Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek igaz az, hogy magzat ha állandóan hall egy zenét az később megnyugtatja majd? fórum

Szerintetek igaz az, hogy magzat ha állandóan hall egy zenét az később megnyugtatja majd? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. dec. 17. 22:44

Önmagában semmiképp de amit ében11 írt az viszont teljesen igaz!

Hisz ha Téged megnyugtat egy zene az a kisbabát is. De őt nem a zene nyugtatta meg elsődlegesen hanem azt érezte hogy Te nyugodt és ellazult lettél amitől ő is azzá vált!

2011. dec. 17. 20:13
Igen:) én szinte végig Eddát hallgattam (lyrait) és amikor szólt - direkt figyeltem, hogy reagál rá - a rádióban, abba hagyta a sírást és felfigyelte rá.
2011. dec. 17. 20:01
nálunk nem jött be,de attól még lehet:)
2011. dec. 17. 19:57
Szerintem nem a zene fajtája vagy maga a zene nyugtatja meg, hanem az az érzés fogja el, amit átélt a pocakban, mert ha neked jól esett hallgatni valamit-közben jó kedvű voltál valószínű a baba is jól érezte magát-és ez előjön, ha újra meghallja+ismerős is lesz.Én rockzenét is hallgattam, csak a pocak miatt nem váltottam át babazenére vagy komolyzenére-azt hallgattam amit előtte is-mai napig szereti a dallamos gitárzenét-szokott dobolni is üres ásványvizes palackokkal.:)
36. ében11 (válaszként erre: 29. - A14deb9047)
2011. dec. 17. 19:51
Hallgattam ezeket is, de igazán jókedvű a kedvenceimtől lettem-amit nyilván a baba is érzett a pocakban-én simán hallgattam Red Hot Chili Peppers-t is.:)
35. Binky
2011. dec. 17. 19:50

Igen, nálunk Smetánától a Moldva.

Édesanyánk sokszor hallgatta az, míg terhes volt velünk, és a bátyámmal odakaptuk a fejünket mikor évekkel későbba rádióban hallottuk, és megkérdeztük mi ez, nagyon ismerős... pedig meg mernék rá esküdni, hogy akkor és ott nem emlékeztem rá, hogy valaha hallottam volna. Mot is jó emlékeket ébreszt bennem.

Amúgy miért ne emlékezne rá valahol mélyen? Az anyukája hangját is hallja, az is megnyugtatja később.

2011. dec. 17. 19:46
Igen, sok zenét hallgattam pocakkal is, és mikor megszületett, meg később-érdeklődve fordult oda, mikor ugyanazt hallgattam, mint pocakkal-sőt akkor volt a Foci VB, Gundel Takács hangjára rögtön odakapja a fejét. :)
33. Vikoka18 (válaszként erre: 13. - Tandi25)
2011. dec. 17. 19:43
Én is azt hallgattam,Kisfiam imádja a számait,nagyokat táncol rá és kacag.
2011. dec. 17. 19:43

Én is megerősítem, saját fiam alapján:)

IZ Brother, Somewhere over the rainbow a nagy kedvenc:)

2011. dec. 17. 19:34
Ez így van!Nekem mind a 4 gyereknek volt kedvence mar a pocimba, és után ha nagyon sírtak lenyugtatta őket!
30. danina (válaszként erre: 28. - Annus0625)
2011. dec. 17. 18:35
A lányom is így...Csondor Kata Hóban ébred c.számát hallgatta sokszor. A mai napig beteszi a telefont a babakocsiba,amikor altatja,és ez szól Bencének.
29. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Cuorah)
2011. dec. 17. 18:28

Igen, különösen Mozartot és Vivaldit ajánlják...

Van is ilyen lemez összeállítás.

Nem véletlenül mondta Kodály Zoltán, hogy a gyermek zenére nevelését a születése előtt 9 hónappal ajánlott elkezdeni... :)

2011. dec. 17. 18:19
Nálunk nagyon bejott, mikor a kislányomat vártam. Volt egy kedvenc számom, amit mindig a telefonomon hallgattam, általában rátettem pocakomnra, hogy a kicsi is hallgassa. Miután megszuletett, a kórházban bekapcsoltam, eloszor hatalmasra nyílt szemekkel hallgatt és utána is sokszor megnyugodott, mikor bekapcsoltam neki :-)
2011. dec. 17. 18:16
nálunk bejött, babazenét hallgattunk a pocakban is és most kinn is
26. anikko
2011. dec. 17. 18:03
Nálunk apa prgi zenéjéhez volt szokva, mert amikor pocakos voltam itthon mindig Dj-skedett párom a számítógépen. Mai napig szereti pedig lassan 2és fél éves
2011. dec. 17. 18:03
Nem tudom. Én a fiammal terhesen mindent énekeltem neki, ami aktuálisan eszembe jutott, szereti a zenét, de elaludni csak a Hinta-palintára és az Egyszer egy királyfi...-ra hajlandó, pedig gyerekdalokat, népdalokat egyáltalán nem hallott még a pocakban.
2011. dec. 17. 17:58
Maximalisan :) Nalunk Barbra Streisand ment, a gyerek csak a Woman in lovera volt hajlando aludni es csak ha en enekeltem :) Ha Apja beszallt akkor orditott :D
2011. dec. 17. 17:54
Igaz! Volt egy dal, Szekeres Adrien Kicsi szív... SOkat hallgattam pocakosan, mai napig az a kislányom altató és nyugtató dala, pedig 11 hós :)
22. danina
2011. dec. 17. 17:51
Én a sajátjaimnál még azt vettem észre,hogy amit terhesen szívesen ettem,vagy többször kívántam,azokat az ételeket imádják ők is.
2011. dec. 17. 17:47
Mikor a fiammal terhes voltam, hallgattam cédéket, fülhallgatóval a hasamhoz fogva. Mindig ugyanannál a két- három számnál kezdett el erösen mozogni (pl. Pál Kata Péter), ezeket a mai napig imádja.
20. homern (válaszként erre: 14. - Patyoma)
2011. dec. 17. 17:46

Nekem is ezzel alszik el a 2 évesem,sosem énekeltem korábban :)Ami örök sláger,az a télapó itt van..csak ezt a kettőt hajlandó elalváskor hallgatni .


Terhesen én indián zenét hallgattam,akkor az tetszett.

19. Filemon79 (válaszként erre: 8. - Cuorah)
2011. dec. 17. 17:45

Nem, ezt azért nem hinném. :) Én ezt a dalt nem annyira szeretem, inkább egy bizonyos hangulathoz kötődik nekem, és amikor ilyen (nem túl jó) hangulatban vagyok, akkor önkéntelenül is eszembe jut, és elkezdem énekelni. Sajnos, nem volt felhőtlen a terhességem. Vagyis azt hiszem, inkább a szorongást, rosszkedvet juttatja a lányom eszébe. Ezért sír tőle.

De, ha kellemes érzésekkel hallgatsz kellemes zenét, azt biztos szeretni fogja. Nálunk pl. eltér a férjem és az én zenei ízlésem, a gyerek viszont mindkettőnk kedvenceit szereti.

18. andi6020 (válaszként erre: 1. - Cuorah)
2011. dec. 17. 17:45
Vagy tök elege lesz már belőle :)
17. cuorah
2011. dec. 17. 17:44
én is mindenevő vagyok, most nagyon sok karácsonyi zenét, cd-t hallgatok...bár nem hiszem hogy sokáig! :)
16. .Sziszu. (válaszként erre: 15. - Ami.)
2011. dec. 17. 17:44
Nameg Cooky-t. Remek. :D
15. Ami.
2011. dec. 17. 17:42
Hát én sztem rádió1et hallgatok majd,és ha meglesz a baba akkor is az fog szólni.Ismerni fogja a slágereket:)
2011. dec. 17. 17:42
Terhesen én minden este a Lencsi lányt énekeltem a lányomnak, azzal "mentünk" aludni. A mai napig erre alszik el és bármikor meghallja megnyugszik tőle. Most másfél éves. De lehet, hogy nincs a kettő között összefüggés.
13. Tandi25 (válaszként erre: 9. - Tandi25)
2011. dec. 17. 17:42
én Lady Gagat hallgattam pocakosan. A gyerek most Imádja. :) és érdekes, nem csak a sokat hallgatott számát, a többit is szereti. :D
2011. dec. 17. 17:41

Ja, de van babazene lemezem is. 4 CD-s. Ebbe még nem merültem bele annyira, de állítólag ez is nagyon jó kismamának, kisbabának egyaránt:

[link]

11. danina
2011. dec. 17. 17:41
Igen,én az unokámnál tapasztalom ezt.Valóban megnyugtatják azok a zenék,amiket az anyukája pocakjában hallgatott.És az újonnan hallott Miki manóra már táncizik is... :-))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook