Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akkor most lesz egésznapos iskola vagy nem? fórum

Akkor most lesz egésznapos iskola vagy nem? (tudásbázis kérdés)


27. 1b0de372a7 (válaszként erre: 15. - E28c748947)
2011. dec. 22. 08:29

Ha lesz gyerekem márpedig lesz én is ezt vallom amit te.

Amúgy egyre több a kulcsos gyerek és a fiatal korú bűnözés amiért a szülők a felelősek és ezt nem az iskola végtelenségig való nyújtásával lehet megoldani,hanem azzal,hogyha szülök gyereket,akkor van időm rá.

Múltkor éppen néztem,mennyire nem divat már az együtt vacsorázás a családoknál esténként és az együtt ebédelés hétvégenként.

Igen csak elszomorító.

Úgy gondolom,hogy amit tegnap láttam is igen vicces egy reklám.

Könyörgöm,miről beszélünk?


Az én nagyszüleim szerencsések,mert voltak fiatalok,mi fiatalok nem biztos,hogy leszünk öregek.

Mire spóroljak,talán erre?


Jó persze tegyünk félre és félre is teszek,de nem feltétlen annak hívom,hogy nyugdíjas éveimre:-)))

Vicces egy országban élünk,maradjunk annyiban és azért annyiban,hogy minden ember aki szülő és majd én aki leszek szülő had döntsem már el,hogy mikor és meddig akarom a gyerekeimet az okosodj de minek nem éppen jutsz vele előrébb című börtönbe zárni:-)))


Hajrá amúgy,de ez a hajrá ez sajnos nem nekünk szól,mi emberek csak próbáljuk tartani évek óta az iramot.

Puszi mindenkinek és Boldog Békés Karácsonyt!

26. fdóri
2011. dec. 20. 21:55

Az én gyerekem akár megszavazták, akár nem, nem lesz az iskolában délután. Majd ha biztosítják neki azt hogy 1 ember, aki jelen pillanatban én vagyok, csak 2 gyerekkel foglalkozik, nem 40-el, na majd akkor beszélgethetünk róla!!!


Kötelező óvoda: a kisfiam cukorbeteg. Csak a kerületben fellelhető 2, azaz kettő óvónéni (akik elvállalták) jóindulatán, hivatástudatán múlt az hogy járhat óvodába. Ugyanis ahová tartozunk kerek perec kijelentették, hogy persze ezért nem utasíthatják el, de majd azt mondják hogy mivel nem iskolaköteles a következő tanévben, ha nincs hely, akkor nem kell felvenni. Vigyem vissza 5 évesen, akkor majd felveszik, ezért kapom a gyest!!!! Na majd ha az ilyen apró problémákat meg tudják oldani az óvodákban, akkor lehet kötelező. Gondolom az ilyen gyerekek elutasítására meghagyták a kiskaput!!!

25. a5c7bdffb1 (válaszként erre: 23. - Zebracsikó)
2011. dec. 20. 21:33

Szerencsére ebből kiderül, hogy azért ez még nem most lesz és nem mindenhol. Azt hiszem, mi ezt már megússzuk, nem örültem volna neki.

A kisebbik gyermekem harmadikos. Szuper jó a napközis tanító nénije is, de mivel tanul zenét, a zeneórák, szolfézsórák (ott helyben, az iskolában) délután vannak. Meg is bolondulnánk, ha ezeket még 4 után kellene kezdeni. Amikor meg ott van a napköziben, értelmesen eltölti az idejét, tanulnak, sportolnak, szabad levegőn vannak.

A nagyobbikom ötödikes. Mivel közel lakunk, hazajön tanítás után, és ha kell, a különórákra visszamegy. Sokkal hatékonyabban tudja szervezni így a délutánjait. Ha véletlenül úgy van a munkám, hogy itthon tudok lenni vele, az külön jó, de ha egyedül van, az sem baj.

24. sajert (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2011. dec. 20. 20:34
Nem zöldeket beszél, az oktatási intézmény vezetője dönti el, hogy az iskolája kötelezően egésznapos lesz-e. Én is így olvastam.
2011. dec. 20. 19:13
2011. dec. 20. 19:05
21. trapiti (válaszként erre: 19. - Rohiani)
2011. dec. 20. 18:21

Ezek szerinte egyről beszélünk... Az egész napos iskola egyébként is csak egy keret, a benne dolgozó pedagógusokon múlik, milyen tartlaommal töltik meg. (Ez egyébként igaz a napközire is, azt is lehetne értelmesen tölteni, mégsem ez az általános...)

Egyébként az az iskola, ahová én szeretném majd vinni a lányomat, évek óta egész napos formában működik, délután művészeti iskola foglalkozásain vesznek részt a gyerekek, ami mindenki számára kötelező aki oda jár. Egészen másképp szerveződik a napjuk, délelőtt kisebb a hajtás.

20. 325b42d966 (válaszként erre: 13. - Mkjudit)
2011. dec. 20. 18:18
erről nem szóltak a hírekbe,csak az oviról.
19. rohiani (válaszként erre: 17. - Trapiti)
2011. dec. 20. 18:12

Persze az ingyenélő semmire kellő népséget ki kellene szűrni, de szerintem mindenféle szociális járadékot meg akarnak vonni és nem csak ingyenélő léhűtőknek osztogatják mások (köztük az én) adómat is.

Egyébként én támogatom az egésznapos iskolát. Itt nálunk rengeteg otthon ülő anyukát látok, eszük ágába sincs dolgozni, a hülye férjük eltartja őket. Ez nem általánosítás én most konkrét emberkékről beszélek akikkel nap mint nap találkoztam amíg munkanélküli voltam.

2011. dec. 20. 18:11
Egyébként meg nem biztos, hogy annyira ördögtől való ötlet az egész napos iskola, különösen hogy 4-nél tovább az sem tartana, de legalább nem teszik ki 1-kor a gyereket az iskolából, amikor a dolgozó szülő még bőven bent van a munkahelyén. Ha különórékra akarod vinni, 4 után is megteheted, mint ahogyan pl. mi is megoldjuk ovi után pedig 4-kor tudom elhozni. És nem lenne baj az sem, hogy a ruhatár szintű napközi helyett értelmes dologgal töltenék a gyerekek a délutánt.
17. trapiti (válaszként erre: 16. - Rohiani)
2011. dec. 20. 18:08
Szerintem azért ez nem olyan rossz törekvés... elég kevés a dolgozó ember és elég sok akit el kell tartani. Nyilván vannak akiket természetes kötelessége a társadalomnak eltartani, de a munkaképes korú és állapotú embereket nem kellene.
2011. dec. 20. 18:04

Szerintem ez az egésznapos iskola, kötelező ovi mind-mind annak az előszele, hogy nem lesznek "otthon ülő" anyukáknak semmiféle juttatások, mert hogy már nincs rá pénze az államnak és ők már megoldották, hogy anyu és apu is el tudjon menni dolgozni, mert a gyerekre van aki felügyel.

Remélem nem lesz igazam, de szerintem, nagyon erre tart a kormány.

2011. dec. 20. 17:24
Nem lesz kötelező, csak választható.Még jó, mert nagy baromságnak tartom, főleg azoknál, akik otthon tudják várni a gyereküket és inkább ők tanulnak vele.Mert pl az én gyerekemre ne vigyázzon holmi Muci néni délután, mikor én is tudok vigyázni rá....
2011. dec. 20. 14:11
Szívem szerint agyon ütném őket.
2011. dec. 20. 14:10
Állítólag ma hajnalban szavazták meg, hogy lesz és az óvoda is 3 éves kortól kötelező lesz.
2011. dec. 20. 09:03
és még valami nálunk heti 1 úszás van ennyi a tornaóra a 3.osztályban,itthon elmehet biciklizni ,úszni járunk mert kell a mozgás,a suliban az udvari foci marad csak,ha van labda.
11. 325b42d966 (válaszként erre: 5. - 1c66320de8)
2011. dec. 20. 09:00
ezzel csak az a baj hogy sokszor az olyan szülő is kéri a napközit aki munkanélkülin vagy gyesen van,én is azok közé tartozom akik alig várják hogy a gyerek hazajöjjön a suliból, 1 és 2.osztályban iskolaotthonos volt 8-tól 4 ig suliba volt,most 3-os és fél egykor indul haza én meg itthon várom mert itthon dolgozom,az osztályból a fiammal együtt 3-an hazajárósak pedig sokkal többen megtehetnék hogy hazavigyék a gyerekeket az előbb említett okok miatt,de mégsem viszik.,erre gondolván ha az igények döntik majd el akkor mi rosszul járunk majd mert 2-3 gyerekkel nem indítanak osztályt.az iskolák nincsennek erre felkészülve nálunk is kérik hogy aki teheti vigye haza a gyerekét mert sokszor 3-an is ülnek egy padban,és nem igazán van idő a lecke írásra sem.a fiam nyugodtann és kiegyensúlyozotabb amióta hazajár,én sajnálnám ha jövőre nem így lenne.
10. pritta
2011. dec. 20. 08:59
nálnuk ez a rendszer. a gyerekek du 4-ig suliban vannak kicsik nagyok. ott ebédelnek mind. mint már valaki írta abban az országban jó és szükséges ahol a legtöbben és mindkét szülő sokáig dolgoznak (mint nálunk, nincs aki vigyázzon a gyerekre)
2011. dec. 20. 08:48

Ez az egész napos iskola egy nagy baromság! Aki akarta annak a gyereke eddig is maradhatott napköziben, tanuló szobán vagyis egész nap iskolába volt.

Miért kell ezt kötelezővé tenni?

Nekem már az se tettszett, hogy a mi sulinkba alsóban szinte kötelező volt a napközi. De, hogy a nyolcadikosok is négyig, fél ötig ott legyenek a suliba na ne már!

A Magyarországi iskolák túlnyomó része erre nincs felkészülve és pénz hiányában nem is tud majd normálisan eleget tenni neki.

Semmi szükség égész napos iskolára!

Egyébként az én véleményem ez az egész arra megy, hogy a családokat még jobban szétszakítsák.

8. Csicsi25 (válaszként erre: 2. - Vianett)
2011. dec. 20. 08:25

Egyetértek, én is alig várom, hogy hazaérjenek a gyerekek!


Nálunk sajnos alsóban már nincs is választási lehetőség - egész napos iskola van, már a nagyfiam is úgy volt. Reggel 8-tól délután 4-ig bent vannak. Mondjuk nem egész nap egyfolytában tanulnak, mert van szabadidő és délután nem kell tanulni meg házit írni, ha hazaérnek, de borzasztó fáradtak. Elsőben nagyon megszenvedte a kisfiam.


De ha a másik oldalát nézzük. Amelyik szülő egész nap dolgozik, ott nincs felügyelet alatt a gyerek - ilyenkor nem árt, ha valaki figyel rájuk és nem csámborognak mindenfelé. Egyébként én is ellenzem az egész napos iskolát, de sajnos, nem mi fogunk dönteni :(

7. andi6020 (válaszként erre: 5. - 1c66320de8)
2011. dec. 20. 08:03
Tessék? Miről dönt minden oktatási intézmény egyénileg? Ne beszélj már zöldeket!
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - 325b42d966)
2011. dec. 20. 08:01
Az a véleményem, hogy ez egy fos ötlet, fogalmam sincs, hogy megszavazták-e, de én konkrétan kezdem nagyon unni ezeket a baromságokat.
2011. dec. 20. 07:57

Minden oktatási intézmény egyénileg dönt, szükség, óraszámok a tanterv, és a gyermekek igényei szerint.Ezen a héten szerdáig valószínű minden iskola átlép a téli szünetbe.

Üdv

4. 1b0de372a7 (válaszként erre: 2. - Vianett)
2011. dec. 20. 07:43
Így van ezzel én is egyetértek.
2011. dec. 20. 07:43

Én is indítottam annó erről egy fórumot,de már nem tudom,remélem sok okosságot hallok,mert levagyok maradva ebben a témában már én is és érdekelne.

Azaz olvasok:-)

2. Vianett (válaszként erre: 1. - 325b42d966)
2011. dec. 20. 07:42

Egyetértek, mármint veled, ne akarják már helyettem nevelni a gyermekemet. Alig várom hogy hazaérjenek.

A magyar iskolák erre nincsennek felkészülve, nehogy már egész nap egy padban kelljen ülniük, kényelmetlenül egészségtelenül. Az iskoludvarok nem elegendőek egy egész iskolának, játék sincs rajtuk, 2 iskolát nemrég összevontak igy 800 gyerek egy épületben szorong. A könyvtár kicsi. Jól működik a sulink de erre nincs felkészülve az tuti.

2011. dec. 20. 07:33
mi a véleményetek erről megszavazták már vagy még nem és ha igen mikortól? Én nagyon nem értek vele egyet,mert teljesen elveszik a gyerekkort a gyerekektől egésznap viselkedni jónak lenni semmi játék és mire hazajön fáradt ,kimerült,! véleményeket várok errő a témáról.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook