Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudnám elzárni a szellőztetőt? fórum

Hogyan tudnám elzárni a szellőztetőt? (tudásbázis kérdés)


9. MelisUK (válaszként erre: 8. - Ministry)
2011. dec. 20. 10:48

Átmenetileg voltak csak leragasztva, mert albik voltak. Olyan megoldás kellett, amit könnyen le lehet szedni, mikor kiköltözünk, így a cellux mellett döntöttünk. :) Egyébként ha ez a saját lakásod, akkor azt tudnám ajánlani, hogy tömjétek be purhabbal, mert az normálisan szigetel. Gondolom fehér műanyag nyílászáróról van szó, fehér műanyagból vágjatok ki olyan formát, amilyen a szellőző, csak kicsit nagyobban, szilikonnal tökéletesen oda lehet ragasztani. Így nem fog látszani a purhab (mert az különféle színű lehet, feltűnne, viszont az tökéletesen szigetel, így azt érdemes használni).

Sok sikert! Így már ki fogjátok tudni fűteni a lakást és az utca zaja se fog bejönni. :)

8. Ministry (válaszként erre: 7. - MelisUK)
2011. dec. 19. 13:43
Mivel ragasztottátok le?
7. MelisUK (válaszként erre: 1. - Ministry)
2011. dec. 19. 13:33

Nálunk Nagy-Britanniában is nagy divat ez a szellőzés. Mi direkt úgy kértük az ablakainkat, hogy ne legyen rajta. Majdhogynem hülyének néztek. :) De több lakásban és házban is laktunk ezek előtt, mindenhol volt szellőző és addig nem lehetett normálisan és gazdaságosan kifűteni a lakást, amíg a szellőző be nem lett dugaszolva. Mi leragasztottuk.

Ha szellőztetsz rendesen, akkor nem kell a szellőző és nem fog penészesedni a lakás. :)

6. Ministry (válaszként erre: 5. - 4327a8e017)
2011. dec. 19. 13:02

Azt mondta, érzékeli a páratartalmat, de van rajta középen egy hosszú lyuk, ráccsal.

Nyár óta figyeljük, mindig ugyanúgy áll.

Szerintem ez az érzékelős szöveg csak kamu a jobb eladásért.

2011. dec. 19. 13:01
Azt nem mondta a beszerelő cég, hogy lehet-e érzékenységet állítani az ablak szellőztetőjén? Vagy csak egy lyuk van rajta némi ráccsal/szitával? Mert az nem tudom, mi alapján mérné a páratartalmat stb.
4. Ministry (válaszként erre: 3. - Gne2)
2011. dec. 19. 12:57

A másik lakásban reggel, este szellőztettem, hogy ne legyen penész.

Itt viszont felesleges.

Viszont nagyon hideg van. Esténként még rosszabb, akkor jóval 20 fok alá megy le.

Arra gondoltam, hogy talán amíg ilyen hideg van, letakarom, és reggel szellőztetnék inkább.

3. gne2
2011. dec. 19. 12:55
Nem biztos, hogy jó ötlet a letakarás. Ha az ablakok annyira jól szigetelnek, hogy nincs semmilyen légcsere, akkor be fog penészedni a lakás. :(
2011. dec. 19. 12:50
Be fog penészedni a lakás.
2011. dec. 19. 12:47

A nyáron költöztünk új lakásban, ahol a beköltözésünk előtt nyílászáró csere volt az egész tömbben.

Az ablakokra (mindre) olyan korszerű szellőztetőt raktak, ami a páratartalomnak megfelelően szellőztet.

A gond csak az, hogy teljesen kiviszi a meleget.

Ha kívülről elé teszem a kezem, érezni, ahogy távozik a meleg. A lakásban 21 fok van, pedig maxon vannak a fűtőtestek.

Kaptunk hozzá egy pár soros leírást, abban azt írták, hogy nem szabad letakarni.

Hívtam a céget, akik beszerelték, szerintük kapcsoljam még magasabbra a fűtést, mást nem tudnak tanácsolni.

Szerintetek letakarhatom? Ha igen, mivel, hogyan tudnám? Kb 40 centi széles, és 3 centi magas.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook