Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeretne valaki tejtestvér lenni Debrecenben? fórum

Szeretne valaki tejtestvér lenni Debrecenben? (tudásbázis kérdés)


16. Bártfai Andrea (válaszként erre: 15. - B3daac3980)
2012. nov. 30. 20:10

Jaj, de jó Neked, hogy babázhatsz, - én is nagyon szeretnék már egy dédunokát!

A lányom tejtestvére Olaszországba ment férjhez, 4 gyereket szült, sajnos mégcsak a legidősebb kislányt láttam.

A 30 éves unokám még nem nősült meg, úgyhoz nem tudom mikor babázhatok, - de lehet, hogy már soha...

Nagyon szerencsés vagy, hogy pici babához jutottál, - nálunk ez egyenlő a lehetetlennel!


Jó egészséget kívánok mindhármatoknak!

15. b3daac3980 (válaszként erre: 14. - Bártfai Andrea)
2012. nov. 30. 19:48

Nagyon aranyos történet!

Gyerekorvosnál már voltunk, majd Ő fogja értesíteni a védőnőt, miután hazaérünk. Én is bízom benne, hogy a védőnő által majd sikerül olyan anyukát találni, akinek majd lesz teje az én kis picurom számára is, mert nagyon szeretném, ha anyatejet is kapna.

14. Bártfai Andrea (válaszként erre: 13. - B3daac3980)
2012. nov. 29. 19:36

Szia! Ha már ott van veletek a baba, a védőnő azonnal jelentkezik, és biztosan akad a körzetében olyan anyuka, akinek sok a teje.

Én is szoptattam annak idején más babáját az enyémmel együtt, - ellenszolgáltatás nélkül. Nagyon sok tejem volt és hálás is voltam, hogy nem kellett nyúzni a didimet. Egymás mellett ültek az iskolapadban, együtt érettségiztek, együtt diplomáztak, - olyan jó volt nézni, hogy együtt nőttek fel és úgy érzem, hogy egy kis részem nekem is volt benne!

2012. nov. 27. 19:45

Látom, hogy már egy ideje kihalt ez a fórum, de azért hátha...

Én is tejadó anyukát keresnék. Nemsokára örökbe fogunk fogadni egy picurkát. Ha esetleg tudna valaki segíteni, írjon. Köszönöm!

12. anikko
2011. dec. 16. 16:36

Én is tejadó anyuka voltam, az első fiammal az akkor védőnő hozott össze egy anyukával, akinek 11 hónapon át adtam a tejcsit, a 2.fiamnál pedig meghirdettem expressz oldalon, babaszoba oldalon és elég sokan jelentkeztek is.

Én is adtam ikres anyukának is :)

Úgyhogy fiaimnak jó sok tejtestvére van :)

2011. dec. 16. 07:53

Miért volt megdöbbentő a különbség?

Az én babáim is tápszeresek voltak, a kicsi még most is az.

Én sosem láttam különbséget anyatejes és tápszeres gyerek között.

Egyébként azt is megtehetnéd, hogy lefagyasztod a picidnek!

A nagyobbik gyerekkel mi is kaptunk anyatejet egy rokonomtól, de neki annyi volt, hogy kb. fél évre még betárazott belőle :)

2011. dec. 16. 05:03

Még várok hátha van, aki jelentkezik, aztán szólok a védőnőnek, mert van anyatejgyűjtő és le lehetne adni.


Ma voltunk kontrollon, és megdöbbentő volt a különbség az anyatejes és a tápis babák között. Volt olyan, aki sajnos eü.gondok miatt nem tudta szoptatni a babáját és elapadt a teje. Az ilyen és ehhez hasonlóaknak szívesen adnék tejcit, még ha csak fele-fele arányban eszik a babó, akkor is. Mert ugye 2 babácskát teljesen és sem tudok ellátni, de naponta kaphatna anyatejet.

2011. dec. 15. 23:34
... véletlenül elküldtem. Szóval simán felírják a babáknak, bár orvosa válogatja. Annak idején a mi orvosunk/védőnőnk nem tájékoztatott erről a lehetőségről. Egyébként azért csak pár hónapos korukig írják ki, mert utána jönnek az "újabb" babák, és így mindig a legkisebbek kapják meg!
2011. dec. 15. 23:32

Tényleg nagyon rendes vagy! Pont azt akartam írni, mint előzőleg Ági05.

Vidd el az anyatejgyűjtő állomásra (Miklós utcán van, azt hiszem)- talán még érte is jönnek, de ebben nem vagyok biztos. Te pénzt fogsz érte kapni, viszont aki rászorul, annak felírja a gyerekorvos, és ő ingyen jut hozzá! Mint kiderült nemrégiben számomra, még indokolt eset sem kell, olyan 2 hónapos korukig simán felírják a b

7. Ági05 (válaszként erre: 1. - D51bb6095b)
2011. dec. 15. 23:19

Nagyon rendes Tőled!

Ha nem találsz senkit,a védőnő segíthet.A gyerekorvos is felírhatja indokolt esetben,akkor Te is jól jársz,mert pénzt kapsz érte,aki kapja ő is,mert a tb fizeti.

6. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 4. - Kyller)
2011. dec. 15. 22:47
És nagyon-nagyon sok pénzt lehet vele keresni!!De hogy ingyen adja,ritka rendes anyuka! :)))
2011. dec. 15. 22:42
ha itt nem talalsz senkit, szerintem le lehet adni valahol a lefejt tejcit. korhazaknal, vagy talan a vedononel erdeklodhetsz szerintem. vagy letezik olyan, hogy anyatejleado allomas?
2011. dec. 15. 22:42
ha itt nem talalsz senkit, szerintem le lehet adni valahol a lefejt tejcit. korhazaknal, vagy talan a vedononel erdeklodhetsz szerintem. Hogyan lehet valaki tejadó anya? vagy letezik olyan, hogy anyatejleado allomas?
2011. dec. 15. 22:34
Tényleg nagyon rendes tőled:)
2011. dec. 15. 22:25

De kedves vagy! Én 11 hónapja koraszülött ikrekkel a fél karomat odaadtam volna egy ilyen felajánlásért.

Sajnos nem volt. Örülhet a család, akin segítesz, nagyon szép dolog!

2011. dec. 15. 22:09
Szívesen adnék INGYEN anyatejet Debrecenben rászoruló kisbabának.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook