést rendeztem, mert összegyűlt bennem minden, hogy csak na.


Ha mindjárt vége lesz mindennek, ha van valami problémád vele és elmondod neki, akkor az nem is volt kapcsolat.

17. ea010c7029 (válaszként erre: 1. - E554d7f096)
2011. dec. 22. 12:41
Te szeretnéd,ha Ő ugyanezt csinálná veled?
2011. dec. 22. 12:37
Mert az viszi elöre a kapcsolatot,ha minden problémát megbeszélnek egymással.
15. a2d0ded793 (válaszként erre: 14. - D41005143d)
2011. dec. 22. 12:35
Így van,mindent meg kell bezsélni, a kommunikáció nagyon fontos,minden kapcsolatban,nem szabad elkerülni a konfliktust mindetn ki kell mondani.
2011. dec. 22. 11:33
ez nem megoldas hisz nem emberi kapcsolat problema nelkul.ha problema merul fel azt mindig higgadtan,nem egymast megbantva kell megbeszelni.s megoldast talalni ra.
2011. dec. 21. 15:38

A lényeg, hogy bent ne maradjon! :)

Először "tesztelni" kell a "problémákat" pl. barátnőkön, rokonokon. Ott kiderülhet a visszajelzésekből, hogy valódi a probléma, vagy csak unalmában túlagyalod a problémát.

Én néha annyira de annyira tudom sajnálni magamat, hogy milyen rossz nekem...

Ilyenkor elmondom a legjobb barátnőmnek, aki lehülyéz, majd kitakarítom a lakást vagy más hasznosat csinálok, és máris teljesen más színben tűnik fel a dolog. Olyankor már örülök is neki, hogyha sikerült úgy megoldani a helyzetet, hogy nem borítottam túl sok ember nyakába.

12. c3f39fd03b (válaszként erre: 8. - E6b1efa3e9)
2011. dec. 21. 13:28

Én nem mondanám,hogy a nők szeretnek veszekedni.Legfőképp azért,mert egy nő a veszekedést szerintem százszor rosszabbul éli meg lelkileg.

Egyszerűen csak mások vagyunk: a pasik hajlamosabbak inkább nem beszélni dolgokról,várva azt,hogy ha nincs róla szó,akkor el is múlik,magukban rendezik le ezeket,a nők meg inkább szeretik kimondani,és azon lennének,hogy megbeszéljék a dolgokat.Már aki.:-)

11. andi6020 (válaszként erre: 6. - E6b1efa3e9)
2011. dec. 21. 12:18

A problémákat senki nem szereti. Pont ezért kell megoldani őket. A férfiak nagy része nem érti a célozgatásokat, elenyésző kivétellel nem működnek a radarjaik, csak a nyílt beszédből értenek. Ha a nő nem mondja el a problémáit, simán érheti az a vád (jogosan), hogy miért nem szólt, ha gond van.

Az a férfi, aki nem hajlandó a probléma megbeszélésére (amely nem összekeverendő a veszekedéssel), és nem törekszik a megoldására, az nem partner, és leginkább nem társ.

Mindenképp szólni kell, na gond van, mindegy, hogy nőről vagy férfiról van szó.

10. 9536810fa1 (válaszként erre: 8. - E6b1efa3e9)
2011. dec. 21. 11:53

... hát nem tudom, én ezerrel nőből vagyok, de azonnal mondom, ha problémám van, minden veszekedés nélkül. Akkor van veszekedés - szerintem - ha az ember gyűjtögeti a csipp-csupp mindenfélét, és egyszer csak kitör, robban... :)

Hja, és azt szeretem, ha a másik is azonnal megmondja, ha baj van, ugyanis akkor tudok segíteni, akkor tudok bocsánatot kérni, vagy valamiképp feloldani a feszültséget.


... aztán mindenki másképp működik! :))

9. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 6. - E6b1efa3e9)
2011. dec. 21. 11:49

ez általában igaz..

de akkor minek él az ember lánya egy kapcsolatban,ami egyre rosszabb lesz?

ha nem mondja el,magától nem fog megjavulni,vagyis megváltozni,mert a srác nem is tudja,hogy mi a nemjó a lánynak.

vannak oylan kommunikációs formák,ahol lehet úgy beszélni a problémákról,ahogy attól nem bűntudata,meg kínja támad a másiknak,hanem ő is megoldandó problémának érzékeli- és ha szereti a másikat,megpróbál változtatni.

Az is igaz viszont kőkeményen,hogy ha problémánk van,és abban a dologban a másik semmit nem hajlandó változtatni,akkor el kell kezdeni gondolkozni,hogy valóban szeret-e a másik,illetve hogy működőképes-e a kapcsoalt.

ha 1-2 problémafelvetés miatt kezdődik a haragszomrád,meg iylesmi,akkor: kutyaszalonnája

2011. dec. 21. 11:48
Miért imádnának? Szerintem a nők szeretnek veszekedni, bár egy férfi ismerősöm azt mondta, h a nők szeretnek veszekedni úgy ,h ők veszekdenek ,de ezt már ők sem szeretik ,ha velük veszekednek.
7. 9536810fa1 (válaszként erre: 6. - E6b1efa3e9)
2011. dec. 21. 11:38
A nők meg imádnak őrlődni magukban, meg kínlódni... :D
2011. dec. 21. 11:02

Szerintem ezek csak okoskodások.

Szerintem ne mondja el. A férfiak nem szeretik a veszekedést, a problémákat se.

5. Babeck (válaszként erre: 1. - E554d7f096)
2011. dec. 21. 10:58

Bízz benne!

Tapasztalatból mondom, hogy sokkal-sokkal rosszabb lesz, ha nem beszélitek meg :(

A felgyülemlett sérelmek egyszer ki fognak kívánkozni, és lehet, hogy akkor csak egy apróság miatt fogsz úgy kibukni, hogy tényleg vége lesz (és a barátod se fogja érteni, hogy ha eddig minden rendben volt, akkor ez mi). Arról nem is beszélve, hogy ha neked kényelmetlenek a mindennapok, az is mérgezi a kapcsolatot. Ki akar boldogtalanul élni? :)

4. c3f39fd03b (válaszként erre: 1. - E554d7f096)
2011. dec. 21. 10:57
...pedig jobban tennéd,ha elmondanád ezeket,mert egyrészt így egyszer nagyot fog robbanni,ha kitör belőled,másrészt meg ebben a kapcsolatban ketten vagytok,ketten irányítjátok.Ha gondod van,a párod így nem fog tudni változtatni semmin se )még ha meg is van benne az akarat),mivel nem tud arról,hogy baj van,azt hiszi,minden oké.
3. e554d7f096 (válaszként erre: 2. - 9536810fa1)
2011. dec. 21. 10:57
:(
2. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - E554d7f096)
2011. dec. 21. 10:56

Ha meg nem mondod el, csak gyűjtögeted, és egyszer aztán kifakadsz és Te vetsz véget mindennek!

Tessék megadni a lehetőséget neki arra, hogy változtasson.... vagy kimagyarázza, megmagyarázza, bocsánatot kérjen... stb. stb.

2011. dec. 21. 10:53
Nem merem a barátomnak elmondani amit érzek, ami bánt. Mindennel kapcsolatban úgy teszek, mintha nem lenne gond, de nagyon sok dolog bánt és mar belülről. Nagyon jó lenne elmondanom ugyan akkor félek a következménytől, hogy vége lesz mindennek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook