Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekem szeptember óta egyedül jár óvodába, szerintetek felelőtlenség ez? fórum

Gyermekem szeptember óta egyedül jár óvodába, szerintetek felelőtlenség ez? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
494. Milup2
2013. szept. 18. 17:55
Nálunk az oviban kézből-kézbe adjuk a gyerkőcöket, tehát egyedül nem mehetnek, s nem is jöhetnek haza....
493. aniko.k
2012. ápr. 4. 13:23
persze
492. 4c1a787e8f (válaszként erre: 491. - Aniko.k)
2012. ápr. 1. 10:55
Attól még beszélgethetünk róla.
491. aniko.k
2012. márc. 31. 20:16

Lanyok ez egy meddö tema, mindenki ugy csinalja ahogy jonak latja, ahogy megteheti, ahogy ot neveltek ahogy...ahogy...ahogy..

Nezopont kerdese az egesz, es mindenkinek meg van a maga magyarazata arra, hogy miert ugy csinalja ahogy, nekem is.

490. 4c1a787e8f (válaszként erre: 489. - Cbfdc37265)
2012. márc. 31. 14:50
Nem megy másként, minthogy reggel 7-kor kitesszük a sulinál, és fél 5-re, legkésőbb ötre ott kell érte lenni. És nincs mese. Olyan állást nem tudok elvállalni, amit ennél több. Elég komoly lehetőségeket hagytam ki emiatt.. Egyébként nem értem, hogy azt a kislányt hogy engedik el, mert nálunk nem is mehet elsős-másodikos egyedül haza, egyszerűen tilos, kézből-kézbe adják a gyereket..És valahogy mindenki megoldja. Az ovis gondozónőnek is odajár a lánya, és úgy szökik ki szegény, ha érte kell menni, és futnak a gyerekkel vissza.. Pedig csak két utcát kéne egyedül mennie, és nem egy féltős csajszi.. Nem véletlen ez, hogy itt Pest közepén nem engedik el a gyereket.. Bár nyilván vidéken azért még mindig más a helyzet, esetleg könnyebb találni valakit, aki egy kevés pénzért legalább az elhozást megoldja, ha szükséges.. Otthon merem hagyni a lányt egyedül, arra alkalmas, de az utcára még nem..
489. cbfdc37265 (válaszként erre: 488. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 30. 21:50
irigylem azokat akik úgy otthon tudnak sokszor lenni a gyerekeikkel, hogy még el is tudják kisérni:(
488. 4c1a787e8f (válaszként erre: 487. - Cbfdc37265)
2012. márc. 30. 19:26

Persze.

De valószínűleg ezt a kislányt is úgy tanították..


Nem könnyű ez..

487. cbfdc37265 (válaszként erre: 486. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 30. 18:46
én anno úgy tanítottam a gyerekem, zebra előtt megállni, körülnézni, átmenni. a mai napig óvatos.inkább vár 5 percet, míg el nem egy az autó.sajna a muszáj nagy úr:(
2012. márc. 30. 18:35

Pont ma láttam egy másodikos kislányt, aki egyedül jár suliba..

Egy darabig jött mellettünk, aztán egyszer csak közölte, hogy sziasztok, átmegyek..

Csak azért nem ütötte el egy autó, mert a csaj észen volt, és megállt.. Simán kiszaladta az autó elé, és utánakiáltani se volt időm, mert olyan gyorsan történt.. Csak álltam, és néztem, ahogy pont olyan ritmusban indult el, hogy a második sávban jövő autó pont eltalálta volna..


Lehet, hogy szegény anyja, (aki valóban dolgozik) is azt hiszi, hogy a gyereke biztonsággal közlekedik, mert vele úgy csinál, és mert eddig még egyben van..


Engem ez arról győzött meg, hogy nem, ők még nem érettek erre..


Szerintem mi érettebbek voltunk anno, persze okát nem tudnám adni, miért..


Persze a muszáj nagy úr, tudom én azt.. De ha nem muszáj..

2012. márc. 30. 18:31
bocs a hibákért, siettem
2012. márc. 30. 18:29
sziasztok, n anno mikor gyerek voltam, sajna én is jártam egyedül oviba, és mikor elsős lettem, a 4 éves tesóm nekem kellett vini magammal suli előtt az oviba, reggel egyedül kelve ébresztőórára, majd délután vissza értem, majd busszal edzésre. nem tehettünk mást, mert a szüleim annyit dolgoztak, hogy már ez nem fért bele. túléltük, itt vagyunk. nekem a lányom aki 9 éves 6 éves kora óta jár egyedül suliba, átmegy szépen a kétsávos úton. megtanulta, nem tehetett mást. sajna sokszor 6 ra kell mennem, így kénytelen vagyok így elengedni a 7 évessel együtt. a párom szintén 12 órázik két műszakban. nincs ebbe semmi, viszont önállóságra nevel.a gyerek azóta bárhol bármikor képes átmenni.
2012. márc. 14. 20:02

Én sem engedném el az ilyen korú gyerekemet. De nem a fórumindítónak kell nekiesni, ahogy néhányan tették, mert szerintem mindenki azt kívánja, ne legyen ebből baj. Csak tényleg elég rossz világ ez, s ha baj történik, az feldolgozhatatlan, mivel elkerülhető lett volna. És ez tényleg nem függ össze az önállósággal. Csak a biztonságról szól.

De a lényeg egy: ne legyen semmi baja senkinek.:)

2012. márc. 10. 23:01

Biztos, hogy nem engedném el a fiamat egyedül az oviba, bármilyen közel is van az. Lehetne szépíteni, de a világ megváltozott. S nem előnyére. Túl sok a pedofil, gyerekrabló stb. Nem az autóktól félteném, biztosan nagyon okos, körültekintő gyerek. Ja, hogy akkor az embernek örökké félnie kellene mindentől? Hallottad a mondást: jobb félni....Miért gondolja mindenki azt, hogy amit a hírekben hall, az vele soha nem történhet meg?

Igen, előbb-utóbb el kell 1edül engedni egy gyereket, de egy 5 és egy 15 éves gyerek között óriási a különbség. Attól meg, hogy vkit kisgyerekként még kísérgettek, nem lett nagykorában önállótlan.

481. aniko.k (válaszként erre: 479. - Verem)
2012. jan. 25. 20:49
Te en azt mondom sok szulo orulhetne ha olyan rosszcsont fia lehetne mint az enyem. Az uton valo athaladast nezve pedig 6 honapja minden szabalyt betartott. A faluban ahol elunk szinte mindenki ismeri ot, es dicserik az emberek. Az occsere pl egyatalan nem irigykedik vagy feltekenykedik, hanem turelmesen magyarazza neki melyik jatekkal hogy kell jatszani, es a sajat jatekait is megosztja vele. Neha elnezem az orvosi rendeloben hogy tepik egymast a testverek, nahat nalunk ilyent eddig meg soha nem lattam. ( Lekopogom, mert meg johet :) )
480. verem (válaszként erre: 422. - 4c1a787e8f)
2012. jan. 25. 12:22
És náluk talán kevés is....
479. verem (válaszként erre: 393. - Aniko.k)
2012. jan. 25. 12:14
2011. őszén írtad, hogy a fiad rosszcsont. Az én meglátásom szerint ez azt is jelenti, hogy nem mindig azt és úgy csinálja ahogy a szülő tanította neki. Lehet, hogy nem úgy reagálna le egy éles helyzetet mint ahogy te azt az ablakból gondolod.
478. Érdekes73 (válaszként erre: 475. - Bella 13)
2012. jan. 24. 22:52

Még fiatal vagy. 10 év és másképp látod. Pont a körülmények változtak meg és ezért kell félteni a gyerekeket.Ugyanott lakok 3 éves korom óta. A 70-es évek végén még sok minden természetes volt ami ma már nem. Pl én önállótlan nyámnyila gyereknek számítottam de azért 4-5 évesen már egyedül vásároltam 5-6 évesen egyedül küldtek a kocsmába sörért stb... Volt aki 3 évesen egyedül járt oviba.Most látom a saját generációmat aki ebbe nőtt fel hogy mennyire félti és vigyázza a gyerekét mert most már egész más világ van.

Ezek a féltett kisérgetett gyerekek 14-15 évesen

már nem igénylik ezt a féltést és ahogy látom egész jól elboldogulnak ...Ja és cseppet se lettek

ettől önállótlanok.

2012. jan. 24. 22:43

Nem azért kisérgetik a szülők a gyerekeiket mert azok olyan bugyuták hogy ne találnának oda meg haza

hanem mert okkal féltik őket...Sajna más világ van mint régen.Ezért vannak az ovikba iskolákba egyre

szigorúbb szabályozások. Ha meg történik valami az adott helyen aminek nem lett volna szabad megtörténnie akkor meg még jobban szigorítanak.

Az hogy vki milyen lesz 15 évesen nem attól függ

hogy 5 évesen egyedül flangált e az utcán....Viszont ha nem egyedül flangált nagyobb az esélye hogy megérje a 15-öt. Olyan nagyot és

sokat változott a világ az utóbbi évtizedekbe

hogy nem lehet összehasonlítani hogy akkor mi volt meg most mi van.

476. 72542cb970 (válaszként erre: 475. - Bella 13)
2012. jan. 24. 21:35

Mas a bizalom kerdese egy 5 eves es egy 15 eves gyermeknel..Valamint teljesen maskent reagalnak bizonyos szituaciokban..Szoval ezt igy kijelenteni szerintem kicsit gazos..

Egyebkent meg lehet hogy pont ezt az ismerosodet az anyja anno elengedte az oviba egyedul viszont onallosagra nem nevelte:-(

Itt egy adott szituacio volt adva arrol 'tarsalogtunk'..Valamint a forum cimeben eleve benne van:....szerintetek felelotlenseg ez?'

475. Bella 13 (válaszként erre: 474. - 72542cb970)
2012. jan. 24. 21:15

Ezek nem abszurd példák, saját tapasztalatból látom.

Csak ismételni tudom magam. Ha valaki nem bízik az 5 évesben, a 15 évesben sem fog, és aki most nem bízik a világban, az 10 év múlva sem fog, mert senki nem tud kibújni a bőréből.

Én tiszteletben tartom mindenki véleményét, és nem ítélkezem senki felett. Mindenki azt csinál, amit jónak lát és jónak érez. Mindent a körülmények határoznak meg.

Ennyi.

474. 72542cb970 (válaszként erre: 472. - Bella 13)
2012. jan. 24. 21:09

Abszolut egyetertek veled nem az a dolgunk hogy burokban tartsuk gyermekeinket..De a peldak amiket itt felsoroltal kisse abszurdnak tunnek hiszen itt egy 5 eves gyermekrol van szo!!!

Igen egy 15 evessel is tortenhetnek szornyusegek..De egy 15 eves mar tud magara vigyazni sokkal jobban mint egy 5 eves..

473. tündér74 (válaszként erre: 463. - Ad0b329974)
2012. jan. 24. 20:57

Nem a mai kor hóbortja, ha valaki nem engedi el a gyermekét egyedül oviba. Hidd el, régen sem volt ez másként. Régen is voltak óvatosabb, körültekintőbb szülők és voltak a "lazábbak".

Nem tudom azt honnét veszed, hogy sokan csak azért hordják a gyereküket oviba, mert különben megszólják őket. Szerintem a szülők többségének eszébe sem jut, hogy a gyerek egyedül menjen oviba, mégha pár méterről is van szó, sokak számára természetes, hogy a gyereküket elkísérik az oviba/suliba.

2012. jan. 24. 20:53

A felelősség-felelőtlenség kérdéskörét napokig lehetne boncolgatni pro és kontra. Ebben soha nem lesz egyetértés, mert ahány ember, annyi vélemény és értékrend.


Ugyanakkor az a véleményem, hogy ha ez a fórum mondjuk nem egy 5 éves, hanem egy 15 éves gyermekről szólna, akkor is ugyan ilyen kommentek születnének, és aki most támadja a fórum indítóját, az egy 15 éves esetében is ugyan ilyen hevesen reagálna.

Mert aki nem bízik a gyerekében, a nevelésében, de legfőképp a világban, az a 15 évest sem fogja elengedni egyedül sehova. Nekem ez a meglátásom. Mert a 15 évest is éppúgy elrabolja a pedofil, elüti a részeg sorőr, és ráesik a fejéra a vakolat...


Nem lehet egy életen át ebből kiindulni, az kész téboly lenne! Hiszen a gyermekeink örökké a "mieink" maradnak, örökké félteni fogjuk őket, de a féltésnek is van egy egészséges határa!!!!

Nem lehet folyton csak a rossz dolgokra gondolni, mert akkor azok be is következnek!


A környezetemben több ilyen "anyuci pici fiával" találkoztam már. Van egy 30 éves ismerősöm, aki egy izzót nem tud kicserélni, egy normális párkapcsolatot nem tud kialakítani, és ennyi idősen még mindig anyuci a legfontosabb nő az életében. (Ahogy Móni barátnőm fogalmazott, 30 évesen még hazajár szopni...)


Nem az a dolgunk, hogy a féltés szent nevében megfosszuk a gyermekeinket az önálló felfedezés élményétől, hanem hogy megfelelő körültekintés mellett hagyjuk őket kibontakozni.......!

2012. jan. 24. 20:36

Na most mentek el baratnomek,aki ovono egy maganoviban..Meseltem neki errol a forumrol..Nem volt meg Magyarorszagon de hallott rola egyet-mast.

Csak annyit kerdezett mifele emberek elnek ott es milyen vezetosege van ennek a varosnak akik szemet hunynak ekkora felelotlenseg folott?

Bat itt jobbadjara maganovik vannak allami gyakorlatilag nincs a szabalyok ugyanazok..Es mivel itt a sulit mar 5 evesen kezdik hat az elso 4 evben is szuloknek kell a gyerekeket kiserni..

Ovoneni tanitoneni NEM engedi el egyedul a gyereket haza mert nem olyan vilagot elunk es kesz..

470. 4c1a787e8f (válaszként erre: 467. - Ad0b329974)
2012. jan. 24. 19:08

Sajnos ezek meg nem a gondolataidtól függenek, ha az embernek gyereke van, bizony ezek a gondolatok jönnek...


Már egyébként a terhesség természetes velejárója, hogy gáz, nagyon féltő gondolataid vannak, netán a gyereked haláláról fantáziálsz... Pont azért van, mert változik az értékrend, és még attól is félsz, ami nincs is. Ez a normális... Aztán persze ennek oldódni, változni kell az idővel, de akkor is ez van..

469. 4c1a787e8f (válaszként erre: 441. - Ad0b329974)
2012. jan. 24. 19:05

Nézd, kár ezt ennyire kihegyezni. Ez a suli pesten van, a városban. A lakótelepi suliban, ahova jártam, még mindig egy kicsit lazább, ott van, aki hazasétál, de ott is látom, hogy bizony nagyon meg van a porta "erősítve". De már közel sem úgy van, mint a mi időnkben volt, hogy szünetben hazaszaladtam, ha valamit otthonhagytam...


Hidd el, bennem is az élt, ami a mi időnkben volt, akár betegségek tekintetében, akár az elengedéssel kapcsolatban. Óriásikat néztem, mi van ma, úgy általában. Nyilván minden helynek megvannak a maga lehetőségei.


Egyébként ezeknek az intézkedéseknek csak egyik oka a gyerekek biztonsága, a másik az, hogy már nem mertnek senkit az iskola épületbe se engedni, mert tünedeznek el a dolgok...


Nehogy azt hidd, hogy ez nekem, nekünk szülőknek annyira jó, munkahelyet, meg az egész napodat gázul befolyásolja, órákat vesz el.


De hidd el, sajnos nem ok nélküli ez a féltés, nem teljesen hülyék azok a pedagógusok, igazgatók sem, akik ezt bevezették. Nálunk se rég van így, volt is nagy hőzöngés, de nem engedett belőle a vezetőség..


És ez most független a fórumindító dolgától..

468. 72542cb970 (válaszként erre: 467. - Ad0b329974)
2012. jan. 24. 18:54

Es itt jon megint a felelosseg..egy felelossegteljes szulo fejeben bizony megfordulnak ezek a gondolatok..Hogy milyen veszelynek teheti ki a gyereket..Es ha tortenne valami a gyerekevel akkor kit hibaztatna?

Azt irta valahol hogy felelossegteljesen megtanitotta a gyereket atmenni az uttesten..Es az autosokat is megtanitotta felelossegteljesen vezetni>Vagy a kobor kutyakat es meg sorolhatnam...En nem tudom milyen ovoda ez ahova jar a kissrac de en bizony alaposan a kormere nezetnek a vezetonek.

467. ad0b329974 (válaszként erre: 466. - 72542cb970)
2012. jan. 24. 18:39

aki arra gondol,hogy elviszik..azt el is viszik.

az én gondolataimban ilyen dolgok nem fordulnak meg..

..és igen..bizony nagy az Isten állatkertje..ez van.

466. 72542cb970 (válaszként erre: 463. - Ad0b329974)
2012. jan. 24. 18:36

Hat egy kisse tulliheged...De nem ertem mi a baj azzal hogy valaki nem szeretne ha a gyereket elutne az auto pedofil bacsi elrabolja stb stb..Es inkabb megelozven ezt elsetal vele az iskolaba ovodaba??Ne adj Isten jatszoterre vagy kirandulni viszi??Vagy az mar nem meno??

Had rohangaljon az a gyerek 5-6 evesen oviba suliba egyedul..Mert ugy tanulja meg a felelosseget..Hat nagy az Isten allatkertje..

465. ad0b329974 (válaszként erre: 464. - Jozsi.38)
2012. jan. 24. 18:34

figyeljél már...átelemben van az ovi..pár lépés..az anyuka azt mondja minden lépését látja..mi azzal a baj?ezt én nem értem..nem a világvégére kell mennie és ez itt nem az USA...


mikor az ember dönt figyelembe veszi a körülményeket..

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook