Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi segíthett az állandó gázképződésemen? Mustármag-kúra? fórum

Mi segíthett az állandó gázképződésemen? Mustármag-kúra? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2017. okt. 20. 09:14

Rinka1 és Lélekgyógyász hasznos észrevételeivel egyetértek. Magam is végeztem - és most is pont végzek - mustármag kúrát, és el kell mondjam, az én szervezetemre valami elementáris erővel hat. Természetesen csodákat kár várni úgy, ha valaki közben nem megfelelő életmódot folytat szellemi-lelki-testi téren. A mustármag-kúra akkor tudja a legjobban kifejteni a hatását, ha nem arra használjuk csupán, hogy a rossz szokásaink és helytelen gondolkodásunk, életmódunk eredményeképpen felgyülemlett "szemetet" egy kicsit jobbá, élhetőbbé tegyük, bár ebben is nagy segítségére lehet annak, aki megfelelően rá tud hangolódni erre.


A kúra alatt sok, jó minőségű folyadék fogyasztása ajánlott, továbbá lehetőség szerint javarészt növényi alapú étrend folytatása, de ezt mindenki egyéni szellemi-lelki alkatára kell szabja. Javasolt mindenképpen a 6, de leginkább a 8 hetes időszak betartása, bár megfelelő ráhangolódás esetén már akár 2 hét is nagy segítség lehet, de ez mindenképpen csak a kezdeti időtartamot jelenti, így tényleg ne várjon senki csodát 2 héttől. Valóban, a mustármag nem csupán mechanikus béltisztítást véges, méghozzá formájából kifolyólag igen kíméletesen, de az emésztőcsatornában belőle kioldódó számtalan hasznos anyag segítségével az egész szervezet tisztításán munkálkodik, továbbá az emésztőrendszer fertőtlenítésében, a lerakódások kitisztításával párhuzamosan, a bélfalra tapadt, pangó metabolikus maradványokból származó mérgek kiiktatásával, a vér minőségét is javítja megfelelő táplálkozás mellet.


Mindenki máshogy reagál a kúrára, javasolt a bevitt mustármag adag fokozatos emelése, az egyénileg tolerálható szintig. Én egy teáskanállal kezdem, majd eljutok a reggeli 2 teáskanál + egy teáskanál a többi étkezésnél adagjához. Szükség szerint azonban lehet ennél több vagy akár kevesebb is, figyelembe véve az egyéni tűrőképességet. Nálam időszakosan heves tisztulási tünetek is jelentkeztek, ami alatt sűrű székelést, vagy tompább közérzetet értek, DE ezektől nem kell megijedni, túl kell lendülni rajtuk, többek közt sok tiszta víz, és megfelelő gyógyteák fogyasztásával, melyek jól támogatják a tisztulási folyamatot. Érdemes még vagy máriatövis kivonatot, vagy máriatövismag őrleményt fogyasztani a a kúra alatt, a máj munkájának és a méreganyagok kiválasztásában végzett tevékenységének a fokozására. A mustármag kúra ugyanis a pangó bélsár eltakarításával párhuzamosan felszámolja azokat a bélben pangó, rejtett méreganyag forrásokat, melyek észrevétlen módon, alattomosan képesek visszamérgezni a szervezetet, ezáltal számtalan betegség hátterében fontos tényezőként állhatnak. Az egészség a belekben kezdődik, amint a betegségek nagy része mögött, az elhanyagolt emésztőrendszer, az elsalakosodott test áll, leszámítva a nem elhanyagolandó tényt, hogy ezen folyamatok kiváltója általában a helytelen gondolkodás, életmód, és szokásrendszer keresendő.


A mustármag kúrát tehát jó szívvel tudom ajánlani azoknak, akik nem csak átmeneti, hanem hosszú távú változtatást szeretnének életükben. A megfelelő odafigyeléssel és körültekintéssel, rengeteg problémától mentesülhetünk a segítségével.

2012. júl. 31. 17:11

Rinka1, köszönöm szépen a részletes leírásodat! Te voltál az egyedüli, aki tisztességesen végigcsinálta a kúrát, és meg is osztotta velünk a tapasztalatait. :)


Sajnos nekem elég erőteljes bélfalszennyeződésem van, ezért csúnya pattanásaim is vannak. Már többféle tisztítókúrát csináltam, de egyik sem hozta meg a várt eredményt.

Most két és fél hete csinálom a mustármag kúrát, összességében pozitívak a tapasztalataim. Első 2 hétben ugyan még jobban puffadtam, mint valaha, de én ennek örültem, mert legalább láttam, hogy van hatása a magoknak. :) Az egy kávéskanál nekem is kevésnek bizonyult, így teáskanálra váltottam, reggel pedig mindig egy evőkanálnyi mustármaggal indítom a napomat. Nagyon fontos, hogy elegendő jó minőségű folyadékot fogyasszunk hozzá, csak így tud igazán hatni.


Valaki írta, hogy milyen hatástalan a mustármag és hogy úgy jön ki, ahogy bemegy. Én azt javaslom, hogy ha több éven, évtizeden keresztül szennyezte valaki a szervezetét, ne várja el semmilyen "csodaszertől", hogy majd 1-2 hét alatt teljesen kitakarítja a szennyet. :) A másik dolog pedig: a mustármagot a szervezetünk nem emészti meg, de a folyadék és az emésztőenzimek hatására igen sok hatóanyag kioldódik belőle, ami segíti a szervezetünk tisztulását. Így hat. :) Ha egy kúra 6-8 hetes, annak oka van. Nem fogja 2 hét alatt azt az eredményt garantálni, amire fizikailag szükséges 6-8 hét. Aki ezt nem érti meg, az inkább ne fogjon bele semmilyen kúrába, mert minden alkalommal csalódni fog.


Jó egészséget kívánok mindenkinek! :)

2012. febr. 6. 13:56

Ezt olvastam róla.... aki csinálta, mit tapasztalt?

Hasmenésre gondol itt?


"Figyelmeztetés: A tisztulási folyamat nem kellemes.

Ahogy tisztul ki a tested, lelked; lesznek/lehetnek kényelmetlen tapasztalataid."

83. 71c9045211 (válaszként erre: 78. - Cucicsillag)
2012. febr. 6. 13:46
3 hete eszem és fogytam a székletem teljesen rendben és a közérzetem is jó, plusz 30 hetes terhes vagyok és a nögyógyászom is ajánlotta.
2012. febr. 3. 22:41
bármi van, privit írjatok, mert a mustármag nincs a kedvenceim között , így nem látom, ha bárki reagál:)
2012. febr. 3. 22:40

semmit sem használt, abbahagytuk , barinőmmel együtt...

Ami akkor hatott az a káposzta volt, úgyhogy mindenkinek sokkal inkább ajánlom a savanyú káposztát, napi 20-30 dkg és egészséges is.

Szerencsétlen mustármag úgy távozik, ahogy bement, ezáltal nagy kamu az egész.

Akinek bevált, hajrá... :o)

További jó emésztést, csajszikák.

Megfontolandó!

80. Rinka1
2012. jan. 27. 14:15
ja, és majd elfelejtettem! a 2 hónap alatt az édességet abszolút nem kivántam! Irják is a mustármagról, hogy ha nagyon édesszájú vagy, a leküzdésben segit! még a teából is elhagytam a cukrot, mert nem kivántam úgy
79. Rinka1
2012. jan. 27. 13:57

Sziasztok!

Én végigcsináltam már egy 8 hetes mustármag kúrát tavaly. Tegnap kezdtem el újra. Én teljesen el vagyok tőle ájulva. Azért kezdtem el szedni tavaly, mert menüs helyet váltottam és bár az étel remek volt, iszonyatos módon puffadtam tőle és fájt a hasam. Ráadásul az anyagcserémmel is voltak gondok.

A puffadást pár nap alatt elmúlasztotta. Az anyagcserém pedig igazán jól beindult! A mustármagtól is tapasztaltam puffadás-érzést, viszont ez egyszerűen csak jelezte, hogy "el kell vonulnom". Napi rendszereséggel, sőt napi többször is sikerült, pedig a mustármag előtt voltak napok, hogy kimaradt a széklet. Én minden étkezés előtt vettem be egy teáskanállal és bizonyos időközönként emeltem az adagot (amikor már úgy éreztem, hogy a szervezetem hozzászokott, kb 2hetente). Az első hónap után annyi hátránya volt a dolognak, hogy az étvágyam fokozódott egy kicsit-de ezt tudatosan le kell küzdeni! Amennyiben kijönne rajtatok pár pati eleinte- ne ijedjetek meg, mert az az anyagcsere beindulása miatt van, egy kis idő alatt elmúlik (nekem normálisan teljesen tiszta a bőröm, de mihelyst méregtelenitek, rögtön kipattogok. A 8 hetes kúra végeztével teljesen jól éreztem magam, a puffadások teljesen megszűntek-ehetek bármit! A mai napig semmiféle gyomorpanaszom nincs, az "anyagcserém" azóta is rendszeres. A héten újrekezdtem, mert nem árt évente megismételni a kúrát, csak ez esetben valószinűleg kicsit rövidebb ideig fogom alkalmazni. Egyébként már alig vártam, hogy újrakezdjem. Nagyon szeretem ezt a módszert. Laposabb has- jobb közérzet garantált! Persze, ellent kell állni a periodikus étvágy rohamoknak :)

78. Cucicsillag (válaszként erre: 75. - 71c9045211)
2012. jan. 25. 18:17
Te mióta is csinálod?
2012. jan. 23. 10:42
Na én most járok a 3. hétnél még mindig semmi hatás és elfogyott a mustármag is. Azt hiszem itt véget ért a kúrám..
76. Cucicsillag (válaszként erre: 75. - 71c9045211)
2012. jan. 20. 23:51
:o) kösziiii, kitartunk akkor:)
75. 71c9045211 (válaszként erre: 74. - Cucicsillag)
2012. jan. 20. 20:00
A mustármag a bélfalakra tapadt felesleges bél sárt is kitakaritja..Én két napja futva megyek haz és irány a WC de jobban érzem magam:)kitartás!!!
74. Cucicsillag (válaszként erre: 73. - Dolores007)
2012. jan. 20. 10:19

tnapra már jobban volt, de csak hat ez az izé...

Nálam,még nem sok minden törpént.

73. Dolores007 (válaszként erre: 72. - Cucicsillag)
2012. jan. 19. 21:49

Anyám...

Csodálom, ha egyben marad... Mustármag+savanyú káposzta? Hatásosabb, mint a Calici... xD

72. Cucicsillag (válaszként erre: 71. - Dolores007)
2012. jan. 19. 19:20
kiderül:) Mondjuk evett egy tonna savanyúkáposztát is, az meg ugye jól tisztít:)
71. Dolores007 (válaszként erre: 70. - Cucicsillag)
2012. jan. 19. 13:09

Szóval megy a hasa, csak nem kirándulni...

Remélhetőleg nem allergia.

70. Cucicsillag (válaszként erre: 69. - Dolores007)
2012. jan. 19. 13:00
Ő kezdetektől úgy értelmezte, hogy teáskanál, nem kávés és 1 hét után most minden jön, amit nem is gondolt volna. Elkezdett tisztulni vagy hogyismondjam...:o)
69. Dolores007 (válaszként erre: 68. - Cucicsillag)
2012. jan. 19. 12:58
Miért, mi történt?
68. Cucicsillag (válaszként erre: 67. - Dolores007)
2012. jan. 19. 12:55

nahh, barinőmnek tnap elkezdett "hatni"

Ha ez tényleg nálam is így indul be, folyamatosan készenlétben kell lennem...Óóó

2012. jan. 18. 16:58
Így készül a mustárgáz? :DD
66. Cucicsillag (válaszként erre: 65. - 71c9045211)
2012. jan. 18. 14:22

Úgy csinálom, már majdnem egy hete.

Köszi:)

65. 71c9045211 (válaszként erre: 64. - Cucicsillag)
2012. jan. 18. 14:17
Próbáld ki kúraszerüen szerintem nagyon jótékony hatása van.
2012. jan. 18. 11:34
A teáskanálnyi tényleg hatékonyabbnak tűnik.
63. 72a0a66022 (válaszként erre: 61. - Dolores007)
2012. jan. 18. 11:06
Én mindenhol kávéskanálnyit olvastam. És csak annyit is eszek.
62. Cucicsillag (válaszként erre: 61. - Dolores007)
2012. jan. 17. 14:06

amit én néztem bakker ,ott reggel 1ek.éhgyomira, utána kajáknál 1 kk.

Na, majd most:)

még több sörét...

61. Dolores007 (válaszként erre: 60. - Cucicsillag)
2012. jan. 17. 13:56
Mindenhol teáskanálnyit írnak, most nézem. Van ahol 2x1-et, máshol 3x1-et.
60. Cucicsillag (válaszként erre: 58. - 71c9045211)
2012. jan. 17. 13:43

teáskanálnyit?

oké, akkor növelek ezen a mokkáskanálnyin, mert lehet ez kevés...

2012. jan. 17. 13:34

Cukormentes méz nincs (max. hozzáadott cukrot nem tartalmaz).

A lekvárokkal nekem az a gondom, hogy a főzéssel egy csomó vitamin kipurcan a gyümiben.

Én fagyasztom a gyümölcsöket, és kész zabkásába keverem bele vagy joghurttal eszem.

Ez nem jelenti azt, hogy nem eszem néha-néha lekvárt, mert mi a francot tennék a császármorzsámra? Meg grízestésztát is kéne már csinálni...:D

2012. jan. 17. 13:32
Én 1 hete fogyasztom a mustármagot széklet lazitás ill. méregtelenités céljából. Nincs emésztési zavarom és nem puffadok.Naponta 3x 1 teás kanálal éhgyomora rá egy pohár viz.
57. Cucicsillag (válaszként erre: 56. - 1c92396beb)
2012. jan. 17. 13:15
köszike!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook