Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bonbon recepteket keresnék:))) fórum

Bonbon recepteket keresnék:))) (beszélgetős fórum)


2011. dec. 19. 13:42
Felolvasztasz 3 tábla finom tejcsokit, és 1 tábla étcsokit gőz felett, hozzácsorgatsz egy kevés étolajat (tényleg csak pár cseppet). Amikor teljesen homogén, hozzákevered a kukoricapelyhet, annyit, hogy minden darabot bevonjon, de egy kicsit még összetartsa. Kiskanállal halmokat teszel egy sütőpapírral kibélelt tepsibe, és 10 percre beteszed a hűtőbe, hogy megkeményedjen. Pici mignonpapírba téve nagyon guszta, és finom!
2011. dec. 18. 20:50

szia! én csak karácsonykor csinálom ezt, mert kissé macerás, viszont tuti hatása van, aki eddig megkóstolta, mind odavolt...:

natúr marcipánmasszát össze kell keverni pürésített aszalt szilvával(na ez a baromi macerás, hogy a marcipánmasszával nehéz elkeverni az aszalt szíva pempőt, de rátaláltam a Fruit de bereg szilvalekvárra, ami 100% szilva, kb mintha aszalt szilvát ennél kenhető formában), szóval ha sikerült elvegyíteni a kettőt, akkor kis golyókat formázok és étcsokiba mártom, majd fémtálcára tett folpackra teszem, ahol megdermed és gyönyörű ksi bonbonok lesznek, isteni...(lehet a közepébe mogyorót is tenni, de én nem szeretem, de úgy is finom) egyszerű, de az étcsoki-marcipán-aszalt szilva kombináció valami fenséges...

6. Tündi7 (válaszként erre: 4. - Danina)
2011. dec. 18. 17:57

Köszönöm az ötletek:))

nagyon jók micsoda ötletesek:)

csak azt sajnálom nem jutott hamarabb eszembe mert nem rég dobtam ki a tofifis üres dobozt ami most tuti lenne:(((

5. Tündi7 (válaszként erre: 3. - Miramira77)
2011. dec. 18. 17:52

Ez tényleg nagyon jóóóó:)

És az öntőforma micsoda felhasználás :))

Biztos megcsinálom a gyerköcöknek imádni fogják:D köszönöm

2011. dec. 18. 17:21

Szia!

Szerintem ez tök jó oldal,nézd meg.

[link]

2011. dec. 18. 17:21

Én nutellásat szoktam.

Kell hozzá egy tofifis műagyag (öntőforma)

öntök bele csokit és egy-két percig a fagyasztóba rakom, majd a folyós csokit kiöntöm.

Az üregbe nutellát kenek, esetleg mogyit nyomok bele.

Fagyasztó, fél óra.

Utána már csak a tetejére(aljára) kell csokit önteni.

Ismét fagyasztó.

Ha jól kihűlt nyomkodd ki őket, majd pár pillanatra tett forró sütőbe! Ettől szép, fényes lesz!

csokinak a Katica tejbevonót ajánlom!

2011. dec. 18. 17:16
Sziasztok bonbon recepteket keresnék...Láttam a tv ben hogy egy bizonyos színésznő bonbonokat ad ajándékba karácsonyra én is kedvet kaptam viszont nem igazán találtam használható recepteket,Esetleg valakinek valami jó receptje nincs véletlen??:D
2011. dec. 18. 17:13
Bonbon recepteket keresnék:)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook