Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az angolok miért vannak azon meglepődve, hogy mi csapvizet is iszunk?! fórum

Az angolok miért vannak azon meglepődve, hogy mi csapvizet is iszunk?! (beszélgetős fórum)


1 2
41. Csülkösbab (válaszként erre: 36. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 22. 15:58
Még annyit, hogy van, ahol nekem sem ízlik a csapvíz. Ez más kérdés. Természetesen ilyenkor válogatni kell a lehetőségek között:))) Én pl. ilyenkor sörözni szoktam. Ma nekem sem ízlik a csapvíz, ásványvíz meg nincs itthon:)
40. Csülkösbab (válaszként erre: 38. - C4de233d89)
2011. dec. 22. 15:56

Nem vagyok politikus.


Magyarországon is vonatkoznak az Uniós normák a csapvizekre.Az igaz, némi késlejkedés van az alkalmazás terén, de ennek a késlekedésnek a határideje lassan lejár.

Hidd el nekem, ma Magyarország legnagyobb természeti értéke és erőforrása a közvetlenül fogyasztásra alkalmas kiváló vízkészlete. Nem sok ország büszkélkedhet ezzel Európában, de a világon sem.

39. Csülkösbab (válaszként erre: 36. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 22. 15:53

Nagyon sok ásványvíz van, amelyik rosszabb minőségű az adott lakóhely csapvizénél. Persze ez lehet fordítva is.

Én pl. a munkahelyemen azért iszom mindig ásványvizet, mert az be van hűtve és én a hideg vizet szeretem. De-látva a címkéjén feltüntetett adatokat és pontosan ismerve a csapvíz üsszetételét tudom, hogy a csapvíz jobb, egészségesebb. (Jó, hogy szóbajött a téma, januárban lecseréltetem az ásványvizet egy másik típusra.)

38. c4de233d89 (válaszként erre: 35. - Csülkösbab)
2011. dec. 22. 09:39
te politikus vagy? ha nem akkor felvilágosítalak hogy vannak hazánkban olyan települések ahol nem lehet a csapból folyó vizet sem meginni, sem főzni vele, fogat mosni, és még tisztálkodásra sem ajánlott...csak ez egy rejtőzködő probléma, amiről nem akarnak odafenn tudomást venni, ha nem vesznek róla tudomást nincs is...tehát kiváló az ivóvizünk csak amíg a poharamba ér történik vele valami ami miatt füstöl a pohár :)...ezért iszom boltban vásárolható vizet, mert a palack nem füstöl :)
37. e32d76b828 (válaszként erre: 36. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 22. 09:30
a válasz 10 pontos
36. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 35. - Csülkösbab)
2011. dec. 22. 08:31

Nem vagyok doktornő.

Attól, hogy te Csülkösbab néven futsz, nem gondolom rólad, hogy megfőztek, tányérra kerültél és megettek.

Amúgy nekem bocs, de nem ízlik a csapból folyó víz, ezért ásványvizet veszünk, nem alsókategóriásat. Ennyit megér az egészségünk.

35. Csülkösbab (válaszként erre: 34. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 21. 22:28
A hazai ivóvizek világviszonylatban kiválóak. Az emberek sokszor alacsonyabb minőségű "ásványvizet" vesznek meg, mint ami az adott háztartás csapjából jön. Azt gondolom, ezt egy doktornőnek is illik tudnia.
34. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 25. - Derya)
2011. dec. 21. 20:25
Olyan szempontból sajnos tényleg igaz, hogy velünk szinte bármit meg lehet csinálni, mindent eltűrünk.
33. Lilibeth59 (válaszként erre: 28. - Winny)
2011. dec. 21. 19:07
Nem nagyon értem. Egy üvegbe eresztek vizet, és az ablakba teszem? Nálunk az ablakok alatt vannak a radiátorok, mióta müa. ablakok vannak, azóta nincs ablakköz. A redőnyök le vannak húzva, vagy kívülre tegyem? Kicsit bővebben, szerintem, mást is érdekel a dolog.
2011. dec. 21. 19:03
ezt még sosem hallottam...
31. Csülkösbab (válaszként erre: 30. - C4de233d89)
2011. dec. 21. 18:58
Igazándiból nem azon múlik. Sőt sokszor ez a régi cső még jobb, mint az új.
2011. dec. 21. 18:56
sajnos csak addig iható amíg a többszáéves vízvezetékeinkbe be nem kerülnek
2011. dec. 21. 18:48

Magyarországon minden csapvíz iható, nem így külföldön!


Ezért nagy kincs az ivóvíz bázisunk, amire vigyázni kell!

28. winny (válaszként erre: 27. - Lilibeth59)
2011. dec. 21. 18:45

Nekem sem kell a műa.palackból a víz!

Tipp!

Egy üveg csap vizet az ablakba teszel egész éjjel ott áll és másnap már kitűnő.

27. Lilibeth59 (válaszként erre: 14. - F1fee9d062)
2011. dec. 21. 16:45

Megírnád nekem, hogy milyen tisztítót használsz?


Nálunk egyébként jó minőségű a víz. Karsztvizünk van. Én csak ezt iszom, ezzel főzök, és ebből készítem a gyógyteáimat is. Nincs vele bajom, viszont hamar vízkövesedik minden, de inkább veszem a citromsavat, ami nagyon jól oldja a vízkövet, kb. úgy mint az ecet, csak nincs ecetszag, mint az ásványvizet. Olvastam, hogy nyáron a negyven fokos tűző napon, kint a betonplaccon áll garmadában a műanyag palackos ásványvíz. A nagy hő hatására kioldódik a műanyagból minden, ami csak káros lehet ránk nézve. No, ezek után, aki ásványvizet iszik, azt mondom: egészségére!

Viszont, ahol nem jó minőségű a csapvíz, tényleg, ők mit igyanak?

Én még úgy nőttem fel, hogy kútból húztuk vödörrel a vizet, beleöntöttük a vizesvödörbe, ami a spájzban volt. Volt az egész családnak EGY vizes pohara a vödör mellett. Természetesen, mosogatáskor mindig azt mostuk el először. Vizet ittunk, házi tejet, kakaót, tejeskávét. Nem volt ásványvíz, sem ezerféle "üdítő". Ja, és nagyon ritkán voltunk betegek, és szinte nem is nagyon tudtunk rákos megbetegedésről sem... Se magas koleszterin, se magas vérnyomás.

2011. dec. 21. 10:57
Ez nem igaz. Az angolok szinte csak csapvizet isznak!! Ők ezen egyeltalán nincsenek meglepődve.
25. Derya (válaszként erre: 19. - F1fee9d062)
2011. dec. 21. 10:46

"Tényleg birka egy nép a magyar,"


ez bántó és nem is igaz. :-(

csodálkozom azért... :-o

2011. dec. 21. 10:33
Nálunk jó a csapvíz, szeretem. :)
2011. dec. 21. 10:31
A csapvizet én sem iszom meg,így meglepődök ha valaki igen.
2011. dec. 21. 08:26
sajnos azon a településen ahol én élek sem ajánlatos használni a csapvizet...kimondatlan szabály, ne igyál a csapból, ne főzz csapvízzel a boltban vásárolt vízzel mosunk még hajat és fogat is...a zuhany alatt sem érdemes sokáig állni....nagyon vegyszeres a víz...nem azért mert a víz maga szennyezett hanem mert nincs pénze az önkormányzatnak új korszerű vízvezetékekre...
21. kzsu80
2011. dec. 21. 08:26
ugyanazért, amiért mi azon vagyunk meglepődve, hogy az ő gyerekeik pizzát meg sültkrumpolit kapnak a menzán, vagy amiért a kávét sovány tejjel kérik, de azért a tejszínhab mehet a tetejére.
20. f1fee9d062 (válaszként erre: 18. - Mosolyka1111)
2011. dec. 21. 08:22

A kancsó jó a klór ellen, bár tudok olcsóbb márkát is, ami fenntartásban is jobban jön ki.


Bár attól az arzén, az azbeszt, a gyógyszermaradványok benne maradnak. De legalább a klór nem.


Mennem kell.

2011. dec. 21. 08:19

Hja, rákos megbetegedések! Nem is csak az idősebbeknél. Érdemes volna rálátni a statisztikákra. Tényleg birka egy nép a magyar, hogy meg lehet ezt csinálni velünk.


Ha a tévébe' mongy'ák, az igaz, hát "jó a víz", erre igyunk! Egészségetekre!


Bocsánat, tényleg kihoz a sodromból a téma. Mát elmentem a fogyasztóvédelemig meg a versenyhivatalig, de szinte semmi nem történt.

18. mosolyka1111 (válaszként erre: 10. - Haaeen)
2011. dec. 21. 08:17
Így van. Tesóm ott él öt éve, elég fos a vizük, van ilyen britta kancsója, azzal szűri, soha nem vesz ásványvizet.
2011. dec. 21. 08:15
Szerintem meg csapvizet nem inni csak divat. 77-es vagyok és világ életemben csapvizet ittam s nem a sok szénsavas szart. Tudom van mentes és enyhe is, de hosszú távon mindenféle extra igénybevétel nélkül nem is javallott az ásványvizek fogyasztása. Edzéshez jó, mert újratölt, de amúgy nem kell.
2011. dec. 21. 08:15
Én talán azon kevesek egyike vaygok, aki csapvizen nőtt fel. Soha nem volt semmi bajom tőle. Igaz, laktunk olyan helyen, ahol vasas volt a víz. Azt nem bírom. De alapvetően nincs bajom a csapvízzel. Valóban fura, hogy az ásványvíz néven eladott vizek megszólalásig hasonlítanak a csapvíz ízére... Régen én is hallottam, hogy csapvíz kerül a palackba. Bár nem csoda, hisz' azt se tudjuk, mit eszünk. Néha sajnálom, hogy ennyire modernek vagyunk.
2011. dec. 21. 08:14
nem nagyon reklámozzák de Magyarországon is vannak települések ahol nem iható a vezetékes víz, még főzni is boltban vásárolt kannás vízzel főznek, fogatmosni sem lenne vele szabad...a vezetékek korszerűtlensége, szenyezettsége és emiatti vegyszerezettsége miatt... az idősebb korosztályban az átlagosnál több a rákos megbetegedés sajnos....és senki nem mondja ki hogy xy településen nem szabad a csapból vizet inni és használni :(
2011. dec. 21. 08:11

Ásványvíz?! Nem is értem, hogy merülhet fel. Tényleg ugyanolyan, leszámítva a klórt. De a flakonokból sokkal több szmötyi oldódik le, mint ami a testünknek feldolgozható lenne. Ráadásul tényleg némelyik (a puccosabbja rosszabb, mint a csapvíz).


Szóval tisztító! Kölönbözők vannak, ezzel foglalkozom, mérem a vizeket, különböző tisztítók vizét is, ásványvizeket, kutakat, forrásokat.


Nem kéne csap és ásványvizet inni. Rendszeresen semmiképp. Én egy fajta tisztítót használok 5 éve. Bevált. Nem drága. Mindenképp olcsóbb, mint az ócska ásványvizes illúzió.

2011. dec. 21. 08:06
Én nem vagyok angol, de nem iszok csapvizet. Max. ha felszerelünk egy víztisztítót, de addig csakis ásványvíz jöhet szóba.
12. tejcsi
2011. dec. 21. 07:43
Sziasztok! En jelenleg is Angliaban elek, rengeteg vizet iszom. A csapbol... Viszont en eloszor egy viztisztito kancsoba ontom, ami megszuri, es utana iszom. Szerintem nem rossz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook