Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kiskarácsony, nagykarácsony fórum

Kiskarácsony, nagykarácsony (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kiskarácsony, nagykarácsony

2011. dec. 23. 16:20
Boldog karácsonyt!
2011. dec. 22. 14:37

Ist bizi nem értem!

Miért kell valakinek a hangulatát magyar-irodalomszakos tanárként elemezni.

Van a karácsonyban szép is, jó is, de fájdalmas is. Aki veszítette már el valakijét, az mindig fájón gondol rá.

Nyolc éve halt meg apu, azóta nem sütöttem bejglit.

Most egy barátom kért meg. Anyukája januárban halt meg, náluk nincs karácsony bejgli nélkül.

Életemértelmetlensége percenként hozta a pzs-t. Nekem a karácsonyi bejgli = apu. (Lehet egy kicsit sós lesz?)

2011. dec. 21. 21:49

Nekem nagyon is átjött a mondanivaló - szerintem szépen kifejezted az érzéseidet. :)

Gratulálok! :)

24. urbanszkyviki (válaszként erre: 20. - 31c1daa9fa)
2011. dec. 21. 21:48
Lehet, csak azért, mert egy igazi, mindent beleadó Anyában benne van a háztartási robot....;)
2011. dec. 21. 21:03

Én úgy gondolom, hogy (sajnos) nem mindenki jött ilyen, vagy hasonló körülmények közül, mint mi itt jónéhányan. Mert ezek az emberek tényleg átérzik az ünnep igazi hangulatát, és azt, hogy mit kellene jelentenie számunkra. Bizony sokan vagyunk ezzel így, hogy szinte magunk előtt látjuk a "régi, gyerekkori" karácsonyokat, vagy legalább is amilyet szerettünk volna. Ez nem mindenkinek adatott meg, de erről nem ők tehetnek. Bár az is igaz, hogy megpróbálhatnák a gyerekeiknek megmutatni, hogy milyen is volt a Karácsony, mikor még nem voltak méreg drága ajándékok, és giccsesebbnél giccsesebb díszek a fenyőfákon.

Szerintem negyon jó cikk, és bevallom őszintén, ez hozta meg a Karácsonyi hangulatomat! Köszönet érte NANDA!!!!! :)

2011. dec. 21. 19:34

Eszembe se jutott,hogy úgy olvassam mint egy fogalmazást...Olvasás közben felötlöttek azok a gondolatok, amik szerintem Nandában is..Az hogy a gyerekkori Karácsonyok boldogságáért a szüleink voltak felelősek,a gyerekeink Karácsonyát pedig nekünk kell emlékezetessé tenni!Akkor is ha nehéz élete volt a szüleinknek és nekünk sem könnyű ma..

Az írás realistább mint a ma divatos cukormáz-de pl.Móra Ferenc ,Móricz Zsigmond sem szentimentális írásokkal vonult be a magyar irodalom klasszikusai közé.Mégis olvassuk őket,sőt a gyerekeinknek is olvasunk belőle....Jobb esetben...

2011. dec. 21. 15:07

Nem értem minek kell matekozni, és irodalmárkodni utólag egy cikk felett???

Ez egy teljesen hibátlan írás, nekem átjött a mondanivalója, tetszik.


PP úgy látszik, vmi szakadt magyartanár, aki mindenben csak az oszályozandó dolgozatokat látja... de tudlak sajnálni...

20. 31c1daa9fa (válaszként erre: 16. - Piac)
2011. dec. 21. 11:44

Nem tudom, ez szomorú, unalmas, szóismétlő cikk volt.

Úgy jön le, mintha "anya" egy háztartásbeli robot lenne. :(

2011. dec. 21. 11:38
Gratulálok Andi!Nekem tetszik!!♥
2011. dec. 20. 21:20
Én sem elemezve olvastam ezt a cikket,és nekem átjött.Nagyon is éreztem azt,amit a cikk irója gondol,legalábbis magamra kivetítve.Amikor érzésekről ír valaki,nem hiszem,hogy fontos lenne a tagolás.Ez egy ösztönös cikk és éppen ezért jó.
17. loch ness (válaszként erre: 16. - Piac)
2011. dec. 20. 12:18

Szerintem erre várt, hogy valaki reagáljon rá... Jobb volt, amíg nem vettünk róla tudomást...


Az ízekre boncolgatást pedig azért írtam, mert nem mindenki tud előírásnak megfelelő fogalmazást írni. Ha pedig tud, nem biztos, hogy lélek van benne. Itt nézzük inkább, amit át akart adni nekünk, nyugodtan eltekinthetünk a "formaságoktól". Amúgy szerintem van irodalmi értéke is.


Vajon miért van az, hogy nem egy fogyókúrás cikket olvastam, amiben szintén nem volt bevezetés, tárgyalás, befejezés, de még tartalom se nagyon, csak az, hogy elkezdte, és mit szeretne... Az ilyenekre valahogy nem szokott jönni a kritika, pedig néha megkérdeztem magamban hogy ugyan minek írta meg a nagy semmit.

Ez a cikk viszont nem a semmiről, hanem a karácsony lényegéről szól. Lehet, hogy igénytelen vagyok, de nekem ez számít igazán.

16. piac (válaszként erre: 4. - 31c1daa9fa)
2011. dec. 19. 17:39
Miért kell mindenhez valami negatívat írnod??
2011. dec. 19. 17:01

Mindenki aki kötözködik!irjatok egy irodalmilag teljesen tökéletes cikket,majd gyüjtsétek be a gratulàciòkat,és àltalànos iskolàban se irt mindenki ugy fogalmazàst ahogyan azt tanitottàk és mégis volt,h jelest kapott rà valaki.

Ami ezt a cikket illeti,sztem ami kell benne van es aki akarja megérti a mondanivalòjàt...

14. Sly7105 (válaszként erre: 13. - Loch ness)
2011. dec. 19. 15:27
Semmit nem kell ízeire boncolgatni, de egy jó fogalmazás (cikk) megírásának vannak bizonyos feltételei, ezt már általános iskolában is tanítják! ha jól emlékszem....
2011. dec. 19. 15:17
Nekem is tetszik! Szerintem nem ízeire kell boncolni, hogy tárgyalás, stb., hanem azt elolvasni, ami a sorok mögött van. Amiről a szerző írni akart. Nekem az tetszik.
2011. dec. 19. 14:01
Tetszett a cikk!Lelki szemeim előtt láttam a sürgés-forgást, majd az estét záró szép pillanatokat!Boldog Karácsonyt Kívánok Neked és családodnak!
2011. dec. 19. 12:33
Bocsi, de én nem értem a cikket,kicsit zavaros nekem. Mert a fogalmazásban van bevezetés, tárgyalás és befejező rész esetleg utóirat.De itt rögtön a tárggyal kezdi és talán ezért nem tetszik több mindenkinek itt az előttem szólóknak. Mert nem értik. Miért és honnan indul a cikk és mire akar kilukadni a végén. Kicsit a jelen a múlt a jövő és a kiégés kavarodik. Bocsi
10. Sly7105 (válaszként erre: 9. - Ilchie)
2011. dec. 19. 07:18
A színpompásan ragyogó is lehet IGAZI. És van, akinek nem fakul meg soha....Ami szép és a lelkünkig ér, sosem lehet giccs!
2011. dec. 18. 21:52

:)

Kedves!És ami nem tetszik benne sokaknak, az éppen az, hogy ez IGAZI.Nem fényektől csillogó giccs, ami lehet hogy színpompásan ragyog, de hamar megfakul.

2011. dec. 18. 18:02
Nekem tetszik.Jó volt olvasni.
2011. dec. 18. 13:57
Bocsánat, de nekem sem tetszett. Talán azért, mert kis kiégettséget fedeztem fel benne. Ilyenkor varázsolást kérek...
2011. dec. 18. 13:03
Ha jól tudom/emlékszem ez a cikk lett az egyik nyertes a novemberi Témakarika által hirdetett cikkek között... Háát.....de persze minden szubjektív.
2011. dec. 18. 12:08

Nekem tetszett ez az írás, úgy ahogy van. Köszönöm! Szerintem az életben ritkák a csak tisztán boldog, vagy boldogtalan pillanatok. Az örömben is sokszor megbújik egy hajszálnyi fájdalom, ahogyan fordítva is igaz.

Még szerencse, hogy nem vagyunk egyformák, mást szeretünk olvasni és nem kell mindenkinek megfelelni. Én ma jól jártam ezzel a cikkel, kár, hogy Pandora Pompadur nem :)

2011. dec. 18. 11:32
siralmas ez a cikk.
3. diorissimo88 (válaszként erre: 2. - B604ee2e66)
2011. dec. 18. 10:33
Ez érdekes, mert nekem is rögtön ez jutott az eszembe....
2011. dec. 18. 10:14
miért érzem a fájdalmat a soraidból?
2011. dec. 18. 10:05
A Karácsony a Kislány szemében a ünnepek Ünnepe volt, nem csak az ajándékok miatt, hanem a készülődés, a várakozás izgalma miatt is, amikor még csak az adventi naptárat készítették a testvéreivel, hiszen tudták, hogy akkor együtt lesz a család, és Apa is kicsit többet mosolyog majd.

Ugrás a teljes írásra: Kiskarácsony, nagykarácsony

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook