Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valóban létezik olyan, hogy genetikailag valakinek egy bizonyos ponton túl nem nő hosszabbra a haja? fórum

Valóban létezik olyan, hogy genetikailag valakinek egy bizonyos ponton túl nem nő hosszabbra a haja? (tudásbázis kérdés)


13. Szilvita (válaszként erre: 11. - Rohiani)
2011. dec. 24. 23:35
Köszi!
12. rohiani (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2011. dec. 21. 19:51

Ezt megcáfolnám.

Nekem mindig egészséges volt a hajam, soha nem tört, de egy bizonyos hossz után nem nőtt. Nőtt 1 cm-t egy évben, ez nevetséges. Évi 1x2x jártam fodrászhoz és ott meg mindig levágtak 1-2cm-t.

A ricinus óta a hátam közepéig ér hajam. Korábban 35cm volt, most közel 60 és havonta kéthavonta vágatom, és közel egy éve nem is látott ricinust.

11. rohiani (válaszként erre: 7. - Szilvita)
2011. dec. 21. 19:46
Van egy naplóm róla, ott van minden infó.
2011. dec. 21. 09:53
A ricinus olajtól sem lesz hosszabb a haj, csak egészségesebb és gyorsabban növő. És mivel egészségesebb lesz tőle a haj és a hajvég sem fog töredezni, ha azt is kezeljük, így pár centivel hosszabb lesz a haj, de nem a genetikai hosszúság fog változni, hanem a haj egészséges állapota. :)
2011. dec. 20. 22:41
Persze hogy van. hogy az is kodolva van hogy a testeden bárhol mekkorára nő. Gondolj csak bele hogy a karon lábon stb. Ott sem tud nöni akármeddig csak egy bizonyos hosszig és ott megáll. A hajra ugyanez igaz.
8. b5ef5132a9 (válaszként erre: 7. - Szilvita)
2011. dec. 20. 22:39

Ha belsőleg szeded, hasmenést okoz!


Fejbőrbe kell masszírozni az olajat.

7. Szilvita (válaszként erre: 6. - Rohiani)
2011. dec. 20. 22:29

Ricinus olaj, vagy kapszula, vagy mi? Nagyon érdekelne!

Nekem sem nő meg a hajam, vagyis nő, de olyan lassan, és mire hosszabb lenne, törik és nagyon elvékonyodik. Gyerekkoromban nagyon szép, hosszú hajam volt, a fodrászok sosem akarták levágni. Levágattam, és azóta nem nőtt meg.

2011. dec. 20. 22:17
Nekem is ilyen volt, de a ricinus használata megváltoztatta. Átlendült a holtpontos és azóta is úgy nő mint a gomba, pedig már rég nem használtam a ricit. Pedig most megint hullik (talán a tél miatt) és erősen gondolkozom, hogy újra kellene egy 4 hetes kúra.
2011. dec. 20. 22:11
Ha a hajszál egy bizonyos hosszúságot elér, a mátrix sejtjei osztódásukat beszüntetik. Hosszabb-rövidebb ideig tartó nyugalmi szakasz után új hajszál indul növekedésnek.
2011. dec. 20. 22:00
Igen, endogén eredetű vagyis genetikailag determinált. Nekem is van ilyen ismerősöm :) Valakinek dús, van akinek nem. Ugyan az. Valakinek megnől, valakinek nem.
3. patyoma (válaszként erre: 1. - B5ef5132a9)
2011. dec. 20. 21:59
nőni nő, csak közben szakad és hullik.:) Mert genetikailag olyan a szerkezete, hogy egy bizonyos hosszt bír csak el a haj.
2011. dec. 20. 21:57
Szerinten igen, mert többektől is hallottam már, hogy az ő haja nem nő tovább egy bizonyos hossztól.
2011. dec. 20. 21:56
Valóban létezik olyan, hogy genetikailag valakinek egy bizonyos ponton túl nem nő hosszabbra a haja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook